Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

проблем с ежекторите на ИЖ-58 МАЕ

Recommended Posts

Както се подразбира,имам проблем с ежекторите на 58 мае.В началото започна да не изхвърля гилзите от дясната цев,дори и отказа да ги подава.Разглобих я и останових че двата зъба на ложата имат заносване,особено този на десната цев.Разбирасе занесах я на майстор.Човека се мъчи с нея 15 дена,и когато я взех я пробвахме,но без гилзи.Нямаше проблем.Работеше и на двете положения :clap: Обаче на следващия ден следва лов на яребица.Ужас.Нито едната от двете.Десната пълна скръб,с мъка изваждаш гилзата.Лявята леко я поважда.Та въпроса мие имал лие някои подобен проблем,и как сее справил с него.Знам че повечето хора щеме посаветват да я върна на майстора да сия доправи,но дали ще стане защото той беше препилил зъбите и незнам да не иска наварки.Благодаря предварително на тези които ще вземат отношение по проблема ми

0887 520 927 Телефона е на Николай Серкеджиев,гр.Пазарджик.

Там няма да има рекламации,уверявам те!

Цените на услугите в сервиза му са повече от народни,а ако ти е далече то поне ще получиш достоверно и компетентно мнение за проблема ти по телефона.

На мен ми е помагал за доста по сериозен ремонт и съм мн доволен. Обади се и опиши онова,което си написал тук..няма да сгрешиш.

Edited by nqkoiotnqkade

Kolega,izvinyavam se no nyamam kirilica-dalechnata1975-6 ne se vnasyaha lovni orujiya kakto sega.Vsichko se lapache kato topul hlyab.Estestveno tryabvaha i tn vruzki.Ta kupih IJ 58 mae i trugnah na lov....Izleta-za patici,m.dekemvri,preleta zapochna-s dyasnata cev padna purvata patica i gilzata ostana v cevta.Ejektora minal pokray neya i do tam.Ni napred ni nazad.Dokato namerya pruchka da izbutam gilzata-paticite mi ''otnesoha chapkata''

Sled tozi edinstven istrel ya prodadoh i si kupih BERETA-koyato ochte me radva.Taka moyat suvet e prodavay i smeni modela s IJ 54.NA SLUKA!!!

Kolega,izvinyavam se no nyamam kirilica-dalechnata1975-6 ne se vnasyaha lovni orujiya kakto sega.Vsichko se lapache kato topul hlyab.Estestveno tryabvaha i tn vruzki.Ta kupih IJ 58 mae i trugnah na lov....Izleta-za patici,m.dekemvri,preleta zapochna-s dyasnata cev padna purvata patica i gilzata ostana v cevta.Ejektora minal pokray neya i do tam.Ni napred ni nazad.Dokato namerya pruchka da izbutam gilzata-paticite mi ''otnesoha chapkata''

Sled tozi edinstven istrel ya prodadoh i si kupih BERETA-koyato ochte me radva.Taka moyat suvet e prodavay i smeni modela s IJ 54.NA SLUKA!!!

Колега,имам и други пушки ала нали знаеш когато нещо ти е легнало на сърце.Няма продаване.Ще посети пак майстора,и така щее докато се оправи.Наслука

• 7 months later...

А тези ежектори могат ли да се изключват ?

... да може да се изключи изхвърлянето на гилзите, а само леко да се подават.

Има малък палец на ложата. На мен не ми допада да си търся гилзите, незнайно къде около мен.

Изключвам изхърлянето, но сработва само веднъж, за следващия изстрел пак изключване.

Така ли работи или може да е за постоянно?

... да може да се изключи изхвърлянето на гилзите, а само леко да се подават.

Има малък палец на ложата. На мен не ми допада да си търся гилзите, незнайно къде около мен.

Изключвам изхърлянето, но сработва само веднъж, за следващия изстрел пак изключване.

Така ли работи или може да е за постоянно?

Аз говорих с един оръжейник и той ми каза да не се притеснявам , можело да се изключат , ако не могат да се оправят. За това реших и да я взема тази Ижовка 58 МАЕ

• 2 months later...