Jump to content

Лов на дива свиня- ловен сезон 2013/2014 г.

Share

Recommended Posts

Браво Кире.Имали сте много слука,пожелам ти здраве, щастие, касмет на теб и рошльовците.Поздрави

Мерси Коце!Живи и здрави ,всичко най-хубаво и на теб.Сега чакаме поколение,че увеличавам състава :D

Поздрави

Колега, благодаря за пожеланията, но май не познаваш дружината. Най-много прасета имаме когато Иво не идва една година на лов. Иво е част от нещата, а не е причината. Стреля много добре, запален е по лова, не жали време и пари, но има още много други неща, които ни правят номер едно в сдуженито.

Междо другото, днес ми се обадиха, че сина е съборил още едно същия ден, но е паднало при съседите. Така, че нямаме стигане. Лова еколективно нещо и както едни пречат, така други спомагат.

Г-н Боцин,почти никога не съм взимал отношение във този форум но четейки написаното от вас не можах да се сдържа да попитам по какво нямате стигане и какво значи "съборил",но го прибрали съседите.Не чувствате ли че демонстрирате пренебрежително отношение спрямо останалите колеги,които споделят слуката си в тази тема,пък и към съседите ви?Я слезте малко на земята,ь тежкарлъка го задръжте за другаде.От колко години насам имате слука с този вид дивеч,като до преди няколко години повечето от вас не различаваха диво прасе от сърна.

Аз ви разбирам за демонстративното ви изказване,но обществения статус на някои членове от дружината ви подтиква да предизвиквате такова внимание.Не забравяйте че всичко е временно и преходно.Погледнете резултатите на Борима,Лесидрен,Радювене и др. пък тогава говорете за стигане!

Мерси Коце!Живи и здрави ,всичко най-хубаво и на теб.Сега чакаме поколение,че увеличавам състава :D

Поздрави

Здрасти колега,понеже ти е пълна пощата ще те попитам тук.От доста време си мисля да те питам дали не си служил във София вътрешни войски или се бъркам.Може да ми отговориш и на лични да не цапаме хубавата тема.
Поздрави и браво за слуката.

Г-н Боцин,почти никога не съм взимал отношение във този форум но четейки написаното от вас не можах да се сдържа да попитам по какво нямате стигане и какво значи "съборил",но го прибрали съседите.Не чувствате ли че демонстрирате пренебрежително отношение спрямо останалите колеги,които споделят слуката си в тази тема,пък и към съседите ви?Я слезте малко на земята,ь тежкарлъка го задръжте за другаде.От колко години насам имате слука с този вид дивеч,като до преди няколко години повечето от вас не различаваха диво прасе от сърна.

Аз ви разбирам за демонстративното ви изказване,но обществения статус на някои членове от дружината ви подтиква да предизвиквате такова внимание.Не забравяйте че всичко е временно и преходно.Погледнете резултатите на Борима,Лесидрен,Радювене и др. пък тогава говорете за стигане!

Павка не трябва да нападаш така.Явор го познавам добре емоционален е и не вярвам да е искал да обиди някого.той пише че са номер едно в плевенското сдружение.може и да е така.познавам и председателя на Николаево един много енергичен човек който действително полага много грижи за дивеча в района така че резултатите им се виждат.дай боже всеки да има успехи на ловното поле.трябва да останем приятели а не да се караме или обиждаме.както се казава "да седнем на една маса приятели".

Понеже за мене става дума в "съборил". Приплод с попадение около окото умира на 30 метра зад пусията ми в дерето което е в граница на колегите от друга дружинка. Намерено е умряло на другия ден и така. А явно не сте прочели внимателно предните постове за "стигането". Нямаме намерение да се съревноваваме, състазавем с други региони и т.н. Имаме предвид, че в Плевеноското сдружение в което сме и ние сме не за първа година на челните места по брой отсреляни диви прасета.

А за това от колко години имаме слука и какво различаваме ще замълча компетентно. Нищо лично живи и здрави и много слука пожелавам !

Edited by Chaffe

Понеже за мене става дума в "съборил". Приплод с попадение около окото умира на 30 метра зад пусията ми в дерето което е в граница на колегите от друга дружинка. Намерено е умряло на другия ден и така. А явно не сте прочели внимателно предните постове за "стигането". Нямаме намерение да се съревноваваме, състазавем с други региони и т.н. Имаме предвид, че в Плевеноското сдружение в което сме и ние сме не за първа година на челните места по брой отсреляни диви прасета.

А за това от колко години имаме слука и какво различаваме ще замълча компетентно. Нищо лично живи и здрави и много слука пожелавам !

Теди, Тедииии.....къде ти е адреналина бе?

Първо честито за слуката, а сега....забележките.

След всяка стрелба тръгваш поне 100-200 м. по дирите и гладаш за кръв или как вървят - по права линия, нагоре, надолу и т.н.

Ако го беше направил щеше да си го намерил, ячко момче си - 30 м. един приплод и на гръб щеше да го изнесеш.

За другия път ще знаеш....поздрави.

Колега, явно не съм се изразил точно. "Нямаме стигане" в плевенското сдружение. Няколко години подред сме с най-много отстреляни прасета. Другото не ми се коментира защото ми прилича на заяждане. Ако наистина се казвате Павел, то Павеле можем да се срещнем, да поговорим, а защо да не дойдете на гости на лов и да се видят нещата на живо както се казва. На лични може да се до уговорим.

ПП Не съм мислил, че нещо би ме карало да се вълнувам така силно, но се оказа, че слуката на сина ми носи нова, не позната радост. Връщам се сякаш в моята ловна младост. Сега ми е по-кеф да отстреля той, а не аз. Радвам се, че се опитва да го разбира лова и да се развива. Пожелавам на всички да изпитат тая радост.

Яворе,не ме разбирай погрешно.Аз споделям вълненията ти и това което ти изпитваш в момента след слуката на сина ти аз го изпитах преди 8 години.Да са живи и здрави да ни радват и ние покрай тях да се радваме,но това "Няма стигане" подразни не само мен а и други колеги.В тези размирни времена в държавата това "Няма стигане" би било редно да се замени с "Ние сме №1 в Плевенското дружество" и ще звучи съвсем по реално..Вероятно разбираш за какво намеквам.Аз не членувам в Плевенското дружество и опазил ме господ,но съм идвал преди години доста пъти на лов във вашата дружина и знам какво беше пък и ти неможеш да го отречеш.Сега сте наистина №1по отстреляни диви прасета в Плевенско,но имате няколко зрънца,които нямат място при вас и пречат на авторитета на дружината.Без тях наистина ще сте №1.

Жив и здрав и спорна година!Наслука!

Браво Жоре това от закриването на лова ли е и в Хърсово ли е?Поздрави и На слука. ;)

И ние закрихме сезона с "бялата сянка".Няколко пъти се измъква през сезона,но този път номерата му не минаха ;)attachicon.gifDSC_0047.jpgattachicon.gifDSC_0050.jpg

Честито колега.И все пак от любопитство към този "шарко",който не би трябвало да има такъв трофей,какъвто виждам на снимката пиши колко санта излезнаха зъбките.А иначе той си е за отстрел и по всяко друго време освен ловният сезан.Ха..Ха.

Яворе,не ме разбирай погрешно.Аз споделям вълненията ти и това което ти изпитваш в момента след слуката на сина ти аз го изпитах преди 8 години.Да са живи и здрави да ни радват и ние покрай тях да се радваме,но това "Няма стигане" подразни не само мен а и други колеги.В тези размирни времена в държавата това "Няма стигане" би било редно да се замени с "Ние сме №1 в Плевенското дружество" и ще звучи съвсем по реално..Вероятно разбираш за какво намеквам.Аз не членувам в Плевенското дружество и опазил ме господ,но съм идвал преди години доста пъти на лов във вашата дружина и знам какво беше пък и ти неможеш да го отречеш.Сега сте наистина №1по отстреляни диви прасета в Плевенско,но имате няколко зрънца,които нямат място при вас и пречат на авторитета на дружината.Без тях наистина ще сте №1.

Колега,аз също съм се "дракал" с Явор и от няколко години не ловувам редовно с дружинката в с.Николаево,но истината в този момент немога да отрека.Присъствах на този лов,даже одрах едната глава на сина му от уважение към добрите попадения които беше постигнало момчето,което те уверявам се случва рядко.Друг е въпросът,че някои от тези зрънца които споменаваш му бяха отрязали главата като за поставка на стена,имам в предвид,че ушите почти щяха да останат към гръбнака.Наслука и нека новият ловен сезон които започваме да чакаме с нетърпение бъде по успешен от този.

Браво Жоре това от закриването на лова ли е и в Хърсово ли е?Поздрави и На слука. ;)

От сезона е на закриването бях на работа но не са ударили прасе.

Честито колега.И все пак от любопитство към този "шарко",който не би трябвало да има такъв трофей,какъвто виждам на снимката пиши колко санта излезнаха зъбките.А иначе той си е за отстрел и по всяко друго време освен ловният сезан.Ха..Ха.

А бе,не трябва да ги има такива шарени,но фактите друго говорят.Но,не е само той така,има и други такива като него,но това е друга тема.Преди няколко лова ми излязоха две прасета и воден от ловните закони,пропуснах първото и отстрелях второто.Да,ама първото се оказа черно с бяло на челото и би трябвало,това прасе да отстрелям,а не второто.Да,първото беше водач и заради това,отърва кожата и дано,даде добро поколение,въпреки окраската си :D ....Този "тарикат" е около 6-7год. и навярно,доста поколения е оставил "шарени" и зъбките му не са,кой знае колко,но според мен са към 20-21см.Наслука

Благодаря за мнението! Това за зрънцата го споделям, но ще си решим проблема. Заповядай на лов, ще се радвам да се види, че вървим към по-добре. Обяснимо е под емоции да не се изразяваме съвсем точно. Не знам за коя дружина се говори точно, но когато се сляха Дългиня и Николаево имаше доста проблеми. От старата дружина Дългиня е ядрото на сегашната и мисля, че се получи нещо, което върви макар и трудно напред.

Имаме тая и другата седмица фазан, ако има желане може да се видим.

Браво колега виждам че сте направели хубав лов в Межерлика и Свилен човека ловна енциклопедия отново е с усмивка на лицето

Мисля,че е време нашата дружина да защити дисертация по лов и отстрел на дива свиня!

Браво колега. Без да искам да ти отнема авторското право същото си мислех за нашата. Поздрави.

Мисля,че е време нашата дружина да защити дисертация по лов и отстрел на дива свиня!

Браво на Козаревската дружинка много хубаво закриване сте направили все така да ви върви

И аз да разкажа за моята слука на 28 12 2013.Първите две гонки нищо не дигнахме и се запътихме за 3та,наставихмесе и аз дадох сигнал на гоначите да тръгват и не след малко се чуха кучетата да лаят над ме ,и след 2 мин се чуха три изтрела,обаждам се на колегата и той ми каза че е съборил един нерез,и му казах 4е като свърши гонката ще отидем да го издърпаме,отивам аз след малко него го няма,стоя на неговото място и гледам към падналото прасе че кучетата го оставят и се заминават към един паднал бор.И почват да лаят на място обаждам се на гоначите че има още прасета и не след малко го наддигат,и аз го виждам в поддраста изчаквам го да излезе на чистото и му пуслкам един ,но то продължава прибягвам аз по пътя и виждам че колегата който уби прасето е на завоя и вижда какво става и аз му казвам да бяга напред да го пресече,но го засичам пак на голо място и пак му стрелям но този път през гръбнака и пада на място но не е умряло и кучетата го настигат,аз го виждам в поддраста но немога да стрелям защото кучетата ми пречат,и за секунда сеотдръпват тум и до там .Колегата дойде и се поздравихме за двойната слука.

Edited by bulgar 79

На закриването имахме късмета да открием един страхотен трофеен екземпляр.Зъбите стърчат 12 см.

Колега какво стана с трофея, колко см излезе ? Покажи снимки че ми е любопитно а предполагам и на останалите !