Jump to content

За покупка на капки...

Recommended Posts

За покупка на капки против бълхи (Фронтлaйн) от Ебай ,

има ли законови ограниченя за частни лица в Българя?

За покупка на капки против бълхи (Фронтлaйн) от Ебай ,

има ли законови ограниченя за частни лица в Българя?

Мисля,че няма..но така като гледам цените им няма и смисъл от покупката..

Аз от 2 години не използвам артикула,защото няма ефект..нещо много го развалиха и не действа вече.

Фронтлайн си действа прекрасно, просто в България липсата на култура за обезпаразитяване на едрите и дребни животни, както и липсата на масови мероприятия за дезинсекция правят действието му силно ограничено.

Фронтлайн си действа прекрасно, просто в България липсата на култура за обезпаразитяване на едрите и дребни животни, както и липсата на масови мероприятия за дезинсекция правят действието му силно ограничено.

За съжаление няма как да се съглася.

Аз не съм единичен случай,който не е доволен от фронтлайн.Говорил съм с 10-на ветеринарни аптеки и доста познати и приятели всички са на мойто мнение,че фронтлай просто не действа вече.

От 2 години имам голям проблем с бълхите в нас и на кучето,използвал съм почти всички препарати на БГ пазар и нямат ефект.ю

Ако някой предложи нещо което има ефект и не съм го пробвал целия съм в слух...

За съжаление няма как да се съглася.

Аз не съм единичен случай,който не е доволен от фронтлайн.Говорил съм с 10-на ветеринарни аптеки и доста познати и приятели всички са на мойто мнение,че фронтлай просто не действа вече.

От 2 години имам голям проблем с бълхите в нас и на кучето,използвал съм почти всички препарати на БГ пазар и нямат ефект.ю

Ако някой предложи нещо което има ефект и не съм го пробвал целия съм в слух...

Прочети още веднъж какво ти е написала д-р Георгиева !

Използвам Фронтлайн и Адвантикс от 15 години на десетина кучета и досега не съм имал никакви проблеми, нито с бълхи, нито с кърлежи !

Обезпаразитявам два пъти годишно помещенията където живеят кучетата и на всеки два месеца им поставям Фронлайн или Адвантикс, като се старая да ги редувам през определен период.

Frontline COMBO има отблъскващ ефект за паразитите, какъвто е и Advantix.

Моите впечатления са, че Адвантикс е по- добър от Фронтлайн. Третирал съм кучето си с Фронтлайн(не намерих Адвантикс) и установих, че се справя с бежовите кърлежи, но не се справя с червените такива. Извинявам се за лаишкото обяснение, но не съм се зачитал за видовете кърлежи, просто ги различавам по цвят. А иначе и двата препарата се справят добре с бълхите.

п.п.Аз третирам кучето си всеки месец.

Разликата е, че Адвантикс има репелентен ефект или отблъсква кърлежите. Този ефект липсва при Фронлайна, неговият ефект е в убиване на кърлежа ,когато се е покатерил по животното.

Много важно условия за ефективното действие на препаратите е тяхното правилно поставяне!!!!

:)

Аз за моите от 2 години ползвам само Сертифект ,щото това е препарат ,който не позволява на кърлежите да се забият и по този начин предпазва кучето от предаването на болести ,пренасяни от тия гадове .Опаразитяването и смученето на кръв от кърлежите е най малкия проблем за животното ,в сравнение с няколко болести /ерлихиоза,лаймска болест,бабезиоза/,чийто развой много често е смъртоносен!Колкото до бълхите ,си действа безупречно .Но.......има едно "но",което всички имащи проблем пропускат ......ПРИЛАГАЙТЕ ПРЕПАРАТИТЕ ПРОТИВ ПАРАЗИТИ РЕДОВНО,а не само когато видите бълхи и кърлежи по животното си!!!

Ми за приложението ясно ,

но покупката не разбрахме дали има проблеми за полу4аване .

Ми за приложението ясно ,
но покупката не разбрахме дали има проблеми за полу4аване .

явно няма кой да отговори на този въпрос

За да не пиша нова тема за нещо , което предполагам не е ясно само на мен.

Има ли наистина такива нашийници , които предпазват от бълхи и кърлежи?

И ако да , то от къде да се сдобия с един такъв?

За да не пиша нова тема за нещо , което предполагам не е ясно само на мен.

Има ли наистина такива нашийници , които предпазват от бълхи и кърлежи?

И ако да , то от къде да се сдобия с един такъв?

Противопаразитни каишки можеш да закупиш от ветеринараните лекари и предполагам зоомагазините. Препоръчителни са на марките Интервет, Байер, Вирбак...

Има и създадени такива на натурална основа - примерно Sergeants Green. На пазара се появиха и магнитни медалъони срещу паразите - CatanDog.

Противопаразитни каишки можеш да закупиш от ветеринараните лекари и предполагам зоомагазините. Препоръчителни са на марките Интервет, Байер, Вирбак...

Има и създадени такива на натурална основа - примерно Sergeants Green. На пазара се появиха и магнитни медалъони срещу паразите - CatanDog.

Благодаря , точно на отговор от теб се надявах , а работят ли?

Благодаря , точно на отговор от теб се надявах , а работят ли?

хубав въпрос, но за съжаление не мога да отговоря. Имала съм противоречиви отзиви от стопани, може би трябва да пробваш и провериш какво е действието им. :)

хубав въпрос, но за съжаление не мога да отговоря. Имала съм противоречиви отзиви от стопани, може би трябва да пробваш и провериш какво е действието им. :)

Благодаря , ще пробвам.

• 4 months later...

Прочети още веднъж какво ти е написала д-р Георгиева !

Използвам Фронтлайн и Адвантикс от 15 години на десетина кучета и досега не съм имал никакви проблеми, нито с бълхи, нито с кърлежи !

Обезпаразитявам два пъти годишно помещенията където живеят кучетата и на всеки два месеца им поставям Фронлайн или Адвантикс, като се старая да ги редувам през определен период.

Frontline COMBO има отблъскващ ефект за паразитите, какъвто е и Advantix.

Въпросните препарати не действат при мен(сложени от ветеринар)...да препоръчате нещо друго

Вече 3 пъти поставям Активил. Убедих се, че действа смъртоносно на кърлежите. Бълхи не съм откривал.

Въпросните препарати не действат при мен(сложени от ветеринар)...да препоръчате нещо друго

Не съм ползвал други, понеже съм доволен от тези, които ползвам и затова не мога да препоръчам нещо различно.

Пробвай това, което препоръчва Жоро.

Не съм ползвал други, понеже съм доволен от тези, които ползвам и затова не мога да препоръчам нещо различно.

Пробвай това, което препоръчва Жоро.

Добре,ако го намеря в магазинната мрежа.

Проблема е с бълхите в нас..

Вече ще се ориентирам към каишките...незнам какво да правя вече

Като начало ликвидирай поселилите се бълхи и техните яйца на всички места, където са се разпространили в дома ти. Това са помещенията, до които има достъп кучето ти. Котките също носят бълхи и то много. Ако наоколо имаш котки, шансовете ти са силно намалени.

Намери спрей срещу скачащи и пълзящи насекоми и напръскай къщичката и около нея. В дома - меки мебели и трудно преносими такива. Всичко останало, което може да се изнесе навън и изтупа и изпере, го изнасяй. Така ще си гарантираш ликвидиране на причината, а не на следствието. Естествено завърши с обезаразитяването и на кучето. Адвантикс, Фронтлайн, Активил, все едно. Може би си мислиш, че не действат. А може би кучето ти се намира в постоянен контакт с бълхи и препаратът вече не им действа. Гадинките се адаптират. Това е природата.

От години ползвам каишка Килтикс, сменям я 2 пъти годишно и съм доволен. Бълхи никога, кърлежи - 1-2 единични случая. В началото я ползвах заедно с пипети, но сега самостоятелно.

ПП За първоначалното изчистване на дома и кучето мога да препоръчам това http://www.biokill.com.hk/main.php.

От 3-4 години ползвам фронтлайна и съм много доволен.Но поставям на цялото тяло ,а не само на врата както препоръчват.Като се има в предвид ,че третирам три кучета една опаковка категория 40 - 60 кг ми стига напълно(куче4тата ми8 са около 35- 40 килограма едното) и действа безупречно 2-3 месеца.

От години ползвам каишка Килтикс, сменям я 2 пъти годишно и съм доволен. Бълхи никога, кърлежи - 1-2 единични случая. В началото я ползвах заедно с пипети, но сега самостоятелно.

ПП За първоначалното изчистване на дома и кучето мога да препоръчам това http://www.biokill.com.hk/main.php.

Купих си каишката..след 1 час бълхи нямаше...малко е скъпа ,но поне има ефект.

Благодаря за съветите.

ползвам едно турско лекарство и съм много доволен особено за кърлежи .Казва се Батик 100ml шишенце и цената е 25 лв. 1мл. на 10кг .

Edited by kolt

ползвам едно турско лекарство и съм много доволен особено за кърлежи .Казва се Батик 100ml шишенце и цената е 25 лв. 1мл. на 10кг .

Аре ....номера. И ние го ползваме .....пълен ташак