Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня- ловен сезон 2013/2014 г.

Recommended Posts

Ето че тази събота отново имахме слука с този боец, които успя с една своя атака да разцепи две от най-добрите ни и водещи кучета от глутницата. Прасето беше спряло на място и в продължения на 10 минути кучетата го облайваха. Обадих се на колегата, че влизам в гъстото и едва направих 10 крачки, когато чух как кучетата изпищяха и веднага след това замлъкнаха. Поуслушах се има няма и 30 секунди и колегата над мен го застъпа. Пет изстрела с мазалата и телефона ми звънна да се кача при него, че прасето е ударено и влезнало в едни чилии. Дотичах при него и след като преградих пътя му за отстъпление, колегата се запромъква в гъстото, но прасето вече беше издъхнало. Все пак получи един контролен зад ухото, че беше се заклещило почти изправено. Поздравих колегата за трофея и веднаха хукнах обратно да търся кучетата. По спомена от звука, когато те изпищяха последно намерих мястото по значителното количество кръв върху шумата. По кръвта открих едното куче на около 30-40 метра от мястото с изсипани на земята черва. Веднага се обадих на колегата да идва, както и на една кола да ни чака в селото за да го закара до института. Колегата веднага пристигна, натоварихме кучето в един разрязан наелонов чувал и набегом към село. Когато се върнахме обратно където беше удареното куче аз си бях хвърлил якето и ранницата, а близо до тях лежеше и второто куче с голяма рана на левия бут, но неговото положение е значително по-добро, докато първото не знам дали ще оцелее изобщо. Сигурно е само че този хубусник няма да удря повече кучета, а ето го и късметлията. Наслука на всички

Да пишиш как е ку4ето,4е без тях сме гола вода.Наслука.

• Replies 678
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

За обикновенния човек,времето се отброява в дни,седмици и години...а за ловеца в 'Ловни сезони"! Ето,че отново идва началото на месец Октомври и много усмивки грейват,чакайки първата събота на месеца

Това е от Старо село-много добър нерез

Много царевица изяде,много гонки преживя и на вет.доктор работа създаде ,но КОЛЕДА е утре и ТОЙ го разбра.

Posted Images

Да пишиш как е ку4ето,4е без тях сме гола вода.Наслука.

За жалост кучето не издържа и издъхан снощи, колега. Направихме всичко по силите си за да го спасим но уви.

За жалост кучето не издържа и издъхан снощи, колега. Направихме всичко по силите си за да го спасим но уви.

Съжалявам колега.Ние да сме живи и здрави ку4ета ще има и след 100 години но нас няма да ни има.

За съжаление и другото куче / Цезар / се спомина тази вечер, явно е имал някаква травма която лекарите на са открили при прегледа.

Загубата е много тежка те бяха най добрите.

Съжалявам колега.Ние да сме живи и здрави ку4ета ще има и след 100 години но нас няма да ни има.

Tака е колега, но много трудно се създават добри кучета, а като тези се раждат много рядко. Загубата ни наистина е голяма.

В такъв момент каквото и да се пише, утеха няма. Загубили сме живо същество, което е изпълвало ежедневието ни със смисъл. Дано по-малко са страдали животинките.

В такъв момент каквото и да се пише, утеха няма. Загубили сме живо същество, което е изпълвало ежедневието ни със смисъл. Дано по-малко са страдали животинките.

За съжаление си до болка прав.В събота загубих едно от кучетата си,сега когато звънне телефона все се надявам да е за нещо свързано с кучето.Съчувствам на колегите, да загубиш четириног другар найстина боли!

Една броня за кучето е около 200 лв. не мисля, че живота им струва толкова евтино !!! Съболезнования за кучовците !

И тази седмица при нас в с.Бохот имаше слука.Вдигна се група от девет прасета,

но поради гъстата мъгла паднаха само три броя, като двете падат от дубле,а

третото го убива колегата прикладвайки на ляво рамо тъй като е със счупена

ключеца на дясното рамо от два месеца.Ето ги двамата стрелци с прасенцата.

attachicon.gif2013-11-23 12.57.46.jpgattachicon.gif2013-11-23 12.57.03.jpg

Браво за слуката ама къв е този шарения все още ги има в гората не е само при вас така. ;)

Ето че тази събота отново имахме слука с този боец, които успя с една своя атака да разцепи две от най-добрите ни и водещи кучета от глутницата. Прасето беше спряло на място и в продължения на 10 минути кучетата го облайваха. Обадих се на колегата, че влизам в гъстото и едва направих 10 крачки, когато чух как кучетата изпищяха и веднага след това замлъкнаха. Поуслушах се има няма и 30 секунди и колегата над мен го застъпа. Пет изстрела с мазалата и телефона ми звънна да се кача при него, че прасето е ударено и влезнало в едни чилии. Дотичах при него и след като преградих пътя му за отстъпление, колегата се запромъква в гъстото, но прасето вече беше издъхнало. Все пак получи един контролен зад ухото, че беше се заклещило почти изправено. Поздравих колегата за трофея и веднаха хукнах обратно да търся кучетата. По спомена от звука, когато те изпищяха последно намерих мястото по значителното количество кръв върху шумата. По кръвта открих едното куче на около 30-40 метра от мястото с изсипани на земята черва. Веднага се обадих на колегата да идва, както и на една кола да ни чака в селото за да го закара до института. Колегата веднага пристигна, натоварихме кучето в един разрязан наелонов чувал и набегом към село. Когато се върнахме обратно където беше удареното куче аз си бях хвърлил якето и ранницата, а близо до тях лежеше и второто куче с голяма рана на левия бут, но неговото положение е значително по-добро, докато първото не знам дали ще оцелее изобщо. Сигурно е само че този хубусник няма да удря повече кучета, а ето го и късметлията. Наслука на всички

лошо за кучетата ние да сме живи и здрави че виждаш какво става по време на лов и колегата от люляк пострада тази седмица от нереза

лошо за кучетата ние да сме живи и здрави че виждаш какво става по време на лов и колегата от люляк пострада тази седмица от нереза

Би ли споделил подробности

Tака е колега, но много трудно се създават добри кучета, а като тези се раждат много рядко. Загубата ни наистина е голяма.

Съжалявам за ловните ви помощници колега.

След няколко седмици "застой",пукнахме дявола с един млад глиган,който все още не беше посял семето си :D .Единия колега го изпрати като войвода,а другия (с пушката) го закова с един куршум-ротвайл на мястоattachicon.gifСнимка0704.jpg...Но,цялостната работа е свърши тозиattachicon.gifСнимка0708.jpg...Наслука на всички

Браво Краси да ви поздравя тук че Троянското сайтче ме шатнаха между другото те даже не даваха да се поздравя за слуката само лайкчета можело а ръководството Троянско си се поздравяваха и пишеха каквото си искат.Поздрави и още много слука ви желая. ;)

Edited by Манол Манолов

Браво Краси да ви поздравя тук че Троянското сайтче ме шатнаха между другото те даже не даваха да се поздравя за слуката само лайкчета можело а ръководството Троянско си се поздравяваха и пишеха каквото си искат.Поздрави и още много слука ви желая. ;)

Благодаря ти,ама не трябваше да се стига до това....Наслука и на теб

Здравейте колеги и наслука след падналият снежко /поне в Плевенско/.Нашата дружинка също счупи каръка в събота с 4 бр. миналогодишни приплода.След няколко "ялови" излета,в събота рано сутринта колегите гоначи откриха следи от група прасета.Изчаквайки ме доколкото могат,тъй като закъснявах от работа,най-накрая пуската кучетата на следата.Аз пристигнах буквално след 5 минути.След около 20 мин. от пускането на кучетата чух едно да лае и един от колегите гоначи пресрешна първият брой с три куршума.По нататък вече в гората беше страшно от кучешки лай.Всичко свърши около 9.30 часа,при което председателя на дружинката ми се обади за да ме зарадва,че най-младият ми барак /на 1.4 м./ е извадил душата на прасетата от гонка.При оттеглянето на няколко човека от пусиите,те забелязват следата,където свинята извежда 1 оцелял приплод и малко по-встрани тази на нереза,които в мъглата се измъкнаха много майсторски.

post-22858-0-80603500-1385563747_thumb.jpg

post-22858-0-47081000-1385563781_thumb.jpg

post-22858-0-77678500-1385564385_thumb.jpg

post-22858-0-17560100-1385564408_thumb.jpg

Заваля снега и "нелегалните имигранти" огладняха и пристигнаха на хранилките... :)

Тук ще бъде интересно през почивните дни.Поздравления за добрата организация.

Тук ще бъде интересно през почивните дни.Поздравления за добрата организация.

И язе мисля така ще е интересен лова в Борима.На слука. ;)