Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
Sandanski

Четири свраки за 10 минути.Примамка Pc-2

Recommended Posts

Малко позакъснях с излизането вчера,иначе щяха да са повече.И два помияра дотърчаха,ама излязоха умни-избягаха докато сменях артикулите с подходящия за тях номер :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,много голям успех при положение че са много хитри животни.По кое време на деня ги издебна?При нас също са голяма напаст.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си направил стървилище, щом са дошли и помияри. Ами гърми по-бързо!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си направил стървилище, щом са дошли и помияри. Ами гърми по-бързо!

Ок,колега :) Пък, ти чети по-бавно-така по-лесно се разбира смисъла на написаното ;) ,,Стървилището'' беше Pc-2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям успех има също с препариран или макет на бухал. Събират се за секунди като мухи на ....... мед.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям успех има също с препариран или макет на бухал. Събират се за секунди като мухи на ....... мед.

Тук не съм съгласен и го казвам от личен опит.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не съм съгласен и го казвам от личен опит.

Е аз пък го казвам от опит, вярно е , че с макета успеха не е такъв като с истинския но става работата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз пък го казвам от опит, вярно е , че с макета успеха не е такъв като с истинския но става работата

Последния път го сложих до гнездото на свраката. Гадинката се прибра и си легна на малките , мъжкия на съседно дърво (50-70 метра) и това беше.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте и двамата.Обаче пропускате една, много важна подробност-свраката,е една от най-хитрите и интелигентни птици.Така,че макета е ефективен в началото,после вече работата е ясна и просто не му се обръща внимание :)Пс-2 също не ми върши работа вече.Това лято,пробвах един малко по-стар,а за някои и по-брутален метод.Издебнах момента в който,младите свраки започнаха първите уроци по летене, и с 300 зора успях да заловя едно свраче-голям екшън беше :) После се избира подходящо място,като полянка сред храстите,забива се едно колче посред полянката,за колчето се завързва сврачето с около 2 метра подходяща за целта връв, и ловът започва :) Сврачето панически крещи....,а над и около него настава истинска лудница ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте и двамата.Обаче пропускате една, много важна подробност-свраката,е една от най-хитрите и интелигентни птици.Така,че макета е ефективен в началото,после вече работата е ясна и просто не му се обръща внимание :)Пс-2 също не ми върши работа вече.Това лято,пробвах един малко по-стар,а за някои и по-брутален метод.Издебнах момента в който,младите свраки започнаха първите уроци по летене, и с 300 зора успях да заловя едно свраче-голям екшън беше :) После се избира подходящо място,като полянка сред храстите,забива се едно колче посред полянката,за колчето се завързва сврачето с около 2 метра подходяща за целта връв, и ловът започва :) Сврачето панически крещи....,а над и около него настава истинска лудница ;)

Това ми изглежда по-работещ метод , но ще трябва да се чака до следващата пролет .

Ако се намери звук на "свраче в беда" дали няма пък да се съберат ?

Въпреки , че не люпят сега?

И изобщо , ако някой колега е намерил начин да гърми по 2-3 кутии патрони на излет по този вид дивеч , готов съм

да се командировам за един излет , с цел "Обучение" ?

:mail1:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми изглежда по-работещ метод , но ще трябва да се чака до следващата пролет .

Ако се намери звук на "свраче в беда" дали няма пък да се съберат ?

Въпреки , че не люпят сега?

И изобщо , ако някой колега е намерил начин да гърми по 2-3 кутии патрони на излет по този вид дивеч , готов съм

да се командировам за един излет , с цел "Обучение" ?

:mail1:

Има,ама не реагират-поне при мен е така.По-добра работа,вършат свирките имитиращи ранени или умиращи животни.Обаче и там ефекта е временен :( въпреки честата смяна на местата,гадинките бързо разбират измамата :)пак крякат и се събират,ама на безопасна дистанция от източника на звука-това през лятото.Сега обаче,като започнат мъглите,ситуацията леко се променя-в моя полза.Забелязах,че когато е мъгливо свраките позагубват "козите" :) Приготвил съм им и друга една изненада-дoста по-безшумна от Тоза ;)Един приятел ми подари въздушна пушка,което е още едно предимство за мен.В най-скоро време,ще има и снимки...само да се пооправя малко,че нещо съм настинал.Колкото до обучението,няма да стане с един излет само.Тук малко важи принципа проба-грешка :) и накрая,сам си преценяваш кой вариант е най-добър за теб и конкретния район в който мислиш да ловуваш.Успех в начинанието! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РС-2 и аз имам , а и имам и въздушна пушка че и единадесет зарядна , автоматична - 50 J .

Само свраките ми се губят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свраки са идвали редовно на РС -1, РС-2, Хубертус на Нордик, на една щатска с въртяща глава / и на трите звука /, както и на старите руски свирки, но докато не им гръмнеш и убиеш някоя ..

Както казахте хитри са хвъркатите хирурзи и бая лесно се учат де може и де не може ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че са хитри и трудни ги прави още по интересни.

С добра оптика и точно ПЦП резултатността е далеч по-висока от всяка огнестрелка.

В момента е напаст с новото поколение.

На слука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че са хитри и трудни ги прави още по интересни.

С добра оптика и точно ПЦП резултатността е далеч по-висока от всяка огнестрелка.

В момента е напаст с новото поколение.

На слука.

Добре дошъл при ловците!

Качи някое клипче да видят колегите за какво става въпрос.И Аз предпочитам ПЦП за лов на свраки,по-безопасно е стрелям във всички посоки без да се притеснявам,В този форум спокоино се говори за отстрел на свраки дори това е наше задължение.Спокоино. можеш да се похвалиш.

Редактирано от lu-bo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ПЦП-то винаги внимавам къде би отишъл проектила след преминаване през целта...

Колкото до свраките - колкото повече - повече.

Последните близо 4 години са над 1100 (понякога забравям да ги отбелязвам)

Враните са над 450...

И след всичко това все едно нищо - пак е пълно. Иска се масова мобилизация от всички :AR15firing:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, че ПЦП е безопасно, тъй като на 200 метра може сериозно да нарани човек.

От телефона не мога да кача слука , но при първа възможност ще ви покажа как ги бия от 10_15 метра с Норика с газова пружина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, че ПЦП е безопасно, тъй като на 200 метра може сериозно да нарани човек.

От телефона не мога да кача слука , но при първа възможност ще ви покажа как ги бия от 10_15 метра с Норика с газова пружина.

Като казвам ПЦП имам в предвид моето ПЦП а то е 16J и не може да стеля на 200м.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,вие тука само ще си приказвате ли или ще показвате нещо?

Понеже е много скромен Аз ще кача един линк :

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо,здравей!Преди няколко дни бяхме с Фриимен на стрелба,направихме около 25бр.свраки.Всичко е записано на камера и след обработка ще се направи клип.Колегата направи точен изстрел на 116м !Тук е мястото да кажа-НЕ ПИШЕТЕ В ТАЯ ТЕМА,ИМА СИ ТЕМА,,ЛОВ НА СВРАКИ И ВРАНИ!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е много скромен Аз ще кача един линк :

Не съм ходил много това лято , но за 8 излета през юни, юли и август имам 47 бройки.

Наслука!

post-23841-0-21861700-1441457360.jpg

post-23841-0-88780300-1441457380.jpg

post-23841-0-12111500-1441457388.jpg

post-23841-0-98119100-1441457538_thumb.jpg

post-23841-0-00289900-1441457549_thumb.jpg

post-23841-0-94437900-1441457557_thumb.jpg

Редактирано от sig_556

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове