Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Немски Ловен Териер / ягдтериер /

Recommended Posts

• Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Поздрави от Казанлъшкият териерски отбо,за всички почетатели на едрия лов!

Една млада госпожица

Posted Images

post-6257-0-04470700-1347556799_thumb.jpgpost-6257-0-75435100-1347556825_thumb.jpgpost-6257-0-39453600-1347556845_thumb.jpgВ една друга страна хората не се делят на секции и съдиите не обиждат кучетата на участниците.

Специално за Жоро 74 -Зита фон Щемер изпит за разплод в Германия съдена от президента на Германския и Интернационалния клуб за ягдтериери Джени Шрьодер и още двама съдии

честито,Данчо!защо ли в белите страни развиват породи и то ловни?

момчета,не искам да споря с никой-тези дето ме познават знаят,че също обичам острите и твърди кучета,но защо ли създателите на породата наблягат освен на твърдостта,на другите качества на породата(дали ние откриваме топлата вода или те?)?направете и съпоставка колко пъти ягдтериера става на челно място на свински състезания,сравнение с гончетата(да не се обиждат гончаджийте)...

Какво ти деление,

не може един А.Р. да гледа и прави всички състезания и изпити, а другите да си барат мандарахулките и само да нареждат и гледат кусури... като някои им знае много устата да си сърбат попарата и да си организират всичко... да видят що иде реч.

Тия кучета в Германия и изпитите, стремят ягдтериера да прилича на малък Дратхаар без острота, това е моето мнение... демек за нищо не стават.... защото един териер без острота е като ловец без пушка!

Хесчо първо иди и виж за какво става дума пък тогава говори интересно защо всички *** клубове се ориентираха към тия Германски мекишари дето не можехте бая време да победите айде остани си заблуден

Не знам от колко време се занимаваш със териери, но съм виждал Сръбски кучета който правят абсолютно всичко:оставане на място, апорт от вода, кървава диря и то максимален брой точки. Просто тия Немски меки кучета не ми пасват като ги гледам колко са мекушави бе човек... сега, че има едно две изключения... но този тип на работа и селекция превръща ягдтериера в едно нищо!

Не знам от колко време се занимаваш със териери, но съм виждал Сръбски кучета който правят абсолютно всичко:оставане на място, апорт от вода, кървава диря и то максимален брой точки. Просто тия Немски меки кучета не ми пасват като ги гледам колко са мекушави бе човек... сега, че има едно две изключения... но този тип на работа и селекция превръща ягдтериера в едно нищо!

Коя според теб е правилната работа и селекция според теб помисли да ми обясниш на 13 10 ще дойда предполагам че ще си там ако се видим да направим един диалог.

Аз пък разбрах, че имало катерици. :db:

Щом е имало катерици кажи ми къде са били аз такива не видях да има ти да нямаш във вас КАТЕРИЧОЦИ или пак комплекси на тема кучета А.

Коя според теб е правилната работа и селекция според теб помисли да ми обясниш на 13 10 ще дойда предполагам че ще си там ако се видим да направим един диалог.

Прекалената острота също е грешка,

правилното е от всичко да има и да се стреми към максимум, въпреки, че е невъзможно

... но не може най-ярката черта "остротата на териера, която при немските със всяко следващо поколение избледнява, да се търси работа в тази посока.

Рецептата с точните съставки е написана от германците много отдавна с изискуеми минимуми.От кое повече или по малко е въпрос на вкус и начин на употреба,но непременно пакета минимуми трябва да е "вътре".

Един малък разбойник OSKAR vom ZIRRY

Първа лига.Два пъти Баджо+два пъти Алфи+два пъти Хондо Вератал+Забак+Джими Забак+Казита+Гала Сирмиум Кумба.

Една ЖИВА ЛЕГЕНДА !

Е разкажи нещо за нея от къде идва от кои кучета произлиза и как е станала легенда

Една ЖИВА ЛЕГЕНДА !

Е разкажи нещо за нея от къде идва от кои кучета произлиза и как е станала легенда

post-33528-0-73782700-1348512536_thumb.jpg Незнам какви кучета гледаш но сиг се засегна че Сръбските са по добри от Немските (Опашкаджий) ??? Айде поздрави и не се прави че не знаеш нищо за ЖИВАТА ЛЕГЕНДА ОСКАР Edited by Ivan93

..................................................... Сръбските са по добри от Немските (Опашкаджий) ??? .......................................

Интересно ще е да споделите на каква база сте направили проучванията,за да се стигне до това генерално заключение,точно за тези строго определени две страни ?

Интересно ще е да споделите на каква база сте направили проучванията,за да се стигне до това генерално заключение,точно за тези строго определени две страни ?

И аз съм много любопитен.

:girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2: ами проучванията са такива че на състезанията който съм бил и е имало немски териери тоо кво да ви кажа пълна излагация и тук аз просто си казвам моето мнение че са (опашкаджий) пък все пак тоз форум е да си споделяме различните мнения :smoke: :smoke: Ако вие мислите обратното може да си кажите мнението да обменим информация малко :wizard: :wizard:

:girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2: ами проучванията са такива че на състезанията който съм бил и е имало немски териери тоо кво да ви кажа пълна излагация и тук аз просто си казвам моето мнение че са (опашкаджий) пък все пак тоз форум е да си споделяме различните мнения :smoke: :smoke: Ако вие мислите обратното може да си кажите мнението да обменим информация малко :wizard: :wizard:

Благодаря за разяснението. Под "немски териери" трябва да разбирам такива внос от Германия, нали?

Каквото и да мисля,не мога да си позволя,да изказвам крайно генерално заключение,за немски ловни териери съпоставяйки кучета от породата в две строго определени страни.

Edited by Желю

Благодаря за разяснението. Под "немски териери" трябва да разбирам такива внос от Германия, нали?

Каквото и да мисля,не мога да си позволя,да изказвам крайно генерално заключение,за немски ловни териери съпоставяйки кучета от породата в две строго определени страни.

Виж сега то че и от двете страни излизат шампиони излизат . Ама тук в България не съм виждал куче от Германия да работи добре . Незнам ако има такова със сиг искам да го видя :dance2: :dance2: :dance2:

С всеки нов коментар навлизаш в по-точно конкретизиране на базата,на която стъпваш в проучванията си и изказваш нови факти.Благодаря.

За да си отговориш точно,трябва да решиш едно неравенство,в което трябва да претеглиш няколко стойности в % съотношение.

Защото не може с "Виж сега то че и от двете страни излизат шампиони излизат", пък накрая генералното заключение е "Сръбските са по добри от Немските (Опашкаджий) ??? "

С всеки нов коментар навлизаш в по-точно конкретизиране на базата,на която стъпваш в проучванията си и изказваш нови факти.Благодаря.

За да си отговориш точно,трябва да решиш едно неравенство,в което трябва да претеглиш няколко стойности в % съотношение.

Защото не може с "Виж сега то че и от двете страни излизат шампиони излизат", пък накрая генералното заключение е "Сръбските са по добри от Немските (Опашкаджий) ??? "

Ами тук в България е така да ти кажа . Сръбските са класи над Немските . Пък какво неравенство аз много лесно мода га да си го обесна тук в Бг колко немски шампиона има и колко сръбски ???? Ето и как решавам неравенството . Незнам но май сега само ти не си разбрал че от дълго време шампионите излизат само от Сърбия

Ами тук в България е така да ти кажа . Сръбските са класи над Немските . Пък какво неравенство аз много лесно мода га да си го обесна тук в Бг колко немски шампиона има и колко сръбски ???? Ето и как решавам неравенството . Незнам но май сега само ти не си разбрал че от дълго време шампионите излизат само от Сърбия

Благодарен съм ,че ме осведоми.За решението на неравенството не е толкова просто,защото вкарваш само една величина,а трябват още доста,но това е без значение. За твоя информация ,Клубен Шампион по работа за 2010г. е кучето GIZA ,внесена от Германия ,Собственост на Тодор Кръстев от Враца. Заради този факт,не приемам всякакви крайни генерални заключения.