Jump to content

Как върви лова на дива свиня във вашите дружини?

Recommended Posts

При нас е същата ситоация капани от всички страни в ловището нищо . Мися скоро да сменя някои Италянец само че бес г. водач .

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Не виждам някога да се оправим...ние българите сме уникални балъци и душици дребни... Еб*аха майката на Дивата свиня,поне при нас в Родопите е така...не бракониери,не друго...а Държавата със своите ст

В дружинката която ходя нищо, закрихме сезона с "0" отстреляни прасета! А иначе аз лично 1 видях но далеч за стрелба 700-800 метра, след това две видях но още по далеч през баира в на колегите района,

В този сезон прасетата спират там дето има женски ! Пазете женските! Аз се стремя по никаккъв начин да не отсрелвам женска (особено водачката), и въпреки това ми се е случвало да отстрелвам. Чувств

Posted Images

При нас дигахме много пъти големи сурии обаче сме малко хора 9-10 човека и винаги намират начин да избият преди пусията или на непокритите места.

Иначе животни има в нашия район.А при снега миналата седмица когато успяхме да проследим по дирата и да отстреляме 2 броя засякохме и много дири на сурии прасета но не стигат хора.

колега къде е това място???дето не ви стигат хората

4 броя . Завъртили се няква сурия и капана се слага и сичко вътре в стопанството хижа Здравец :)

Думите ми се потвърждават!

Има дружинки ,който всяка седмица удрят по 2-3 прасета ,е от къде идват не мога да разбера,вчера засичаме диря ,която пресича цялата гора в права линия,без да спре за минута,гората ни не е малка никак даже ,минава през дерето ,пресича малката рекичка ,оттам газ през на комшийте гората ,по тяхна информация пак без да спре,минава през цялата тяхна гора и заминава през нивата в трета дружинка ! Нито на храната се е спряло ,нито на калището ,като директен влак се е движило! И това не е единичен случай,просто не лягат при нас вечерта! Какви може да са причините ?

В този сезон прасетата спират там дето има женски !

Пазете женските!

Аз се стремя по никаккъв начин да не отсрелвам женска (особено водачката), и въпреки това ми се е случвало да отстрелвам. Чувствам се гадно.

В последно време виждам във фейса гордо позирали "колеги" до едри майки..... но това друга тема.

Женските освен че раждат са и притегателна сила за доста мъжкари които се навъртат в района.

Най-голямата притегателна сила в момента са майките , това е простата истина !

А майките ги притегля - храната, спокойствието и южните клонове.

Това е !

Edited by Джони

В този сезон прасетата спират там дето има женски !

Пазете женските!

Аз се стремя по никаккъв начин да не отсрелвам женска (особено водачката), и въпреки това ми се е случвало да отстрелвам. Чувствам се гадно.

В последно време виждам във фейса гордо позирали "колеги" до едри майки..... но това друга тема.

Женските освен че раждат са и притегателна сила за доста мъжкари които се навъртат в района.

Най-голямата притегателна сила в момента са майките , това е простата истина !

А майките ги притегля - храната, спокойствието и южните клонове.

Това е !

Много точно написано.На слука Жоре. ;)

колега къде е това място???дето не ви стигат хората

Симитли

п.с. Извинявай за отговора със закъснение !

Има дружинки ,който всяка седмица удрят по 2-3 прасета ,е от къде идват не мога да разбера,вчера засичаме диря ,която пресича цялата гора в права линия,без да спре за минута,гората ни не е малка никак даже ,минава през дерето ,пресича малката рекичка ,оттам газ през на комшийте гората ,по тяхна информация пак без да спре,минава през цялата тяхна гора и заминава през нивата в трета дружинка ! Нито на храната се е спряло ,нито на калището ,като директен влак се е движило! И това не е единичен случай,просто не лягат при нас вечерта! Какви може да са причините ?

удряме ги ама кви непростими пропуски майка ни жална!

удряме ги ама кви непростими пропуски майка ни жална!

Е то и това го има в лова не мож всичко се убива.На слука. ;)

Е то и това го има в лова не мож всичко се убива.На слука. ;)

не че трябва да пада всичко така е ,но да ти минава на 2,5или 10м.или да го виждаш от 100м .който не ходи на пъдпъдък е тъй :hump:

не че трябва да пада всичко така е ,но да ти минава на 2,5или 10м.или да го виждаш от 100м .който не ходи на пъдпъдък е тъй :hump:

Сега един лаф за пъдпъдъка като каза когато някой пъдпъдичар изтърве знаеш ли кво казва ей че не се отлепи от земята един метър поне.Така че и пъдпъдичарите изтърват.На слука. ;)

При нас е толкова зле, че вече не можем да дигнем и чакал. Тоя уикенд вдигнахме само една белка. А сме полупланински район 800-900м надморска височина. Реве ми се. :girl_cray2:

Ние вече сме на 5 бройки :D всичките убити в един и същ район а имаме 3 ловища

При нас прасетата имат календар... знаят точно и ловните дни... аз поне друго обяснение нямам - има движение, но дирите винаги са "от вчера" а "днес" няма НИЩО!!!

Много.

Колко долу горе?Още бая да ударите до края сезона. ;)

При нас таз година 15 бр.което е много добър резултат в сравнение с минали

години 2-3 бр.

• 4 weeks later...

7 броя все качествени глигани но и толкова изпуснати на смешно близки дистанции :)

В дружинката която ходя нищо, закрихме сезона с "0" отстреляни прасета! А иначе аз лично 1 видях но далеч за стрелба 700-800 метра, след това две видях но още по далеч през баира в на колегите района, същият ден стрелях по едно 100-120 кг но за съжаление го изпуснах, после като гост в една дружинка на едно поле стрелях по едно на разстояние над 250 м. (без оптика) прасето направи салто викам си готово, ма неее изправи се и дим да го няма, и тъкмо си викам край сезона свърши а аз не се записах не сефтосах новата карабина, и на един от последните излети ударих голям глиган 200+ кг. 17 см. глиги, абе голяма тръпка, ето и снимка на глигана, та така премина при мен сезона, живи здрави да сте колеги и другия сезон много слука на всички.

post-40851-0-04720500-1391207482_thumb.jpg

След като раздели ,Севера и юга автомагистрала Тракия едрия дивеч намаля или се увеличи при вас колеги.

Колеги при нас сезона завърши сравнително добре имаме ударени общо 9бр.но точно толкова имаме и изтървани стреляни на близка дистанция но неуспешно.Аз лично свалих едно но друго нерезче изтървах на около 15метра но въобще не можах да стрелям между нас имаше гъсталак но го чух как се изкъпа.Но като цяло добре доста подхранвахме през изминалата година но в сравнение с 2012г. имаме по-малко свалени прасета.