Jump to content

Оградените ловни стопанства и ловът провеждан в тях

Recommended Posts

Решението е само едно според мен и то е забрана на всякакви видове огради. Няма ограда-няма лов в заграденото ,следователно отпада и нуждата от капани. Като искат да развъждат- да си направят кочина. Тогава като полагот грижи в участъка, дивеча пак ще се мотае при тях и никой няма да може да им каже копче. Но аз все пак не съм много убеден в горния пост ,защото при подобно предложение на моето ще се надигне такъв вой.......

А ''кочините'' как се пълнят с животни?

Наслука!

Edited by пламенчо

• Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Колега, под кочина имах впредвид истинска. Можеш да отгледаш 200 животни и на 20 декара ама няма да става лов вътре в нея.

Колега, под кочина имах впредвид истинска. Можеш да отгледаш 200 животни и на 20 декара ама няма да става лов вътре в нея.

Така е, но тогава това не са диви животни.

Дори при огради от хиляди декари може да се наблюдава изкривяване в поведението на прасетата.

Как да развъждам ДИВИ животни на такава площ? Нали при разселване, когато ги пуснат, ще седят до гледачите? Те няма да са виждали естествена храна на тая площ- нито трева, ни храст, ни корен.

Няма да знаят какво е хищник. Пиша го, защото знам за ограда със стабилна популация на дива котка и 2 мечки прескачащи мрежата всеки ден да ядат царевица.

Поздрав!

От известно време си задавам един въпрос. Аз отговора за мен си го знам, но казват, че когато човек сам достигне до него, го възприема по-лесно.

Всички знаем, че родната полиция и в частност КАТ имат своите черни овце. Примерно 20% неработещи, корумпирани, некадърни и т.н.

Според вас какво ще стане, ако закрият цялото МВР, защото има недобре функционираща част от него? Ама цялото. Нито един полицай в държавата.

а) престъпността ще намалее, произшествията по улиците ще спрат.

б) престъпността ще се запази в тези граници, нарушителите по пътя ще са пак толкова.

в) ще си е_е мамата. Ще се колим и убиваме под път и над път. Ще паднем на нивото на всеки престъпник, само за да оцелеем.

За 5 мин. тоя лексикон мога да го съчиня за ловните стопанства, съдебната система, здравеопазване, образование, армия и др.

Възможните отговорите ще са същите.

Не може заради някаква неработеща част от една структура, да се иска пълното й елиминиране.

Според мен укорът трябва да е насочен само към неработещото, а не към всичко.

Наслука!

Ще се радвам на градивен диалог по въпроса, а не "убийте го, нагъзете го и други, само защото има друго мнение по въпроса".

От известно време си задавам един въпрос. Аз отговора за мен си го знам, но казват, че когато човек сам достигне до него, го възприема по-лесно.

Всички знаем, че родната полиция и в частност КАТ имат своите черни овце. Примерно 20% неработещи, корумпирани, некадърни и т.н.

Според вас какво ще стане, ако закрият цялото МВР, защото има недобре функционираща част от него? Ама цялото. Нито един полицай в държавата.

а) престъпността ще намалее, произшествията по улиците ще спрат.

б) престъпността ще се запази в тези граници, нарушителите по пътя ще са пак толкова.

в) ще си е_е мамата. Ще се колим и убиваме под път и над път. Ще паднем на нивото на всеки престъпник, само за да оцелеем.

За 5 мин. тоя лексикон мога да го съчиня за ловните стопанства, съдебната система, здравеопазване, образование, армия и др.

Възможните отговорите ще са същите.

Не може заради някаква неработеща част от една структура, да се иска пълното й елиминиране.

Според мен укорът трябва да е насочен само към неработещото, а не към всичко.

Наслука!

Ще се радвам на градивен диалог по въпроса, а не "убийте го, нагъзете го и други, само защото има друго мнение по въпроса".

Как пък досега съм попадал само на тези 20% ?

Последните ми няколко поста са механично преместени от модератор от друга тема във форума. Най-вероятно, за да не спамя в другата тема. Макар че не е упоменато някъде.

В такъв случай, искам да подчертая, че е възможно да мненията ми да не изглеждат много на място....

Наслука!

Тази снимка харесва ли ви?

attachicon.gif10671239_376219319169717_4869219700840016710_n.jpg

Това е ловно стопанство без огради!!! На година си позволяваме да направим една гонка.

P.s. Тази група прасета вече не съществува, благодарение на "съвестните и загрижени за опазване на дивечовите популации " съседи от две дружинки. Първо убиха майките и следващите ловни излети остана по- лесното ,да довършат заблудените приплоди!

Понеже съм заитнересована страна няма да коментирам ....само суха статистика!

Това е повсеместно явление колега :( И най-лошото е,че тези хора остават ненаказани.

Последните ми няколко поста са механично преместени от модератор от друга тема във форума. Най-вероятно, за да не спамя в другата тема. Макар че не е упоменато някъде.

В такъв случай, искам да подчертая, че е възможно да мненията ми да не изглеждат много на място....

Наслука

Всичко е наред, мненията съм ги преместил в тази тема, понеже тук се разискват всички тези общи положения, свързани с ловуването в ЛС и ДУ. Дали са оградени или не, няма особено значение.

Понеже Данчо показва снимки от камери в ДУ, да покажа и аз няколко кадъра, които показват доста неща, стига гледащия да може и да вижда.

Снимките са от ловна дружина, която е с обща граница с ДУ. Видно от датите на снимките, вижда се, че са от скоро.

Няма да обяснявам всичко това, което се вижда на снимките какво струва, като време, труд, нерви и пари, защото съм сигурен, че няма да бъда разбран !

Достатъчно е, че всички животни, които са на снимките, ги виждаме и когато сме на лов в този район !

Вечно мрънкащите и недоволните, да се постараят и при тях това да се случи, а не да търсят други виновни !

Всичко е във вашите ръце, не на някой друг !

post-3218-0-21554800-1415635691_thumb.jp

post-3218-0-75181200-1415635745_thumb.jp

post-3218-0-14506000-1415635763_thumb.jp

post-3218-0-19933000-1415635787_thumb.jp

post-3218-0-97245300-1415635801_thumb.jp

post-3218-0-92221200-1415635823_thumb.jp

post-3218-0-08079800-1415635844_thumb.jp

post-3218-0-68762300-1415635954_thumb.jp

• 1 month later...

Според мен няма по-голямо бракониерство от това да уловиш с капан диви прасета, да ги вкараш в заграденото с ограда т.нар.ловно стопанство и на същата седмица да направиш лов с гонка за да трепеш наред. Друг е въпроса, че няма никакво хуманно отношение към дивеча, който се върти в един малък район и няма никакъв шанс да се спаси. Относно това защо не се казват имената на концесионерите всеки нормален човек може да си отговори. Това са хора свързани с властта, които имат връзки навсякъде и никой не иска всяка седмица горските да им развалят лова с безсмислени проверки. Свидетел съм на всичко описано по-горе и също няма да кажа района в който се извършва. Закона така е написан, че добре облечени навремето -мутри а сега "концесионери" да вземат определени заградени с мрежа ловни полета и да си правят каквото искат в тях. За обикновения ловец остава да си плати бележката, да си направи разходка в изсечената от бракониери гора и да се прибере в дома. Примери много се дават на хванати в капаните прасета и пуснати в оградите,но не съм чул от заградените райони да се изкарат животни за разселване.

Тези които защитавате концесионерите може ли да ми кажете какъв е реда за проверка и контрол на лова в заградените ловни полета. Искам да направя уточнени, че говоря само за заградените с ограда ловни полета.

Не мога да се въздържа.Апсолютна Красота.Този с пушка ли е или с тояга.СРАМ това ли е лов???? Това ли е ЛОВЕЦ??? Ако може да ми отговори г-н Р.Генов.