Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Немски Ловен Териер / ягдтериер /

Recommended Posts

Нещо с което един развъдчик може да се гордее кучета създали цели линии след тях

Имам куче от тези гренцками на снимките - страхотно куче е ..... С типична твърдост на тази линия.

• Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Поздрави от Казанлъшкият териерски отбо,за всички почетатели на едрия лов!

Една млада госпожица

Posted Images

Като са толкова твърди, защо един път не са на първо място, или покажат някаква постоянност при състезания у нас?

Те са много добри,но не могат да се сравнят с твоите.По никакъв начин.Та дори разковничето,според мен не е в индивида ,а в обучението му -в което ти си толкова добър!Ти произвеждаш световна класа,истински експерт,ерудит-кучкар!Морско свинче в ръцете ти е потенциален килър на язовци и чакали ...........................искаш да чуеш признание ето давам ти го

Ти нищо не ми даваш... говориш празни приказки... може би защото така ти удисва?

Като тези линии са толкова твърди покажи тяхните успехи или работа?

Много се говори за немските кучета и кръв, сравнение със сръбските пък един не е показал нищо.!

Същият въпрос може да се зададе и за успехите на сръбските състезателни линий по света във всестранни състезания,но такива сръвнения са празни приказки според мене и само разбунват духовете.

Свят голям,за всеки има простор да се развива в желаната от него посока.

Edited by val4ak

Всеки има мнение и виждане по даден въпрос, а от спора се ражда истината.

Аз лично не съм наблюдавал немска линия да е изключително твърда и в тази насока да покаже постоянство.

П.С. Сега като бате Митко има слабо сръбско куче и вкарай ги всички в една графа :buba:

Аз лично не съм наблюдавал немска линия да е изключително твърда и в тази насока да покаже постоянство.

П.С. Сега като бате Митко има слабо сръбско куче и вкарай ги всички в една графа :buba:

е ти къде си ходил и гледал немските кучета колко са твърди и така наречените сръбски от къде идват

.......Общувам чат пат с хора ловували и състезавали се в Германия.Разправят интересни неща.За разплодниците,за обучението,за организацията.....Гледах и доста снимки и трябва да ти кажа ,че нещата са доста различни.Конкретно за териера-незнам,дали защото са махнали захвата като правило,но кученцата им са като куклички!Държа да отбележа че говорим за псета на найвисоко ниво.Няма белези,окосмение,мускулатура,разцветка(!).Направи ми впечатление че не се котират църномуниестите кучета(а тук в българия преобладават )Много се държи на светлите обувки и гърди в контраст с черното.Тъмно куче задължително се плоди със светла кучка.Тук повечето не са и чували.Злобат некви красти из свинарниците и колко са по здрани толкоз по се фукат"страшна острота"-страшна просотия бих казал.Кучетата ги делят на шампиони и кво е по посредствено(като екстериор и т.н.) -работно.Гледах и някви снимки на най-великия им разплодник за момента.Куче каде струва колко нова кола висок клас.Приличаше на някъв тънкомуцунест абориген(въобще не ми хареса)Обаче тва куче няма брак при поколенията !И прави уникални кучета.Тук някой да води такава статистика или поне да се опитва?Кат се разгони кучката и я пускат на квот има на близо пък било брат, баща,братчед ,гонче.......нема значение.Абе с две думи квото им е автомобилосторенето,инфраструктурата,порядките -държавата като цяло такова им е и кучкарското дело.Сега.Сигурно помните манията по питбулите от 90-те години.Как се водиха по центара с тежестите във пит!Как разменяхме сръбски касетки на Бастер,...алабала...Тогава тва там(като в по напреднала от нас държава квато сърбия винаги е била)беше култ.Имало е велики кучета там(питбули)В последствие голяма част от кучкарите се преоборудват с ягдтериер.(така съм чувал)И се почва тва каде ние се стремим.Злобене,гнявене,бой,стригание.........Разкош.Не че не ме кефи.Но според мен тва ще разсипе породата.Или поне ще я специализира доста едностранчиво.Тази седмица бях на лов в едно село с гоначи общо 5 териера.Изключително впечатление ми направи как гончетата си играеха с териерите без схватка,а когато сърната въртеше един от териерите и той се озова около собственика си той го овика и кучето преустанови!!А мойте ги сбирам чак след трета гонка или звънят от съседни села!....-"много са остри ще кажеш,не се отказват"......"Много са тъпи и провалят лова!"ще кажат селяните и са прави.За кво ти е куче каде не ебава твоя периметър и въобще не му минава през главата ,че не е само на лов,а требе да служи!

Кучето не е само да се дзвери,ей!Една циганска вектра тунинг 92-година ,ручейки в ръцете на некой див монтански бек по светофарите,може да ти изглежда много по истинска от коли 76-пъти по висок клас.....

Галко ,

твоето мнение е ,че нямаш мнение ! Нищо не ти я есно ,за да коментираш нещо ,просто земаш темата с някой пост !

С риск да се повторя ще кажа ,че ако имаше какво да кажеш щеше да се състезаваш и покажеш . Гледай си кученцето, радвай му се и не се занимавай с моите ! Показвай се ,доказвай се ,стига празни приказки и лаене ! Досадно скучен и еднообразен си ! На такива като теб им викат лаладжии !

Edited by thom_po

Докато ,

някои си чешат езичетата ние обикаляме и ловуваме. Засега не така активно ,но има време сезона е пред нас.

post-679-0-63198100-1322581068_thumb.jpg

post-679-0-04749700-1322581092_thumb.jpg

Аз не мога да се състезавам, поради факта, че има прекалено много хирургични намеси и отдоло няма вече къде да се шие.

Не съм някакъв маулумник да си пребивам кучето заради едно състезание и да си меря нещо камоли с теб.Лично моето куче сравнение със твоето е показало постоянноство и много по-добри захвати... Единствено мога да кажа за Любимец, че тогава се представи Бак на ниво.

Успех със свинарството и дано там да се предтавя по-добре, защото от показаното на подземя няма по-доло!!

20032011304.jpg

Поздрави от Хари Плавански

Аз не мога да се състезавам, поради факта, че има прекалено много хирургични намеси и отдоло няма вече къде да се шие.

Не съм някакъв маулумник да си пребивам кучето заради едно състезание и да си меря нещо камоли с теб.Лично моето куче сравнение със твоето е показало постоянноство и много по-добри захвати... Единствено мога да кажа за Любимец, че тогава се представи Бак на ниво.

Успех със свинарството и дано там да се предтавя по-добре, защото от показаното на подземя няма по-доло!!

20032011304.jpg

Поздрави от Хари Плавански

Най-добре ти се отдава да си скубеш веждите ! А твоето мнение ,знаеш абсолютно нищо не значи !

Успех в козметиката !

Как така нищо не значи.

ТИ пък като си бил в Сърбия и имаш две борби на две кучета... и сега тук като се състезаваш

и пак нищо нестава... и какво значи твоето мнение?

Разбрах, че участваш *постоянно и *сте едни и същи хора... ама ако искаш да си мериш нещо, напиши като пич

всички оценки на твоето куче под земя, пък нека другите да съдат

Аз съм го правил и пак мога да ги напиша и скенирам, а ти?!!

Колеги, дали някой вече е правил тест в България за очите, луксация на лещата?

http://www.antagene.com/index.php?page_id=619&rubrique_id=136&coderub1=2&coderub2=0&coderub3=22&langue=L2&menu=

В момента ми предстои, та ако някой вече е минал по този път, ще се радвам да помогне!

Благодаря предварително!

Поздрави!

Днес ние пак набързо обиколихме ловните полета . Няма да говоря и пиша за резултати . Те са видни и са налице. Анонимниците пак се опитват да кажат нещо ,но виждам ,че няма какво .

post-679-0-60415400-1322677479_thumb.jpg

post-679-0-55224700-1322677490_thumb.jpg

Днес ние пак набързо обиколихме ловните полета . Няма да говоря и пиша за резултати . Те са видни и са налице. Анонимниците пак се опитват да кажат нещо ,но виждам ,че няма какво .

Каде ловувахте на полигона в съединение ? Edited by Ivan93

Как така нищо не значи.

ТИ пък като си бил в Сърбия и имаш две борби на две кучета... и сега тук като се състезаваш

и пак нищо нестава... и какво значи твоето мнение?

Разбрах, че участваш *постоянно и *сте едни и същи хора... ама ако искаш да си мериш нещо, напиши като пич

всички оценки на твоето куче под земя, пък нека другите да съдат

Аз съм го правил и пак мога да ги напиша и скенирам, а ти?!!

http://vbox7.com/play:9427e6fd07 :awesome:

Каде ловувахте на полигона в съединение ?

В Марковските полета, как къде. Там вредния дивеч е в изобилие :)

Вижте само каква едра и дебела лисица ,изяла е доста зайци , яребици и фазани . Там нали заселиха с фазани и тази гад се е възползвала от добрите условия и наличието на много полезен дивеч.

След Марково ,както обичайно направихме тренировка в Съединение.

Няма да давам повече пояснения относно къде ходим .

http://www.antagene....langue=L2&menu=

В момента ми предстои, та ако някой вече е минал по този път, ще се радвам да помогне!

Благодаря предварително!

Поздрави!

post-31281-0-81798800-1322691001_thumb.jpg

Виж сега баце Митко, аз имам клипове и протоколи от състезанията, но не ги качвам, защото не е мое кучето и не искам да се заяждам.

Явно и видно е за всеки, че ти си "много голям на състезанията и ги "мачкаш всички, та покажи какво пише кат теглиш чертата.

Нали много ги разбираше.. защо криеш какво е постигнал ти и твоя любимец?... та да на заслипиш всички и да ме затапиш мен неразбиращия :to_pick_ones_nose2:

В Марковските полета, как къде. Там вредния дивеч е в изобилие :)

Вижте само каква едра и дебела лисица ,изяла е доста зайци , яребици и фазани . Там нали заселиха с фазани и тази гад се е възползвала от добрите условия и наличието на много полезен дивеч.

След Марково ,както обичайно направихме тренировка в Съединение.

Няма да давам повече пояснения относно къде ходим .

С Георги и куче от неговата ферма от Белащица, изкарахме също една голяма лисица в Марково и още една изпуснахме, но не се снимаме защото това е ежедневие и не сме пополисти!!!

Явно в нашата страна доста хора все още не са проумели че ягдтериера е куче за всестранно ловно приложение и не е питбул. Едно си баба знае и едно си баба бае! Давай там да го набием в дупката, да го потрошим и ако аджеба излезе живо, да се фукаме колко ни е кораво кучето. Пък хората дето са направили породата се състезават в коренно различни дисциплини, ама то нас това не ни интересува. Добре, ама като дойде оян ден в който ще се забрани захвата и разни бастуни с фотоапаратчета ще дебнат навсякъде за да те снимат и да пуснат "сигнал" че трошиш кучето си направо ще ни се стъжни. Онзи ден един познат му образуваха дело, щото видиш ли убил на комшията си кучето дето му изяло скъпите декоративни кокошки и като се позачетох аз, какво да видя - закона предвижда три години пандиз за убийство на куче, изумих се! Че и тез неща с клиповете, снимките и кефа от подземния лов малко по-малко ще стават по-така... Ония в Германия гаранция си тестват в домашни условия или там на някакви техни си частни сбирки кучетата за твърдост, но не го афишират. Правят си тъй наречените състезания след изтрел. От нашият клуб има хора които са присъствали на такива състезания, също и на най-известното състезание и най-престижно "Dr.Herbert Lackner". Дайте да измислим как занапред и ние да правим подобни състезания и да се огледаме какво правят германци и другите от международния ягдтериер клуб. Стига сме се пъняли с тия състезания на лис и язо, щото и на тях са малко хората дето се явяват на такива с повече изисквания като оставяне на место. Така че момчета, айде стига се карахте и си ги мерехте. На бързинки и баба знае, ама на такива дето се иска майсторско водене - никой го няма. Велики ви поздрав сега, както се вика малко по-натам по балканите...

http://www.antagene....langue=L2&menu=

Благодаря предварително!

Поздрави!

Аз направих,чакам до 2-3 седмици да ми изпратят сертификата с резултата.

Скайп ми го имате,пиши ми на [email protected] за подробности или тук в темата.

Поздрави!

www.offa.org

Edited by val4ak

.......Общувам чат пат с хора ловували и състезавали се в Германия.Разправят интересни неща.За разплодниците,за обучението,за организацията.....Гледах и доста снимки и трябва да ти кажа ,че нещата са доста различни.Конкретно за териера-незнам,дали защото са махнали захвата като правило,но кученцата им са като куклички!Държа да отбележа че говорим за псета на найвисоко ниво.Няма белези,окосмение,мускулатура,разцветка(!).Направи ми впечатление че не се котират църномуниестите кучета(а тук в българия преобладават )Много се държи на светлите обувки и гърди в контраст с черното.Тъмно куче задължително се плоди със светла кучка.Тук повечето не са и чували.Злобат некви красти из свинарниците и колко са по здрани толкоз по се фукат"страшна острота"-страшна просотия бих казал.Кучетата ги делят на шампиони и кво е по посредствено(като екстериор и т.н.) -работно.Гледах и някви снимки на най-великия им разплодник за момента.Куче каде струва колко нова кола висок клас.Приличаше на някъв тънкомуцунест абориген(въобще не ми хареса)Обаче тва куче няма брак при поколенията !И прави уникални кучета.Тук някой да води такава статистика или поне да се опитва?Кат се разгони кучката и я пускат на квот има на близо пък било брат, баща,братчед ,гонче.......нема значение.Абе с две думи квото им е автомобилосторенето,инфраструктурата,порядките -държавата като цяло такова им е и кучкарското дело.Сега.Сигурно помните манията по питбулите от 90-те години.Как се водиха по центара с тежестите във пит!Как разменяхме сръбски касетки на Бастер,...алабала...Тогава тва там(като в по напреднала от нас държава квато сърбия винаги е била)беше култ.Имало е велики кучета там(питбули)В последствие голяма част от кучкарите се преоборудват с ягдтериер.(така съм чувал)И се почва тва каде ние се стремим.Злобене,гнявене,бой,стригание.........Разкош.Не че не ме кефи.Но според мен тва ще разсипе породата.Или поне ще я специализира доста едностранчиво.Тази седмица бях на лов в едно село с гоначи общо 5 териера.Изключително впечатление ми направи как гончетата си играеха с териерите без схватка,а когато сърната въртеше един от териерите и той се озова около собственика си той го овика и кучето преустанови!!А мойте ги сбирам чак след трета гонка или звънят от съседни села!....-"много са остри ще кажеш,не се отказват"......"Много са тъпи и провалят лова!"ще кажат селяните и са прави.За кво ти е куче каде не ебава твоя периметър и въобще не му минава през главата ,че не е само на лов,а требе да служи!

Абе имало и умни хора в тоя клуб бе някой ги осъзнахме тези неща още преди години ,ама други още си мелат старите простотий :)))