Jump to content

Лов на дива свиня- ловен сезон 2013/2014 г.

Share

Recommended Posts

Наслука на всички колеги през оставащите 2 ловни излета.Пропускайте майките, и дано да няма нещастни случай. Успех на всички.

Поздравления! Да ти е честито! Да ти върви все така за напред, сине! Дядо ти казваше не можеш да садиш ябълка и да излезе салкъм. Метнал си се на нашия джинс. Както се казва слуката не може да ти избяга. И на площада в селото да те оставят, като ти е ден .... Поздравления, че пропусна водещата майка и следващото прасе и от ръба на гората върна останалите в гонката. Колегите от Беглеш и те хванаха две от тях.

Да покажа пораженията. .

ibx6.jpg

Нереза в плешката и свинята във врата

0jx8.jpg

ПП Искам да благодаря на моя приятел Радо, който освен като председател, но и като ръководител на днешния лов направи да ни пълен деня с емоции. Беше се погрижил да има и другарска среща с 40кг кайма направена на "кифтета" от една мишка от един преден лов за завършек на лова.

И утре е ден. Наслука в последния свински!!!!

Edited by Явор

1-во: Честита нова година на всички! Здраве, щастие, късмет и много слука! :)

Та по темата: На 24.12.13 Един нерез около 140-150 кг (може и да са му много, но все пак сме си ловци :db: ) реши да ходи на профилактичен преглед, като първо излезе на брат ми, който за пръв път излезе на едър лов, излиза му в гръб бягайки точно към брат ми и той му прави едно бързо дубле като му чупи единия зъб, а другото бренеке косо в плешката и е излязло без много поражения, но с много кръв. От там с направление по клиничната пътека излезе на колега ортопед отново в гръб, а колегата го диагностицира със счупен преден ляв крак и още две незначителни поражения от 308 WIN. От там при двама колеги - уши,нос, гърло, които определят прасето като с добри обоняние, слух и поглед, защото само го зърват за момент :) От там при мен пак излиза в гръб на около 70 м, първи изстрел, прасето забива нос във земята, точно като по филмите и понеже случката стана на един баир (душевад), глигана се претъркули и се спря на едно дърво, като понече да става втори изстрел и то продължи да си се търкаля надолу и последва трети за всеки случай :). Чух как се спря някъде надолу по баира и изчаках гонката да приключи (диагнозата ми бе -двойна бъбречна недостатъчност и един в бута). След края и тръгнахме надолу да го търсим и аз докато звънях на останалите доктори да ги питам дали са си взели таксите от пациента, че след 15 минутната хемудиализа едвали ще им ги даде и от дерето се чу: "ЕТО ГООО" при което последва споменаване на майки и още едно дубле.

Колегата, който вървеше напред по кръвта стигнал до шопара и ония тръгнал да бяга та ми се извини, че ми е взел слуката, ама на механични мерни прибори така съм го премерил :pardon:, а и боеприпаса ще се сменя. Последва едно дърпане, късане на въжета, дърпане с лебедка, абе голям лов и голямо шоу си направихме. :)

П.С. Колега Jor8 стрелях с 308 win GECO Expres ( с полимерен връх ) бяха минали и заминали през прасето като игли, а този в бута много малка гъба е направил, така че ще ги сменям. Преди това също ми се бе случвало, но си мислех, че е от малкото разстояние или от това, че животното е по-малко и куршума минава и заминава.

attachicon.gifСнимка0065.jpgattachicon.gifСнимка0066.jpgattachicon.gif1497636_425816344211694_1035083964_n.jpgattachicon.gif1507031_425816370878358_1731905299_n.jpgattachicon.gifUntitled.png

Браво Митко хубав разказ и аз ще пускам снимки от 28 12.

На закриването имахме късмета да открием един страхотен трофеен екземпляр.Зъбите стърчат 12 см.

това е от вчера.добро нерезче.бренеке Ротвайл ЕКЗАКТ в десятката..

Ей най-после да се качи и някое диво прасе....браво колеги!!!

На закриването имахме късмета да открием един страхотен трофеен екземпляр.Зъбите стърчат 12 см.

Браво голям зъбатко като оправите трофея да го покажеш. ;)

Честито колега. Като извадите зъбите пусни ги тук да ги видим :)

Поздравления! Да ти е честито! Да ти върви все така за напред, сине! Дядо ти казваше не можеш да садиш ябълка и да излезе салкъм. Метнал си се на нашия джинс. Както се казва слуката не може да ти избяга. И на площада в селото да те оставят, като ти е ден .... Поздравления, че пропусна водещата майка и следващото прасе и от ръба на гората върна останалите в гонката. Колегите от Беглеш и те хванаха две от тях.

Да покажа пораженията. .

ibx6.jpg

Нереза в плешката и свинята във врата

0jx8.jpg

ПП Искам да благодаря на моя приятел Радо, който освен като председател, но и като ръководител на днешния лов направи да ни пълен деня с емоции. Беше се погрижил да има и другарска среща с 40кг кайма направена на "кифтета" от една мишка от един преден лов за завършек на лова.

И утре е ден. Наслука в последния свински!!!!

Да сте живи и здрави и следващия сезон все така да са представяте и да споделяте слуката,но незабравяйте че за да ги има тези резултати 80% е "виновен" бате ви Иво Върбанов.Той ви научи на този лов и никога не го забравяйте.

Бъдете все така сплотени и от време на време го споменавайте с добро.

Да сте живи и здрави и следващия сезон все така да са представяте и да споделяте слуката,но незабравяйте че за да ги има тези резултати 80% е "виновен" бате ви Иво Върбанов.Той ви научи на този лов и никога не го забравяйте.

Бъдете все така сплотени и от време на време го споменавайте с добро.

Колега, благодаря за пожеланията, но май не познаваш дружината. Най-много прасета имаме когато Иво не идва една година на лов. Иво е част от нещата, а не е причината. Стреля много добре, запален е по лова, не жали време и пари, но има още много други неща, които ни правят номер едно в сдуженито.

Междо другото, днес ми се обадиха, че сина е съборил още едно същия ден, но е паднало при съседите. Така, че нямаме стигане. Лова еколективно нещо и както едни пречат, така други спомагат.

http://struma.bg/news/18313/1/1/REKORD-Lovcite-ot-s-Banya-povaliha-6-gligana-v-edin-den.html

РЕКОРД! Ловците от с. Баня повалиха 6 глигана в един ден

С общо 12 отстреляни глигана авджиите от ловната дружинка в с.Баня, Разложко, приключиха лова на едър дивеч. Шест прасета успя да повали Втора ловна дружинка в последния ден от сезона. Три от глиганите са отстреляни от Николай Панков, два са повалени от младшия полицейски инспектор към РУП - Разлог Николай Харизанов и един от Иво Керезиев, който е един от най- младите в дружинката.

От 12-те глигана 9 са в актива на Втора ловна дружинка. Сред авджиите е и съдия-изпълнителят Георги Цеклеов, който е и председател на ловната дружинка от Баня. Сред младите ловци е и синът на началника на областното управление „Пожарна безопасност и защита на населението” Георги Пармаков - Християн. Тази година момчето ще бъде абитуриент. Християн е възпитаник на ЕГ „Акад. Людмил Стоянов” - Благоевград.

Първа ловна дружинка от Баня приключи сезона с три глигана, като най- големият, около 150-килограмов, бе повален от отговорника на групата Пирин Лулеов. Другите двама, на които се усмихна късметът, са Марин Костов и Пирин Рачев.

Запалените ловджии от Баня си пожелаха още много ловни слуки.

struma.bg

post-51644-0-94995600-1389639543_thumb.jpg

post-51644-0-06767700-1389639557_thumb.jpg

Edited by H.Parmakov

Закрихме груповия лов на дива свиня успешно, както си му е реда, с осем отстреляни прасета, като две от тях селекционни. След това имаше скромна дружеска почерпка с екологичните местни продукти на кооперация ''Доверие'' - Лесидрен... :drinks:

Благодаря от свое име и от името на моите колеги, на приятелите от ловен участък ''Напоя'' - Лесидрен, като им желая много нови успехи и все повече трофейни животни в стопанството !

Сигурен съм, че ентусиазма, желанието и професионализма, който имат ще им донесат много незабравими спомени и много нови приятели :friends:

В личен план през изминалия ловен сезон имам шест отстреляни прасета, като последните две са тези шарените от снимките в коментара... :)

Не забравяйте - ловът никога не свършва...

Браво е те това е закриване лова си е лов почерпката почерпка. ;)

ПРивет на всички колеги!И ние направихме подобаващо закриване!В събота първата гонка имаше само сърни, ми излизаха 3-4 пъти по 2-3 на разстояние 5-10 метра,голямото наличие на сърни много ни радва.Втората гонка обрадихме една местност с много тръни и гъсти борове и след пускането на кучетата стана мазало!Започнах да броя пушките в пусиите,тъй като олелията се разиграваше там.Кучетата ни вдигнаха две групи свине и ги закараха към пусиите там започна стрелба ,свинете се връщат в нас гоначите пак стрелба,свинете пак избиват на пусиите като обаче се разбиха и избиха на няколко места.Един от гоначите стреля по едно и го ранява то минава между пусиите и кучетата го спряха в дерето под пусиите.Две бяха паднали на пусиите и други две беше бутнал един от гоначите ни.Трима души от пусиите се бяха на.кали :D и още двама гоначи също като тях ги бяха опуснали ,но все пак всичко беше супер.Хвърлиха се над 20 пушки.Но все пак имаше голяма слука ,3 приплода и един нерез.Имам снимка на нереза ,тъй като ходихме да го извлечем и оправим ,а през това време другите бяха оправили приплодчетата.В неделя сутринта пуснах кучетата и точно след 2 мин на 100 метра под мен налаяха свинете и ги вдигнаха.Обаче вече след това на един мой приятел и колега барачето се намеси като отдели 2 от групата и ги закара под мен в пусиите,аз не успях да ги пресече ,успях само да видя кучето свинете бяха минали вече.Тъй като гонката е много голяма (около 4-5) ние с колегата останахме да чакаме кучетата след това.Моите кучета закааха отсреща като долу се чу една пушка само и после свинете минаха реката и при колегите ,обаче там не чухме пушки.И след час и половина едната кучка се върна и аз минах през една много хубава местност.Пробвах си един патрон и след 10 мин я чувам да лае на място ,останахме на място ,но лаенето си беше на едно място и тъкмо тръгнах към нея ,тя отлепи прасето и го караше точно към нас,обаче в последния мимент скърши и макар и да тичахме много ,пак ни изпревари прасето. :D Както и да е ,замина си по живо по здраво.Качих се горе и след 30 минути дойдоха и другите кучета.Долу на реката се оказа,че е паднало прасенце,колегата успял все пак да ги пресече и бутнал едно прасе към 70-80 кг и директно там на водата го бяха оправили.Така с 5 прасета мина закриването на ловен сезон 2013-2014г.!Много слука ,много емоции и много стрелба!Минахме без инциденти,което най-важно.Отстреляхме над 50 прасета този сезон.Започваме подготовка на младите кучета за другия сезон и продължаваме с патиците ,че дратхаарът пощуря.НАслука и успех на всички.Ето и наколко снимки.

Поздрави

Браво Кире.Имали сте много слука,пожелам ти здраве, щастие, касмет на теб и рошльовците.Поздрави