Jump to content

За или против Заградените ловни стопанства и техните капани?

107 members have voted

1. 1. За или Против Заградените Ловни Стопанства и техните капани?

• За
      3
    • Против
      104

Recommended Posts

Благодаря че все пак се обърна към скромната ми личност с колега.

Първо - не някои, а всички от взетите.

Второ - в останалите не взети все още си ловуват пак същите герои, като пускат и един лов за служителите на горските стопанства и полицията и пак с участието на бизнесмени.

Трето - при тези закони и така наречени търгове с условия за определен участник, всяко нарушение е равносилно на престъпление от глупост.

Четвърто - там където няма взети на концесия стопанства, има такива невзети и там именно е главното излавяне с капани от държавни хрантутници и изнасяне към концисионерите.

И последно но не разбирасе по значение, все пак се надявам че не сме врагове, а спорим с надежда да намерим ИСТИНАТА и да изберем ПРАВИЛНИЯТ ПЪТ.

Аз няма как да променя твоите виждания!

За моят участък се явих на търг. Баха три фирми. Едните ги декласираха, че нямаха половината документи , останахме две фирми. След като спечелих търга, другата фирма го обжалва в съда. Спечелих на първа интанция, те обжалваха във ВАС. Спечелих и там! Къде е нагласеното,щом всички сме връзкари??? Или предполагаш имам властта да оказвам влияние на три различни органа - ИАГ, Административен съд и Върховен административен съд???

Това ,че в свободните участъци се ловува не е проблем на тези които стопанисват други такива, а на изпълнителната власт и органите на ИАГ! Ако сме на принципа - "Всички са маскари" то и дружинките бъркат вътре ,толкова често колкото и другите!

По отношението на търговете ...в голяма заблуда си! Условията за участие са определени веднъж със заповед, и всека следваща порцедура се прави по тези условия, а не се пишат нови за всяка нова процедура. Това може да го провериш лесно!

За четвърта точка ,не мога да споря ,нямам наблюдения!

Аз врагове нямам!

За моят участък се явих на търг. Баха три фирми. Едните ги декласираха, че нямаха половината документи , останахме две фирми. След като спечелих търга, другата фирма го обжалва в съда. Спечелих на първа интанция, те обжалваха във ВАС. Спечелих и там! Къде е нагласеното,щом всички сме връзкари??? Или предполагаш имам властта да оказвам влияние на три различни органа - ИАГ, Административен съд и Върховен административен съд???

Това ,че в свободните участъци се ловува не е проблем на тези които стопанисват други такива, а на изпълнителната власт и органите на ИАГ! Ако сме на принципа - "Всички са маскари" то и дружинките бъркат вътре ,толкова често колкото и другите!

По отношението на търговете ...в голяма заблуда си! Условията за участие са определени веднъж със заповед, и всека следваща порцедура се прави по тези условия, а не се пишат нови за всяка нова процедура. Това може да го провериш лесно!

Аз врагове нямам!

Няма човек без врагове. Да не говорим че завистниците са много повече и по-лоши.

Аз врагове нямам!

а процедурите по търговете се правят ама"много прозрачно".мойм да сме от село ама доматите не ги ядем с колците.

Аз врагове нямам!

Влизаме в излищна полемика.За да коментирам конкретен търг трябва да съм запознат с конкретните тържни книжа , което няма как ДА СЕ СЛУЧИ.

Все пак имам близък и почти служебен поглед към някои търгове и твърдя че условията са за определени участници.

Пример - бонус точки при участие в такъв търг са за участник вложил пари в конкретният обект за изграждане, ремонт и подобряване на ловностопанските съораженя. Кой има достъп за подобряване на тези съоражения.

Винаги при нагласените търгове истинските конкуренти се отстраняват чрез непризнаване на някои или липса на част от тържните книжа, като понякога те не са уведомени че част от тях се изискват изобщо. Не пиша за коткретният търг.

Живеем в държавата на нашите и вашите така, че не се опитвайте да обяснявате как било по закон !

а процедурите по търговете се правят ама"много прозрачно".мойм да сме от село ама доматите не ги ядем с колците.

Ринков, защо говориш за неща които не си ги виждал???

На търга подаваш документите в запечатан плик, който се отваря от комисия ,пред представители на участващите фирми. Имаш списък от документи ,които трябва да представиш. Вади се списъка и се проверява документ по документ ,като този документ се вижда от всички заитересовани страни и накрая челеновете от комисията, както и представителите на фирмите участници се подписват! Е ако ти си ми конкурент за определено поле и искаш са го вземеш и видиш ,че на мен ми липсва документ ще подпишеш ли протокола накрая?

Ама какво ли съм седнал да обяснявам ,като всички са родени научени!

Влизаме в излищна полемика.За да коментирам конкретен търг трябва да съм запознат с конкретните тържни книжа , което няма как ДА СЕ СЛУЧИ.

Все пак имам близък и почти служебен поглед към някои търгове и твърдя че условията са за определени участници.

Пример - бонус точки при участие в такъв търг са за участник вложил пари в конкретният обект за изграждане, ремонт и подобряване на ловностопанските съораженя. Кой има достъп за подобряване на тези съоражения.

Винаги при нагласените търгове истинските конкуренти се отстраняват чрез непризнаване на някои или липса на част от тържните книжа, като понякога те не са уведомени че част от тях се изискват изобщо. Не пиша за коткретният търг.

А не!

След като поставяш всички под един знаменател е редно да се обосновеш! Изказах ти фактите, айде сега кажи къде е нагласеното?

Ти имаш билзък , аз съм го минал всичко това и говоря от името на човек пряк участник , а не преразказвам!

Относно подобренията, да дават точки на този който преди това е стопанисвал участъка. Ами на такива като мен дето им е за сефте, точки дават ли се ???

Написах как стои въпроса с документите и тяхното разглеждане в предния пост!

Пак казвам, най-вероятно не всичко е по правилата, но това делеч не са всички направени процедури!

Аз говоря с конкретни факти, не си ги смуча от пръстите!

Edited by ЙОРДАН

А не!

След като поставяш всички под един знаменател е редно да се обосновеш! Изказах ти фактите, айде сега кажи къде е нагласеното?

Ти имаш билзък , аз съм го минал всичко това и говоря от името на човек пряк участник , а не преразказвам!

Относно подобренията, да дават точки на този който преди това е стопанисвал участъка. Ами на такива като мен дето им е за сефте, точки дават ли се ???

Написах как стои въпроса с документите и тяхното разглеждане в предния пост!

Пак казвам, най-вероятно не всичко е по правилата, но това делеч не са всички направени процедури!

Аз говоря с конкретни факти, не си ги смуча от пръстите!

Бат Йордане,твоето стопанство последно заградено ли е или не?

Бат Йордане,твоето стопанство последно заградено ли е или не?

Не....свобода, влизат излизат и ходят дето си искат!

Ринков, защо говориш за неща които не си ги виждал???

На търга подаваш документите в запечатан плик, който се отваря от комисия ,пред представители на участващите фирми. Имаш списък от документи ,които трябва да представиш. Вади се списъка и се проверява документ по документ ,като този документ се вижда от всички заитересовани страни и накрая челеновете от комисията, както и представителите на фирмите участници се подписват! Е ако ти си ми конкурент за определено поле и искаш са го вземеш и видиш ,че на мен ми липсва документ ще подпишеш ли протокола накрая?

Ама какво ли съм седнал да обяснявам ,като всички са родени научени!

защото живеем в БГ.и обществена тайна е как се правят търговете.ще се радвам че познавам "макЪр" и задочно един честен частник.участвал съм в търгове и ми е ясно.вярно за дребни работи.

Edited by rinklov

защото живеем в БГ.и обществена тайна е как се правят търговете.ще се радвам че познавам "макЪр" и задочно един честен частник.участвал съм в търгове и ми е ясно.

Ринков, ти си браконер ....

Не ,че нещо..... ама нали знаеме ,че повечето ловци в България са малко или много браконери....

Ей така прозвуча това,което ти написа!

Разбираш сам ,че ако са те отрязали на някой друг търг ,не означава, че всичко в държавата е нагласено. В основното ми занятие редовно ,ме режат по обществени поръчки, но има и такива които съм си спечелил. Вероятно е имало нагласени, но е имало и по добри от моята оферта....Да седна да плюя срещу всички ли?

Edited by ЙОРДАН

Не ,че нещо..... ама нали знаеме ,че повечето ловци в България са малко или много браконери....

айде до къде се докарахме.браво!!! щом казваш,добре.и когато докажете че вие сте коректни тогаве ще ви повярваме.лобистките закони приети по времето на ГЕРБ са ясни.дерзайте и се доказвайте.

айде до къде се докарахме.браво!!! щом казваш,добре.и когато докажете че вие сте коректни тогаве ще ви повярваме.лобистките закони приети по времето на ГЕРБ са ясни.дерзайте и се доказвайте.

Виждаш ли ,че не е приятно да те слагат под общ знаменател!?

Пояснил съм, прочети целият пост!

Само ще се отклоня за малко от темата.....За въпросната партия и законите ..... не съм и фен!

Edited by ЙОРДАН

Разбираш сам ,че ако са те отрязали на някой друг търг ,не означава, че всичко в държавата е нагласено. В основното ми занятие редовно ,ме режат по обществени поръчки, но има и такива които съм си спечелил. Вероятно е имало нагласени, но е имало и по добри от моята оферта....Да седна да плюя срещу всички ли?

Данчо, много лесно възприемаш НАГЛАСЕНИТЕ - все едно че са в реда на нещата. Това са ПРЕСТЪПЛЕНИЯ извършени от ПРЕСТЪПНИЦИ. Държавата ни не е на този хал от тези които лаят отдолу , а именно от тази мафия обсебваща всичко останало ни от миналото и вместо реформи и преструкториране унищожават бъдещето на децата ни.

Печелил съм държавни поръчки от същото министерство много преди теб и то без подкрепа от зад.

Edited by vgdtr

Аз подкрепям този вид стопанства в тях първо не може да се унищожи дивеч,не и толкова лесно...второ наистина може би се 'създава" живот и хубава популация...и трето със сигурност около такива стопанства има лов за всички и дивеча има право на избор(колкото и странно да прозвучи)!

Само не разбирам,ние тук коментираме и спорим за ЗАГРАДЕНИ обекти,ти защо се палиш и влизаш в спорове?

Не е тайна за никого,че доста от стопанствата заградени или не,са на бивши политици,големци и прочие...ти мисля,че си изключение от тях!

Поне не помня да си бил депутат или в някоя власт...а на всички е ясно от къде са парите на тези хора и в същото време как са получили тези права върху райони и дивеч...!!! От там идва болката на хората,болка която мисля си,че все пак разбираш...но ти се иска да не е така!

Пояснил съм, прочети целият пост!

Само ще се отклоня за малко от темата.....За въпросната партия и законите ..... не съм и фен!

докажете се.и тогава ще ви повярваме.колко елена и кошути съм закупил и разселил.

Данчо, много лесно възприемаш НАГЛАСЕНИТЕ - все едно че са в реда на нещата. Това са ПРЕСТЪПЛЕНИЯ извършени от ПРЕСТЪПНИЦИ. Държавата ни не е на този хал от тези които лаят отдолу , а именно от тази мафия обсебваща всичко останало ни от миналото и вместо реорми и преструкториране унищожават бъдещето на децата ни.

Печелил съм държавни поръчки от същото министерство много преди теб и то без подкрепа от зад.

Е нали точно това казвам и аз?????

Има нагласени има и редовни!

Накрая стигнахме до едно и също мнение, ама изписахме една кофа мастило.

Да престъпления са, да за това ни е на този хал държавата. За това минах през съда , а не потърсих контакт вътре!

Тогава казвай кога да дойдем да проверим, дали случайно не си ковнал некое капанче на синора. От колегите, които се включиха в темата, се ще има кандидати да направим група за един лов. ;)

Тогава казвай кога да дойдем да проверим, дали случайно не си ковнал некое капанче на синора. От колегите, които се включиха в темата, се ще има кандидати да направим група за един лов. ;)

То капан лесно се слага, ама чакам да дадат схемата за разгръщене и събиране на мрежите за три месеца, както предложиха онези депутатки, че да има де да ги вкарваме. :lol:

Така трябва да е според мен анкетата защото аз например съм за лова в стопанствата но съм против капаните.Така няма как да гласувам. ;)

Ловът в ловно стопанство е като по коледа да стреляш прасе в кочина.Ако ловното стопанство се занимава с развъждане на дивеч за запазване на ,,генофонда" е едно но когато в него няколко мутри задоволяват извратеният си нагон си за убиване го превръщат в кланица.Поне така както го бяха показали в клипа.

Edited by chocho

Аз съм против заградените ловни стопанства и капаните.Но не мога да възприема едно...виждал съм хора който са на лов(групово за дива свиня).Излизат им прасета сюрия убиват с "чифте" 2 имат възможност да заредят и да убият поне още 1,но те казват две убих стига толкова,а тези който ловуват в стопанства...дай колкото са мой ще бия.Разбирам човека плаща но....каква е тази "ловна етика " не знам !!!

Поздрави !!! drinks.gif

Ако въпроса е зададен ,ти какъв съсед предпочиташ сиромах или чорбаджия повечето от вас как биха отговорили?Аз бих отговорил чорбаджия ,защото колкото и да е стиснат чорбаджията все ще "пусне нещо"таке е и при ловните стопанства навсякъде където се граничи със ловно стопанство природен парк или резерват има живот .Всички дружини които са имали над сто прасета на сезон граничат с такива огради и не съм чул никои да се оплаче а даже напротив .Така че монетата винаги има две страни ,

Ако въпроса е зададен ,ти какъв съсед предпочиташ сиромах или чорбаджия повечето от вас как биха отговорили?Аз бих отговорил чорбаджия ,защото колкото и да е стиснат чорбаджията все ще "пусне нещо"таке е и при ловните стопанства навсякъде където се граничи със ловно стопанство природен парк или резерват има живот .Всички дружини които са имали над сто прасета на сезон граничат с такива огради и не съм чул никои да се оплаче а даже напротив .Така че монетата винаги има две страни ,

Е как по точно,когато е оградно с мрежа по законен начин ще си удовлетворен?