Jump to content

На варда за хищници

Recommended Posts

Смятам да наблегна на звуковете примамки за хищници , чакал и лисица на варда. :yahoo:

• Replies 12.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Резултата от 2 дневна варда

В събота сутринта направих хеттрик за 2 мин. и след това убих още един чакал. Трите бяха бременни женски, а четвъртия много голям мъжкар. В петък вечерта бях на варда на същото място, но не искаха д

Това си е история от две варди. В четвъртък и днес. Първата си беше чист фотолов на страхотен сръндак. Отдавна не бях виждал жив с такива рога. Даже си мислех, че вече са изчезнали с откриването на п

Posted Images

Смятам да наблегна на звуковете примамки за хищници , чакал и лисица на варда. :yahoo:

това с изкуствените примамки ок, ама по добре убии 2 чакала/примерно/ , направи с тях 2 стървилища , следващата вечер е твърде вероятно да убиеш поне по 2 от место и така ще ги увеличаваш еженощно /ако много ги има разбира се/ на слука!!!

това с изкуствените примамки ок, ама по добре убии 2 чакала/примерно/ , направи с тях 2 стървилища , следващата вечер е твърде вероятно да убиеш поне по 2 от место и така ще ги увеличаваш еженощно /ако много ги има разбира се/ на слука!!!

Лошото е колега, че нямам много време ,ходя си за по 1-2 дена и поради това искам ускоря по някакав начин привличането на хишниците. С настарвяването имам опит но изискжа повечко врене. НАСУКА в лова ха хишници.

Лошото е колега, че нямам много време ,ходя си за по 1-2 дена и поради това искам ускоря по някакав начин привличането на хишниците. С настарвяването имам опит но изискжа повечко врене. НАСУКА в лова ха хишници.

Не ти трябва много време от днес за утре е предостатъ4но

Малко да обърна внимание на колегите кам тази тема . За да може да започнем новия сезон с добра реколта трябва да понамалим малко гадинки ходищи и хваркати.Тази събота излизах вечерта но беше малко тъмничко нищо не видях . Ако има някой със слука нека пише. :):):)

преди няма и месец във шахтата на ГСМа на кооперацията в която работя като охрана намерихме две лисичета големи колкото котка хванах ги с един прът на който бях направил на единият край припка от сезал и ги хванах и двете по вожното е че тези двете бяха от котило чиято дупка беше на около 100 метра от там явно през ноща бяха си играли в този район и бяха паднали а другите не можех да повярвам на очите си ако някой ми беше казал че лисичета и кученца си играят заедно никога нямаша да повярвам но ги видях при първата ни среща успях да отстрелям две лисичета после две кученца и накрая останаха само едно лисиче и две кученца просто работя по въпроса смятам да се справя до край.

преди няма и месец във шахтата на ГСМа на кооперацията в която работя като охрана намерихме две лисичета големи колкото котка хванах ги с един прът на който бях направил на единият край припка от сезал и ги хванах и двете по вожното е че тези двете бяха от котило чиято дупка беше на около 100 метра от там явно през ноща бяха си играли в този район и бяха паднали а другите не можех да повярвам на очите си ако някой ми беше казал че лисичета и кученца си играят заедно никога нямаша да повярвам но ги видях при първата ни среща успях да отстрелям две лисичета после две кученца и накрая останаха само едно лисиче и две кученца просто работя по въпроса смятам да се справя до край.

Браво колега касмета си е касмет . Колкото повече зверчета в торбата толкова повече лов в полята .

Малко да обърна внимание на колегите кам тази тема . За да може да започнем новия сезон с добра реколта трябва да понамалим малко гадинки ходищи и хваркати.Тази събота излизах вечерта но беше малко тъмничко нищо не видях . Ако има някой със слука нека пише. :):):)

Уважаеми колега, хишниците не оказват кой знае какво влияние на полезния дивеч, в природата всичко е в хармония. "Хишниците по програмата фар" са далеч по-опасни.

Уважаеми колега, хишниците не оказват кой знае какво влияние на полезния дивеч, в природата всичко е в хармония. "Хишниците по програмата фар" са далеч по-опасни.

Вярно е , определено нанасят по-големи щети от четириногите. :)

Уважаеми колега, хишниците не оказват кой знае какво влияние на полезния дивеч, в природата всичко е в хармония........

Колега - ако си такъв де... щото с това изказване мисля че не си ловджия... именно защото в Природата всичко е в хармония и равновесие - колкото повече хищници има - толкова по малко е полезния дивеч - това се учи в курса и се вижда на практика когато си на лов!

Колега - ако си такъв де... щото с това изказване мисля че не си ловджия... именно защото в Природата всичко е в хармония и равновесие - колкото повече хищници има - толкова по малко е полезния дивеч - това се учи в курса и се вижда на практика когато си на лов!

Ако всичко е нормално - трябва да е точно обратното. Големината на популациите хищници и полезен дивеч е правопропорционална. Естествено това не става на секундата.

По принцип съм слаб ловджия. Помисли си дали примерно преди 20 год., когато нямаше много "фараджии" и популацията на хишници си е била все същата имаше повече полезен дивеч. Има и доста научни публикации за това, че хишниците не могат да доведат до силното намаляване или изчезване на даден вид. В ловно стопанство в Англия е правен следния експеримент - регулира се броя на лисиците и грабливите птици /единствените хишници там/ и се следи популацията на яребицата. С тоталното намаляване на хишниците първоначално популацията на яребицата нарастнала, но след 3-4 години рязко намаляла.

Не се обиждай, но не съм сигурен дали знаеш какво е хармония. Предполагам си мислиш, че лисицата и чакала се хранят само със зайци и фазани?!

Наслука!

• 3 weeks later...

Колеги имам дългогодишен опит в лова на варда за хищници но никога не съм използвал стървилища или звукови примамки.Мога кажа че в нашия район(Врачанско)има много лисици и чакали,заради което почти винаги имам късмета да стрелям по животно.За лисици ловувам в каменна кариера ,като познавам много добре местата и движението на животните.Случвало се е привечер за 2 часа да стрелям по 4 лисици(ловувам с флоберка CZ магнум).Чакалите ги вардя до гората като задължително се съобразявам с посоката на вятъра.

• 2 weeks later...

Бравус!

Само така.

Няма значение калибъра, важен е резултата.

• 1 month later...
Искам да попитам валериана има ли влияние в/у лисиците?:)

Има, но не много голям.

В смисъл не е като при котките.

На варда само с имитатор, иначе е кьорава работа. Я мине, я не мине.

на варда със свирка имитираща заек.1 куршум 2 рани .кал 308win селиер и белот 11,7гр SP -майката му е да имаш ден

на варда със свирка имитираща заек.1 куршум 2 рани .кал 308win селиер и белот 11,7гр SP -майката му е да имаш ден