Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

5,6 x 39 - моля за информация

Recommended Posts

Това е малко познат калибър но според мен е доста удачен за хищник а и не само.Решил съм да взема карабина в този калибър заради това ,че в момента има една на доста добра цена и второ защото мисля че ще ми върши перфектна работа но все пак искам и мнение от притежателите на такова оръжие.

П.С. Моля и за всякаква информация под формата на сайтове и така нататък .Благодаря предварително.

Това е малко познат калибър но според мен е доста удачен за хищник а и не само.Решил съм да взема карабина в този калибър заради това ,че в момента има една на доста добра цена и второ защото мисля че ще ми върши перфектна работа но все пак искам и мнение от притежателите на такова оръжие.

П.С. Моля и за всякаква информация под формата на сайтове и така нататък .Благодаря предварително.

Този калибър,май не е много популярен из нашите ловни поля.До колкото знам,руските колеги го ползват главно за лов на глухари. Аз преди време също имах мерак за такава пушка-Барс....забравих другите подробности :sorry: обаче,точно тогава бяха спрели вноса на тези пушки и патроните за тях става въпрос за 1993-95 год. Гледам сега,че една фирма в Пловдив предлага и патрони в този калибър. www.nvccommerce.com

Според мен за България този калибър отива малко в раздел екзотика. Защо - защото нито е по-добър, нито е по-достъпен или много по-евтин от 223.

Да не е много по евтин нито е много по достъпен но както споменах по горе ,много е подходящ за това за което ми е необходим.Малко по маломощен е от 223 като същевременно има достатъчно поразяваща сила за да може да остави животно като чакал на место.Пушката с оптиката и монтажа съм намерил на добра цена а за момента това мога да си позволя с оглед на финансовата рамка която съм си сложил.Имам определени ...как да го нарека цели и това оръжие отговаря изцяло на тях ,затова и реших да го взема.В тази тема исках да събера информацията за въпросният калибър за да може да се ползва от всички които го притежават или искат да го закупят.Според мен това е един много приличен избор ако стреляш на дистанции 100-150 м и ще пазиш кожи ,и за да избегна въпроса за какво ще ги пазя :) ще ги пазя за един кръг от кожи на чакали който видях в Шерба и адски ми хареса :).

Пушката ''Барс'' е много просто устроена и много надеждна.Боеприпаса и се доближава по мощност и възможности до 223 ,което означава ,че ще можеш да гъташ,ако се наложи и малко по-едри животни от чакал.Като неудобство мога да изтъкна,че не навсякъде се намират боеприпаси.Ако купиш такова оръжие и закъсаш за патрони-пиши на лични-ще те упътя откъде можеш да си купиш.Наслука!

В Пловдив,патрони има колкото искаш :) по 1.15лв. са. Колегата не споменава нищо за пушката.Аз като исках да си купя такава,от фирмата вносител на руско оръжие ми отговориха,че руснаците по неизвестни причини офицялно са отказали да внасят точно този този вид в България.Такава пушка-Барс-1 мисля,че беше за последно видях в магазина на СЛРБ през 1992 год.-тогава още нямах за подборен.После вече имах,ама магазина пък го нямаше ;) И така....такъв ми бил късмета :) Може и за хубаво ба е било :)

Забравих,да напиша,че таз пушка дето я гледах тогава се продаваше в комлект с един преходник за кал 5.6х16-22LR.

Забравих,да напиша,че таз пушка дето я гледах тогава се продаваше в комлект с един преходник за кал 5.6х16-22LR.

Това вече е интересно ....:)

Това вече е интересно .... :)

Даам... :) Кеф ти тренировъчна стрелба,кеф ти и ловна стрелба ;) Пък и на само за тренировъчна става преходника.Руснаците,най-вероятно го ползват за стрелба по по-дребни животни-порове, норки,катерици......

Темата е разисквана ТУК

Ползвайте търсачката на форума и ще откриете всичко каквото ви интересува...