Jump to content

Оградените ловни стопанства и ловът провеждан в тях

Recommended Posts

Слушай Краси Роската много добре се разбира с всичките потребители ама има едни дето човъркат и гледат да направят същата работа от преди година и половина да разбият форума ама няма да ги огрее слънцето.Ако не ти харесва форума На лов стой си в другия дет го направиха преди година и половина и дет се мислят за големи разбирачи ловци ама са мърди като единия собственик Химерчо дет ше ми вика простак простак е той и компанията край него мърда такава да си седят там и да не влизат тук и да създават напрежение.Пък и най нахално влиза тук и гледа нашия важен Химерчо собственик на сайт кво търси тук. ;)

Какво значи 'създават напрежение"...до колкото ти чета постовете,нямаш собствена теза...а изявено от части подмазване,явно имаш причина за което!

Темата е Лов на дива свиня- ловен сезон 2013/2014 г. и мисля,че след като вече сезона приключи е НОРМАЛНО да обсъдим как мина той,имаше или нямаше дивеч в района и какви са факторите за това...Един от значителните фактори да няма ДИВИ ПРАСЕТА в моя район,това са КАПАНИТЕ...капани,които се поставят от Стопанствата...е съответно какво?Те да хващат,ние пък да вземем да гледаме и да пускаме...ЩОТО НАЛИ ДА НЕ ВСЯВАМЕ НАПРЕЖЕНИЕ И МРЪНКАНЕ?!

Ако с постовете си нарушавам правилата на форума нека бъда наказан...но ако ли не,не мисля да спра да отстоявам мнението си по този въпрос!!!

• Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Какво значи 'създават напрежение"...до колкото ти чета постовете,нямаш собствена теза...а изявено от части подмазване,явно имаш причина за което!

Темата е Лов на дива свиня- ловен сезон 2013/2014 г. и мисля,че след като вече сезона приключи е НОРМАЛНО да обсъдим как мина той,имаше или нямаше дивеч в района и какви са факторите за това...Един от значителните фактори да няма ДИВИ ПРАСЕТА в моя район,това са КАПАНИТЕ...капани,които се поставят от Стопанствата...е съответно какво?Те да хващат,ние пък да вземем да гледаме и да пускаме...ЩОТО НАЛИ ДА НЕ ВСЯВАМЕ НАПРЕЖЕНИЕ И МРЪНКАНЕ?!

Ако с постовете си нарушавам правилата на форума нека бъда наказан...но ако ли не,не мисля да спра да отстоявам мнението си по този въпрос!!!

Слушай на никой не се подмазвам няма за какво, ходя си на лов където си искам правя си каквото си искам няма за какво да се мазня.Пък ти вземай отношения по казуса мож се оправят нещата и дано се оправят при нас където ходя на лов няма близки стопанства. ;)

не се карайте и обиждайте ! Росен постъпи разумно като раздели темата.не е зле да ползваме и чата .

Пътни разходи до и в населеното място: 1200 лв.

Нощуване 1-2 нощувки: 700-800 лв.

Храна, напитки, почерпки: 700-800 лв. според случая.

понсорство за царевица, хранилки и др. 500 лв.

ЛСМ и разни други разходи: 150 лв.

Сума: 3570 лв.

средна цена за отстреляно прасе: 1785 лв.

Ще ме прощавате, но да попитам. 1200лв за гориво не са ли множко?

Със самолет няма да е толкова.

Спането идва 400лв на вечер. Ако е цена на калпак и съдейки по разхода за гориво, това би трябвало да бъде някъде извън Б-я п-в. Опитах се да проследя хронологията. 200 евро нощувка в България и то по време на лов е малко странно, поне за мен.

Спонсорство за царевица - 500лв. Това не е задължително и не би следвало да се отразява като постоянен, а променлив разход. В случая не се отбелязва според мен.

Считам, че разходите са леко завишени, гледайки написаното и е възможно да се намалят драстично.

Поздрави с най добри чуства!

@Петър Бонев: Тези разходи са за ЦЕЛИЯ ЛОВЕН СЕЗОН. Грешката е моя, ловен излет е в единствено число. Но вникни в текста, описал съм подробно всичко. Дори не съм смятал разходите за патрони, оръжие, дрехи, обувки, и други масрафи.

Както и да е. Духовете гледам се успокояват. И това е добре. Но дори да не беше така, този форум не хвърля всяка неудобна реплика в модераторското кошче и не трие потребители, макар и в името на форумната дипломация и потребителската хигиена. Разчитаме на здравия разум на колегите и манталитета им на ловци, а не на вечно недоволни мрънкачи.

По темата: доволен съм от изминалия сезон, макар да оправих баланса в последните две седмици на декември. Колкото до капаните, навяват чувство за измама и у мен. Но повече ме тревожат нападенията над самотни старци по махали и селца, разбиването и кражбите от къщи от самозабравили се мангали, повреждането на железопътни релси и предизвикването на аварии по линиите. Това ме тревожи безкрайно много повече. Другото мога да преживея и без него.

Edited by JOR8

Жоре, поздравления за слуката! То пари се изкарват и се харчат. Няма да живеем 100 години. Така ти е дошло, така си го направил. Кой да съди нали само Господ е този дето съди. Имаше в един от постовете едно умно нещо, че са важни емоциите и добре прекараното време с приятни хора, ама не ми се рови да цитирам. Та дай Боже всеки да живее живота си така, че да има радост и така както му е угодно, без да пречи на другите. Росен има основания да подозира, че някой хора ги води злобата, но няма да оправяме света. Сега си има отделни теми и който не харесва едното да си пише в другата тема. И аз съм от противниците на оградите, но това не ме кара да воювам с харесващите тоя лов.

Наслука на всички в последната събота и неделя за фазан и водоплаващ. Остават хишниците и стопанствата.

Абе не знам нашето сдружение половината дружини граничат с Паламара още не съм чул някой да се оплаква от капани и темп подобни.Може би на места само го практикуват това с капаните. Само едно ще кажа много дружини даже намазват от прасетата на Паламара.Не ми се ровят снимки да видите прасета от Паламара убити в съседни дружини. ;)

Edited by Манол Манолов

Както споменах по-горе, няма да разберете за какво става въпрос...

Парите не са проблем на този които ги има, а са проблем за този които ги няма !

А той няма пари, защото...някой може и да се сети защо...

И не забравяйте, че лова не е задължителен !

Който може и знае как се прави - ще ловува !

Останалите, които си мислят, че всичко им е ясно и всичко знаят, обикновено гледат и винаги се оплакват, че някой друг им е виновен !

Ловувам на много места и то основно в обикновени ловни дружини. Навсякъде, където се полагат грижи за животните и дружините знаят какво правят - има лов и то успешен и резултатен ! Няколко от тези ЛД граничат с ловни стопанства и се радват на този факт, а не се оплакват !

Останалите, които не знаят какво правят или нямат желание да правят каквото и да е, а чакат да отидат в гората или на полето и дивеча да почне да се мята пред пушките им - има много да чакат !

Ловът ще става все по-скъпо удоволствие, колкото и да не ни харесва !

Така е навсякъде в Европа и нас няма да ни подмине !

Може пък да е за добро, по-малко ловци, по-малко мърморковци и вечно недоволни от собствения си живот - повече дивеч в гората и на полето :drinks:

Наслука и не се отчайвайте, а търсете начини - не оправдания...

Доста директно , болезнено , мачкащо самочувствието на хората ,които визираш ,но за съжаление на 90% си прав.

Надявам се и приемам ,че го казваш в опит да помогнеш , изхождайки от максимата ,че понякога първата крачка в правилната посока е в резултат на шут в гъза.

В другия случай подобни мнения и виждания , лишени от позитивизъм в идеята си ,дори и съдържащи по принцип верни неща, лесно могат да бъдат приети ,като изблик на измамно чувство за елитарност . Чувство ,което създава неправилното усещане ,че може и е правилно да се говори всичко без оглед дали е засегнало или обидило някого.

И тъй като това обикновено се получава при хора ,на които живота не е подарил достатъчно реални житейски ситуации,/ повечето неприятни/ минавайки през които да разберат ,че не се прави така и защо не се прави така, затова приемам, че в случая става въпрос за първия вариант.

Инак по въпроса за ловните стопанства ,аз мисля че ако се спазва идеята на закона , по който са създадени са си о.к.

Стрелял съм животни в районите на три такива стопанства, в Рила, в язовир Искър и във Витиня . Адреналина е много , но не съм сигурен дали вече съм готов да платя цената.

А капаните са нещо ,което за мен е по- престъпно,вредно и осъдително и от бракониерството.

Поздрави и наслука!

Edited by damian1

Жоре, поздравления за слуката! То пари се изкарват и се харчат. Няма да живеем 100 години. Така ти е дошло, така си го направил. Кой да съди нали само Господ е този дето съди. Имаше в един от постовете едно умно нещо, че са важни емоциите и добре прекараното време с приятни хора, ама не ми се рови да цитирам. Та дай Боже всеки да живее живота си така, че да има радост и така както му е угодно, без да пречи на другите. Росен има основания да подозира, че някой хора ги води злобата, но няма да оправяме света. Сега си има отделни теми и който не харесва едното да си пише в другата тема. И аз съм от противниците на оградите, но това не ме кара да воювам с харесващите тоя лов.

Наслука на всички в последната събота и неделя за фазан и водоплаващ. Остават хишниците и стопанствата.

Не е въпросът в ,,нехаресването" на имащите възможност да ловуват в ДЛС.Въпросът е в това което те вършат(масовото избиване на дивеч) дори качено в интернет.Не ми хареса и другото което ми каза един роднина на собственик на ДЛС.Правили са гонка на дивеч извън стопанството в през седмицата при което ударили 3 свине(дружинката която после ще ловува след техният набег ряпа да яде).А за капаните ,,те били нещо обикновено".В този случай казвам,,тази парвенющина няма наяждане".После върви ги харесвай или ,,обичай" май ще кажа само ,,студени".

Edited by chocho

Като прочетох цялата тема и разбрах кой за кого гласувал/това е в рамките на шегата/Бракониерче едно прасе не струва 61лв.

Колега Рашайков,нищо лично,но ми е любопитно кое е стопанството което Ви хваща прасетата с капани.Питам защото всички говорят за стопанства(държавни или частни) които са им ликвидирали прасетата с капани ,но никъде не прочетох кои са тези стопанства и кои са потърпевшите дружинки от тази дейност.Има ли Дружества които са запознати с тези нарушения,има ли някъде нещо написано за този проблем.Отново казвам-нищо лично към никого,но така да си пишем само и да казваме ,че ги излавят-кои са тези стопанства,кои са арендаторите,кой е направил снимки,къде са тези снимки,някой видя ли как са хванати прасета в капаните,някой има ли заснет филм за това(защото има доста клипове на хранищи се прасета ,но не съм видял до сега клип на хванати прасета в капан).Това ми напомня на "Батко ми каза ,че кюфтетата били много сладки ,защото гледал един негов приятел как ги яде".

Съгласен съм с колегата Иван Колев, по-горе бях писал да се пускат сигнали до прокуратурата, нищо, че някой прокурор може и да си затвори очите ... има горни инстанции и т.н.

П.П. Това, което се вижда на тези три клипчета, наистина не е лов !

Единствения път, когато съм ловувал "в ограда", нямаше нищо общо с показаното - на мен тогава нищо не ми излезе на пусията, и на 3-4 колеги също, а бяхме 10-тина души, и паднаха 7-8 прасета, но не "разстреляни от упор", позициите за стрелба бяха на 60-70, до 100 метра ...

Edited by м. Асен

Колега Рашайков,нищо лично,но ми е любопитно кое е стопанството което Ви хваща прасетата с капани.Питам защото всички говорят за стопанства(държавни или частни) които са им ликвидирали прасетата с капани ,но никъде не прочетох кои са тези стопанства и кои са потърпевшите дружинки от тази дейност.Има ли Дружества които са запознати с тези нарушения,има ли някъде нещо написано за този проблем.Отново казвам-нищо лично към никого,но така да си пишем само и да казваме ,че ги излавят-кои са тези стопанства,кои са арендаторите,кой е направил снимки,къде са тези снимки,някой видя ли как са хванати прасета в капаните,някой има ли заснет филм за това(защото има доста клипове на хранищи се прасета ,но не съм видял до сега клип на хванати прасета в капан).Това ми напомня на "Батко ми каза ,че кюфтетата били много сладки ,защото гледал един негов приятел как ги яде".

Виж това:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2760811

http://novjivot.info/04/11/54414

даже е коментирано тук, но преди време:

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=18154

Edited by emil5koff

В ловните стопанства ловуват хора с възможности. Благодарение на извратения начин, по който работи днешната журналистика, много нейни представители натрупаха солидни пачки в сметките си. Днес няма вестник, който да не жълтее. И няма да се учудя, в някое стопанство скоро да се сблъскам с някой журналист. Длъжен няма да му остана.

Време е хленченето по тая тема да престане. Особено от млади колеги, които доскоро нямаха разрешително за подборен лов и се консултираха за карабини и боеприпаси.

"Прекален светец и Богу не е драг!"

Казах и пак ви казвам -всичко е бизнес.Дайте да не се дърлим и караме.Аз също съм против капаните,а стопанствата така е по целия свят.Разберете го.Не знам що се плюнчим като малки пърлета-било едно време.Ама едно време имаше Туловки,Ижоци и Манлихери-ама имаше и лов.Сега са Бластери,Брулинги и тем подобни.Не ми харесва това ама ще се мъчим да се нагаждаме.Глейте си кефа и емоцията от лова.

п.п Обещал съм на бат Жоро нещо ама .........

Виж това:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2760811

http://novjivot.info/04/11/54414

даже е коментирано тук, но преди време:

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=18154

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=18154&page=2#entry210847 Колега Емо,нищо повече няма какво да допълня от това което е коментирал колегата Вълко в пост 27,защото като прочетох цялата тема нещо пак ми замириса на "кюфтета"

В ловните стопанства ловуват хора с възможности. Благодарение на извратения начин, по който работи днешната журналистика, много нейни представители натрупаха солидни пачки в сметките си. Днес няма вестник, който да не жълтее. И няма да се учудя, в някое стопанство скоро да се сблъскам с някой журналист. Длъжен няма да му остана.

Време е хленченето по тая тема да престане. Особено от млади колеги, които доскоро нямаха разрешително за подборен лов и се консултираха за карабини и боеприпаси.

Жоро, точно заради такива подмятания, все по-рядко пиша тук.Поста ти е точно в стила на журналистите, срещу които негодуваш, между другото и аз. Единственото вярно е че, наскоро си купих нарезно оръжие, за избора на което помогнаха и колеги от форума.Как от това заключи, че съм "млад колега" и "вчера" съм изкарал подборния , само ти си знаеш. Вместо да коментираш по същество, с назидателен тон правиш внушението, че понеже мнението е на млад колега, не може да е нищо друго освен хленчене.При това, без да съм написал нещо, само три препратки! Колегата поиска конкретика, ето я! Проблемът съществува, без значение, дали на някой му харесва или не.

П.П.За това, че си ме подмладил, ти благодаря. Ако е живот и здраве, скоро ще чукна петдесетака.Можеше да си направиш труда, поне да видиш от кога съм регистриран във форума, но ти предпочете като журналистите...

Жоро, точно заради такива подмятания, все по-рядко пиша тук.Поста ти е точно в стила на журналистите, срещу които негодуваш, между другото и аз. Единственото вярно е че, наскоро си купих нарезно оръжие, за избора на което помогнаха и колеги от форума.Как от това заключи, че съм "млад колега" и "вчера" съм изкарал подборния , само ти си знаеш. Вместо да коментираш по същество, с назидателен тон правиш внушението, че понеже мнението е на млад колега, не може да е нищо друго освен хленчене.При това, без да съм написал нещо, само три препратки! Колегата поиска конкретика, ето я! Проблемът съществува, без значение, дали на някой му харесва или не.

П.П.За това, че си ме подмладил, ти благодаря. Ако е живот и здраве, скоро ще чукна петдесетака.Можеше да си направиш труда, поне да видиш от кога съм регистриран във форума, но ти предпочете като журналистите...

Съжалявам, ако си се почувствал засегнат. Макар да хвърли доста упреци към мен ще ти отговоря, че изобщо не съм визирал теб в поста си, говорейки за "млади колеги". Що за модератор бих бил, ако не дознайвам активните потребители и по-старите от тях особено. За сведение, чета с интерес твои постове в темите за джипове и подобни. И не крия, че съм научил някои неща от тях.

Хайде, не се подавай на враждебните настроения и пиши винаги това, което ти лежи на сърце.

Поздрави и на слука :buba:

Драги JOR8,да ме извиняваш, ама и ти си си баш новобранец - /4-5 години стаж/, ама те награби баш ловджия -администратор, та те вкарa в правия път, без лъкатушене... :buba:

Карай по - полечка, досега винаги съм те възприемал като омбдусман на форума, особено като пропише твоя приятел, винаги си гасял огъня интелигентно, а с тоя пост много ми приличаш на него...

Edited by n960

Драги JOR8,да ме извиняваш, ама и ти си си баш новобранец - /4-5 години стаж/, ама те награби баш ловджия -администратор, та те вкарa в правия път, без лъкатушене... :buba:

Карай по - полечка, досега винаги съм те възприемал като омбдусман на форума, особено като пропише твоя приятел, винаги си гасял огъня интелигентно, а с тоя пост много ми приличаш на него...

Я Енчо баш ловеца се изказал що пишеш кой кога е станал ловец и колко стаж е натрупал кво те интересува я си стой там където ти е мястото при твойте дружки Троянски и не вземай отношение тук че нещо нажежаваш обстановката казах ти внимавай кво пишеш ще те ритнат от тук ако продължаваш така.Времето ти изтича тук. :59:

Тези теми за ловът в стопанства винаги създават напрежение и отприщват низки човешки страсти. Не съм сигурен дали това е завист или нещо друго, но е явно че го има...?

Не вярвам, че тези които се изказват крайно негативно за хората, които ловуват в стопанства, го правят от любов към животните. Не разбиран и как определяте, кой начин на ловуване е правилен и кой не е, когато се ловува в стопанство и в ловна дружина...?

Не разбирам и как човек, който не е стъпвал в ловно стопанство, може да прецени как се ловува там и дали това е редно или не...?

Не разбирам и кой ви дава право да обиждате и заклеймявате ловците, които им харесва да ловуват в ловни стопанства ?!

Най вече не разбирам хора, които се срамуват от себе си и нямат доблестта да да застанат с истинското си име, да дават определения за други хора !

Точно такъв тип потребители не разбирам, а и едва ли някой би взел на сериозно мнение на хора, които по една или друга причина им харесва да са анонимни и от тази позиция да правят заключения и обобщения за други !

Като толкова не ви харесва ловът в ловните стопанства, борете се да го промените или премахнете. Така анонимно в интернет пространсвото нищо няма да постигнете, освен насмешка от другите, които ненавиждате...

Росене и аз не те познавам и слава Богу,такива като теб са като паразити.Знаеш ли колко възрастни ловци ама истински ловци едва кретат от тоя криминален преход.И повечето от вас които ходите по тия стопанства сте за затвора..........

Ей, Пич, не съм адвокат на Росен, ама ти се оля !

Я кажи, колко са възрастните ловци, като преди 25 години бяха всичките /млади, стари и всякакви/ 35-40 000 души ?

И какво общо имат те с тази тема ???

Ако се закрие този вид лов, възрастните белким ще се подмладят, или забогатеят ???!!!

И по-полека със затвора и с клетвите, запиши се по-добре при Волен, иля някоя друга откачалка ...

П.П. Извинявам се, никога не си позволявам такъв тон, ама за всичко си има граници.

Колеги, може и да ме жигосате като идеалист, но смятам, че идеята на всеки форум, където хората се събират ДОБРОВОЛНО е да се обменя информация. Ако беше да си "мерим пишките" сигурно щеше да се нарича иначе, или поне нямаше да е в този състав.

Ако има нещо ценно, което съм научил в живота си като концепция, то е, че много лесно се правят констатации, а много трудно се предлагат разумни решения. Това и разграничава празнодумковците от мислещите хора.

Кой колко стаж има като ловец едва ли е критерий - познавам шофьори с 30-годишен стаж, които карат зле. Има и такива, които за 5 години стават много добри. Опитът е нещо, което не може да се купи, за разлика от други неща. Този форум е точно за това - да трупаме теоретичен опит, да ставаме приятели. Разединението никога и никому не е помогнало...

Колеги, може и да ме жигосате като идеалист, но смятам, че идеята на всеки форум, където хората се събират ДОБРОВОЛНО е да се обменя информация. Ако беше да си "мерим пишките" сигурно щеше да се нарича иначе, или поне нямаше да е в този състав.

Ако има нещо ценно, което съм научил в живота си като концепция, то е, че много лесно се правят констатации, а много трудно се предлагат разумни решения. Това и разграничава празнодумковците от мислещите хора.

Кой колко стаж има като ловец едва ли е критерий - познавам шофьори с 30-годишен стаж, които карат зле. Има и такива, които за 5 години стават много добри. Опитът е нещо, което не може да се купи, за разлика от други неща. Този форум е точно за това - да трупаме теоретичен опит, да ставаме приятели. Разединението никога и никому не е помогнало...

Така си е ама с бате Енчо960 не мой са мерим той е напред с материала ама в онова детско предаване кой е по по най но не и в лова.Важности мож си предава само той си знае къде при приятелчетата си Троянски че почнаха да го водят на лов тук таме че да ги учи на лов батьовото с големия ловен стаж. :lol:

И ти си от стара коза яре :) Хем кълвеш, хем хвалиш. В крайна сметка важното е всички да са доволни. Аз лични вражди нямам, лични битки също. Там, откъдето ми идва хляба, името ми се познава и се цени високо.

ПП: Стажът ми не започва с регистрацията във форума. Много години ходех само на прелетен, а по едрия ме запали форума. И както ти го нарече - баш ловджията -администратор. Бъди здрав.

Здрасти Венци. В нашето Патиланско Царство - почивка няма. Но пък си е разтуха. Благодаря за съпорта. На фона на задаващата се (за кой ли път) интересна и трудна година, тук във форума направо си е рахат.

Пожелавам ти скоро да се обадиш с добри новини, ако вече имаш - още по-добре. Ако си идвате се обади непременно.

Манол Манолов, on 27 Jan 2014 - 14:58, said:snapback.png

Така си е ама с бате Енчо960 не мой са мерим той е напред с материала ама в онова детско предаване кой е по по най но не и в лова.Важности мож си предава само той си знае къде при приятелчетата си Троянски че почнаха да го водят на лов тук таме че да ги учи на лов батьовото с големия ловен стаж. :lol:

Маноле бре! Запри се малко. Коментирай си колкото искаш, но не отправяй персонални нападки към колегите си. Впрочем няма нужда да се заяждаш с тогова или оногова, само заради някакви разправии на друго място.

За кой път трябва да повтаряме, че лицето на всеки форум се гради не само от администрацията и модераторите, а от атмосферата, която с тяхна помощ се създава от потребителите.

Имам чувството, че навсякъде прилагаме структурата на бедната си държава - една омразна върхушка, която всички критикуват и плюят, но без да имат читаво алтернативно предложение. Най-лесния вариант - дайте да си направиме нещо ново, което да обещае пълна кошница с права, всеки потребител - модератор, всеки гражданин - законотворец и изобщо... рог на изобилието. А даде ли ни се власт, за 3 дена губим памет и се възнасяме до небесата. Вж. "Приказка за стълбата." Не се притеснявам да призная, че понякога забърквам и себе си в тази бъркотия.

Поздрави и на слука!