Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

tazi i predi sam ya vijdal

Ами да, виждал си и ще продължаваш да виждаш такива, но в изказването ти което между другото личи неуважение към БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА се разбира, че не си много наблюдателен защото щеше да видиш разлики!!!

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Дългоочаквания сняг даде резултат-тази вечер два броя ще липсват от строя.

post-42101-0-93139300-1451936532_thumb.jpg

иии-и-и ама напиши малко за интригата де,в колко ги заварди,на чакало,на звук ли,в колко часа дойде единия,колко след това другия,ма нека и ние малко да преживеем случката.Благородно ти завиждам!Желая още слука!

А също, ако може- и с каква оптика ги ковеш?

Тази снимка е от миналата година.Зад мен на дървото се вижда чакалото което направихме с един приятел - около 80-90 м .

post-42101-0-67341300-1452283572_thumb.jpg

Ето го и самото чакало.Влиза се от долу.Най ми е хубаво като падне сняг, че се вижда и нощно време.Нося си една газова бутилка - около 3 литра и една пита към нея - при минус 7-8 градуса съм изкарвал до 21-22ч вечер.

post-42101-0-44948800-1452283834_thumb.jpg

А ето и идеалната дъвка /захранка/ за чакали, лисици и други хищници- така оползотворяваме кожите от отстреляните прасета.По принцип захранвам целогодишно, но зимата е най успешно.

post-42101-0-45298900-1452284151_thumb.jpg

А също, ако може- и с каква оптика ги ковеш?

Оптиката е нико стирлинг 1.5-6-44.

Евала за пчелина колега- много ме радва тази гледка. Здраво се работи при тебе ,като гледам грубо над 120 бройки си ги наредил.Хищниците отделно ги мелиш яко. Влизаш ли в група "Пчелин" или някоя подобна във Фейсбук ?

Колега, с този пчелин дето се мярка на заден план и някоя меца може да те навести.

Иначе шапка ти свалям, и благородно ти завиждам за емоциите които си изживял. :drinks:

Колега, с този пчелин дето се мярка на заден план и някоя меца може да те навести.

Иначе шапка ти свалям, и благородно ти завиждам за емоциите които си изживял.

Слава богу по нашия край няма мечки.Но "мечки" на два крака навсякъде се намират!

post-42101-0-33490000-1452450045_thumb.jpg

Евала за пчелина колега- много ме радва тази гледка. Здраво се работи при тебе ,като гледам грубо над 120 бройки си ги наредил.Хищниците отделно ги мелиш яко. Влизаш ли в група "Пчелин" или някоя подобна във Фейсбук ?

В група "Пчелин" съм регистриран.

В група "Пчелин" съм регистриран.

Някакво име или псевдоним да имаш там ? За обмяна на опит става дума.Знаеш че винаги нещо може да се научи. Може и на лични.

Слава богу по нашия край няма мечки.Но "мечки" на два крака навсякъде се намират!

И на тях ще им дойде сезона.

Някакво име или псевдоним да имаш там ? За обмяна на опит става дума.Знаеш че винаги нещо може да се научи. Може и на лични.

Имаш съобщение на лични.

В последния ловен ден на едър дивеч, дружината се отчете може би с най- големия трофей, който може да сподели ловеца

Photo0061JPGxpLyyMG_thumb.jpg ; Photo0062JPGswnCGIc_thumb.jpg ; Photo0063JPGZeKBL2v_thumb.jpg

След доста поразии които направи, най-накрая си намери майстора

Бре мислиш ли че е сам бре!А--а-а-а!Не ми се вярва!

Колега дай малко повече информация за вълка. Размери, тегло,оценка на трофея

Колега дай малко повече информация за вълка. Размери, тегло,оценка на трофея

Колегата на който му беше слука, не му се занимаваше и го даде на прецедателя на дружинката да го отчете в горското и на дали на някой ще му се занимава с оценки. Даже не сме го и мерили. На око около 45кг, много здрав и охранен.