Jump to content

Руски снайперисти уцелиха 15см мишени на дистанция 600м през нощта

GEORGI PL
 Share

Recommended Posts

Размислете малко и ще разберете че става въпрос за насадка за нощно виждане, а не за класически нощен прицел.

Edited by Herzblock

Ако се вгледаш малко по-добре в аватара ми ще видиш,че туй нещо на което даваш ТТ данни,които си прочел в някоя книжка,ми виси на гърдите.Тук във форума има доста спорове за СВД,на което аз съм един от най-големите фенове.Стрелял съм с всички видове патрони в този калибър,продавани у нас и просто исках да ти кажа,че 9,6 гр е от леките,а не от тежките куршуми за този калибър.

Що се отнася за 13 гр. куршуми,с тях съм правил най-добра група(има снимки в темата за СВД) и съм убил доста животни.

Браво, ми ти си готов снайперист. Няма лошо, обърна ли внимание на частта за стъпка на нарезите? "Колегата би ли пояснил балистичните качества на 13 гр куршум, и практическото му ползване на драгунката? " Който за лов става , за разлика от обсъдения тук, който е тежкия за за снайперско ползване, и точно съм посочил кой имам предвид, да не става нужда да се обяснявам по късно, демек сега. Откъде си ги купуваш бойни патрони?

Размислете малко и ще разберете че става въпрос за насадка за нощно виждане, а не за класически нощен прицел.

Ква насадка,ква присадка,единствено е спомената фирмата.Прицела изобщо не е споменат,мое да е нящо секретно. :thank:

Браво, ми ти си готов снайперист. Няма лошо, обърна ли внимание на частта за стъпка на нарезите? "Колегата би ли пояснил балистичните качества на 13 гр куршум, и практическото му ползване на драгунката? " Който за лов става , за разлика от обсъдения тук, който е тежкия за за снайперско ползване, и точно съм посочил кой имам предвид, да не става нужда да се обяснявам по късно, демек сега. Откъде си ги купуваш бойни патрони?[/size]

Не вярвай на първата статийка ,която ти излиза като напишеш в гугъл СВД.По тази табличка излиза,че първо решаваш с какъв грамаж куршум ще стреляш и тогава взимаш пушка със съответните нарези.Всъщност СВД се произвежда до 1970 год със стъпка 320мм,а след това се произвежда само с 240мм.,което дори и по твоята табличка е за куршуми над 11 гр.

Доказано е ,че СВД с 320 мм.стъпка на нарезите е по-точна,но с 240 мм. е с по-голяма пробивна сила,при това с един и същи куршум 9,6 гр.

Така че може да не съм снайперист,но ти казвам от личен опит като бивш собственик на СВД,че с 13гр. дава по-добра група .

Лом не е Лондон. Зависи кой го ползва, за оптимални резултати. "Колегата би ли пояснил балистичните качества на 13 гр куршум, и практическото му ползване на драгунката? " или метра/група поне, ако може и денивелация?

Прочети темата СВД-Снайперска винтовка Драгунов,тук във форума.Там съм кчил снимки на групи с 13 гр. патрони на Новосибирския завод.Има и доста статии за четене,като например - може ли СВД да пробие жп релса и с коя стъпка на нарезите го прави.

Edited by poni7

Точно приключих с четенето, направо съм без думи ......... ама толкова ми е акъла. То няма група бе, просто няма. На 100 метра с Бърно 1, 8 от 10 ловци тука съм сигурен ще стрелят по добре.

Благодаря,че с това изказване поне ми отпаднаха въпросите за химикалката,надявам се.
Стрелбата е провеждана за настройка на оптиката към този боеприпас.След като първоначално ми
направи горната група от три изтрела и реших,че това е моя патрон се опитах да ги закарам към
центара,но както вече казах не съм на ясно колко клика,накъде и т.н.Затова от време на време
пусках по един контролен.Първо много долу,после много дясно и накрая групата от четири изтрела
на около 4см.по високо от центъра защото на патроните даваха най-добро разтояние за прострелка 157м. но на това стрелбище няма по-голяма дистанция от 100м.
......................................................................
Е това изказване ме довърши.

Понеже аз съм просто ловец,а не снайперист,състезател по бенчрест или изпитател като г-н Атанасов ,не знам как се привежда една пушка към нормален бой,още по-малко обичам да чета

разни наставления и ръководства.Единственото,което правя е да въртя от време на време гергелеците на оптиката при смяна на боеприпаса,за това моето СВД стреля ето така:

attachicon.gif_____007.jpg

attachicon.gifSDC10162.JPG

attachicon.gifSDC10168.JPG

Извинявам се за качеството на снимките,но са правени с телефон.

Групата от три изтрела е 1,5см,а другата е от четири изтрела и е 2,5см.Единичните изтрели не са

флайъри,а контролни изтрели докато съм си играл с врътките на оптиката понеже не мога да смятам

разни там МОА и т.н.

Въпросите ми са:

Трябва ли да смятам,че пушката ми не е приведена към нормален бой след като не прави групи от

8см.,както пише в наставлението на СВД,или точно когато са правили моята пушка някой пиян

руснак нещо е объркал и тя е излязла от стандартите?

А може ли да смятам,че съм по-добър стрелец от г-н Атанасов,след като със същата пушка,най-добрата група която е направил е 16см.? biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Ето го поста със снимките, кво си чертал с тоя фулмастер не знам ?

Ето тук вижте как се стреля нощем на подобна дистанция (600 ярда)

На 6-тата минута се вижда групата от два куршума в центъра :sword:

Аз бих предпочел CheyTac M200 пред СДВ.

Пак се почва колко са "велики" руснаците и руските стоки.

Поразрових се тук таме и никъде не видях подобна тема, освен в сайта на Дедал.

Нищо повече от рекламна статия в сайта им. Пише периода, но не пише годината.

Нито има снимки , нито видео клип.

Няма също така данни за уредите, или оръжията които са били използвани. (драгунов ли са ползвали за 600м с 15 см мишена???)

Защо поне не са ги качили (снимковия материал ) в сайта им. Та нали е реклама на продукта им??

Сещам се за онзи мит, дето калашника пробива влакова релса.

Edited by filipe708

Това е стрелба при оптимални, контролирани условия, пустиня, една равнина, предварително простреляна дистанция, ама си го бива пича. СВД е дърта, масова пушка, лесна манипулация, типично военно пушкало. Позитивите и са повече от негативите. Ето новата модификация http://vpk.name/news/91073_snaiperskoi_vintovke_dragunova__50_let.html Ето руски аналог на горното чифте http://werewolf0001.livejournal.com/171446.html , и още едно http://www.orsis.com/production/catalog/982/1567/

ползва Дедал DH3-12x50.

Баси веселата дискусия русофили vs русофоби и както се очаква от подобни караници има 0 полезна информация :hihi:

Пийте си хапчетата редовно пичове :hihi:

Edited by Тodir

МЕЖДУНАРОДНО СЪСТЕЗАНИЕ ЗА СНАЙПЕРИСТИ

www.cross-bg.net | 21.09.2009 15:33
Бойци от руското ФСБ, ГРУ, специалните части на Казахстан, България, Норвегия и дори от Венецуела - участват в състезанието, което се провежда в Кубан - Русия, предаде руската телевизия НТВ. Всички участници в състезанието са част от елитните специални части за бързо реагиране на своите страни. Желаещите да вземат интервю от състезателите са предупредени, че могат да направят това само с тяхното лично съгласие, да ги снимат само в гръб и да не цитират имена им, защото в някои случаи, дори собствени им съпруги не знаят с какво се занимават мъжете им. Състезанията за снайперисти в Краснодарския край се единствената възможност, когато човек може да види най-добрите от най-добрите, но не в оперативна обстановка. Програмата на състезанията включва 20 упражнения. Сред тях е стрелба по движеща се мишена от седящо и легнало положение. Разстоянието до мишената е от 30 до 1000 метра, независимо от времето и часа. Но такава е спецификата на работата на тези хора. Съревнованието не завършва с връчването на медали и победителите няма да бъдат показани на телевизионния екран. В този случай всичко е пределно опростено - най-добрият има повече шансове да оцелее в истински бойни условия. За отбелязване е фактът, че всички участници носят оръжие производство на тяхната страна.

Точно приключих с четенето, направо съм без думи ......... ама толкова ми е акъла. То няма група бе, просто няма. На 100 метра с Бърно 1, 8 от 10 ловци тука съм сигурен ще стрелят по добре.

Колега Бърното е друга бира с моята на 200 м удрям мишена 50 на 40 см..Големичка е ама за толкоз беше баса. :cap:

Ето го поста със снимките, кво си чертал с тоя фулмастер не знам ?

Чертал съм щот съм стрелял,а не съм седял да чета пред компа.Пушката съм я ползвал изключително и само за лов,а не за състезания и т.н. И без да имам претенции за снайперист,с таз прострелка,която виждаш(дали е в центъра или не) съм убивал вълк на 250м.,пред свидетел и то със стрелба от ръка.А със СВД как се стреля от ръка едва ли знаеш,понеже си го виждал само по картинките.

Аиде със здраве.

Браво, той сигурно като те е видял с тая голяма пушка е умрял от страх. Виж сега, прицелваш се в центъра на мишената, стреляш, прицелваш се, без да мърдаш пушката, от врътките на оптиката нагласяш кръста върху попадението, с още 2 изстрела прецизираш вертикала и хоризонтала, това е, ако разделиш мишената с кръст, вертикал е чертата отгоре надолу, хоризонтала е другата. Група 8 см на 100м с тая пушка е, от 100 м да вкараш 10 куршума в това най вътрешното кръгче, последователно, как си стрелял от станок е нищо работа с тая цев. Интересно, по времето когато си учил за фазан, там се стреляше с драгунка, ти не си ли стрелял? Както и да е, жив и здрав и наздраве, че празник е днес.

Жалко за загиналия служител на СОБТ , искрени съболезнования на семейството му и поклон пред паметта му ! Дано колегите му оздравеят без трайни увреждания.

" Рано сутринта специални части опитали да влязат в дома на Савов на първия етаж на кооперацията в Лясковец, но били посрещнати със стрелба, при която загинал един полицай, а други трима били ранени със сачми.

След стрелбата мъжът се барикадирал в дома си."

Наистина със съжалeние го казвам , но ето какво имах предвид ,като писах пост № 11 в тази тема!

Edited by damian1