Jump to content

На варда за хищници

wolf67
 Share

Recommended Posts

Много красива снимка! Поздравления! Впрочем, доста необичаен ареал за лисици. Каква е надморската височина? И там ли я простна, или си я довлачил на открито специално за снимката?

:buba:

Много красива снимка! Поздравления! Впрочем, доста необичаен ареал за лисици. Каква е надморската височина? И там ли я простна, или си я довлачил на открито специално за снимката?

Убива ги в ниското, на касетофон и после ги привлачва на хубави места за снимка..... :camera::big_boss::mail1::1::lol: :lol2: :lol: :lol2:

:buba:

На около 900 метра надморска е "довлачена" :)

• 2 weeks later...

Доста лисици има и на 1300м височина в стара планина ;)

Не са наплашени и рядко ги тормозят по тези географски ширини ;)

Edited by elwix

Бях на хижа на Витоша казеа се Купена или хижата на НСА на близо 2000м видочина и там всяка вечер идваха лисици особено една женска позираше за снимки.За съжаление снимките са големи и аз не мога да ги кача

Бях на хижа на Витоша казеа се Купена или хижата на НСА на близо 2000м видочина и там всяка вечер идваха лисици особено една женска позираше за снимки.За съжаление снимките са големи и аз не мога да ги кача

Може да ги намалиш с "photo resizer"

Днес във 20:57 гледам една лисица пребяга пред бинокала с един заек във устата от там я гледам на бегом във една висока трева и не мърда стои легнала викам А? Какво стана ?! Когато погледнах нагоре те по една пътека хора се разхождат и тя ги е усетила ! Викам си тука на тези ливади нш няма да видя повече, вдигнах си чукалата и се преместих във едно сеяно гледам язо (във 21:14) на 10 метра от мене викам а той ме видя аа мии, той си ядеше там нш снимах го и си заминах, бях без пушка просто оглеждах терена ей така за кеф, направи ми впечатление че нито един чакал не мернах...защо така нз ! Наслука на всички колеги ! А и утре ще ида да пречукам я някоя лиса, я някой язо biggrin.png
post-65767-0-06232800-1466454920_thumb.jpg

• 1 month later...

В началото на август бяхме на хищници с колегата ddd_dancho.

Към 20,15ч., се настанихме на първото ни място и след около 30 минути - .... на около 350 - 400 метра от нас / източна посока- към града/, изскочи първо един сръндак и след около минута, и една сърна, които на 8 скорост се изнесоха към "Я-баир", а след тях от тревите изскочиха две кучета, които ги гонеха- ....., направо ОТВРАТ!

След около 15-20 минути, на около 30 метра, зад Данчо с кудкудякане се вдигна мъжки фазан, който бе подплашен от някакво куче, което явно е усетило Данчо, излая приглушено 2-3 пъти и изчезна в близкия пояс.

Това ни изнерви и с джипа се преместихме на следващото ни място, защото вече се здрачаваше. Там Данчо отстреля млад мъжки чакал, а аз малко след това по-стар мъжки чакал. Веднага се отправихме към другото най-близко до нас стървилище, защото беше почти тъмно. По пътя- на разсеяната светлина от фаровете на джипа, се мярнаха две очички и като доближихме на около 130 - 150 метра се показа силуета на тазгодишно чакалче, което отстрелях от прозореца на джипа. Решихме поне него да снимаме и да си ходим, но между опитите на фарове да излезе щогоде добра снимка, се обърнах назад и на 80-100м. от нас- на пътя, стоеше седнал чакал и докато се чудеше, какво става ......., отключих карабината и му стрелях от коляно. Чакала отскочи и се провлачи в близкия сух канал. На път ни беше и с джипа спряхме за опит за снимка, но не ни се слизаше в канала за да го извлачим на чисто и по живо, по здраво се прибрахме. Чакала беше женски.

Споделих това не заради слуката ни, а заради бездомните кучета, които ни ядосваха, че притесняват и ловуват дивеча; че понякога идват по няколко кучета на звука на "ранения зайо" и започват да ни облайват, като ни провалят позицията.

Налага се да събираме такъмите си и да се местим на друго място и докато наново се настаним и ......., то станало тъмно?!

Поздрави и наслука!

Edited by LyudmilLov

....

Споделих това не заради слуката ни, а заради бездомните кучета, които ни ядосваха, че притесняват и ловуват дивеча...

На 13.08 , откриването сме на пътпъдък.

Бива , до момента имаме по седем-осем , а е едва 8:00 .

На края на нивата кучето ми прави стойка като на яребица , с високо вдигната глава , но някак се опитва да погледне встрани.Приближавам и изненада! Котка!Обикновена , домашна котка! На километри от селото. Далечко ми беше , ама и пуснах една 11-ка (за съжаление) , втора не успях . Кучето ми беше плътно зад нея и рискувах да го улуча.

Котето се претърколи и продължи да бяга . За още по-голямо мое съжаление спрях и кучето , точно когато беше на един език разстояние от гръбнака на котката! Дожаля ми , преди време удуши една котка , но получи лоши рани по ушите и някакви вени там. Трудно спряхме кръвта.

Две грешки в рамките на няколко секунди..

И в следващата доказателството , че наистина съм сгрешил . На няколко метра от мястото , където лежеше котката се вдигнаха ято яребички!

А представете си какво е правила маца там!

едит:

И за да не пиша в друга тема ( на един виден , изтъкнат и т.н. американски lovec !!!) , от тук нататък по един брой 4/0 , 6/0 , латвийско бренеке винаги , когато съм с гладкоцевно!

Edited by Cold

Добре си направил колега, че си спрял кучето, защото не се знае, къде ще раздере по главата на кучето ти и после- доктори, допълнителни грижи по кучето и т.н.

Преди години имаше много интересна статия в едно от ловните ни списания , в която бяха публикувани статистически данни от Германия за това, колко милиона птици убиват бездомните котки- в предвид числеността на бездомните котки в Германия.

У нас са много малко котките, които наистина са домашни- стоящи само в домовете, т.е. под постоянен контрол?!

Огромната част от тъй наречените "домашни" котки се подвизават- спят само в нечий двор /имот/, защото от време на време са хранени от стопаните на имота, то можем да си представим само, каква би могла да бъде подобна статистика за в България, ако въобще може да се направи такава!

Да раздвижим малко темата , че .... :D

Отново пътен инцидент :( ...Около 20:30 на позиция... След около 5 минути "дискотека" мама, татко и децата(2бр.) решиха да потанцуват. Таткото тръгна да пресича, мама седеше с децата до храстите.... И тогава най-лошото се случи.... Една мръсна шваба го блъсна.... :( ...счупи му вратлето... На около 100-120 метра от мен... Нищо не можах да направя за семейството повече..

post-56889-0-73606200-1471539045_thumb.jpg

Edited by NP Bulgaria

• 2 weeks later...

Едни изявени хищничари от мойта дружина,със слуката от днес.

post-46426-0-23652700-1472497339_thumb.jpg

post-46426-0-92870200-1472497359_thumb.jpg

Лисингера около 140 метра след 20-25 минути песни, чикела беше бърз... На втората серената....60 метра.. KS 8,1 gr.

post-56889-0-54871400-1472564168_thumb.jpg post-56889-0-20492100-1472564191_thumb.jpg

• 2 weeks later...

Ловът на чакали продължава.ето един от тази вечер

post-46426-0-91589800-1473710852_thumb.jpg

post-46426-0-96751700-1473710867_thumb.jpg

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

чз 527 223 рем, геко таргет 4,1гр 63 грейнаWP_111516Z.mp4