Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Караби Застава М98 и М70, възможност за монтаж на прицел

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

За мен оптималния вариант за Заставата, пък и не само е "Уивър" база. От там нататък нещата са по избор - оптики, бързомери, различни височини и монтажи - кой както му е удобно. За мен лично пушка б

Здравейте колеги, искам да благодаря на всички ви за споделените мнения, знания и опит, те бяха за мен много полезни, аз преди няколко дни си купих Застава М98 в кал. 30-06, пушката по паспорт е произ

Колега аз имам застава м70 в калибър 30-06 дървен приклад орех, както са ти казали и колегите всички застави имат отгоре предвидено място за монтаж на оптически мерни прибори, това са малки отвори в к

Posted Images

Здравейте колеги, искам да благодаря на всички ви за споделените мнения, знания и опит, те бяха за мен много полезни, аз преди няколко дни си купих Застава М98 в кал. 30-06, пушката по паспорт е произведена 2007г. и от тогава е по складове и витрини. Направи ми впечатление /след изчистването на цевта в къщи/ че не виждам характерния сивкав цвят на хромираните цеви както ми е SLR-а, та може ли някой да ме осветли цевите на тези пушки хромирани ли са или са само полирани/още не съм стрелял с нея/, т.е. имам чувството че е само полирана, което не е лошо, защото полираната цев е по точна от хромираната, но хромираната е по устойчива към корозия, ако не се чисти редовно.

Ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели, ще му бъда много признателен.

Предварително Ви благодаря.

Четох за монтажите до сега :) Прави ми впечатление,че никой не споменава за две малки на пръв поглед,но иначе доста важни разлики между М 98 и М 70. При М98 всичко е 100% копие на Маузера и това донякъде ограничава избора на монтаж и оптика. При М70 нещата са леко подобрени-флагчето за задействане на предпазителя е заменено с плъзгач, ръкохватката на затвора е извита надолу и леко вдясно което позволява използването на по-ниски монтажи и по-големи оптики :) А,колкото до въпроса на колегата ломски ловец за м98 незнам дали е хромирана цевта моята е м70 и е с хромирана цев-така поне са написали братята сърби в книжката с упътването и техническите характеристики

Здравейте колеги, искам да благодаря на всички ви за споделените мнения, знания и опит, те бяха за мен много полезни, аз преди няколко дни си купих Застава М98 в кал. 30-06, пушката по паспорт е произведена 2007г. и от тогава е по складове и витрини. Направи ми впечатление /след изчистването на цевта в къщи/ че не виждам характерния сивкав цвят на хромираните цеви както ми е SLR-а, та може ли някой да ме осветли цевите на тези пушки хромирани ли са или са само полирани/още не съм стрелял с нея/, т.е. имам чувството че е само полирана, което не е лошо, защото полираната цев е по точна от хромираната, но хромираната е по устойчива към корозия, ако не се чисти редовно.

Честито колега и много ловни успехи с новата придобивка :)

Честито и от мен колега, отличен избор на пушка, много да те радва и много слука да имаш с нея. :AR15firing:

• 1 year later...

Никой колега не казва че не можеш да стреляш с висок монтаж или да си правиш групи по мишени, казвам ти че в реален лов е неудобен, неудобен за прикладване и за бързо прихващане на целта, а това да ползваш механичните е супер глупост, при положение че имаш оптика примерно от 1.5-6, тия неща дето ги пиша ги пиша от опит а не си ги пиша ей така да си правя вятър на устата, проверено и не става, поне за мен НЕ СТАВА! Сега премерих моят монтаж (висок) от ложата до центъра на оптиката е 6 см. като при колегата! Прилагам и снимки, високият монтаж съм го измерил, ниският е от каталог с монтажи, за това нямам точни размери! На третата снимка е база предлагана от "Shamana" на която аз съм се спрял, според зависимост от оптиката да се закупят и подходящи пръстени!

На втората и третата снимка каква е височината на пръстените?Предполагам че са леуполдски ако не се лъжа по визиата а затвора е със флагче???!!!

На втората и третата снимка каква е височината на пръстените?Предполагам че са леуполдски ако не се лъжа по визиата а затвора е със флагче???!!!

Не знам за коя снимка точно питаш колега, но имам само на някой размерите, не на всички. Поздрави

Не знам за коя снимка точно питаш колега, но имам само на някой размерите, не на всички. Поздрави

Там където си писал "нисък монтаж за Застава"...обърках се вече....виждам че карабината е М70 и М98....

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=49118&p=613695

Edited by lovecbg
  • 2 years later...
На 1/25/2014 at 16:09, momcho2000 написа:

Колега аз имам застава м70 в калибър 30-06 дървен приклад орех, както са ти казали и колегите всички застави имат отгоре предвидено място за монтаж на оптически мерни прибори, това са малки отвори в които са завити малки болчета за да не се виждат отворите (при липса на оптика). Моята е с новият предпазител който е долу, но имах монтирана оптика с висок монтаж който е пригоден за по старият модел с предпазител "флагче", много е висок и неудобен и в средата на сезона го изхвърлих и съм си карал на механични мерници, та ако вземеш М98 с предпазител флагче не можеш да ползваш нисък монтаж зарад него, което за мен си е проблем защото е супер неудобно, свиква се свиква ама друг път! Та за това ти препоръчвам М70 дървен приклад, с лека доработка и импрегнация на дървото с разни мазила става прекрасен приклад, който е радост за окото, а по въпроса за затвора с времето става все по удобен и все по леко и гладко започва да се движи, тъй като се напасват металните части една към друга, цените за монтаж са добри, има избор от оригинални сръбски до варианти на БГ-производители ВАЯ, Шамана и така. Ето ти снимка на монтирана оптика (4x32) с висок монтаж и няколко на дървенията след обработката, която мисля трябва да направиш и ти! Иначе от пушката ще останеш много доволен! Успех с покупката и наслука

post-40851-0-47165600-1390658684_thumb.jpg

post-40851-0-62800400-1390658717_thumb.jpg

post-40851-0-02200500-1390658729_thumb.jpg

post-40851-0-90903300-1390658751_thumb.jpg

post-40851-0-29065200-1390658796_thumb.jpg

Здравей колега! Първо искам да ти кажа ,че с допълнителното импрегнация карабината е станала перфектна тип LUX.Пиша ти по повод това ,че аз съм левичар и от доста време търся и питам по големите оръжейни магазини за карабина с ляв затвор в ценови диапазон до 2500лв,.Голямо лутане и питане направо бих казал  не нормална история от гледна точка на това ,че сме левичари което е равно на дискриминация спрямо нас.Във всеки магазин където съм попитал за карабина с ляв затвор в калибър 8X57 навсякъде цената скача минимум с 1000лв.Аз съм от Бургас и във VIP магазина единствено ми дадоха цена за М70 1450лв.с ляв затвор по поръчка.Ако е възможно да споделиш малко информация относно затвора как се движи , да ли може да се постави мерник тип Батю,и относно точността и .