Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Немски Ловен Териер / ягдтериер /

Recommended Posts

Обръщам се към всички членове на клуба в Любимец ; момчета когато едно куче е на възраст над пет години и резците му са изтъркани е нормално зъбите до някаква степен да се препокрият и захапката да наподоби клеща ,но това НЕ е дефект ! Друго което ми направи впечатление е стремежа на хората да търсят само злобата и захвата под земя , момчета породата преведено от немски се казва немски ЛОВЕН териер.Хората на запад които са я създали са търсили универсален помощник във всеки лов,не бива да го бъркаме с питбул. Ако се стремите само към лова под земя вземете фоксове , язовивичари или патърдели !!!! Иначе евала за полигона направен е без никакви забележки и организацията беше на ниво .

post-8290-1259515547_thumb.jpg

• Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Поздрави от Казанлъшкият териерски отбо,за всички почетатели на едрия лов!

Една млада госпожица

Posted Images

Скъпи "г-н" HESS аз няма да ти обяснявам как ловува въпросното куче Астра поради факта, че тя е моя и аз самия съм пристрастен ...... НО тук във форума има хора които са я видели на живо с очите си. Те самите ако пожелаят могат да споделят тук във форума:

- как въпросното куче влиза в дупка и УБИВА 2 (два) бр. животни интересно как ?????? :D

-как въпросното куче влиза в дупка с язовец и при отварянето кучето държи...... и въпросния язовец нямаше никаква възможност дори да се премести .... :D

- как на последния направен лов въпросното куче " поради това че както се изразяваш ти само лаело на разстояние" при контакта със животното получава доста сериозна травма и благодарение на ДОБРИ И ИСТИНСКИ ПРИЯТЕЛИ и благодарение на точната и бърза намеса на Д-р ПЛАМЕН БЛАГОВ от ветеринарна клиника " Д-р Дулитъл" Кучето АСТРА ще продължава и за напред да ловува И според мен тук е мястото да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за това което ТЕ направиха на първо място за кучето ми и не на последно за мен :D

На всички тези събития има свидетели които са участници в този форум.

И между другото, Галине, от мен да знаеш, приятелства трудно се създават, а лесно се губят.

И е крайно време да порастеш и като имаш мнение ( ако имаш собствено де ) да държиш на него като мъж, а не да го мениш постоянно.

С въпросната кучка Астра съм ходил на лов над 15-сет пъти.

1-вия път беше в с. Марково

Присъстваха:Димитър Костов, Георги Георгиев със сина си, моя милост и един приятел.

Първо влезна въпросната кучка в период около 10 мин, в който повечето време мълча отколкото да се чуваше наченки на лаене.Второто пускане се забеляза в по-голяма степен облайване и стигнахме до заключение, че е възможно да има животно.Трето пускане след излизането се забеляза два,най-много три белега / ухапвания много преувеличено ще излезне./.от което вече съдим, че има животно.След поредното излизане Митко и Георги почнаха да спорят какво животно вътре има, а предположението на Костов бепе язовец.Поради неефективната работа на въпросната кучка Георги ме попита дали искам да пусна моето куче тогава на възраст 9-10 месечна .. и аз приех.Накратко кучето ми излезна нахапано многократно в областа на горната част на носната гъба, след две борби в интервал от 5-6 минути.. и както на снимката се забелява вече визуално можеше да се разбере че има жовотно и по-нараняванията Георги заключи че е лисица...

post20061230127572.th.jpg ТАлис после се докара и извади въпросната лисица на челюст.

2-ра среща на кратко беше пак Пловдивско срещу Овощарския институт

Бяхме 3-ма човека:аз,Костов и едно непознато до тогава момче.

Въпросния човек пусна две не чистопородни кучета който влезнаха веднага и подадоха глас в някоя от сексцийте.Митко пусна единсвеното куче със нас Астра пурви път... като влезна и направи 2 метра и излезна...от което си помислихме че и е тясно и откопахме и разширихме, последва второ пускане като уточнявам, че вопще небеше тясно и Астра влезна на 2 метра има няма... и излезна. Следващо влизане нямаше.... кучката неизкаше и вече усъмвахме и си тръгнахме.

3-ти лов на язовци.

Мисля че беше Съединение но несъм сигурен.

Само за Астра ще коментирам, че на този лов вопще неизкаше да влезне с многобройна група кучета в дупките.

След тази случка Костов ми каза в приятелски разговор,че заради натрупаните случки и действия ще я маха...демек продава.

4-ти лов на бекаси и заек.

Лова се проведе между Марково и Белащица.Въпросното куче беше близко до мен и нейния тогавашен собственик.Залая...и тръгна да гони изведнъж нещо пред нас, като ви гарантирам, че въпросното дере имам визуален контакт преди лая над 4-5 минути.Продължи гоненето по неизвесното животно и неговата следа... докато не се блъсна в един колега и спря.

5-ти лов на заек

Лова беше във лозов масив, като присъстващите кучета бяха 7 на брой от който 6 териера и един дратхаар.Бяхме само аз и Митко и след определено време и ходене в някой ред, Астра тръгна пак да лае по нещо.... като нищо нямаше пред нея и мен и поведе всички млади кучета след следата.Гонеха 30 метра докато нестигнаха един колега който видимо седеше и изчакваше да види какво ще му докарат.Като го наближихме и мина случката без изтрел видимо аз учуден го попитах- какво стана и той отвърна-„Нищо негонеха...нищо не мина...”!!?

6-та случка

Бях на гости у Митко... и тъкмо присъствах на връщането на Астра от Продажба на даден ловец, който я връщаше заради това, че нему гонела заек или заешка следа правилно /незнам сточност за какво е говорил,но само заек и следа чух.... и непитах, за да недосаждам на видимо ядосания и производител./

7-ма случка

Пак бях на гости у Митето :D:D и резглеждах неговия цифров апарат и попаднах на клип на Астра от изминалата седмица. На него ясно се виждаше една зелена полянка, с една простреляна в гръбначния стълб лисичка неподвижна от хълбока надоло. Кучката я лаеше близо 4 минути и накрая я захапа за опашката и клипа свърши.

Като му показах какво гледам Митко каза:-„И какво!!?... това не е състезателно куче” и разговора приключи.

8-ма случка

Преди 2 години по скайп получих 2 клипа на въпросната кучка, от който единия гледах на ИВК. Кучето лаеше на шибъра, дигнаха го... седеше до животното с лаене и леки паузи свърши тура.Другия него гледах, като видях този...пък и не ме интересуваше.

Моето куче се беше зборило със лисицата на 9 месеца и беше видимо за всички, а тогава Астра е била минимум на 2,5 години, защото имаше минало ИВКа и едно кучило зад гърба.

За другите ловни излети с нея, нямам или несъм видял нещо за да си направя впечатление и извод да го коментирам.Отговарям на двама колеги уж, който казват,че 1-во не съм присъствал с нея на лов и 2-ро, че е направила захват на животно, камоли убиство.Аз със мойте виждания на нея, като имам свидетели и видео материали си правя/вил впечатлението, че тази кучка захват на животно няма да направи.

.

Това е моя отговор към тях

И един от мен към колегата сес:Вие ако бяхте видели тези неща който аз, какво бихте казали и разграничавате ли се от моето виждане. Благодаря!!!

П.С. Погледнете родословието и там ще видите ЛЗ4или 5 и си правете изводи,неставайте смешни :)

Edited by HeSS
Хайде ще подскажа малко :D

Ако някой се интересува за повече инфо ;0889261325

:D

Колега ,може ли аз да отговоря :D това са кучетата собственика на които един път досега не ги е похвалил във форума -Защо ли ? :D Нещо " VITO "се казваше развъдника който е запознат може да ме поправи :D

Колега ,може ли аз да отговоря <_< това са кучетата собственика на които един път досега не ги е похвалил във форума -Защо ли ? <_< Нещо " VITO "се казваше развъдника който е запознат може да ме поправи <_<

ХЕ че от толкоз самохвалковци може ли да се похвали човека.

абе да ти кажа няма маи нужда от клипче.с тези лалугери ми приличаш на някои.ти да не си ученик на КОСТОВ :)

Никога не съм твърдял, че нутрията е някакъв особено корав противник под земя

а точно обратната, въпреки че големите правят големи щети на териера

...Но заповядай колега имаш трибуна покажи какво имаш да покажеш

Нито търся слава, нито рекламирам ферма.

Edited by HeSS
Никога не съм твърдял, че нутрията е някакъв особено корав противник под земя

а точно обратната, въпреки че големите правят големи щети на териера

...Но заповядай колега имаш трибуна покажи какво имаш да покажеш

Нито търся слава, нито рекламирам ферма.

Рекламираш едно куче без родословие и с неясен произход !

Мястото да пишеш за твоето куче е при аборигенчетата .

Да говориш за лов ,значи да го познаваш ,а теб този не ти е никак ясен . Кажи ми ако не съм прав ?

Рекламираш едно куче без родословие и с неясен произход !

Мястото да пишеш за твоето куче е при аборигенчетата .

Да говориш за лов ,значи да го познаваш ,а теб този не ти е никак ясен . Кажи ми ако не съм прав ?

В този живот нищо ясно няма :p

Кучето ми е чистокръвно с чистокръвни родители със съпътстващи родословия и всичко останало.

Просто за това кучило тогава майката небеше минала ИВК а впоследствие на времето мина

Няма обратна захапка или клещовидна, както ти ми каза на 8 месечна възраст... и който разбира малко от кучета знае, че тогава нищо не може да се определи и затова хората на екстериорки пишат мн перспективен, много добър... Но аз вече никога няма да се съмнявам в твойте магически способности.

Пък накрая съдбата на две други кучета направи така, че да са на клещи... ама говори ли ти някой :p

...а за темата за аборигени според мен трябва да пише там бат Краси барабар със всички снимки от вашия лов ;)ама никой не ти го казва или съветва защото хората не гледат в чуждата паница

Кажи ми ако не съм прав ? :(

http://www.clip4e.com/play_nutriq.htm

Edited by HeSS
В този живот нищо ясно няма :)

Кучето ми е чистокръвно с чистокръвни родители със съпътстващи родословия и всичко останало.

Просто за това кучило тогава майката небеше минала ИВК а впоследствие на времето мина

Няма обратна захапка или клещовидна, както ти ми каза на 8 месечна възраст... и който разбира малко от кучета знае, че тогава нищо не може да се определи и затова хората на екстериорки пишат мн перспективен, много добър... Но аз вече никога няма да се съмнявам в твойте магически способности.

Пък накрая съдбата на две други кучета направи така, че да са на клещи... ама говори ли ти някой :)

...а за темата за аборигени според мен трябва да пише там бат Краси барабар със всички снимки от вашия лов :pама никой не ти го казва или съветва защото хората не гледат в чуждата паница

Кажи ми ако не съм прав ? :p

Браво браво тои и сам можел да ловува :(;):p Поздрави и успех :p:p:p

В този живот нищо ясно няма :p

Пък накрая съдбата на две други кучета направи така, че да са на клещи... ама говори ли ти някой :p

...а за темата за аборигени според мен трябва да пише там бат Краси барабар със всички снимки от вашия лов ;)ама никой не ти го казва или съветва защото хората не гледат в чуждата паница

Кажи ми ако не съм прав ? :(

Баба и Дядо

kazita.th.jpg

kron.th.jpg

Крона майка на Шок

pic223.th.jpg

Баща ШОК

picture080my.th.jpg

pic222.th.jpg

Майка Кобра

picture363m.th.jpg

pic224f.th.jpg

Един чичо

007lz.th.jpg

И накрая пак за да се полюбува на моя БЪК баце Митко

на 7 месеца

photo0400t.th.jpg

...и вече пораснал

f1620034.th.jpg

Искам да попитам нещо,на тази снимка кучетата родословни ли са? И ако не са родословни защо ги поствате тук?Няма нищо срамно да ги поствате в аборигените ако са такива.Без лоши чуства и заяждания.

post-14424-1260373247_thumb.jpg

Искам да попитам нещо,на тази снимка кучетата родословни ли са? И ако не са родословни защо ги поствате тук?Няма нищо срамно да ги поствате в аборигените ако са такива.Без лоши чуства и заяждания.

Едното е моето и отговарям.

В горния пост ако не си сляп би трябвало да забележиш родословията и родители на моят любимец... и въпроса ти според мен не е формулиран правилно, а би трябвало да звучи: -чистокръвни ли са кучетата или абуригени?

За моето Аз доказах че не е абуриген. Айде да видм за другите собствениците да докажат и да ти отговорят.

Аз отговора го знам. :eusa_think:

Е спрете се малко :eusa_think: с риск да ме укорят че и аз не разбирам от лов да ви разведря с един абориген мое производство и чичо на НЕсовия Бак.

Докс ф Харлей Дими-ЕЙКО

б ШОК

м Аманда ф Фалком форс

като не е абориген твоето куче къде му е родословието?къде е вписано и кога ще минеш изпит за вродени качества?да се явиш на цац и да видим какво може това куче?нека съдия го съди! :eusa_think:Въпросите ми са към ХЕС!

Edited by mitio

Кръвта не е на листа, а във вените на кучето ако всички родословни минават ИВК ще е добре ... ама едва 20 процента се явяват или по - :cool::D:eusa_think: малко. Не всеки търси куче за състезания има и други приложения