Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

Здравейте.Ас ве4е сам в балгария и с нетарпение 4акам съботниа лов.Подготвил сам ве4е и една смес дето я нау4их от сайта.Става вапрос за това с рибешките отпадаци.Надявам се 4е ще има слука и снимки, но незнам все още как се пращат в сайта.Надявам се 4е някой би ми казал как да пращам снимки.Предварително благодаря.

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Да ви разкажа и аз един случай.Умря едно магаре в село.Завлякохме го с един кон по мерията,ама бая влякъне падна.Спирахме от време на време и рязехме малки мръвки и черва.Така до набелязаното преди това място.Първата вечер не ходихме,ама на втората още в 16ч. падна първия чакал.За вечерта(до 20ч.)паднаха още 3 чакала и една лисица.На другата вечер не ходихме щото имаше силна виелица.На третия ден отидохме И ооо :lol:;) небеса магарето беше свършило :D .На нищо пак убихме 2 чакала.Гадовете пак идваха да търсят.Това се случи преди Новата 2004г :D . и имаше 10-тина см. снежна покривка.Беше си чисто бракониерство, :angry: ама и то магарето си беше виновно :D -взе че умря във вторник не можа да изтрае поне до четвъртък. :D:D Такива ми ти работи.

Наслука колега,

Хубаво е че си се запалил по хищниците. Голямо забавление е. Аз от една година се пробвам със свирка и е голям купон. Иначе ловувам с руски тек Иж 18 МН .223. Като мощ е напълно достатъчен за нашите хищни животни. Ако решиш да купуваш нарезно и ще ти е първото моят съвет е да си вземеш евтино оръжие в калибър в който мунициите са достатъчно изобилни. Такива на нашия пазар са 7.62х39 (калашник). Цените на българските муниции (поне 4 вида куршуми) варират от 0.30 до 0.60 ст/бр. От оръжията Арсеналската версия на сайгата е много добро оръжие както и разбира се Иж 18 МН. Това до голяма степен важи и за .223 но мунициите са по-скъпи (0.60 ст) и само един вид куршум.

Приятелят ми с който ходя на лов ползва калашника за всичко. Прасетата си падат мн. добре. Дори и да са по-големи за малко време можеш да вкараш няколко проектила.

И накрая най-важното - трябва да се стреля много и редовно затова цената на боеприпаса не е за пренебреване.

Ето и малко доказаталство.

post-1585-1161843275_thumb.jpg

Благодаря ти Geri .Още не съм решил за нарезното.Братчето ми има " BENELI"-30-06.Много е добра.Стрелял съм доста със СВД(Драгунов)-имах я 5 гд. служебна.Трябва да ти кажа , че няма можи би по добра и далекобойна от нея.Ама доста е скъпа.Ще видим.За сега с ИЖ-ето се справям отлично.Мазалата също не е лош.

Чакалите направо си ги мразя-страшна напаст са(изядоха и лисиците).Бия ги винаги когато ги видя и пушката ми е в мен.

Ако може да споделите,колеги,за някои особености на този лов.Обичам да ходя на лов за хищници,но за вардата знам само основните положения.

probvai s valerian-privli4a kotkite i belkite sas sigurnost.moje da ima efekt i pri 4akal i lisica

Колега!

Извини ме, но имаш 21 поста вече, а пишеш на латиница! Трудно е за четене по този начин. Имаме колеги от чужбина, които пишат на КИРИЛИЦА, а ние в България не можем.e2d9366a6d17.gif

Edited by Конак
Благодаря ти Geri .Още не съм решил за нарезното.Братчето ми има " BENELI"-30-06.Много е добра.Стрелял съм доста със СВД(Драгунов)-имах я 5 гд. служебна.Трябва да ти кажа , че няма можи би по добра и далекобойна от нея.Ама доста е скъпа.Ще видим.За сега с ИЖ-ето се справям отлично.Мазалата също не е лош.

Чакалите направо си ги мразя-страшна напаст са(изядоха и лисиците).Бия ги винаги когато ги видя и пушката ми е в мен.

Колега, има за продан едно 'Мазалат'-че ако се интересуваш.

• 2 weeks later...

За сега се въздържам.Реша ли ще питам колегите за инфо. в форумите.

• 2 weeks later...

Днес по новините пак споменаха за онова месо от Ирландия 20т. с изтеклият срок на годност ,което искат да изгорят и все си мисля ако го дадат на 20-ина дружинки за варда,що хищник ще падне........(да се внимава за скитащи цигани)

що хищник ще падне........(да се внимава за скитащи цигани)

;) В смисъл скитащите цигани да се отстрелват с повишено внимание,или да се внимава да не гепнат месота... ;):p:)

Супер.Няма да има кой знае какъв зян ако се отстреля някое джипси.Една сметка за ток по малко ще плащаме.

• 2 weeks later...

Имам едно питане. 8) Сега както е мъгливо става 3-4 дни заслужава ли си да се ловува от варда.Как мислите дали мъглата помага или вреди на ловът........чрез примамване на хишници,сигурно е от значение и дали мъглата е гъста или имаш видимост 200м.Чувал съм че в мъгливо време животните душат по слабо,как ви се струва,споделете вашия опит ?????????????????? :rolleyes::pardon:8)

Здравей Диане.На мъгла ловът е по-труден , за6тото видимостта е намалена.Според мен най-добре е да излезе6 на варда когато е пълнолуние!Ако е през но6та разбира се :rolleyes: НАСЛУКА!

Чувал съм че в мъгливо време животните душат по слабо

...и чуват по-слабо...и виждат по-слабо.

kalin4o пише за пълнолуние - естествено е по-добре заради по-добрата видимост.

Но точно по време на пълнолуние дивечът е неспокоен и малко се отклонява от твърдите си навици.

Най-подходящи се около 1 седмица преди и след пълнолуние.

А пълнолунието е днес, така че тези дни са си много подходящи.

Имам едно питане. :AR15firing: Сега както е мъгливо става 3-4 дни заслужава ли си да се ловува от варда.Как мислите дали мъглата помага или вреди на ловът........чрез примамване на хишници,сигурно е от значение и дали мъглата е гъста или имаш видимост 200м.Чувал съм че в мъгливо време животните душат по слабо,как ви се струва,споделете вашия опит ?????????????????? :(:(:(

Откакто е мъгливо никаква гадина. За зрението и слуха съм съгласен ,че намаляват, но за обонянието имам друго виждане.Във влажно време миризмата остава много по дълго.

Аз си направих стървилище и много добре работи.На неговата сметка имам досега няколко крастави лисици и няколко котки и според мене това си остава може да кажа един от наи добрите начини за отстрел на хищници.за стръв купувам от една месарница стари говежди ребра и пилешки крака.Всичките тея животни до сега ги опуках в обедно време в порядака от 12 до към 2.30,нямам възможност за съжаление вечер:rolleyes:

• 3 weeks later...
Колега, има за продан едно 'Мазалат'-че ако се интересуваш.

Колега я кажи за 'Мазалат'-чето. на какви кинти го даваш и с оптиката ли варви?

• 3 months later...

Преди 5 дни направихме стървилище в близос до града. Първия ден заложихме 5 заешки кожи и крака, от които за 2 нощи нищо не остана. На третата вечер една лисица замина във вечните ловни полета. На сутринта отидох да взема три чувала черва, крака и една магарешка, кожа които предварително ми бяха обещани и ги заложих на мястото. :lol:

002626750-big.jpg

Това е мястото, аз се кавам на онова желязното дето се вижда на заден план. Като отпред на радиус от 2 метра се намира мършата. :)

Четрвъртата вечер, към 21:15ч лисица отново дойде.... е неси замина, а остана и тя при другата.

Час по-късно, друга лисица дойде(забравих да кажа, че зад мен има един голям прожектор на една сграда, който осветява 50-60 метра всичко пред мен). Не стрелях по нея защото исках да наблюдавам поведението й. Тъкмо започна да си хапва от мършата, когато друга лисица доста по-едра се приближи. Двете се спогледаха и присвиха уши. Отново не стрелях. След около 2мин дойде чакал и лисиците леко се изнесоха. Всичко вървеше както трябва до момента в който реших да натисна спусъка. Патронът (шибаните, ебани АРСЕНАЛКИ, на които барута отива при сачмите) му гръмна само кабсата и от цевта ми илезе огън около 2 секунди, като ония свещи на торта дето хвърлят искри. Тук държа да отбележа, че за целта използвам 6/0 и 8/0 само на Бендида(просто съм много доволен от тях), а този арсеналски боклук го носих цял сезон и не го ползвах и сега в тъмнината съм го сложил. Та както и да е вече 2 лисици си лежаха там.

тази снимка на сутринта.

002626746-big.jpg

На петата вечер(снощи) пак беше интересно!

... и тук не ми се пише затова слагам поста си от снощи, който е в темата за скитащите кучета.

Тази вечер на варда един помияр ми изгони лисица, малко преди да дойде да си хапне заложена от мен мърша.

Само че това му беше последната гонка, защото когато той се опита да хапне получи.... познайте какво-оловно бонбонче :)

След около 2-3 минути лисицата пак дойде.... и познайте какво... отново оловно бонбонче! :)

Ама айде за нея и другите 2 от предните вечери в другата тема :rofl: но утре че сега ми се спи и доста истинах...

И така снощи отново една лисица, едно куче, и точно преди да си тръгна един чакал.

.... но този чакал незнам дали чъм го убил, защото 5 секунди след като се търкаля се изправи и скимтеики се скри в голяма трева. Днес ходих на мястото но не го намерих.

Но лисичките си бяха там.

снимката е от днес

002627652-big.jpg

Довечера пак съм там.... дано пак да е интересно... :cool::cool::cool:

Edited by Raev

Раев само така :rofl::) Ако ти излезе котка моляти се "недеи да и стреляш" :lol::):p:)

Раев само така :):lol: Ако ти излезе котка моляти се "недеи да и стреляш" :):):p:p

Winchester как да и стрелям нали сега не му е времето :rofl:

Тя снощи ми излезе една ама не беше дива :( , също така и един таралеж.... абе много животинки имаме ние тука :(

Сама искам да вмъкна, че ако имам карабина сега щяха да са повече гадовете. Ама с мойта помпа мога само до 30-40 метра.... не всички идват на мършата има и дето само ги гледам и заминават-снощи общо 6 броя... :(

Забравих да кажа че и трите лисици бяха женски и кърмят.. или по-точно кърмеха :)

Раев така си убил много повече гадинки и си спасил много заичета :)

Браво Сашо, вече имаш разрешение да доидеш ноември месец при нас на фазани :) Тъкмо ще видя и Белла как работи...