Jump to content

Немски Ловен Териер / ягдтериер /

Желю
 Share

Recommended Posts

във всяка ферма се раждат кучета с такива проблеми,и гаранциа за тях ниама,така че името на фермата ниама никакво значение.такова куче го ползваш за лов и толкова,.а и като купуваш малко пале ,ако ще и от шампиони да е--гаранция ниама както за екстериора,така и за работните качества.

Да но нали се сещташ че при някой ферми се раждат повече такива кучета с този проблем в други по малко и така ето че трябва да споря зада се защтитя . И за това искам да знам фермата зада я науча колко от кучетата който е проезвела са излезнали така МАЛЪК СЪМ ОТВОРЕТЕ МИ ОЧИТЕ Поздрав Edited by Ivan93

Първото ти изречение...Това че ти не можеш да направиш изводи не означава че аз също не мога!Ето един стар клип на Адолф и дъщеря му Дана която за съжаление не е между живите...Сори за аборигените в клубната тема, ама вие си направете изводите!!!

http://www.vbox7.com/play:e1b3f853

Относно второто ти изречение търся един клип за да се види че лъжеш...Като го намеря ще го кача!

Сашко е прав, че поведението на Томито е некоректно, като не е качен целия клип!Това обаче което виждам не ме очарова!Не искам да обиждам никой, просто казвам каквото мисля!

Симеонов, това че не ходя редовно по състезанията ви си е мой избор!!!Това не ме прави по-малко териерджия!Така че недей с рогата! <_<

Клипа е целия ,направен е на състезанието е Добрич . Аз не си играя да режа клипове ,снимал съм това което се вижда от моята позиция и не съм я менил . Каквото е показало кучето ,това съм снимал. Освен това кучето е оценявано и от неговия производител ,казва се Драган Вуйч-Такси. Ако се интересувате ,как е оценено може да питате собственика му Сашето Радивчев.

От мен толкова ,

желая ви много слука и по-малко да ви пука !

Да но нали се сещташ че при някой ферми се раждат повече такива кучета с този проблем в други по малко и така ето че трябва да споря зада се защтитя . И за това искам да знам фермата зада я науча колко от кучетата който е проезвела са излезнали така МАЛЪК СЪМ ОТВОРЕТЕ МИ ОЧИТЕ Поздрав

И кой мислиш, че може да каже или кой води статистика, в коя ферма се раждат кучета с повече такива проблеми и в коя по-малко.

Торментора се е опитал да ти го обясни, ама оставя някой и да го разбере ...

И кой мислиш, че може да каже или кой води статистика, в коя ферма се раждат кучета с повече такива проблеми и в коя по-малко.

Торментора се е опитал да ти го обясни, ама оставя някой и да го разбере ...

Явно защтитавате фермата която е пройзвела кучето за това няма повече какво да питам ;) Ясно ми е не искам да спамя повече ;) Поздрави Edited by Ivan93

Хич и не ме интересува "фермата", произвела кучета с кофти зъбите.

Камоли да защитавам тоз де го е произвел, щото вие нищо и не казахте!

Пускате някаква снимка и се почва интригата с недомлъвки. За пореден път

ви казвам, ако искате нещо да кажете - направете го без да се кривите като деца...

Eiko vom Willinghauser Forst - друг немец взел участие в

развитието на сръбската популация от германски ловни териери...

post-8127-0-31024200-1324128115_thumb.jpg

post-8127-0-46689100-1324128209_thumb.jpg

Fox vom Heidenbruch - този ми е един от любимите шваби, мърсували

из сръбските звми. За него казват че бил изключително остър, а пък и той е

главният виновник за раждането на кафеви кученца при комшиите ни. Красавец!

post-8127-0-12689200-1324128875_thumb.jpg

Абе какво да те излъжат, като малкото пале е с млечни

зъби още и няма как да личи какви ще са му постоянните?

Няма гаранция дали в поколенията на даден пес няма да има

кучета с липси, клещати или такива с обратни захапки. Така също

няма и гаранция дали някоя кучка няма да произвежда крипторхици!

Като искате да казвате нещо, кажете го докрай! Аз съм купувал кучета от

други породи от на майна си райна от Полша и едното обърна захапката, а

другото остана с клепнали уши и какво от това - да ме обезвъзмести човека ли

какво? Които иска да си купи куче със гаранция за екстериор и работа, той купува

вече отраснало и готово куче, само че там цената не е като за малко бебе. Поздрав!

Незнам,аз моето като го копувах човека ми каза така:Ако кучето обърне захапката,плаши се от изстрел и дивеч,мине над или остане под размера на стандарта,стане тек ташак,или развие друг дисквалифициращ го физически порок,застреляй го или ми го дай аз да го застрелям и след това ще ти дам друго куче или ще ти върна парите на 100%....те тва е..

Никой не ми отговаря...Бих казал, че това куче отговаря на стандарта за работа на екозащитниците...

Как кой ,това е легандарния Комо ?!

Но само "легандата" му е останала .

Незнам,аз моето като го копувах човека ми каза така:Ако кучето обърне захапката,плаши се от изстрел и дивеч,мине над или остане под размера на стандарта,стане тек ташак,или развие друг дисквалифициращ го физически порок,застреляй го или ми го дай аз да го застрелям и след това ще ти дам друго куче или ще ти върна парите на 100%....те тва е..

Твойто за какви пари го купува, за 500 евро или за 200-300 лв. да те питам? :umnik2:

Как кой ,това е легандарния Комо ?!

Но само "легандата" му е останала .

Бат мите а ти имаш ли куче което е нещто повече от КОМО и имал ли си такова куче като Комо някога ????? Оставило ли е следа след себе си това куче което е повече от Комо ? Какво имаш ти , ти имаш Бак който е по добър да се катери на дърветата като катерица от колкото да прави захвати !! Не виждам смисала да обиждаш кучетата и тяхните собственици защтото Ти и Бак не сте повече от другите хора и другите кучета ! От завист няма да има напредък !! Поздрави и се извинявам ако съм ви засегнал !! Edited by Ivan93

Как кой ,това е легандарния Комо ?! Но само "легандата" му е останала .

И ти имаш очи да говориш!!!???Кога си побдил Комо и с кое куче?????Та твоята М..............Я е от НАЙ-големите екозащитници !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Та тя на 50% от състезанията е лаела и язовец и Лисица.

Защо не кажеш как се ос....а на състезанието в Съединение(двапъти на язовец по минута)как на вторито пускане се отрепа да лае,само като си спомня как се потеше и ми е още по смешно.Затова вече не го водиш на такива тежки състезание ,защото не му стигат гащи.

Като си тилкова отворен, защо да не си направим едно състезание между твоя лаяч Бак и някое от моите кучета.

Но за да ги изпитаме максимално ,тоест да докажат какво сърце носят и какви вродени качестжа имат(а не придобити),да ги изпитаме по два пъти на прасе,по два пъти по минута на язовец и по два пъти по 20 секунди на лисица .Но всичко това в един ден ,да се види кое е мастия и кое боец.

Дано пак само не се измъкнеш като всеки път като п....я из г....с.

Чакам отговор??????????????????????????????????????????

И ти имаш очи да говориш!!!???Кога си побдил Комо и с кое куче?????Та твоята М..............Я е от НАЙ-големите екозащитници !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Та тя на 50% от състезанията е лаела и язовец и Лисица. Защо не кажеш как се ос....а на състезанието в Съединение(двапъти на язовец по минута)как на вторито пускане се отрепа да лае,само като си спомня как се потеше и ми е още по смешно.Затова вече не го водиш на такива тежки състезание ,защото не му стигат гащи. Като си тилкова отворен, защо да не си направим едно състезание между твоя лаяч Бак и някое от моите кучета. Но за да ги изпитаме максимално ,тоест да докажат какво сърце носят и какви вродени качестжа имат(а не придобити),да ги изпитаме по два пъти на прасе,по два пъти по минута на язовец и по два пъти по 20 секунди на лисица .Но всичко това в един ден ,да се види кое е мастия и кое боец. Дано пак само не се измъкнеш като всеки път като п....я из г....с. Чакам отговор??????????????????????????????????????????
и аз искам да участвам

и аз искам да участвам

С тебе нали се състезавахме ,два пъти на язовец и два пъти на лисица.Там Ада не пролая !!!????

Или сега трябва да е две от три, или три от пет?????????

Мисля че с теб доста се състезавах ,ти кажи на къде клони везната???

Решил съм понеже вече и ти си поизводител, да се състезаваме с младите си кучета .Естествено когато станат на подходяща втзраст ,аз с тези от Кони или Ада ,а ти с тези от Индиана.

С тебе нали се състезавахме ,два пъти на язовец и два пъти на лисица.Там Ада не пролая !!!????

Или сега трябва да е две от три, или три от пет?????????

Мисля че с теб доста се състезавах ,ти кажи на къде клони везната???

Решил съм понеже вече и ти си поизводител, да се състезаваме с младите си кучета .Естествено когато станат на подходяща втзраст ,аз с тези от Кони или Ада ,а ти с тези от Индиана.

нямаш грижи саше

Твойто за какви пари го купува, за 500 евро или за 200-300 лв. да те питам? :umnik2:

Сумата няма значение.Ако един германец бъхте 1 седмица за 500 евро,средностатистическия Българин си къса гъза за 350-400 лева цял месец,според мене 300 лева се вадят по трудно в България отколкото 500 евро на Запад.....само,че аз говорех за друго а то е,след като някой веднъж е имал очи да прибере определена сума пари,трябва да има и сърце да си прибере евентуално след това и брака и да приключи с него.Според мене не е правилно,който и да е той се прави на луд и да прибира едни и същи пари и за читаво и за калпаво куче.Колкото и да не е разбирам кинологията,така според мене трудно се върви напред.Много трудно после може да изискваш от някой,който е стискал здраво да събере 300 лева да си купи надеждно куче,което е дало дефект в последствие да следва правила и правилници и трябва да бъдеш сигурен,че той ще направи всичко възможно това куче да го класира някъде напред...колкото и да е неправилно това.Развъдчика ако си поеме ангажиментите,почти всеки на драго сърце би се отървал от лошо куче знаейки,че ще бъде обезщетен и така самата работа на тези които развъждат се улеснява в пъти.

Саше,

на следващото състезание с титла можеш да се премериш с колкото и каквито кучета имаш и искаш . Обяви ,кога е следващата дата и регламента на състезанието и ни дай възможност да се запишем ,освен ако пак не те е страх ,че ще си загубиш титличките!

Саше,

на следващото състезание с титла можеш да се премериш с колкото и каквито кучета имаш и искаш . Обяви ,кога е следващата дата и регламента на състезанието и ни дай възможност да се запишем ,освен ако пак не те е страх ,че ще си загубиш титличките!

Така си и мислих !!!!Бъзльо!!!Тежко е два пъти на язовец ,а едо време колко беше смел,даже ми предлагаше и на дължина на захвата на язовец да се пробваме!!!???Ама ка то разбра каква тие стоката, гледаш да се измъкнеш ако може!!!???

А за състезанието казах ,че ми е писнало да се занимавам с малоумноци и се отказвам от поста ОСД.За догодина си търсете нов такъв.Аз с радост ще осигоря дивеча за 6-8 състезания.

За теб лично е и по добре да е друг, защото ако съм аз ,за тебе лично таксата ще е в троен размер,за да мога някакси да стимолирам съдиите да идват да те съдят.И на тях си им омръзнал до болка.

Бъзльо :girl_cray2:

Саше,

Най обичам на състезания да си ги мерим.

Ето аз какво постигнах за 15 години клубни състезания за териери .Две са ми от тази година от клубния екстериор(САС и Първо мясти в клас открит мъжки).Една ми е подарак за най -много пропатувани километри до Сърбия на Състезание(на Томито любимата)

А другите са си на Работа в БГ.

Митко ,дай сега да видим твоите купички,стига си ги крил :girl_cray2:

Ясна е тя, и срещу мене да бягаш, пак няма да ме стигне :girl_cray2:

post-1337-0-89515900-1324233912_thumb.jpg

А за състезанието казах ,че ми е писнало да се занимавам с малоумноци

Саше ,

ти си най-големия!

А ,сега си отговори на това което ти бях написал и пъзела в главичката ти може и да ти се нареди .

Ще го кажа много просто ,дано го разбереш !

Колко от посочените дати съм пропуснал или не съм се записал ?!

На колко от състезанията не съм участвал ,а на последното в Айтос кучето ми участва без мен ?!

Колко от посочените дати не се проведоха състезания без някой да обясни защо ??? Кой и къде обяви ,че ще има състезания в Пазарджик ,в колко часа и кой ще го съди ???

В клубния сайт публикува ли се някаква инфопрмация или той е само за лично ползване на определен кръг хора ???

Няма да питам ти къде участва и как се класира ,който го интересува да следи и си прави изводи .

Както и на колко състезания и изпити кучетата ти отлаяха дивеча ! При теб се получи закономерност това явление ,но явно го забравяш !

С тях ли да се мера и състезавам !?

Ако случайно сте забравили ,на последното състезание в Пазарджик дори не осигурихте съдий за да се проведе нормално състезанието и пак закономерност .

Поредният гаф,определените съдий не се явиха и никой не знаеше защо !

Все още не съм получил отговор на писмената си контестация ,която съдията поиска от мен ,без да знае защо му е !?

Видно е за всички ,че вече не пишеш сам постовете си ,а някой ти върши таз работа !

Нямаш пост без правописна грешка, сега така изведнъж ли се образова или получи просветление !?

А сега се радвай на купичките си ,както се радваш на онази от Сърбия -за най-много пропътувани километри с влак!

Саше ,

аз никога и от никого не се крия,най-малко от теб !