Jump to content

Откриха разфасовани елени в гора

Recommended Posts

http://fakti.bg/bulgaria/84151-otkriha-razfasovani-eleni-v-gora?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Труповете са открити в землището на Помпена станция – с.Беловец

http://fakti.bg/bulgaria/84151-otkriha-razfasovani-eleni-v-gora?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Труповете са открити в землището на Помпена станция – с.Беловец

Лоша работа ей и пак североизтока ей.Дано ги открият е да получат нужното им наказание.

колега ,кой да ги открие ,може би трябва аз и ти.като ги гледам как отбиват номер господата проверяващи направо стават за смях.в неделя му казвам на горския който ни проверява,че няма кой ръководител ,председател а и самити ловци да допуснат нарушение по време да самия ловен излет.да не ми проверява дали съм си забравил белета или имам ли сигнални цветове ,а да проверят нещо по същество.да излязат вечер след 22.00 часа по проверки за фараджии.да поозаптят преследването на животни от едно ловно поле в друго с превозни средства и непременото им убиване.да помислят малко за увеличаването на популацията,като наложат ограничения на бр.отстрел за излет и забрана убиване на майки и т.н.за жалост по нашия край има дружинки които се отказаха да излизат на лов защото няма нищо.други пък от нямане на дивеч не се събират,сигорно догодина ще разрешат групи от по 30 човека и таксата за белешка от 100 лв.

Няма как да стане с нормата за отстрелване. Всичко е разграден двор(с изключение на платените места - там е здраво оградено). Само ловците нямат интерес да намалява дивеча, ама и най-много вредим.

Като се почне от чакалските целогодишни бележки - никакъв контрол, напротив, мине се през груповата бележка за хищник, на която всеки търси прасе и се стигне до народната пословица - най-големия враг на заека е пъдпъдъчия лов.

Няма да включвам проверяващите горски, които са придружители на груповата бележка за хищник, а всъщност са със заредена пушка в ръка.

Ясно е че няма да променим народопсихологията. Вариант за пробване е забрана на груповия лов, финансово стимулиране на горските с % от наложените глоби.

Ай със здраве, че много се разприказвах.

колега според мен юргана отдавна е изгорял,след него и спалния чувал,изгоря и одялото ,започна да гори и чаршафа( при нас няма лов на заяк,сърна,фазана изчезна,да не говорим ярабици и т.н. останаха едни прасета които с всяка изминала година драстично намаляват).за какъв юрган да говориме за какви пет лева.хората които трябва да са загрижени и получават заплатки да работят в тази насока да спасят и чаршафа вече хич не се трогват.така че ще трепиме каквото е останало и докато има все още нещо.

колега според мен юргана отдавна е изгорял,след него и спалния чувал,изгоря и одялото ,започна да гори и чаршафа( при нас няма лов на заяк,сърна,фазана изчезна,да не говорим ярабици и т.н. останаха едни прасета които с всяка изминала година драстично намаляват).за какъв юрган да говориме за какви пет лева.хората които трябва да са загрижени и получават заплатки да работят в тази насока да спасят и чаршафа вече хич не се трогват.така че ще трепиме каквото е останало и докато има все още нещо.

За съжаление трябва да се съглася с теб колега, тази година даже и пъдпъдъка при нас беше малко.

Ние седмици подред нямахме лов на прасе,порави това ,че не можем да се съберем ,а не можем,защото никой не иска да дойде да си губи времето в чакане да стане чудо. Лова си е лов съгласен съм ,но вече никой не иска да гони михаля напразно! Не говорим за отстрел задължително,говорим за живот в гората ,да видиш животно,да го чуеш и да гадаеш какво е ,прасе ли е ,елен ли е ,сърна ли! Да залае кучето и да ти се вдигне адреналина,а че го изтървали и оживяло здраве да е ,ако не в неделя ,другата седмица ще има реванш! Но преди всичко ,тръпката е да видиш! 5 години ловувам активно всяка събота и неделя,и на гости са ме канили на различни места и не съм виждал живо прасе в гората -дори да пробяга покрай мен не съм видял,камо ли да стрелям по него ! За вас лъжа за мен истина -живо прасе не съм виждал в гората от както съм станал ловец!!!!!

Ние седмици подред нямахме лов на прасе,порави това ,че не можем да се съберем ,а не можем,защото никой не иска да дойде да си губи времето в чакане да стане чудо. Лова си е лов съгласен съм ,но вече никой не иска да гони михаля напразно! Не говорим за отстрел задължително,говорим за живот в гората ,да видиш животно,да го чуеш и да гадаеш какво е ,прасе ли е ,елен ли е ,сърна ли! Да залае кучето и да ти се вдигне адреналина,а че го изтървали и оживяло здраве да е ,ако не в неделя ,другата седмица ще има реванш! Но преди всичко ,тръпката е да видиш! 5 години ловувам активно всяка събота и неделя,и на гости са ме канили на различни места и не съм виждал живо прасе в гората -дори да пробяга покрай мен не съм видял,камо ли да стрелям по него ! За вас лъжа за мен истина -живо прасе не съм виждал в гората от както съм станал ловец!!!!!

Колега спокойно не си само ти така ловец съм три години,почнах с голям мерак...на баща ми лошо му стана :D 1 пушка после 2ра след това подборен,джип си взех за лов после още една карабина та кучета и за какво? Сега имам ударени само патици... скъсвам се от ходене викач,ходя и събота и неделя понеже при нас се ловува и в двата дни и прасе не съм виждал до сега...ама нали знаеш надеждата умира последна :)

Колега спокойно не си само ти така ловец съм три години,почнах с голям мерак...на баща ми лошо му стана :D 1 пушка после 2ра след това подборен,джип си взех за лов после още една карабина та кучета и за какво? Сега имам ударени само патици... скъсвам се от ходене викач,ходя и събота и неделя понеже при нас се ловува и в двата дни и прасе не съм виждал до сега...ама нали знаеш надеждата умира последна :)

Преди месец и аз си взех нова пушка,смених старите дрехи с нови,не че старите им имаше нещо де,но да сме в крак с модата ,абе инвестирам си в лова,я нови патрони ,а нови маскировачни дрехи за сняг ,но слука -няма ,та дето викаш надеждата умира последна :) Наслука ти пожелавам :)

Наслука колега...виж за дрехите не се бях замислил ако ги сменя може и да счупя каръка на всичко съм готов вече :D

Каквото и да смениш колега, като няма, няма. Истината е, че се бракониерства яко. А контрол никакъв. Нищо не се прави за увеличаване популацията на дивеча. Все повече се секат горите, разорават се все повече декари земя, пръска се с най различни отрови. И още и още фактори. Дивеча е все по малко, а данните от таксациите все по измислени и нереални...

...Истината е, че се бракониерства яко. А контрол никакъв. ..

Точно там има контрол колега и чак се чудя как е могло да стане!Явно тия бракониери за сега са извадили късмет!

Точно там има контрол колега и чак се чудя как е могло да стане!Явно тия бракониери за сега са извадили късмет!

Това имах в предвид като писах за бълхата и юргана Някои млади колеги със писанията си ще вкарат вълка в кошарата Може би в собствената :big_boss: