Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Карабина ми трябва предимно за лов, а не да се фукам с нея. Иначе съм се ориентирал към Мазалат, но нов с хромирана цев, а не втора ръка. Благодаря.

Не съм рекламно лице и не правя реклама в тази статия, просто искам да ви запозная с оръжията и амунициите произвеждани в България за ловни цели. Моите наблюдения като използуващ същите и малки подоб

Здравейте колеги , чаках този момент , за да мога да ви дам правилен отговор за Мазлатите които се произвеждат сега от Нити Казанлък . Мазалата който виждате на снимките е закупен от НИТИ Казанлък с ч

Posted Images

ТОВА Е СТРЕЛБА НА 105 МЕТРА ПО МИНИАТЮРНИ ЦЕЛИ , КАПАЧКИ ОТ БУТИЛКИ С ДИАМЕТЪР 30мм. И ШИШЕНЦА ОТ КУЧЕШКА ВАКСИНА 14,5мм. ... СТРЕЛБА - ДИМО И ДИМИТЪР ДЕМИРЕВИ !!!

Стрелба на 105 м -

ТОВА Е КЛИП НА НОВА СТРЕЛБА , ТОЧНО НА 1000 МЕТРА ПРИ СИЛЕН СТРАНИЧЕН ВЯТЪР НА ПОРИВИ ОТ 3,3 ДО 5 М/С , ПО ЦЕЛ С РАЗМЕРИ ВИСОЧИНА - 40 см. ШИРИНА - 50см. ... СТРЕЛБА- ДИМО ДЕМИРЕВ !!!

Shooting 1000 m -

ТОВА Е МОЯ РАЗРАБОТКА , МОНТАЖ ЗА ТЕЖКА ОПТИКА НА КАРАБИНИ "МАЗАЛАТ" И "ИВАЙЛО" !!! В ИЗРАБОТКАТА НЕ СА УЧАСТВАЛИ ДОБРИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ЦИФРОВИ МАШИНИ , САМО ОБИКНОВЕНА РЪЧНА ФРЕЗА , ВЪЗМОЖНО Е ДА СЕ НАПРАВИ МНОГО ПО ДОБРЕ ...

post-66109-0-18578500-1466800185_thumb.jpg

post-66109-0-30158600-1466800198_thumb.jpg

Здравейте , ще ви дам съвет за подобряване монтажа на "Мазалата" !!! При затегнато и добре подпряно отпред положение пробивате през монтажа с бургия с 3 мм. бургия на местата където съм посочил на снимката ,след това нарязвате 4мм.резба пак през монтажа и последно сваляте монтажа и разширявате отворите му с 4мм.бургия , болчетата скъсявате да не опират по затвора . Това се прави защото при изстрел този монтаж се удря в упора отпред и се премества назад незабележимо с по - малко от десета от милиметъра , но това е достатъчно да не групира добре пушката , а и по лесно се повреждат оптиките когато има движение на монтажа ...

Надявам се да съм бил полезен ...

Поздрави успехи и приятен ден ...

post-66109-0-53966100-1466832631_thumb.jpg

Edited by Димо Демирев

Здравейте това е страницата ми във фейсбук / https://www.facebook.com/DimoDemirev2016/ / , за споделяне на съвети и да се учим един от друг ...

• 2 weeks later...

Искам да попитам колегите които са с ,,Мазалат,, цев 59см.от ,,Браунинг,, белгийска не хромирана с дулен компенсатор какви патрони използват, от кои са най-доволни понеже от скоро се сдобих с карабина,до сега съм нямал и искам малко информация! Благодаря ви предварително!

Искам да попитам колегите които са с ,,Мазалат,, цев 59см.от ,,Браунинг,, белгийска не хромирана с дулен компенсатор какви патрони използват, от кои са най-доволни понеже от скоро се сдобих с карабина,до сега съм нямал и искам малко информация! Благодаря ви предварително!

Сако суперхамърхед 180грн,от фабричните с тези стреляше най-добре

Според някой колеги с Арсеналски за дребни стотинки мое да мааш панички на триста метра от всеки изстрел с всяка мазалатска цев, друг прави групи около 1-2 стотинки на 100 м. пак с тия патрони ама мисля с чешка беше А тия Норма морма, Сако мако и др. не търси... ти си прави сам изводите! :D

Edited by momcho2000

Ок,мерси и на двама ви! Купих онзи ден две кутии на Арсенал с кух връх HP 11.7гр. но не съм ги пробвал още.По принцип когато я купувах собственика и ми каза,че е прострелвана с патрони с оловен връх и ми даде няколко от тях но не пише нищо на гилзата!post-32045-0-69952100-1468404867_thumb.jpgтова е патрона.Имам и една кутия от тези-post-32045-0-31281000-1468404995_thumb.jpgказаха ми че са бойни и би трябвало да са са със стоманен сърдечник но не са подходящи май за моята цев,какво ще кажете за тези патрони?

Edited by Николай Арнаудов

Ок,мерси и на двама ви! Купих онзи ден две кутии на Арсенал с кух връх HP 11.7гр. но не съм ги пробвал още.По принцип когато я купувах собственика и ми каза,че е прострелвана с патрони с оловен връх и ми даде няколко от тях но не пише нищо на гилзата!attachicon.gif1467112283199.jpgтова е патрона.Имам и една кутия от тези-attachicon.gif1467112282705.jpgказаха ми че са бойни и би трябвало да са са със стоманен сърдечник но не са подходящи май за моята цев,какво ще кажете за тези патрони?

Колега, за белгийската браунингова нехромирана цев се пропоръчват патрони 7.62х54R с диаметър на куршума .308 или в милиметри 7.82 мм. Такива патрони са патроните 7.62х53R на САКО и на Лапуа, финландско производство. Най-лесно е да намериш патрони на САКО в 11.7 и 13 грама, модели Суперхамърхед и Хамърхед. Около 3-3.50 лв. парчето.

Българските патрони на Арсенал, руските на Новосибирск и Барнаул, сръбските ППУ и чешките S&B в калибър 7.62х54R са с диаметър на куршума .311 или 7.90 мм. Тези патрони не са много подходящи за твоята цев, не че не може да изстреляш 10-20 изстрела, а може и повече..

Имаш въпрос конкретно за арсеналските патрони. Арсеналските фабрични патрони с кух и мек връх в 11.7 грама са с оловен сърдечник. Това е заявено от производителя. На дъното на гилзата трябва да пише едно "10" (завода) и още две цифри за годината (вероятно "10" за 2010 г.). Не виждам смисъл да стреляш с бойни патрони със стоманен сърдечник. Не че от 10-20 изстрела на цевта нещо ще й стане. Просто чисти и смазвай цевта винаги след стрелба.

Питай предишния собственик с какви патрони и колко горе-долу е изстрелял. Може да продължиш със същите. Едва ли ще има голяма разлика в стрелбата между арсеналски с оловен (мек) връх и пак арсеналски с кух връх. Тези патрони имат еднакви като тежест куршуми и се различават само по върха на куршума.

От последно изказалите се колеги, само илиан777 имаше белгийска нехромирана цев. Всичко е изписано по

темата, но трябва четене.

Поздрави!

Edited by winterhunter

Колега, за белгийската браунингова нехромирана цев се пропоръчват патрони 7.62х54R с диаметър на куршума .308 или в милиметри 7.82 мм. Такива патрони са патроните 7.62х53R на САКО и на Лапуа, финландско производство. Най-лесно е да намериш патрони на САКО в 11.7 и 13 грама, модели Суперхамърхед и Хамърхед. Около 3-3.50 лв. парчето.

Българските патрони на Арсенал, руските на Новосибирск и Барнаул, сръбските ППУ и чешките S&B в калибър 7.62х54R са с диаметър на куршума .311 или 7.90 мм. Тези патрони не са много подходящи за твоята цев, не че не може да изстреляш 10-20 изстрела, а може и повече..

Имаш въпрос конкретно за арсеналските патрони. Арсеналските фабрични патрони с кух и мек връх в 11.7 грама са с оловен сърдечник. Това е заявено от производителя. На дъното на гилзата трябва да пише едно "10" (завода) и още две цифри за годината (вероятно "10" за 2010 г.). Не виждам смисъл да стреляш с бойни патрони със стоманен сърдечник. Не че от 10-20 изстрела на цевта нещо ще й стане. Просто чисти и смазвай цевта винаги след стрелба.

Питай предишния собственик с какви патрони и колко горе-долу е изстрелял. Може да продължиш със същите. Едва ли ще има голяма разлика в стрелбата между арсеналски с оловен (мек) връх и пак арсеналски с кух връх. Тези патрони имат еднакви като тежест куршуми и се различават само по върха на куршума.

От последно изказалите се колеги, само илиан777 имаше белгийска нехромирана цев. Всичко е изписано по

темата, но трябва четене.

Поздрави!

Мерси!

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...