Jump to content

Оръжието – гарант за личната и национална сигурност

Recommended Posts

Тези страни,в момента може и да ги нямат,но преди със сигурност са ги имали-щом са стигнали до извода,че трябва да се либерализира закона за самозащита и личната собственост ;) По-правилно,е да се чувства притеснен крадеца,а не собственика на имота или каквото и да е там

• Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колеги, мислех си да не се намесвам, ама... "Сърце юнашко не трае" Режимът в Австрия е според мен доста добре измислен - който иска да защити дома си, има право на т.нар. Waffenbesitzkarte - тя ти да

Отдавна бе доказано, че строгият режим, или пълната забрана за притежание на огнестрелно оръжие, не само не намалява престъпността и убийствата, но дори напротив. Какво ще направите, когато секундите

Право на оръжие трябва да има всеки! И да има право да го използва за защита - собствена и на близките си. Да може както се каза по-горе да използва максималния капацитет на силата си в отбрана. Психи

Posted Images

Кой обира банка със законно оръжие, или извършва умишлено убийство с такова? Проблем с притежанието и ползването има редовия гражданин, престъпникът няма. Статистически с огнестрелно оръжие има най малко битови убийства.

Ако в България не се промени закона за придобиване, притежание и използване но огнестрелно оръжие за самоохрана, или няма война в близките 5 години, сме обречени като етнос. Който не вярва, да смята.

Колега, с или без промяна в законодателството при сегашните темпове на икономическо развитие и демографски срив не ни чака нищо добро. Искам да кажа, че вече сме обречени и само чудо ще ни спаси. Та този закон въобще не решава нищо. По - важното е политиците да започната да мислят и работят за нацията и да отстояват българските интереси!!! Нещо, което липсва от 1989 година на родния политически елит. Законът в България сега е доста либерален. България няма да стане САЩ и по - добре, защото да не забравяме какви трагедии стават там по училища и улици със законно огнестрелно оръжие, отразявайки развитието на едно болно общество с нисък коефициент на интелектуално развитие. Искам да кажа, че масовото притежание на огнестрелно оръжие не е рецептата. Съгласен съм, че има доста неща в законодателството, които могат да се коригират. Примерно разрешение само за съхранение в къщи за самоотбрана, спорт, лов, за носене и самоотбрана и т.н.

Edited by Sonyred

http://temadaily.bg/publication/17837-%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%BE%D0%B1%D0%B8-%D0%A0%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D0%B2

Бил съм в подобна ситуация, аз, пистолета и кучето ми, и 100-тина циганина и циганки насреща. За тебе може и да няма значение, но не и за хората треперещи в домовете си по селата. При тая прогнила държава, тия задръстени, парализирани и затънали в корупция институции, при липсата на армия и политически елит е наивно да се надяваш на чудо. Всичко у нас е бутафорно, картонени макети. Вместо да чакаме чудеса, най малкото може да се даде на малкия човек правото на самозащита.

Не съм много съгласен с теб колега :) Щото той,бай Димо ,ако е замислил нещо подобно,може да го свърши и с някоя брадва примерно или пък с по-здрав кол ;) Пък,ако закона за защитата на личната собственост,се либерализира поне малко, комшията дето му бута агнето ще се позамисли малко преди, да се реши на тази постъпка.

Малко не си ме рабрал, какво представлява лирическия герой бай Димо. Та .... балканджия на 70+ годишна възраст, цял живот работил в завода, успял да си построи една виличка на село, което по онова време е било голямо село сега е с 20-30 постоянни жители, та оставил апартамента на сина си и решл да заживее на село. Да кара едни спокойни старини.

Комшията му ---> трудно да се каже от какъв етнос е тъй като говори смесено. Използва думите които знае. Самонастанил се в изоствена къщурка под предлог че собственика му я е оставил да живее и стопанисва. 40-годишен с 4 деца и жена, без постоянна работа. Вече голямото му дете (момче) е на 22 години е крадец и половина, а се вижда, че и 3-тото дете което също е момче на 12 години върви по отъпкания семеен път.

Е с тези "добри съседи" се е обръжил моят герой бай Димо.

Дадеш ли на бай Димо оръжие ---> има огромна вероятност той да го използва.

Интереното тук е, че оръжие следва да дадеш и на пълнолетните комшии....

А замислел ли си се, че с оръжие у народа, то същото ще бъде дори често използвано и срещу полиция?!

А дали пък няма да се увеличи престъпността? Слага една маска бай цървул гдето тежи 55 килограма заплашва мускостия мъжага, гдето в зъби може да го носи с оръжие и го ограбва (това е най-лекото което предполагаме). Дали към този към който е насочено оръжието в този момент си мисли "Абе това оръжие дали е законно?" или "Ако не ме гръмне веднага ще го хванат по законното оръжие?!"

Разберете бре хора. В голямата си част законите са добри, просто вече няма манталитета да се спазват.

Апропо много ми хареса описанитето на един колега относно, как със същите тези закони едно време децата (тогава аз бях дете) играехме до 11 часа на село на стражари и апаши

Edited by pashankov

Малко не си ме рабрал, какво представлява лирическия герой бай Димо. Та .... балканджия на 70+ годишна възраст, цял живот работил в завода, успял да си построи една виличка на село, което по онова време е било голямо село сега е с 20-30 постоянни жители, та оставил апартамента на сина си и решл да заживее на село. Да кара едни спокойни старини.

Комшията му ---> трудно да се каже от какъв етнос е тъй като говори смесено. Използва думите които знае. Самонастанил се в изоствена къщурка под предлог че собственика му я е оставил да живее и стопанисва. 40-годишен с 4 деца и жена, без постоянна работа. Вече голямото му дете (момче) е на 22 години е крадец и половина, а се вижда, че и 3-тото дете което също е момче на 12 години върви по отъпкания семеен път.

А замислел ли си се, че с оръжие у народа, то същото ще бъде дори често използвано и срещу полиция?!

А дали пък няма да се увеличи престъпността? Слага една маска бай цървул гдето тежи 55 килограма заплашва мускостия мъжага, гдето в зъби може да го носи с оръжие и го ограбва (това е най-лекото което предполагаме). Дали към този към който е насочено оръжието в този момент си мисли "Абе това оръжие дали е законно?" или "Ако не ме гръмне веднага ще го хванат по законното оръжие?!"

Разберете бре хора. В голямата си част законите са добри, просто вече няма манталитета да се спазват.

Апропо много ми хареса описанитето на един колега относно, как със същите тези закони едно време децата (тогава аз бях дете) играехме до 11 часа на село на стражари и апаши

Да ме прощаваш, колега ... ама героите ти, които имат за професия краденето, няма да могат да придобият законно оръжие ... сещаш се защо. Така, че апокалипсиса, който описваш ... не може да се състои ... Просто хората, жертва на крадците, ще могат да защитят собствеността си ... При либерализиране на режима за придобиване на оръжие, престъпността ще намалее гарантирано ... според мен с над 50 % ...

Аз те разбирам на къде биеш и на къде биете всички, които защитавате тезата, че режима би било добре да се либерализира. Под предлог защита на собствеността ще създате една каубойска държава.

Сколен съм дори да мисля, че някой въждат в това възможност за ходене до собствеността си на лов за нов вид дивеч.

Тезата която защитавам аз е, че тъй като сме бедна държава, собствеността е особенно високо ценен източник на блага. Тъй като голяма част от населението в страната няма кой знае каква собственост, а тази която има ще е въоръжена. То напрактика се създават условия за минивъоръжени местни конфликти.

А не е ли по-добре органите на вътрешното и правосъдното министерство да си свършат работата от колкото всеки с оръжие в гащите си, да раздава правосъдие в своя дом/собственост. В този ред на мисли в момента ми хрумва, че дори ловците могат да се окажат в незавидна позиция, когато по време на лов попаднат в нивата на недоброжелател собственик/арендатор (вече с оръжие в ръка).

до г-н Виденов --> Прав си за доказаните крадци, а нали се сещаш, че има и недоказани такива. От друга страна едно нещо колкото е по - разпространено и либерално за носене толкова е по-лесно да бъде изгубено, откраднато, намерено и след това използвано.

Во кратце казано, искате да въоръжите сите българи с огнестрелно оръжие срещу сите крадливи люде! Ще има хляб за новинарите ....

Edited by pashankov

А давате ли си сметка, че напрактика с либерализацията на режима индиректно въвеждате смъртното наказание? И то може би за потенциално леки престъпления като кражба, влизане с взлом.... Като гледам на къде вървят законодателните промени, а именно да се премахнат смъртното наказание (в глобален мащаб), доживотна без право на помилване/замяна и т.н.

Личното ми мнение е, че не виждам как може и кой ще го направи това изменение на закониТЕ.

Колега, искаш да кажеш, поне аз така те разбирам, че тъй като Бай Димо може да използва оръжието за да се защити - да не му даваме оръжие??????

Малко е тъпо, нали....

За индиректното смъртно наказание - аз не различавам делата на леки и тежки престъпления. Нека комшията на Бай Димо знае, че и за една кокошка оня може да му свети маслото, да видим дали ще я краде.... Мисля, че ще си направи първо една хубава сметчица....

Или щом е кокошка - не е важно - нека му я краде на човечеца, това е "леко" престъпление все пак... После, агнето.... ама и това не е кой знае какво престъпление... после "Вързал го и му взел парите" - ееееее тоя па Бай Димо - седял половин час вързан, голяма работа - не е кой знае какво престъпление.... После освен, че го вързал - и го пребил.... - ааайде пък сега, два три шамара и 5 тупаника... голяма работа...

Така ли да разсъждаваме.... нещо не ме кефи....

Тук колега мисля че пропускаме няколко думички, по-скоро цяло въпросче

"Къде е държавата?"

Официално държава има!

Функциите на органите на вътрешното министерство освен всичко следва да бъдат и превантивни, т.е. официално следва държавата да защитава собствеността (първите членове на Конституцията да не ровя сега кой точно беше). С други думи ---> имаш проблем---> сигнализираш---> компетентните органи се задействат--> проблемът се решава! Това трябва да е пътя!

Ще се хвана за твоя пример --> Гръмваш човека за една кокошка?!

Нищо странно няма така ли ?

А това ?!

За индиректното смъртно наказание - аз не различавам делата на леки и тежки престъпления.

Това е толкова погрешно разсъждение, че единствено може да се измъкнеш с твърдението, че съм ти извадил думите от контекста.

Все си мисля, че подобна промяна може да бъде прокарана именно чрез референдум!

Към pashankov:

За индиректното смъртно наказание ...

Новините ... убити за 20 или 50 лева, пребити или изнасилени възрастни хора, насилени деца ...

Ти как мислиш ... огромен пролем ли е защитата от такива престъпници с оръжие ...?!

За каубойската държава ...

Ако Швейцария (с най-много единици оръжие на глава от населението) е каубойска държава ...

... определено искам и България да е такава ...!? :cap:

Edited by Рачо Виденов

Не споделям това виждане. Циганина или няма ЛК или е криминално проявен и няма да му се даде оръжие. Бай Димо като им гръмне 2 - 3 пъти мангалите ще се замислят дали да го крадат. А като няма какво да крадат ще напуснат селото. Чудно ми е хора дето реват по форумите за това, че им намалят срока от 5 на 3 години за разрешителните как са против да се даде правото на хората да имат оръжие. Скоро ме изненада мой приятел с подобни мисли. За мен или ще има или не. Половинчати мерки не дават трайни решения. Защо се страхувате, че хората ще имат оръжие вкъщи, че ще могат да се защитят. Дори и само това, че ловните съюзи ще се освободят от хора членуващи само за да имат оръжие ми стига. Ще се приема тнови членове, мераклии. И там има едни страхове от прием в дружините, но то е друга тема.

Към колегата Воденичаров в Швейцария дали има 1 милион цигани като у нас как се спира тая сган ако им се даде оръжие.

Колеги, моля да разберете правилно тезата на колегата Пашанков. Никой не е за намаляване на срокът за притежанието от 5 на 3 години или други рестрикции. Един като бай Димо селски пазач стреля по крадящи цигани и ранява цигане. В съдебната зала цигането казва "Той започна да стреля вместо да ме хване и да ми прасне два шамара". Нахалство и циганска наглост, но съдът не е морален съдник. Тази случка не е измислена, а факт от съдебната зала. Познайте, кой беше осъден? Искам да кажа на всички, че законната самоотбрана не е само в притежанието на ОО, а и промяна на НК. Даже според мен НК е най - важен, защото оръжие относително лесно се придобива. Важното е как съдилищата ще третират законната самоотбрана. Защото никой от нас не желае лек режим на придобиване и несправедлива съдебна система при законната самозащита. Нещата са свързани неразривно. Затова Ви призовавам да не мислите едностранчиво, така по цигански - дай ми ти оръжие пък после ще му мисля.

Балканите не са Швейцария нито САЩ или Русия и няма да бъдат. Тук всичко е различно и сложно. Не е за USA практики и мислене. Така, че давайте по конструктивни и реални предложения.

Edited by Sonyred

Към колегата Воденичаров в Швейцария дали има 1 милион цигани като у нас как се спира тая сган ако им се даде оръжие.

Ако се спазва закона циганите няма да имат оръжие.

Колеги, моля да разберете правилно тезата на колегата Пашанков. Никой не е за намаляване на срокът за притежанието от 5 на 3 години или други рестрикции. Един като бай Димо селски пазач стреля по крадящи цигани и ранява цигане. В съдебната зала цигането казва "Той започна да стреля вместо да ме хване и да ми прасне два шамара". Нахалство и циганска наглост, но съдът не е морален съдник. Тази случка не е измислена, а факт от съдебната зала. Познайте, кой беше осъден? Искам да кажа на всички, че законната самоотбрана не е само в притежанието на ОО, а и промяна на НК. Даже според мен НК е най - важен, защото оръжие относително лесно се придобива. Важното е как съдилищата ще третират законната самоотбрана. Защото никой от нас не желае лек режим на придобиване и несправедлива съдебна система при законната самозащита. Нещата са свързани неразривно. Затова Ви призовавам да не мислите едностранчиво, така по цигански - дай ми ти оръжие пък после ще му мисля.

Балканите не са Швейцария нито САЩ или Русия и няма да бъдат. Тук всичко е различно и сложно. Не е за USA практики и мислене. Така, че давайте по конструктивни и реални предложения.

Да истината е, че всеповече в собствената ни държава сме чужди. Имам познат който при опит да запази дърводелната си от набезите на циганите си сасипа живота. Една нощ циганите нахлуват в имота да грабят. С законно КНО стреля и от рекушет в камък засяга циганин в коляното. Изтрела го е спасил. Циганите са знаели, че е там и нахлуват с брадви и траби в ръце да го пребият и да свалят елмоторите на машините. След дългогодишно ходене по съдилища и прекакаран инфаркт живота му е сасипан. Имота междувременно е разграбен. Съвпадение на имената, но моя бай Димо жител на София имал злощастието да има имот до летището, където възниква поредната циганска махала. Тая напаст ще изяде държавата. Източват социалните, здравните и пенсионните фондове. Живея до Пирогов. Там вечер е ужас. Наричат я безплатната болница на циганите. Никой не смее да им се опъне. Дават им се лекарства и се настаняват за лечение. Това после е за сметка на тия, които сме плащали с години здравни осицуровки. Подобно на псевдо ековците има организации уж за защита на човешките права. Те си гушкат парите от вън и се "борят" циганския проблем да не се решава. На някой всичко може да изглежда на расисъм, но ако е така то дискриминирани са българите.

Към pashankov:

Новините ... убити за 20 или 50 лева, пребити или изнасилени възрастни хора, насилени деца ...

Ти как мислиш ... огромен пролем ли е защитата от такива престъпници с оръжие ...?!

Ако Швейцария (с най-много единици оръжие на глава от населението) е каубойска държава ...

Ти би ли сравнил Швейцария с България ... , освен с природата ..

Ако се спазва закона циганите няма да имат оръжие.

Да истината е, че всеповече в собствената ни държава сме чужди. Имам познат който при опит да запази дърводелната си от набезите на циганите си сасипа живота. Една нощ циганите нахлуват в имота да грабят. С законно КНО стреля и от рекушет в камък засяга циганин в коляното. Изтрела го е спасил. Циганите са знаели, че е там и нахлуват с брадви и траби в ръце да го пребият и да свалят елмоторите на машините. След дългогодишно ходене по съдилища и прекакаран инфаркт живота му е сасипан. Имота междувременно е разграбен. Съвпадение на имената, но моя бай Димо жител на София имал злощастието да има имот до летището, където възниква поредната циганска махала. Тая напаст ще изяде държавата. Източват социалните, здравните и пенсионните фондове. Живея до Пирогов. Там вечер е ужас. Наричат я безплатната болница на циганите. Никой не смее да им се опъне. Дават им се лекарства и се настаняват за лечение. Това после е за сметка на тия, които сме плащали с години здравни осицуровки. Подобно на псевдо ековците има организации уж за защита на човешките права. Те си гушкат парите от вън и се "борят" циганския проблем да не се решава. На някой всичко може да изглежда на расисъм, но ако е така то дискриминирани са българите.

Всичко това е плод на нашите "хубави" политици. Там е разковничето на всичките проблеми на нацията ни или това, което е останало от нея. Моята прогноза е, че нещата ще се влошават.

Уроците от поражението

След бедствените години под френската окупация швейцарците са решени вече никога да не позволят нашествие, и през следващия век се заемат с изграждане на силна гражданска армия, готова за новите заплахи. Те полагат големи усилия и разходи за подобряване на въоръжението и военната тактика, за да са сигурни, че ще запазят мира чрез превъзхождащо въоръжение.

Швейцарците също осъзнават, че врагът е успял да ги победи само защото те не са останали единни срещу революционната идея за обединена Европа. След френската окупация швейцарците са решени никога повече да не позволяват чужденците да сеят разединение сред тях чрез стратегията на „разделяй и владей.” Като следствие от това, макар че 72% от населението на Швейцария е немскоговорящо, през 30-те години те успешно се съпротивяват на всяка нацистка пропаганда и на подривната дейност вътре в страната. Според Конституцията от 1815 бива въведена военна служба за всички мъже. През 1824 е създадена Швейцарската федерация по стрелба (ШФС) „за насърчаване и усъвършенствуване на изкуството на точната стрелба, изкуство, което само по себе си е изящно, а също е от най-голяма важност за защитата на Конфедерацията.” Празниците със стрелба стават едно от най-важните обединителни мероприятия в швейцарските общности.

Изкусни стрелци върху ски

Духовната и военна сила и решителност на малкия швейцарски народ да се съпротиви на смазващата тоталитарна заплаха трябва да продължи на вдъхновява всички хора, които обичат свободата. Тази велика страна на Реформацията, със своята дълга традиция на децентрализирана, конституционна република, от дълго време е известна като страна на изкусни стрелци на ски. Всеки мъж в Швейцария има поне една пушка в дома си. Швейцария е единствената европейска нация, която официално обявява, че в случай на война всяко обявяване на капитулация трябва да бъде смятано за вражеска пропаганда, и че всеки войник трябва да се бие до последния патрон, а след това и с щика. Тяхната разпространена и официално обявена военна стратегия е да принудят всеки нашественик да плати сурова цена за нарушаването на техния неутралитет. Заповедта е: Продължавай да се биеш. Никаква капитулация. Никакво отстъпление. Бий се до последния куршум и щик.

Целия материал и видео http://yavorrusinov.wordpress.com/2010/04/02/swiss/

Към pashankov:

:tank: Напълно съм съгласен с теб,но под натиска на американски и турски губернатори " ,Ние трябва да имаме оръжие колкото се може по - малко" .Затова се измислят какви ли не тормозения върху притежателите им ,случки от ежедневието ни ,и какво ли още не ,само и само дани го отнемат.Целта е ясна -България ,без българи. Но да не забравяме ,че както е тръгнало в Европа-та да не са толерантни към по-бедните европейски държави и към чуждите етноси,ако ние не се вземем в ръце по циганската престъпнос ,ни чакант да прехвърлят ,като се изчистят от тях , около 8000000 европейски цингета.Е ,ко праим тогава!!!!!!Дано да не се случи!!!!!!!!!!!!

kormoran57

ако ние не се вземем в ръце по циганската престъпнос ,ни чакант да прехвърлят ,като се изчистят от тях , около 8000000 европейски цингета.Е ,ко праим тогава!!!!!!

Тогава ще бракониерстваме колега, ще ги трепем на хранилките..

Колеги, искам да Ви кажа, че Ви разбирам напълно и само този който не е тормозен от крадци/цигани може сравнително лесно да защитава тезата че не следва да се облекчава режима на издаване на разрешитено за КНО за самозащита.

Както спомена и колегата Sonyred промените трябва добре да се обмислят и направят законодателно за да не е толкова лесно вместо да се снабдят потърпевшите с оръжие за самоотбрана, то да стане така, че да се въоръжим престъпника. От друга стана следва и закона да не е дискриминационен, за да може да мине ....

Снощи по никое време пак се сетих за тази тема и за логиката ми, че индиректно се въвежда смъртното наказание. То гдето ще се въведе ами напрактика няма да има диференциране на наказанията и човек който е влезнал през нош'та в къщата ти да те ограби т.е. с цел грабеж, ще получи мигновенна смъртна присъда. И какво се получава иземване функциите на всички държавни институции и пращаме крадеца на "кънеллу у нивата" (това е жаргон за гробища).

Еми да! Ще кажат някои ... да не е влизал. Само че дори аз, който на млади години бях хрисмо хлапе във възрастта 14-18 г. ми минаваха доста глупави идеи, които при подобно законодателство току виж някой взел, че ме гръмнал.

Да избягам малко от тези примери, някои от тях може би крайни, но вероятни. Ще Ви споделя къде бъркаме генерално като нация (какво ли си викате "сега ще чуем рецептата")

1. Нямаме национална статегия/визия на къде следва да се развива нашата държава в идните 10-20-30 г. след като нямаме нефт, газ, полезни изкопаеми, огромно количество работлив народ. То накъде да се насочи нацията, за да вдигне стандарта и да бъдем предпочитана дестинация (в момента не говоря за туризъм).

2. За мен отговорът е образовнието --> там трябва да са наливат парите. И огромна част от останалия социален живот да е подчинен на изключително вдигане на нивото на ВСИЧКИ включително и циганите.

Някой ще каже ами те ще се образоват и после ще избягат (говоря за всички)! Да в началото ще е така, но ако нивото е наистина високо, палачинката ще се обърне. Ще започнат децата на запаняците да идват при нас, ще започнат реномирани фирми да установяват дейността си при нас, защото образованието ни е качествено, кадрите също. Постепенно ще се очистим от фирмите дошли в страната да търсят евтина работна ръка. Чуждестраните студенти които идват в България може и да не останат в страната, но има голяма вероятност един ден в работата си в собствената си страна да контактува и използват българи за бизнес партньори (свои колеги от университета).

Склонен съм дори да вярвам, че и политическите проблеми който имаме сега ще изчезнат.

И така нататък и така нататък.

За да се случи това обаче, следва да има концентрирана държавна политика в образованието! Като начало можем да започнем с медицина и инфомационни технологии (и малко встрани еко земеделие).

Edited by pashankov

Господин Пашанков,да ви попитам нещо-виждам,че сте изключително начетен човек,защо според вас,в сърцето на демокрацията и справедливостта-САЩ въпреки строгите закони и наказания,всеки има право да защити себе си,семейството,дома.....както намери за добре?Няма да е зле,да прочетеш поста ми от стр.2 Как тези западняци-както ги нарекохте вие,са стигнали до този извод? И с риск да ви обидя Вие,вие пишман адвокат ли сте или пишман политик? :)

Тогава ще бракониерстваме колега, ще ги трепем на хранилките..

:police: Добре де ,а няма ли да те разпознаят по балистичните особености на оръжието,нали е регистрирано със съответните данни.А пък малко са тези със самоделките и нерегистрираните ,пък са пръснати из цялата страна.Кво праим по-нататъка ?

г-н Сандански, не съм нито адвокат нито политик (интересно защо ли преценихте, че трябва да съм политик за да вържа 2 реда лично мнение).

Ще изместим темата, но за мен е доста спорно какво сърце на справедливостта и демокрацията е САЩ. Аз бих посочил вече често цитираната Швейцария, че щеше да ви се върже с поста в стил "да раздадем на хората оръжие те нещата ще се наместят".

Последният ми пост беше изписан с цел алтернатива имаше съвсем повърхностни идеи (ЛИЧНИ) как (СПОРЕД МЕН) могат да потръгнат нещата и без да избием циганите.

г-н Сандански (никаква ирония няма в поста ми) би ми било интерсно да разбера след като се раздаде оръжие на населието както на българите така и на неосъжданите цигани, това ли е най-доброто което може да се случи на държавата ни и как това ще ни вдигне стандарта и на българите и на циганите.

Би ми било интересно да прочета мнение било то ваше или на някой колега, което оставя хората живи и решава проблемите по друг път.

Да избягам малко от тези примери, някои от тях може би крайни, но вероятни. Ще Ви споделя къде бъркаме генерално като нация (какво ли си викате "сега ще чуем рецептата")

1. Нямаме национална статегия/визия на къде следва да се развива нашата държава в идните 10-20-30 г. след като нямаме нефт, газ, полезни изкопаеми, огромно количество работлив народ. То накъде да се насочи нацията, за да вдигне стандарта и да бъдем предпочитана дестинация (в момента не говоря за туризъм).

2. За мен отговорът е образовнието --> там трябва да са наливат парите. И огромна част от останалия социален живот да е подчинен на изключително вдигане на нивото на ВСИЧКИ включително и циганите.

Някой ще каже ами те ще се образоват и после ще избягат (говоря за всички)! Да в началото ще е така, но ако нивото е наистина високо, палачинката ще се обърне. Ще започнат децата на запаняците да идват при нас, ще започнат реномирани фирми да установяват дейността си при нас, защото образованието ни е качествено, кадрите също. Постепенно ще се очистим от фирмите дошли в страната да търсят евтина работна ръка. Чуждестраните студенти които идват в България може и да не останат в страната, но има голяма вероятност един ден в работата си в собствената си страна да контактува и използват българи за бизнес партньори (свои колеги от университета).

Склонен съм дори да вярвам, че и политическите проблеми който имаме сега ще изчезнат.

И така нататък и така нататък.

За да се случи това обаче, следва да има концентрирана държавна политика в образованието! Като начало можем да започнем с медицина и инфомационни технологии (и малко встрани еко земеделие).

За първата точка съм съгласен ,от този раздел на изказването ти ,но по втората точка само в момента за образованието на циганите не съм напълно съгласен.Защо ли ? Защото още през социализма се правиха години наред опити да ги образоваме ,като ги заставяха да учат заедно в една учебна зала с български деца,но те изкарваха най-много до 7-ми клас / не и 8-ми /.Масово бяха до 5-6 -ти клас.Родителите им ги пускаха само до времето когато са се научили малко да пишат и четат ./ това са все приказки казани от много тяхни родители по онези години / ,атези родители работеха в повечето случаи в почти всички предприятия - нали така беше?Значи имаха финансова възможност,и всичко друго ,както и българските семейства.Защо тогава ги спираха родителите им?Ще ти кажа защо : погледнато от историята им ,произхождението им ,поведението сред другите народи ,с които са имали през вековете назад връзки,се оказа ,че това племе е несъстоятелно да съдаде свои ценности системи,не желаят да се впишат в пейзажа на даден народ ,който временно ги е прниютил,защото винаги са се "излагали "със своето поведение и вътрешноплеменни порядки,винаги са проявявали своя крадлив ,подкупнически а от там и предателски нрав . Затова никой не ги еобичал ,за което те са си виновни.Затова ,циганина си остава такъв ,какъвто си е бил още от долината Ч(Ц)иган от преди повече от 1000години,и с неговата племенна психология.Така ,че и да го учим и да не го учим ,той си е "лошият генен матриал " /цитат от Б.Б/ на планетата.Него ,дори и да го докараш до образованост до 12-ти клас ,той пак не заслужава да му се издаде разрешително заО.О.,защото по милост са го избутали в школото. / по натиск от Евр.С-з/

Ние ,в тази немотия ,в тази демографска криза ,раждаме деца ,които вземат първи места в света по математика ,по народно творчество ,по спорта/за деца и юноши / и къде ли още не ,ате какво раждат ,/ деца раждат деца /,т.е. както при бълхите и кърлежите през 20-30 дни се плодят .Это защо мисля ,че за тяхния етнос ,само на професионално изявени индивиди може да им се издава оръжие / и въпреки всичко 1-о на ум /. Още може много да се говори в тази светлина ,но свършвам.Давам думата надруги!