Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Днес в 21 часа се инсталирах на чакалото. В 21:40 тоз хубавец заходи към стръвта и от няколко метра проточи врат за да подуши какво е ястието. Точно в този момент V-maxa го намери от 86 метра и умря във въздуха. Наслука!

Чако падна заради лакомията си към свинката с която бях захранил стървилището, а като си тръгвах Язо беше до дупката си и като го "маркирах" падна вътре, че ходих на сутринта да го извадя и тогава ги "увековечих".Перфекти попадения на японката от около 100м.

post-42101-0-81267100-1454266640_thumb.jpg

• 1 month later...

Браво за слуката. С интерес следя темата от 1 година и съм я чел 2пъти цялата. От скоро почнах и да аз да ходя да вардя са хищници. Ходил сам 3пати като само първия път дойдоха 2 чакала но неможах да стрелям защото ме изненадаха. Вардя с тикк т3 с бързомер и нордик предатор пре тунед. Днес ми излезе разрешителното за закопуване на 2ра карабина и ще си купя тези дни една плякалка (22лр) и пак започвам.

Браво за слуката. С интерес следя темата от 1 година и съм я чел 2пъти цялата. От скоро почнах и да аз да ходя да вардя са хищници. Ходил сам 3пати като само първия път дойдоха 2 чакала но неможах да стрелям защото ме изненадаха. Вардя с тикк т3 с бързомер и нордик предатор пре тунед. Днес ми излезе разрешителното за закопуване на 2ра карабина и ще си купя тези дни една плякалка (22лр) и пак започвам.

Купи си 223 ....

Не , няма да ми върши работа, защото трябва да съм по тих, тъй като ще съм в близост до стопанства и хора. Иначе 223 е безспорния фаворит. :)

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Кракът завършва с лапа, а не с копито. Което изключва сърна, кошута, овца. Кракът е доста голям, та за заек ме съмнява. Остава да е куче или някой събрат.

• 3 weeks later...

От последната варда, от вчера

Примамване със свирка
На десетата минута се отзова
Дистанция 20м.
Оръжие - тек ИЖ17
Патрон 4/0
Брой изтрели - нямаш право на грешен :D

post-3841-0-83583300-1463863158_thumb.jpg

Edited by galin_f

Тоя звяр го гоних около 400-500м и в движение отнесе 4бр. 6\0 докато му спадне адреналина.

post-66899-0-19285600-1464145550_thumb.jpg

Edited by Краси_Кръстев