Jump to content

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Лов на дива свиня в ДУ ''Твърдица'' с VIP Hunting Bulgaria - 2014 г.

• 3 weeks later...

Групов лов на гонка в ДУ ''Муфлон'' гр.Твърдица 2014 г.

post-3218-0-82781400-1391693153_thumb.jp

post-3218-0-50286500-1391693154_thumb.jp

post-3218-0-14456600-1391693155_thumb.jp

post-3218-0-78164000-1391693155_thumb.jp

post-3218-0-39691300-1391693156_thumb.jp

post-3218-0-96035300-1391693156_thumb.jp

post-3218-0-54600800-1391693157_thumb.jp

Друго си е, като има снежец! Добре сте се представили виждам, и този път. И групата добра - какво повече му трябва на човек?

ПП: На вишката, която си снимал, миналия път успях да "харестувам" 6 приплода за 2 дни. Добро място, но профучават през пътя като чинийки и имаш средно по 2,5 секунди за да ги прпепарираш.

Друго си е, като има снежец! Добре сте се представили виждам, и този път. И групата добра - какво повече му трябва на човек?

ПП: На вишката, която си снимал, миналия път успях да "харестувам" 6 приплода за 2 дни. Добро място, но профучават през пътя като чинийки и имаш средно по 2,5 секунди за да ги прпепарираш.

Явно е кадемлийска тази вишка N3 :)

Записах три приплода до обяд, а колегата след обяд на втората гонка отстреля един приплод и един глиган на същото място.

Рейхан се сдоби с един трофей, който по първоначални измервания от преди малко се оказва в зоната на медалите...

Ето малко снимки от района на стопанството, както и една от хижите в него...

post-3218-0-25288600-1391695913_thumb.jp

post-3218-0-94631400-1391695913_thumb.jp

post-3218-0-95100400-1391695914_thumb.jp

post-3218-0-97871900-1391695915_thumb.jp

post-3218-0-31081400-1391695917_thumb.jp

post-3218-0-07076600-1391695918_thumb.jp

post-3218-0-35446700-1391695919_thumb.jp

post-3218-0-51800700-1391695921_thumb.jp

post-3218-0-14567400-1391695922_thumb.jp

post-3218-0-55709400-1391695987_thumb.jp

Много прасета, много нещо. Голяма битка е било. Тоя големия шопар как сте го изправили, с джипа сигурно, кой си има джип, друго си е. Евалла за майсторлъка, ашкулсун на парата. Абе кой си е голям, си е голям. Завиждам мощно, не че имам нужда цяла година да ям диви прасета, ама тя така ме сграбчва завистта. Де да можех и аз да си позволя, да натръшкам 1-2 нереза, 5-6 приплода, па да се фотографирам, па да накача тука едни снимки, ама немотия ... край няма човешката мъка.

Много прасета, много нещо. Голяма битка е било. Тоя големия шопар как сте го изправили, с джипа сигурно, кой си има джип, друго си е. Евалла за майсторлъка, ашкулсун на парата. Абе кой си е голям, си е голям. Завиждам мощно, не че имам нужда цяла година да ям диви прасета, ама тя така ме сграбчва завистта. Де да можех и аз да си позволя, да натръшкам 1-2 нереза, 5-6 приплода, па да се фотографирам, па да накача тука едни снимки, ама немотия ... край няма човешката мъка.

Ами излей си мъката, щам така ти олеква...

Може да ползвате форума и като отдушник на душевните си проблеми...

Жалко, че няма някой психиатър да ви даде безплатни консултации...

Понеже забелязвам, че сте няколко човека, на които постоянно другите им пречат, ви съветвам да си намерите подходящо място за вашите душевни терзания !

В противен случай ще ви помогна да не се мъчите постоянно !

Ами излей си мъката, щам така ти олеква...

Може да ползвате форума и като отдушник на душевните си проблеми...

Жалко, че няма някой психиатър да ви даде безплатни консултации...

Понеже забелязвам, че сте няколко човека, на които постоянно другите им пречат, ви съветвам да си намерите подходящо място за вашите душевни терзания !

В противен случай ще ви помогна да не се мъчите постоянно !

Роска, не си прав! Нека си негодуват хората. И аз им съчувствам, че СЕГА не могат и те да ловуват с пари. Но от друга страна, всичките са още млади и имат време да наваксат. То и аз като бях на 20 години нямах пукнат лев в джоба, обаче се простирах според чергата си и гледах да не завиждам на по-заможните.

При нас явно гългите години комунизъм са възпитали у повечето хора вярването, че всеки получава според потребностите си, независимо какви възможности има и какво дава от себе си.

Съвсем нормално е да си работил 30 години, да си отгледал деца и да си си надвил на масрафите. Защо да не идеш да си направиш един платен лов? Други биха отишли да ги изядат и изпият, или да ги проиграят на комар тези пари.

И какво ли се занимавам да пиша и да отварям очите на хора, които не могат да си вържат връзките на обувките още, пък взели да завиждат, че не могат да си позволят платен лов. Доскоро негодуваха против такъв лов изобщо, ама сега нещата се промениха и завиждат. Сиреч - и те биха ловували, обаче пари нямат. Ами спестете си и идете в стопанство. Не са непостижими суми. Ако толкова сте закъсали, ще съберем по 50 лева няколко приятели и ще ви поканим с нас в групата. Правили сме го и ще го правим. Обаче ако сте хора.

Хайде че време не ми остана да работя.

Роска, не си прав! Нека си негодуват хората. И аз им съчувствам, че СЕГА не могат и те да ловуват с пари. Но от друга страна, всичките са още млади и имат време да наваксат. То и аз като бях на 20 години нямах пукнат лев в джоба, обаче се простирах според чергата си и гледах да не завиждам на по-заможните.

При нас явно гългите години комунизъм са възпитали у повечето хора вярването, че всеки получава според потребностите си, независимо какви възможности има и какво дава от себе си.

Съвсем нормално е да си работил 30 години, да си отгледал деца и да си си надвил на масрафите. Защо да не идеш да си направиш един платен лов? Други биха отишли да ги изядат и изпият, или да ги проиграят на комар тези пари.

И какво ли се занимавам да пиша и да отварям очите на хора, които не могат да си вържат връзките на обувките още, пък взели да завиждат, че не могат да си позволят платен лов. Доскоро негодуваха против такъв лов изобщо, ама сега нещата се промениха и завиждат. Сиреч - и те биха ловували, обаче пари нямат. Ами спестете си и идете в стопанство. Не са непостижими суми. Ако толкова сте закъсали, ще съберем по 50 лева няколко приятели и ще ви поканим с нас в групата. Правили сме го и ще го правим. Обаче ако сте хора.

Хайде че време не ми остана да работя.

А ама като влезеш с пушка в оградения ловен участък пълен с дивеч лов ли го наричаш?Не се заяждам просто ми е интересно като прекрачиш вратата и слуката е сигурна за ловец ли се мислиш.

А ама като влезеш с пушка в оградения ловен участък пълен с дивеч лов ли го наричаш?Не се заяждам просто ми е интересно като прекрачиш вратата и слуката е сигурна за ловец ли се мислиш.

Попитали едного, защо скача с гол задник в кактуси. Отговорил - За момента друга възможност нямах.

И аз не се заяждам, но този начин на спорене, който вменява на опонента грехове, които той няма, е характерен за слабите хора. Дали се чувствам ловец, когато знам, че слуката ми е сигурна? Ами затова ходя и в дружинки, където слуката ми не е сигурна. И то през целия ловен сезон.

Тва е като да се пита, защо пия уиски, щом обичам бира. Или защо карам по магистралата, ако има успореден път със завои и дупки.

Хайде стига с дребните тесногръди заяждания, че се излагаме като кифладжии като гилдия.

Попитали едного, защо скача с гол задник в кактуси. Отговорил - За момента друга възможност нямах.

И аз не се заяждам, но този начин на спорене, който вменява на опонента грехове, които той няма, е характерен за слабите хора. Дали се чувствам ловец, когато знам, че слуката ми е сигурна? Ами затова ходя и в дружинки, където слуката ми не е сигурна. И то през целия ловен сезон.

Тва е като да се пита, защо пия уиски, щом обичам бира. Или защо карам по магистралата, ако има успореден път със завои и дупки.

Хайде стига с дребните тесногръди заяждания, че се излагаме като кифладжии като гилдия.

Жоро, не се занимавай с обяснения, не виждаш ли, че са все едни и същи и го правят умишлено с определена цел.

И миналата година беше същата работа, сътворена от същите потребители. Някои от тях си намериха мястото, но други упорито не могат да решат какви са...

Някои ''видни борци за справедливост'' ги изгониха от всички възможни форуми и нещата се успокоиха !

Кой ли вече си спомня за тях...?

Няма къде да се изявяват и да се правят на велики пред останалите...

Един човек, които не е постигнал нищо в реалния живот и никой не го е оценил там, такъв си остава и във виртуалното пространство, той не се променя защото не може да се промени.

Когато няма аргументи се спори като в селската кръчма и няма никакъв начин да убедиш местния пияница, че не е прав ! То няма и смисъл да спориш с подобен индивид, понеже той знае, че винаги неговото мнение е правилно :)

Алкохола дава крила...или там каквото беше в тази реклама... :drinks:

Има хора които мрънкат за щяло и нещяло, има други които влизат в обяснителен режим.

Защо?

Познавам арендатора на стопанството и знам какви красоти е изградил и колко труд и пари е хвърлил.

Има огради в една част от стопанството, но законодателя е разрешил. И аз не ги харесвам, но не отказвам лов в такова стопансво.

Да се правя на светец ли? Намерил съм начин да намаля греховете си към природата, имам две стървища и бия чакали целогодишно.

Питам: колко от мрънкащите са напълнили една торба с царевица и буца сол и да занесат на своя воля в гората?

Колко от ловците се сещат, че имат дружинка и ловно поле през периода на забрана на лова?

ЗМИСЛЕТЕ СЕ КОЛЕГИ

Лова е спорт, приятелство, уважение а не е пълнене на торби. Каквито хората, такива и ловците.

Всеки да си отговаря, както си иска. На мен не ми тежи, че отговарям на някой, който ме пита. Всеки чете и може да прецени, кой е крив и кой е прав. А който се заяжда тъпо и упорито, на всичкото отгоре се излага. И сее спам. Но гледам доста има за метене.

• 3 weeks later...

Филма от последния групов лов на дива свиня за ловен сезон 2013/2014 г. е готов и от днес се излъчва по ХОБИ ТВ.

Качвам го и тук, за всички приятели участвали в него.

Всички които не харесват лов в ЛС, могат да пропуснат и да не го гледат.

Филма от последния групов лов на дива свиня за ловен сезон 2013/2014 г. е готов и от днес се излъчва по ХОБИ ТВ.

Качвам го и тук, за всички приятели участвали в него.

Всички които не харесват лов в ЛС, могат да пропуснат и да не го гледат.

Е то и в багажника,не е лошо...въпроса е да те возят! :blush: Поне филма е направен на ниво,все пак е от човек,който ги умее тез неща...за разлика от предходните! :good:

post-13774-0-41116800-1393319345_thumb.jpg

Всички филми от това ЛС, независимо кой ги е правил, показват как се ловува в стопанството.

Въпрос на интерпретация от всеки на това което вижда или си мисли че вижда...

Ловът всеки път се провежда по един и същи начин !

Затова много пъти казвах, а и не само аз, че не е хубаво да се коментират неща, които не познавате и не разбирате !

Смешно е когато се изразяват категорични мнения за неща, които не сте виждали и не знаете как стават в действителност.

Смешни са тези, които го правят...

Другите си ловуват както им харесва и се чувстват щастливи :cap:

• 1 month later...

Още един филм на Иво Георгив и ХОБИ ТВ от същия лов.

Операторите са при Мирослав Ненковски и Деян Денчев.

• 6 months later...

Миналата седмица направихме поредния лов в ДУ ''Муфлон'' гр.Твърдица. Харесва ни това стопанство и обстановката, която има там. Хората са добронамерени и ни приемат като приятели, това е най-важното в случая и това ни кара да ги посещаваме отново.

Този път бяхме осем ловеца, като един от нас - Данчо Дилков, беше дошъл с ловните си кучета и участваше в лова като гонач... :cap:

Времето беше неподходящо за лов, понеже валеше дъжд и духаше силен вятър през целия ден, но ние не се отказахме и ловувахме до късния след обяд. След това пред запалената камина се изсушихме и споделяхме кой-какво е видял и отстрелял или изпуснал... :rolleyes:

Нашия любезен домакин Митко, се беше погрижил отново да има подаръци за всички ловци. Този път ни подари шапки, кожени чанти и специално подбрано вино с логото на стопанството, за спомен от гостуването ни при него :friends:

Резултата от проведения лов се вижда на снимките по-долу. Отстреляни 14 бр. приплоди, като нямаше ловец, който да не е стрелял по животно. Някой имаха по три броя записани на своя сметка :pardon:

Следва продължение...

post-3218-0-46392300-1414567204_thumb.jp

post-3218-0-67530100-1414567207_thumb.jp

post-3218-0-84864600-1414567208_thumb.jp

post-3218-0-11916300-1414567210_thumb.jp

post-3218-0-43927900-1414567211_thumb.jp

post-3218-0-76324500-1414567212_thumb.jp

post-3218-0-11425700-1414567214_thumb.jp

post-3218-0-49468900-1414567215_thumb.jp

post-3218-0-80888000-1414567216_thumb.jp

post-3218-0-09211600-1414567275_thumb.jp

Лисицата ,като не може да стигне гроздето -казала ,че е кисело !!! Преди и аз не харесвах лова в стопанствата. Причините са банални-заградена територия ,животните не са като питомни вече ,някой стопанства си попълват редиците с хванати животни с капани от обикновените дружини и т.н.! Но като всеки нормален ловец ,аз също бих искал да споделя снимка в темата за "Лов на дива свиня сезон 14/15 година " и да кажа -приятели и аз отстрелях диво прасе ама вече шеста година не съм и видял на живо ,не да излезе и да стрелям ,а то да не падне или да избие далеч от обсега на пушката,НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ДИВО ПРАСЕ ,а аз лов не пропускам ,единствено при смъртен случай се отлага и то ако е на близък (това в кръга на шегата разбира се ). Дори преди седмица си взех ловна карабина Zastava M70 30-06 ,и понякога се питам защо я взех ,но пусти му мерак ,може тя да счупи каръка най-накрая. Та вече се замислям дали и аз да отида на един платен лов поне един път в годината да дам 200 лв. който ще ги събирам цяла година за да ги дам за един ден ,но емоцията ,която ще имам ще ме държи после цяла година ! Поздрави и наслука на всички без значение в стопанство ли ловуват или в обикновена дружина!

Лисицата ,като не може да стигне гроздето -казала ,че е кисело !!! Преди и аз не харесвах лова в стопанствата. Причините са банални-заградена територия ,животните не са като питомни вече ,някой стопанства си попълват редиците с хванати животни с капани от обикновените дружини и т.н.! Но като всеки нормален ловец ,аз също бих искал да споделя снимка в темата за "Лов на дива свиня сезон 14/15 година " и да кажа -приятели и аз отстрелях диво прасе ама вече шеста година не съм и видял на живо ,не да излезе и да стрелям ,а то да не падне или да избие далеч от обсега на пушката,НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ДИВО ПРАСЕ ,а аз лов не пропускам ,единствено при смъртен случай се отлага и то ако е на близък (това в кръга на шегата разбира се ). Дори преди седмица си взех ловна карабина Zastava M70 30-06 ,и понякога се питам защо я взех ,но пусти му мерак ,може тя да счупи каръка най-накрая. Та вече се замислям дали и аз да отида на един платен лов поне един път в годината да дам 200 лв. който ще ги събирам цяла година за да ги дам за един ден ,но емоцията ,която ще имам ще ме държи после цяла година ! Поздрави и наслука на всички без значение в стопанство ли ловуват или в обикновена дружина!

Във всеки лов си има емоции, адреналин и ловен хъс ! Всеки лов доставя удоволствие на практикуващия го ! Ловците, които ловуват в ЛС и ДУ си плащат за удоволствието, а с тези пари арендаторите се стараят да реализират мечтите на тези, които са им на гости, за да останат доволни и да се върнат отново.

Към момента ловуването в оградени площи срещу заплащане е разрешено и регламентирано от държавата !

Как и по какъв начин се озовават животните там, е ангажимент и отговорност на арендатора на ДУ. Ловците не се интересуват от тези неща, те искат да има дивеч и да имат слука да го отстрелят.

Бизнес, както всеки друг бизнес !

Едни могат да си го позволят, други - не могат, но и в живота е така...

Винаги има щастливи и нещастни, кой - както си го направи :cap:

Във всеки лов си има емоции, адреналин и ловен хъс ! Всеки лов доставя удоволствие на практикуващия го ! Ловците, които ловуват в ЛС и ДУ си плащат за удоволствието, а с тези пари арендаторите се стараят да реализират мечтите на тези, които са им на гости, за да останат доволни и да се върнат отново.

Към момента ловуването в оградени площи срещу заплащане е разрешено и регламентирано от държавата !

Как и по какъв начин се озовават животните там, е ангажимент и отговорност на арендатора на ДУ. Ловците не се интересуват от тези неща, те искат да има дивеч и да имат слука да го отстрелят.

Бизнес, както всеки друг бизнес !

Едни могат да си го позволят, други - не могат, но и в живота е така...

Винаги има щастливи и нещастни, кой - както си го направи :cap:

Напълно те подкрепям.

Обаче го споделяш твърде постно.

За момента имам над 80 дена прекарани в лов по линия на ОЛТ. Едва 3 от тях в ограда с убити всичко на всичко 3 животни. Общо взето успехът в оградените площи е бил по-слаб отколкото в откритите територии. Истината е, че за незапознатите ловци съществува заблуда, че там едва ли не животните ги подкарват на стада. Няма такова нещо. Който е бил, знае. Който не е бил, вярва на ''клипове в интернет с над 100 убити прасета за един ден''. Аз така и не го намерих тоя клип никъде из мрежата. Ако някой го намери, моля, нека го сподели.

Лов в неоградени ловни територии, които са професионално поддържани, опазвани от бракониерски набези, с професионални гоначи, водачи и кучета е нещо, което е ненадминато като ловно изживяване, за този, който може да си го позволи. Категорично смятам, че това е най-истинския лов, на който може да се отиде. Лошото е, че зад професионализма се крият заплати, тонове храна, МПС-та, качествени кучета, горски пътища, ловни домове и др., а тези неща не са евтини....

Категорично съм съгласен, че на отделни места има арендатори на ловни територии, които не са добронамерени и нямат почтени практики. Един такъв арендатор провокира и протестите в Хвойна, но смятам, че не може заради примерно 2% некоректни арендатори, да се иска пълна промяна за всички. Некоректните пак ще си останат некоректни.

И друг път съм го писал - оградите са за развъждане на дивеч, за осъществяване на лов на територии, които са много бедни на дивеч, в някои случаи за елементарен добив на дивечово месо, в редки случаи за демонстриране на ловци (примерно чужденци) на традиционен български лов на гонка.

Пиша го с ясната съвест на човек, който се е занимавал с подобна дейност.

Използвам темата да апелирам отново - недей те да слагате всички ловни арендатори под един знаменател. Не всички слагат капани и крадат дивеч. Ясно ми е, че на места има проблеми, но те са по-скоро изключения отколкото правило. Ако има такива, занимавайте се с тях, а не с всеки един арендатор.

Наслука!

И се извинявам, че измествам фокуса на темата.

• 2 months later...

В края на миналата година проведохме поредния ловен излет в ДУ ''Муфлон''. Времето този път беше подходящо за лов и си изкарахме чудесно.

Имаше ловна слука, много емоции, шеги и закачки между ловците :)

Вечерта пред камината, на вкусни мезета, гарнирани с отбрани питиета, разговорите и обсъждането на изминалия ловен ден ставаха безкрайни.

Не усещахме как бързо минава времето и идваше сутринта, когато отново се отправяхме в ловното стопанство...

post-3218-0-35355100-1421860913_thumb.jp

post-3218-0-45614100-1421860914_thumb.jp

post-3218-0-79033700-1421860915_thumb.jp

post-3218-0-80211200-1421860916_thumb.jp

post-3218-0-92398600-1421860917_thumb.jp

post-3218-0-10244400-1421860919_thumb.jp

post-3218-0-40558500-1421860920_thumb.jp

post-3218-0-64985800-1421860921_thumb.jp