Jump to content

впечатления от слугова цев 61см с нарези за стожер 2000

Share

Recommended Posts

Здравей колега,това е цев за куршуми(бреникета) и за едрият лов е перфектна.Аз ловувам с друг клас оръжие но е с 60см гладка слугова цев и дава доста по добри резултати от стандартната 71см.

Сигурен ли си че има нарези,аз гледах една такава за един приятел и беше гладка?

Здравей колега,това е цев за куршуми(бреникета) и за едрият лов е перфектна.Аз ловувам с друг клас оръжие но е с 60см гладка слугова цев и дава доста по добри резултати от стандартната 71см.

Сигурен ли си че има нарези,аз гледах една такава за един приятел и беше гладка?

така ми казаха вьв вип бургас че имала нарези за куршуми ясно дали ще ми вьрши работа и за бекас

предлага се и 61 см гладка и взех да се замислям и за нея дали няма да е по подходяща тя е и по евтина на 220 лв е

приятел с който ловуваме заедно му взехме такава от вип бургас за 220лв и върши страхотна работа но тя има само висока мушка отпред а тази която е с нарезите мисля че има мерник и мушка, което е по добро за свинския лов

приятел с който ловуваме заедно му взехме такава от вип бургас за 220лв и върши страхотна работа но тя има само висока мушка отпред а тази която е с нарезите мисля че има мерник и мушка, което е по добро за свинския лов

здр взех я цевта и пострелях малко мисля че като я посвикна ще ми вьрши работа

оказа се че няма или несе виждат

оказа се че няма или несе виждат

Колега, имам две слугови цеви с нарези - нарезите естествено се веждат /по плитки са/. Самата цев е доста по дебелостенна и тежка. Целта е да се намалят вибрациите до минимум при изстрелването на куршума.

Такива цеви масово се правят в Америка и някои голями европейски фирми - например Браунинг и Беретта.

Никога не съм виждал или чел за турско оръжие с такива цеви. Правят с дължина 61 см, но тънкостенни и гладки.

Колега, имам две слугови цеви с нарези - нарезите естествено се веждат /по плитки са/. Самата цев е доста по дебелостенна и тежка. Целта е да се намалят вибрациите до минимум при изстрелването на куршума.

Такива цеви масово се правят в Америка и някои голями европейски фирми - например Браунинг и Беретта.

Никога не съм виждал или чел за турско оръжие с такива цеви. Правят с дължина 61 см, но тънкостенни и гладки.

колега и тази е 2 пьти по дебела от другата но си е гладка аз и такава исках дано да е добра за бекас а с куршуми мисля че е добре на дистанция около 50м

Ловувал съм няколко сезона с нерзна цев на browninga и мога да кажа, че е добър компромис. Имам няколко прасета на около 100м. с нея. С подходящия боеприпас прави добри серии. Малко по- скъпи са патроните който харесва моято, но си заслужава.

Колега qnkata, за стожер 2000 не съм чул или прочел в техния саит http://www.stoeger.com.tr/ да предлагат цев с нарези < rifled slug barrel>

предлаганото във випа е цев цилиндър с дължина 61см. Единственото предимство е по компактния размер. Освен това не всички гладкоцевни

куршуми харесват цеви цилиндър. Може и да съм изостанал с информацията за предлагането на цеви за стожера , за нарезна цев бях питал преди година във випа в Пловдив , но нямаше такова животно . Сега може да са изкарали ама в сайта им не е публикувано.

Гледай хубаво преди да купиш или помоли колега наясно с нещата за съдеиствие.

колега и тази е 2 пьти по дебела от другата но си е гладка аз и такава исках дано да е добра за бекас а с куршуми мисля че е добре на дистанция около 50м

Колега, има логика в твойте съждения.Още повече къде са 315 лева, къде са цените на слуговите с нарези цеви- между 820 и 1300 лева. действай смело. Ефект, мисля ще има.

Извинявам се за офтопика, но да попитам: някой виждал ли е гладка слугова цев, дето да има шоково стеснение - без значение постоянно или сменяемо? Аз лично не съм нито виждал, нито срещал в каталог или друг документ такава цев, но ми е интересно да разбера дали все пак има.

Колега аз имам гладка слугова цев произведена от френската фирма Върней и Карон.Много интересна цев,много тънка и много лека с регулируем мерник и виброоптична мушка.Тя е цилиндър и работи много добре както с подкалибрени,така и с нормални браникета,простреляна е на 100м,

п.п до колкото знам за нарезните слуфови цеви се използват специални подкалибрени куршуми които нямат оперения и им е нужен нарез за да им предаде въртеливото движение.

Колега аз имам гладка слугова цев произведена от френската фирма Върней и Карон.Много интересна цев,много тънка и много лека с регулируем мерник и виброоптична мушка.Тя е цилиндър и работи много добре както с подкалибрени,така и с нормални браникета,простреляна е на 100м,

п.п до колкото знам за нарезните слуфови цеви се използват специални подкалибрени куршуми които нямат оперения и им е нужен нарез за да им предаде въртеливото движение.

Да, хубаво е за нарезните слугови цеви да се ползват специализиран куршуми - например Hornady Shotgun Slug, но вървят и всички останали. Въртеливото движение се осъществява от нарезите!

Има малка разлика в диаметъра на куршума.Ще премеря точно колко е.На кутията на слуг патроните пише: -Да се използва само на нарезни цеви-не използваите на гладкоцевни оръжия.

Аз имам полуавтомат ATA ARMS 12 кал. 2011г. я купих от Хасково с две цеви, едната е слугова 61 см с регулируем мерник и виброоптична мушка. Тогава в Хасково я прострелях на 50м по асфалтова паничка с патрони на Fiocci Nova Slug. Много съм доволен точна като снайпер е. :ksshunter1fe:

Разликата в диаметъра е точно 1/10 Разликата на външен вид е очевидна на снимката два стандартни куршума 12кал. дясния е слуг куршум.

Пластмасовата тапа на слуг куршума е занитена за куршума /мисля че се вижда на снимката/ на стандартните тапата е свободна.

post-49931-0-41236700-1390575863_thumb.jpg

Слуг означава куршум за ловно оръжие,не че е предназначен за слухови цеви,на всички кутии на "бреникета" пише слуг.

Разбира се че слуг е куршум,но едните са предназначени за гладки цеви другите за нарезни цеви.Аз се опитвам да покажа какви са разликите между двата куршума. Този предназначен за нарезни цеви е с по-голям диаметър с 1/10 на кутията на тези патрони с червени букви пише

-Да не се използва за гладкоцевни оръжия. Аз не съм специалист /само любител/ Нека специалистите да обяснят!

Разбира се че слуг е куршум,но едните са предназначени за гладки цеви другите за нарезни цеви.Аз се опитвам да покажа какви са разликите между двата куршума. Този предназначен за нарезни цеви е с по-голям диаметър с 1/10 на кутията на тези патрони с червени букви пише

-Да не се използва за гладкоцевни оръжия. Аз не съм специалист /само любител/ Нека специалистите да обяснят!

Нарезната цев придава въртеливо движение на куршума,от което е логично куршумите предвидени за нарезна цев да са лишени от друг начин за стабилизация,тоест опашен стабилизатор или подходяща за целта форма. Такъв куршум изстрелян с гладка цев няма да е стабилен,ще се премята. Диаметъра му вероятно е строго съобразен с предназначението му,тоест предвидено е врязване,предвидено е да се избегнат прориви . Смея да гадая,че и барута,който се използва в такива патрони ще е прогресивен за да може да се извлече максимума от изстрела.

Попадала ми е пушка с монтирана такава цев в ръцете(Мосберг 850),но не съм стрелял с куршуми,а само със съчми и то с патрони с концентратор,защото се притеснявах да не се нацапа с олово,пък нали знаеш...чужда вещ..трябва да се пази и да се внимава с нея. Далекобойността е мн зле.Около 15тина метра. Не съм пробвал по хартия,но общите твърдения са ,че разпръсването е повече от голямо. Мисля,че има и разлика между нарезната цев на бекасьрите и тази на цевите предназначени за куршуми.Там височина на полетата,форма,ширина и ъгъл. Не знам точно,но нали затва има инженери дето това им е работата ....Ние сме само потребители..

Не съм и чувал за Стожер да се предлага нарезна слугова цев,но щом колегата казва няма да лъже я ..

Понятието слуг и то не е мн ясно. Американците на всичко що е гладко викат слуг,а на всичко нарезно райфъл,хаха. Та виждал съм и патрони със стандартни оребрени куршуми,които са точно за гладка пушка на тях да пише слуг,пък в упътването да пише,че може да се ползват в шок до 1мм. :lol: Малко противоречиво ми изглежа,ама..знам ли.

Нарезната цев придава въртеливо движение на куршума,от което е логично куршумите предвидени за нарезна цев да са лишени от друг начин за стабилизация,тоест опашен стабилизатор или подходяща за целта форма. Такъв куршум изстрелян с гладка цев няма да е стабилен,ще се премята. Диаметъра му вероятно е строго съобразен с предназначението му,тоест предвидено е врязване,предвидено е да се избегнат прориви . Смея да гадая,че и барута,който се използва в такива патрони ще е прогресивен за да може да се извлече максимума от изстрела.

Попадала ми е пушка с монтирана такава цев в ръцете(Мосберг 850),но не съм стрелял с куршуми,а само със съчми и то с патрони с концентратор,защото се притеснявах да не се нацапа с олово,пък нали знаеш...чужда вещ..трябва да се пази и да се внимава с нея. Далекобойността е мн зле.Около 15тина метра. Не съм пробвал по хартия,но общите твърдения са ,че разпръсването е повече от голямо. Мисля,че има и разлика между нарезната цев на бекасьрите и тази на цевите предназначени за куршуми.Там височина на полетата,форма,ширина и ъгъл. Не знам точно,но нали затва има инженери дето това им е работата ....Ние сме само потребители..

Не съм и чувал за Стожер да се предлага нарезна слугова цев,но щом колегата казва няма да лъже я ..

Понятието слуг и то не е мн ясно. Американците на всичко що е гладко викат слуг,а на всичко нарезно райфъл,хаха. Та виждал съм и патрони със стандартни оребрени куршуми,които са точно за гладка пушка на тях да пише слуг,пък в упътването да пише,че може да се ползват в шок до 1мм. :lol: Малко противоречиво ми изглежа,ама..знам ли.

Здравейте! Ще се опитам да внеса още яснота по въпроса за слъговите цеви, аз живея в район,където райфъл е забранен за лов поради гъстата населеност. Като казвам "райфъл" имам в предвид нарезно оръжие ,което използва,боеприпаси,подобни на таканаречените- боини , а понятието ШАТГЪН :SHOTGUN , е ловно оръжие използващо познатите ни :12,16,20 идр.калибри, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ дали цевта е с нарези или гладка!

Поради забраната на райфъл аз използвам шатгън с нарезна цев ,за да се доближа до далекобойноста на райфъл(карабина)!

Слуговите цеви могат да бъдат гладки и нарезни,различават се от тези за съчми по това ,че са по-къси, нямат стеснение, мерните прибори са мерник и мушка с възможност за корегиране или постояно закрепена стойка за оптика!

Слуг се нарича всеки един крушум зареден в ловна гилза за шатгън. Слъгове,като тези на снимката по-горе в темата, могат да се използват и в гладки и нарезни цеви, наклонените ребра спомагат за придаване на въртеливо движение от въздуха и лесна деформация при изстел с гладка шокова цев.

Слъгове, на които изрично пише ,че са за нарезни цеви, обикновенно са доста леки подкалибрени крушуми поставени в пластмасово сабо заредени с доста по-бърз барут, при изстрел с нарезна цев се получава точна стрелба на 150- 200 метра, тези патрони са около $10 - $20 за пет броя и нищо не пречи да бъдат стреляни и с гладка цев, въпреки надписа на кутията но няма да се получи ефекта на далекобойност, а само разход за скъпи патрони!

post-62202-0-36220800-1390695906_thumb.jpg

На снимката съм показал някои от тези ,които използвам, в ляво е сабо на Хорнадей, което на 200 ярда има пад само 8,2 инча, а долу е бренеке и за двата вида цеви но не го препоръчвам за нарезни защото има директен контакт на оловото с цевта и зацапва нарезите + не става за повече от 80-100метра

Да аз му писах на янката ....слугова без нарези ..няма ..ако са продали нещо такова ..значи са го излъгали момчето...моя Фабарм има слугова цев и в нея си се виждат каналите ...