Jump to content

Бракониери

gandur
 Share

Recommended Posts

Бракониери отрязаха главата на кошута и я изкормиха

Полицаи и ловци издирват злодеите

Публикувано: 30 окт. 2013, 19:37 | Обновено: 30 окт. 2013, 19:37

прочитания: 2612 |коментари: 12

Шумен , България

http://static.blitz.bg/documents/thumbnails/640/201310/20131030.pqowchlvxv.jpg' title="""">

Разследващи полицаи от РПУ – Нови пазар работят по случай за бракониерски лов през миналата събота. Сигналът е постъпил в шуменската дирекция по горите от каспичанската ловната дружинка.Същият ден ловците излезли за лов на дива свиня в предоставеният им ловностопански район и видели два благородни елена – мъжки и женски в посока към местността „Чирянец”. По-късно чули 5 изстрела от същото място и забелязали, че от посочената местност излиза само мъжкият екземпляр, пише ШУМ.БГ.

При подадения сигнал инспекторите претърсили местността и открили от кошутата само кожа, глава, крайници и вътрешности, както и кървава диря, която след определено разстояние спира. Служителите се натъкнали и на друга пътека, където намерили ловен нож с калъф. Те информирали и полицията, която започнала разследване. Части от трупа на животното са прибрани за експертиза и се разпитват свидетели. По случая се води дознание, информираха от ИАГ./БЛИЦ

Колеги, като се разрових назад в темите ми направи впечатление, че браконерите все са около Шумен, Разград. Дали е случайност или там трябва по - здрава ръка от страна на държавата. Ползва ли се покровителството на една политическа сила, което да дава кураж на местните бракониери? Ако не се лъжа пак в този район гърмяха по горските.

И ако отворите да видите коментарите в този сайт ще разберете, че сме много мразени.

Edited by Sonyred

"Бракониери отрязаха главата на кошута и я изкормиха"

Егати и заглавието.А съдържанието на материала показва съвсем друго.Струва ми се че това са остатъците. :a016:

Edited by деди

Да земат отпечатъци от ножа и калъфа и единия от бракониерите ще изкочи ,а може да е само един ,достатъчно пушки има,който могат да произведат 5 изстрела !

Да земат отпечатъци от ножа и калъфа и единия от бракониерите ще изкочи ,а може да е само един ,достатъчно пушки има,който могат да произведат 5 изстрела !

Но дали ножа не е на някой,който го е загубил в същата местност,нямащ нищо общо с това дело?

Колеги, като се разрових назад в темите ми направи впечатление, че браконерите все са около Шумен, Разград. Дали е случайност или там трябва по - здрава ръка от страна на държавата. Ползва ли се покровителството на една политическа сила, което да дава кураж на местните бракониери? Ако не се лъжа пак в този район гърмяха по горските.

И ако отворите да видите коментарите в този сайт ще разберете, че сме много мразени.

Интересен въпрос! Като се позамисли човек, ще каже, че такива неща на други места маи не стават ....., ама стават, само, че не се чуват - твърде. Да погледнем монетата от другата страна, цитирам - Шумен и Разград, все там се чуват такива неща .... и що се чуват..., ми щото се прави нещо против тези неща - затова се чуват !

Така мисля аз, така и написах !

Да си погледнем хазайството, колко от нас са ставали свидетели на подобни неща ...., а ? А колко направиха нещо да ги спрат или поне ограничат ....., А ?

Въпроса, колега не е към теб, просто използвах поста ти за въведение, предполагам ме разбираш !

Как ли върви разледването разбраха ли се вече кои са тези бракониери по нашия край? ;)

Интересен въпрос! Като се позамисли човек, ще каже, че такива неща на други места маи не стават ....., ама стават, само, че не се чуват - твърде. Да погледнем монетата от другата страна, цитирам - Шумен и Разград, все там се чуват такива неща .... и що се чуват..., ми щото се прави нещо против тези неща - затова се чуват !

Така мисля аз, така и написах !

Да си погледнем хазайството, колко от нас са ставали свидетели на подобни неща ...., а ? А колко направиха нещо да ги спрат или поне ограничат ....., А ?

Въпроса, колега не е към теб, просто използвах поста ти за въведение, предполагам ме разбираш !

Колега, разбирам те напълно и признавам, че има голяма доза достоверност в думите ти. Но стрелба по горски и то с нарезно оръжие имаше само в този регион, а това си е опит за убийство на длъжностно лице при или по повод изпълнение на служебните задължения. Това е сериозно криминално престъпление. Да не говорим, че имаше опит за прикриване на извършителят. Смятам, че си прав за предположението, че бракониерството се случва на всякъде из страната, но е по-важно къде са установени такива случаи /от компетентните държавни органи/, защото това предполага заключението, че на тези места бракониерските набези са в големи размери и затова по-лесно се регистрират. Това са моите лични констатации. Не знам дали са правилни и не ангажирам никой с мнението си.

Edited by Sonyred

Колега, разбирам те напълно и признавам, че има голяма доза достоверност в думите ти. Но стрелба по горски и то с нарезно оръжие имаше само в този регион, а това си е опит за убийство на длъжностно лице при или по повод изпълнение на служебните задължения. Това е сериозно криминално престъпление. Да не говорим, че имаше опит за прикриване на извършителят. Смятам, че си прав за предположението, че бракониерството се случва на всякъде из страната, но е по-важно къде са установени такива случаи /от компетентните държавни органи/, защото това предполага заключението, че на тези места бракониерските набези са в големи размери и затова по-лесно се регистрират. Това са моите лични констатации. Не знам дали са правилни и не ангажирам никой с мнението си.

Стрелба по горски при по повод изпълнение на служебните му задължения, имаше преди години и на едно друго място ...., разбирай успешна . Куршума, разпиля лопатката на човека, а бракониера отнесе - 6м. условно за незаконно оръжие и за средна телесна . Така, че .....

Стрелба по горски при по повод изпълнение на служебните му задължения, имаше преди години и на едно друго място ...., разбирай успешна . Куршума, разпиля лопатката на човека, а бракониера отнесе - 6м. условно за незаконно оръжие и за средна телесна . Така, че .....

Аз имах предвид :

"Бракониер, стрелял с автомат "Калашников" по ловната стража в държавния резерват "Воден", ще бъде съден за опит за убийство. Окръжният съд в Разград реши 45-годишният Шенол Бекир от с. Йонково да бъде задържан за постоянно в ареста.

По време на предварителното разследване става ясно, че мъжът, заловен от охранителите, е стрелял с по тях с оръжие, собственост на кмета на Исперих Бейсим Басри, информира медията."

Иначе съм съгласен с теб. Темата правосъдие е дълга ...

Edited by Sonyred

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Друг път да си знае да не стреля във въздуха...

• 2 months later...

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1241510

Огледът установил, че животните са застреляни. Образувано е досъдебно производство. Ловът на елени е разрешен до края на януари.

Края на янури коя година :cool:

Колеги има ли район където да липсват такива тарикати .

Ако има нека някои да сподели как се справят с тези ачкакани с болни мозъци

Edited by Lip3r4o

• 3 weeks later...

Убити щъркели

• 17 Април 2014 - 13:55

aaecb4f9a499b990399f02a497e0900a_L.jpg?t

• transparent.gif
  • transparent.gif
Автор: Персефон

Здравейте!

Пиша ви във връзка с нещо, не особено приятно. На 12 срещу 13 април в град Априлци, Област Ловеч, са убити с пушка два щъркела. Единият е убит в гнездото, а през това време другият е отлетял и е гръмнат във въздуха. Паднал е в двора на една къща. В гнездото е имало четири яйца, които така и няма да бъдат излюпени. Трябва ли тази гавра да остане ненаказана?!