Jump to content

Започва ли ново нашествие на Балканите от Изток и какво трябва да направим, за да го спрем ?

Recommended Posts

Пускам тази тема, защото съм национално отговорен и смятам, че ловците като общност трябва да имат мнение по този жизнено важен въпрос. Нека всеки, който има аргументирана позиция да я изкаже и даде своите препоръки и идеи . Темата не е само за сирийските граждани, а за целият поток от чужди граждани / мюсюлмани и различен вид цигани дошли от къде ли не/, които в по - голямата си част са опасни за Европа и БЪЛГАРИЯ и ще са в тежест на всички нас. Моля, колегите да не се афектират, а просто да дискутират и дават мнения и идеи. Исторически погледнато през Балканите винаги е имало периоди на различни нашествия, които Българската държава е отблъсквала с променлив успех. Считам, че отново сме в това положение и затова нека всеки се изкаже.

Браво за темата, но се притеснявам, че скоро ще се политизира. Аз лично съм на мнение, че нелегалните емигранти трябва да се депортират обратно в Турция, ако са преминали през неината граница, защото в Турция война няма и няма проблем да им ги върнем, а и те са по близки до тях (сирииците и арабите) по бит и култура. Освен това Турция е много по-богата държава от нас. В нашата бедна държава, няма пари за образование, здравеопазване, пенсионери , че сега да отделяме пари за настаняване прехрана, а на това отгоре и за охрана, за да не правят зулуми на емигранти.

Edited by K-7

Отдавна трябваше да си затворим границата с тУрция, имам предвид за тия мангасари сирийците, защото се говори, че гадните турци хич не им дреме, за тия и те необезпокоявани преминават през нейната територия, не ни стига да храним нашите вмирисани, смърдели, мързеливи и долни цигани пък да храним и още мангали, баба ми и дядо ми както и вашите баби дядовци, родители, получават по 150, 200, 300 лева пенсия а за тия се дават хиляди левове........ възмутен съм от държанието на българските политици и власти за пореден път, няма бойко няма станишев няма орешарски няма местан, всички са долни шибани боклуци... ПИСНА МИИИИИ........ :wallbash: спирам да пиша, че и аз кат колегата по горе, ще стана груб...

забележка: имената на държавата и на изродите упоменати по горе умишлено са написани с малки букви (не заслужават уважение)

Точно по същия начин мислят европейците за българите, които емигрираха на запад. Гадна балканска паплач дето дойде да ни смуче социалните системи, никъф шенген и отваряне на трудовите пазари за тия мангустари. Кеф ли ви беше да слушате онова английско педи дето обясняваше кви сме използвачи и как ще им сринем социалната система щото ще ги налегнем като пиявици. И тва от народ от който поне 20% са емигранти. Същото е и със селяците дошли НА София дето след 1-2 години в мизерни панелни квартири и мякайки не по-малко от първия ден, в който са стъпили в столицата почват да псуват на селянин бившите си съграждани(съселяни). Жалко е народ който остави 20+ години едни мутрополитици да изсмучат стотици милиарди сега да црика на умряло за някой друг милион, който ще отиде да се помогне на хора имащи реална нужда от помощ. Жалко е, че ако тия пари бяха спестени щяха да отидат за поредната ромска интеграция с кифтета и кючек и пак никой 2 нямаше да каже.

Длъжни сме да помогнем на всеки на който има нужда от помощ. Властите трябва да действат бързо и безкомпромисно и да отсяват бежанците имащи нужда от помощ от използвачите.

Сигурен съм, че ако у нас имаше война половината от призоваващите за затваряне на границите щяха много бързо да си опаковат куфарите и да бягат на запад, а не към Румъния и Молдова.

Има една стара Българска поговорка - "Иди у богаташ - ще се наработиш, иди у сиромах да се наядеш"... Така май се получава и сега.

Ееееййййй, хора сме все пак!!! И те са хора! Видяхте ли бабата дето дава каквото има на емигрантите... Това е жена дето се казва "От майка родена".... Господ здраве да й дава!

Но са прави и колегите дето казват за пенсиите на нашите пенсионери, за болните ни деца и т.н. и т.н. За това мисля, че точно тук е ролята на държавата - да отсее хората дето бягат от снарядите и ятаганите на властта в Сирия и бунтовниците, от тези дето идват за да използват едно или друго.

Първите не бягат от хубаво - замисляте се какво трябва да ви се случи за да оставите дом и родина и да бягате с дрехите на гърба си... не го пожелавам и на най-големия си враг!

Вторите обаче трябва да бъдат спирани още на границата. Освен това останалите страни от ЕС трябва солидарно да понесат бежанската вълна. Те отдавна искат да ни използват територията като утайник за бежанци ИЛИ боклуци идващи от изтока... Дано на нашите дебелоглави тъпаци да им е останал капка мозък и да вземат някакви адекватни мерки...

А дано....

Точно по същия начин мислят европейците за българите, които емигрираха на запад. Гадна балканска паплач дето дойде да ни смуче социалните системи, никъф шенген и отваряне на трудовите пазари за тия мангустари. Кеф ли ви беше да слушате онова английско педи дето обясняваше кви сме използвачи и как ще им сринем социалната система щото ще ги налегнем като пиявици. И тва от народ от който поне 20% са емигранти. Същото е и със селяците дошли НА София дето след 1-2 години в мизерни панелни квартири и мякайки не по-малко от първия ден, в който са стъпили в столицата почват да псуват на селянин бившите си съграждани(съселяни). Жалко е народ който остави 20+ години едни мутрополитици да изсмучат стотици милиарди сега да црика на умряло за някой друг милион, който ще отиде да се помогне на хора имащи реална нужда от помощ. Жалко е, че ако тия пари бяха спестени щяха да отидат за поредната ромска интеграция с кифтета и кючек и пак никой 2 нямаше да каже.

Длъжни сме да помогнем на всеки на който има нужда от помощ. Властите трябва да действат бързо и безкомпромисно и да отсяват бежанците имащи нужда от помощ от използвачите.

Сигурен съм, че ако у нас имаше война половината от призоваващите за затваряне на границите щяха много бързо да си опаковат куфарите и да бягат на запад, а не към Румъния и Молдова.

Колега, Съгласен съм с това което си написал, но въпросът е следния: Войната не се води в Турция - те вече са избягали от воината. Защо, след като Турция е много по-богата държава от България, ни прехвърля на нас бежанците, дори ми се струва, че нарочно не си пази границата с България и улеснява преминаването на бежанци, а не организира лагери и не ги настани там? Ако войната се водеше в съседна на нас страна и имаше бежанци, сигурен съм , че настроенията нямаше да са същите както в момента. Проблема е , че Турция ни ги прехвърля ние да си блъскаме главите. За това трябва да помислят нашите политици, когато гласуват, за приемането на Турция в ЕС.

В Турция има над 500 000 бежанци, в Ливан са над 1 000 000 и още толкова в Йордания ти как я мислиш се удържа тая вълна и се правят лагери?

ако са бежанци, всички, що униформени ги ескортират до бг- границата?

на ердуганчу нещо му оредяват затворниците, пък де да знам. може официалните приказки да са по- верни. :cool:

приемането на Турция в ЕС.

Това няма да стане НИКОГА, колкото и да се натискат гадните и нагли фесове, остави другото ма те не са и на континента "Европа" ще вземат това :fuck: а нашите лайняни "политици" че се натискат и се мазнат на турчоляците е друг въпрос, дупедавци долни са тия в парламента, всичките партии без изключение! Това и за тях :fuck:

Това няма да стане НИКОГА, колкото и да се натискат гадните и нагли фесове, остави другото ма те не са и на континента "Европа" ще вземат това :fuck: а нашите лайняни "политици" че се натискат и се мазнат на турчоляците е друг въпрос, дупедавци долни са тия в парламента, всичките партии без изключение! Това и за тях :fuck:

:rofl:

"По телефона:

- Ало, Енергото ли е ?

- Не господине, ние сме Топлофикация.

- Ами нищо, и на вас да ви -форума каза; не псувай!- майката !"

• 4 weeks later...
СИРИЙСКИ ДНЕВНИК - БГ СУБТИТРИ

Авторите са руски журналисти, които прекарват седем месеца в Сирия

• 2 weeks later...

Маааааалиииииии

Мисля, че както винаги въпроса опира до това, какво точно знаем. Пък го знаем от журналистите. Пък те по цял свят искат някой заможен "патрон" да си ги купи и да си ги гледка, а те в замяна на това да пишат, каквото трябва....

Ама нещо мноооого яко ми смърди на мен. По принцип съм за това, да помагаме, амакато гледам колко грозно колят хора там, се чудя , колко от тия бежанци са клали хора, надрусани с "бело"....

Разузнаване и тн...

Турция наистина е по-близо геогравски, ментално и всякак до Сирия. Защо идват в България? заради коридора за европа? Да живеят като бели хора и да не хващат нож, поради пост травматичен стрес.... Или да се направят клетки за тероризъм- да гърмаят молове и влакове крещейки името на своя бог?

Изродено е всичко! Като чуем, колко им е велик бога, първата асоциация ни е терор и смърт.

И последно, аз едва ли ще искам да живея на мястото, на което са клали сина ми и изнасилили жена ми. Нова страница!

Ама тая нова страница за добро или за лошо е? И колко е вероятно някой шейх- психар да е намятал един тир долари на някой наш "обичан" политик да поотвори суверената ни граница , да напраска "европейски" лични карти на стотина касапи. От ония същите, дето за 1 000 долара, грам кока и обещания за девственици в рая са готови да гръмнат жена ми, само защото е в мола?

Edited by the saint

Нещата изглежда вече са изтървани.

Поради лутането и бездействието на некадърните властимащи.....Малко ни бяха циганите да хрантутим,че сега и бежанци..