Jump to content

Recommended Posts

Колеги от една седмица съм собственик на sar m12 f.Още не съм я прострелвал.В книжката пише,че е готова за експлоатация.Имам следния въпрос-трябва ли преди прострелката да се почисти цевта.

По принцип няма нужда, но по добре прекарай едно сухо парцалче през цевта, защото не се знае с каква "грес" са я консервирали в завода.

Иначе чистнето и смазването се осъществява след стрелба (макар и да го знаеш след като си поне от 2 год. ловец ;) )

Поздрав

То и на бисквитките катеричка е нарисувана катеричка,ама....

Колега,задължително преди срелба цевта се почиства за отстраняване на,твърди частици,прах, смазка или остатъци от такава. Това си е неписан закон и е прако свързан с твоята лична безопастност и тази на оръжието ти.

То и на бисквитките катеричка е нарисувана катеричка,ама....

Колега,задължително преди срелба цевта се почиства за отстраняване на,твърди частици,прах, смазка или остатъци от такава. Това си е неписан закон и е прако свързан с твоята лична безопастност и тази на оръжието ти.

Така де,пътьом да провериш дали цевта е разпробита.

Колеги каква смазка е най удачна да ползвам за САРА .Хем да почиства хем да запазва от корозия,като се има предвид калпавата оксидация

Оксидация няма, има фосфатно покритие (май така му викаха). Най-добре с течната военна смазка ама нещо стана неоткриваема, че и аз закъсвам за нея.

Доста трябва да го занемариш, че да ръждяса. Като се замисля до сега ръждясало АК не съм виждал.

Като боеприпас съм се спрял на Барнаул със кухия връх

Това е вариант, но трябва да пробваш и българските, хорнади,сръбските и чешките, за да видиш кой ти пасва най - много. Аз съм със САР М9Ф и най - доволен съм от арсеналските боеприпаси и хорнади.

И аз съм със SAR M9F и най ми паснаха Seller&Bellot . Преди като имах СЛР, когато стрелях с арсеналските с мек връх , няколко пъти ми засече. Някой ми беше казал ,че тези с пластмасовото остро връхче също били много удачни, понеже са по леки , с по голяма скорост.

Това е вариант, но трябва да пробваш и българските, хорнади,сръбските и чешките, за да видиш кой ти пасва най - много. Аз съм със САР М9Ф и най - доволен съм от арсеналските боеприпаси и хорнади.

Колега днес на излета ми напрви впечатление,че щифчето което служи за панта на згъвамият приклад при няколко згъвания на приклада щифчето излиза на горе.Имали го този проблем при тебе

Колега днес на стрелбището ми напрви впечатление,че щифчето което служи за панта на згъвамият приклад при няколко згъвания на приклада щифчето излиза на горе.Имали го този проблем при тебе

Колега днес на стрелбището ми напрви впечатление,че щифчето което служи за панта на згъвамият приклад при няколко згъвания на приклада щифчето излиза на горе.Имали го този проблем при тебе

Edited by шефчето40

Колега днес на излета ми напрви впечатление,че щифчето което служи за панта на згъвамият приклад при няколко згъвания на приклада щифчето излиза на горе.Имали го този проблем при тебе

грешка на стрелбището

• 2 weeks later...

Колеги, много Ви моля, споделете резултати от прострелка...интересуваме ме по-точно как се държи средния по дължина вариант на САР -м 12ф и най - късия вариант. Имам един колега в дружинката,със слр 415 мм цев и ме разкандардисва от покупка на САР с по-къса цев-нямало да са точни, разсейки и тн. А на мене ми трябва по-леко и маневрено оръжие и съм се спрял на м14 s

Не съм го пробвал. Ако ти е от полза - JDredd беше правил едни експерименти (имаше тема за патроните), от които се оказа, че ловни патрони 7.62x39 се държат лошо на къса цев (много голяма дисперси при дулните скорости). Трябва хронограф и да се търси подходящия патрон или сам да ги зареждаш с подходящ барут...

Колеги, много Ви моля, споделете резултати от прострелка...интересуваме ме по-точно как се държи средния по дължина вариант на САР -м 12ф и най - късия вариант. Имам един колега в дружинката,със слр 415 мм цев и ме разкандардисва от покупка на САР с по-къса цев-нямало да са точни, разсейки и тн. А на мене ми трябва по-леко и маневрено оръжие и съм се спрял на м14 s

Вземай няма да съжаляваш.Истинска бойна изработка за десантните части с разликата че е скопена от към автоматиен огън. Ползвай Хорнади с пластмасовия връх и Барнаул с кухия връх.При мен се получи много добра група на 50 м.

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.