Jump to content

Лов на водоплаващ дивеч, патица и гъска - ловен сезон 2013/2014 г.

Share

Recommended Posts

за колегата Венци-аз имам 2 свирки за патица и една за гъска 1 от който ми е от божката от поморие-колегите с който ловувам също имат и те по 2 свирки пак от тях-не правя никаква реклама на поморииската група( макар че са ми големи приятели)-хубавото на техните свирки е че можеш да я видиш, да я чуеш, те да ти дадат съвет и ако занапред имаш проблеми пак да се обръщаш към тях и те винаги ще ти помогнат-в сайтовете няма как да знаеш какво ще дойде

Edited by 4e4i

• Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благодаря за съвета колега, но съм объркан коя дървена да избера. Има много модели. При нас гъски няма къде да се ловуват, но патици излизат. Затова коя дървена свирка за патици е най подходяща за начинаещ? Колегата 4e4i предлага да поръчам от поморийските колеги и аргументите му ми се струват логични, но кой модел да взема?!

Поздрави!

Аз лично бих ти подредложил щом сега започваш да се учиш да вземеш модел който е изработен от дърво.А когато влезнеш в играта можеш да почнеш и с акрил,с дървената ще тушираш до известна степен грешките който неизбежно ще допускаш в началото,това ще ти даде увереност и стимул.Другото нещо е заставай пред компа и виж има доста клипове за това как се възпроизвеждат различните звуци и какво означават те в дивата природа.Колегите които правят свирките са големи пичове те също ще ти отговорят на въпроси ако нещо не тие ясно.Ако найстина меракът ти е голям ще видиш,че след време няма да искаш да чуеш ако някой ти предлага лов с електронен имитатор.Когато се научиш да говориш с дивото емоциите които ще изпиташ ще са толкова силни ,че ловът ще остане на втори план.
Дерзай ;-).

за модела ще питаш тях-цената е една и съща на всички дървени свирки-с две пластини според мен се свири по лесно-нека по добре те да ти кажат какво имат-по добре да позвъниш на 0898556039-Божидар той е рекламното лице и ще те насочи по лесно

Благодаря за съвета колега, но съм объркан коя дървена да избера. Има много модели. При нас гъски няма къде да се ловуват, но патици излизат. Затова коя дървена свирка за патици е най подходяща за начинаещ? Колегата 4e4i предлага да поръчам от поморийските колеги и аргументите му ми се струват логични, но кой модел да взема?!

Поздрави!

Поморийската група и сайта които съм ти пуснал са едни и същи хора :pardon::drinks: .Зада не се разстегляме в темата свържи се с тях кажи какво точно искаш и те ще те опътят,хората са сериозни както ти казх и можеш да им се довериш.Иначе десет души да питаш десет мнения ще ти дадът.

Поздрави!

Здравей Колега!

За да не разваляме темата тук, макар, че е свързано...ще те помоля да се прехвърлим в точната тема ТУК. В тази тема сме коментирали много пъти свирките за патица и гъска. Там ще ти дам инфо за свирките. А и назад в темата има клипове и звук на свирките.

Поздрави и Наслука!

Поздрави!

Здравей Колега!

За да не разваляме темата тук, макар, че е свързано...ще те помоля да се прехвърлим в точната тема ТУК. В тази тема сме коментирали много пъти свирките за патица и гъска. Там ще ти дам инфо за свирките. А и назад в темата има клипове и звук на свирките.

Поздрави и Наслука!

Edited by Божидар Николов

една снимка с част от слуката от откриването

post-3535-0-65418400-1382005288_thumb.jpg

Mиналата събота и аз излезнах вечерта с надежда за някакво раздвижване,ала нестана.Постоях до тъмно,и само един паток цопна във водата.Ще чакаве по сурово време.Наслука

С мюрета и свирки ловът е "песен" .....едно дубле....номер 3 и 4 :)

1383571_604267572954737_611631029_n.jpg

Номер 2

1379941_604266206288207_1982750914_n.jpg

Хубава слука и хубава снимка.На слука. ;)

успешно открихме лова на патици общо 5 зеленоглави и 2 бьрнета .за сам 4овек не е зле... успех на вси4ки в този емоционален лов :cap: :cap: :cap: :cap:

събота ловът беше успешен с приятели успяхме да ударим общо 17 пилета от които намерени 14 поради това че ги нямаше верните другари (бяха на друг тип лов)-стана супер излет с изпълнени норми-снимки по късно

Вчера на вечерния за сефте от доста време се видя малко ишил. Сменихме местото и отидохме на едни дълбоки водоеми, дето не прави принципно юрдек, но като няма на къде и се на гнездихме там.

attachicon.gifDSC08303.JPG

Мюрета не можахме да хвърлим, щото е дълбоко, а нямахме въже за връзване и така се надявахме да мине нещо и да се излъже да дойде към нас.

Минаха общо три двойки ишили като взехме 3 от тях и за съжаление имаше и един ранен, който падна някъде от другата страна на камъша и нямаше намиране. Останахме доволни, че приключихме излета с по една патица и така с надежди следващият път да има повече прелет. Наслука!

attachicon.gifDSC08313.JPG attachicon.gifDSC08314.JPG

attachicon.gifDSC08323.JPG attachicon.gifDSC08325.JPG

Браво Божка!Наслука !

Едно бърненце и от мен.Дойдаха 4.... дожаля ми можеше да ги прибера всичките....Зеленоглави никакви....1451354_610911442290350_468499020_n.jpg

Едно бърненце и от мен.Дойдаха 4.... дожаля ми можеше да ги прибера всичките....Зеленоглави никакви....1451354_610911442290350_468499020_n.jpg

Ти,от кога стана толкова милостив брееее :lol: ....Иначе,честита слука и браво за снимките ;)

И от мен една от неделя

Браво добро начало.На слука. ;)

Това е от мен и моя партньор от Неделя.

А така с мерак всичко се постига.На слука. ;)