Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
brakoniera2

Лов на дива свиня- ловен сезон 2013/2014 г.

Recommended Posts

По нашия край имахме проверка от Горски, който прекара целия ловен излет с нас и писа протокол за това. Най-интересното в този протокол беше точката, в която трябваше да опише колко от кучетата имат документи, като здравен паспорт и регистрация (така и не разбрах в ловното дружество или в общината или и в двете). Това много ме озадачи, защото доколкото знам в закона не е написан подобен текст: "При провеждане на ловен излет, водачите на кучета задължително носят ххххх документи....". Или това е поредното самоуправство на местното Горско? Доколкото имам наблюдение, във всяка точка от страната действат "метсни" правила, определяни от местното Горско, независимо от Закона(без да го нарушават), като си позволяват да го "тълкуват" и добавят свои алинеи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днешната ни слука.........

Вдигнахме много прасета, имаше доста стрелба и резултата - 2 мъжки приплода и млад тригодишен глиган, който се оказа доста "напарфюмиран", май вече му беше излязъл късмета с някоя кака. Още в началото на гонката моя Бари намери младия глиган и след повече от един час облайване и гонене из къпинака по дигата на р. Дунав го закара на "точното" място. След като пада това прасе и Бари го "щави" около 20 минути, отново тръгва и намира, и подкарва единия от падналите терлици.

attachicon.gif1398733_1393271337580462_1381954813_o.jpg

attachicon.gif1410938_1393271267580469_210699865_o.jpg

П. П. Имаше и доста пропуски, но това за мен си е неразделна част от ловната емоция, иначе няма да има с кого да се кодошим. :gathering:

Браво на Бари браво на дружината за слуката.Още много слука да имате. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Бари браво на дружината за слуката.Още много слука да имате. ;)

Благодаря, да се връща!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес отново имахме слука, но отнова тя не е за тази тема а за тема ,,Вълци''. Започнахме и първата гонка в местността ,,Становдол'' но отново нямаше никакво наличие на дивеч. Видяхме, че от дола излиза диря на прасе, но по дирята на прасето имаше дири на вълци, които водеха към съседният дол ,,Мъртвината''. Спирам до тук за да отида на точната тема и ще споделя слуката там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита слука Венци. Хубаво си се повеселил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един чудесен и незабравим ловен излет с приятели /дет` се казва/ на истински лов на диво прасе.

Разписах се с две,а третото раних.Бе пробягало 200 м. с фрактура на преден десен крак,но се озова в наказателното поле на съседите и ...не отиде зян за чакалите.

Стрелбата реализирах с полуавтоматична карабина Browning кал.308 W.Боеприпас SP 13 грамов на Sako HAMMERHEAD.Широколистна,не много гъста гора.Разстояние - около 70 метра.Група от четири прасета.Първоначално се движеха в тръст точно срещу мен от ниско към високо.Като по учебник първото го пропускам и стрелям по второто.

1.Първи изстрел във второто прасе - десетка.Падна на място.

2.Втори изстрел в третото прасе.Падна на място на три метра от първото.Интересното е че при аутопсията не се намери проектила,който е преминал пред предна дясна плешка и през сърцето без да експанзира и напуска диагонално трупа.

3.Трети изстрел по четвъртото прасе - тука обаче....греда. attachicon.gifIMG_5223.jpgАдреналина явно е бил над нормите.

4.Четвърти изстрел по същото прасе.Подгъна предните крака и падна на муцуната си,но докато вадех патрони от паласките да презаредя то стана и ... филиза го погълна.След около 10 минути се чу един изстрел.Съседите го бяха довършили.

След приключване на гонката се установи,че има още три "жертви".

Пожелавам на всички колеги такива емоционални ловни преживявания,а сътворени задно с приятели те са незабравими.

И после както си му е ред при нас - за отстреляно прасе по едно голямо уиски,а за отървано - торта.

Брей,Брей,чета и "немога" да повярвам какви ловци е раждало,ражда и днес това хубаво село Брестовец.А да ти е честита слуката иш да ни се връща на всички.Поздрави и наслука.Р.Р. Не споменаваш само къде е извършен отстрела,да не би да мислиш,че Брестовчани ще се заселят и там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ловът на дива свиня е в разгара си, вече започнаха да се появяват трофейните глигани :)

Царевицата по полето вече е прибрана и очакваме стадата да дойдат в Балкана :cap:

Хубав шопар с хубави зъби Росене с какъв боеприпас падна този нер и на какво разтояние? ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до Краси

Тук не говорим за нарушаване на разпореждания дадени от ръководителя на лова. Камо ли за създаване на някаква опастност спрямо останалите колеги. Около мен жив ловец няма. Въпросът по скоро беше на индивидуална ловджийска преценка за мястото на заставане/позициониране.

Това, че не се стои точно на пътека ми е от ясно по ясно. Въпросът е, че аз все пак не стоях по средата между двата поста, а на 5-7 метра от минушката на малките прасчовци. Реших, че с оглед на сеченака по който минаваха дребчовците, то може би дивеча си е изменил пътя (с малко) и за да не ми се налага да правя такива далечни изстрели то не е зле да се поуча от предишния лов и да застана в близост.

Относно реванша---> бъди сигурен, че ще го търся. Пропуските при мен амбицират :-)

Успех събота-неделя

Пламка,моята обосновка беше точно за грешката ти,за избор на място.А не,че нарушаваш разпоредбите на рък.лова за създаване на опастност,спрямо другите колеги.В случая пак ти казвам,че са те подвели преди това животните,от където са излязли.Преценката ти я била погрешна,можело е да застанеш по средата.Както и да е,изводите съм сигурен,че си ги направел и очакваме реванша с глигана ;):bira: ...В събота при нас изтървахме една сюриика.Кучето ми ги намери в един подраст със къпини.На няколко пъти го подгонваха,но не можах да мярна поне едно,че да мога да стрелям :eusa_wall: .Вдигна се,но по-закона на "Мърфи" се изнизаха точно от там,където е нямало пусия.Вчера са изтървали на два пъти глигани и така,тази седмица сме отново капо.Наслука на всички

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя този

post-11590-0-48569100-1384775334_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота падна този красавец

Браво шарен ама има зъби да направи някоя беля с кучетата.На слука. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас в с.Бохот в неделния ден имаше слука.Паднаха два миналогодишни приплода,

като единият го убих аз и два тазгодишни.

post-5676-0-45874400-1384785559_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита слука Венци. Хубаво си се повеселил.

Благодаря ти майсторе.Да ти се връща двойно!Чакаме с нетърпение бялата премяна на гората.Истинския Цар-лов на диво прасе.... :bira:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове