Jump to content

Сериозен проблем с КЪРЛЕЖИ?!

Recommended Posts

Здравейте колеги... вчера реших да сменя мястото на едно от кучетата си и го преместих в другия край на двора си,където има съседен двор и къща!Днес отивам при хайванчето и гледам,че има нещо странно по него,когато го погледнах от близо бе пълно с дребни-червеникави кърлежчета повечето от които вече бяха мъртви ,но забити в него (понеже съм го накапал с лекарство самото куче и явно е до някъде ефикасно)...преместих го аз отново и едвам го изчистих от паразитите!
Моля ви,дайте съвет с какво да напръскам двора си,че и съседния...нещо страшно е!!!

Кажете име или марка на подходящо лекарство за пръскане,ръсене и т.н????!!

Благодаря ви,предварително!!!

Аз лично пръскам с НУРИЛЕ.

Ползва се за растителна защита,но повече от пет години пръскам района на кучетата и съм много доволен.А и е на много сносна цена

Edited by Наньо

Здравейте колеги... вчера реших да сменя мястото на едно от кучетата си и го преместих в другия край на двора си,където има съседен двор и къща!Днес отивам при хайванчето и гледам,че има нещо странно по него,когато го погледнах от близо бе пълно с дребни-червеникави кърлежчета повечето от които вече бяха мъртви ,но забити в него (понеже съм го накапал с лекарство самото куче и явно е до някъде ефикасно)...преместих го аз отново и едвам го изчистих от паразитите!

Моля ви,дайте съвет с какво да напръскам двора си,че и съседния...нещо страшно е!!!

Кажете име или марка на подходящо лекарство за пръскане,ръсене и т.н????!!

Благодаря ви,предварително!!!

Миналата година на един колега,му умря едното куче от тези кърлежи,а други две бяха на път да го последват.Проблема го разреши една фирма,която се занимава само с борба с вредителите.Опръскаха целия му двор+2 метра от съседния+кучетата и колибите -до края на годината,не се появиха ни кърлежи ни бълхи.Лошото е,че не ни казаха с какво пръскат.Сега чака да се пооправи времето и пак ще ги търси.Ако имаш някой познат който, работи в такава фирма,може да ти помогне.

колеги пръскаите с аикън. но копуваите от 20мл във пласмасово шише безвреден е.но не пръскаите кучетата с него това е битов инсегтицид но за двора и колибите е идеален знам от личен опит.и струва около 5лв шише.

Благодаря колеги...ще пробвам с това 'Айкън" пък да видим! ще споделя ефекта,само да спре дъжда!

Моето куче. През лятно време,от маи- до септември, живеем на село . И си отглеждаме зеленчуци когато пръскам с инсектициди зеленчуците като ми остане в пръскачката разтвор а бил тои; Нуреле, Карате , Фюри, Вазтак,БИ 58,Циперметрин винаги третирам двора и самото куче никави бълхи , кърлежи и там подобни.Даже последно време като ме види че пръскам и се се скрива в колибата от страх.Понеже го къпя цялото мокро до кости. А може би затова ме слуша толкова много.

Аз ползувам неостомозан, но само от ампула 5мл. Разтварям го в 2л вода и с пръскало от тези дето ги продават с препарат за прозорци или подобен /идеята е струята да е от фини капчици/ пръскам кучето и всички помещения. Нищо друго не ми е помогнало. предполагам че не е проблема в активното вещество, а в концентрацията. всичко което е разфасовано някъде в БГ е с ниска концентрация и не помага. Пробвал съм много препарати, но всичко което не е в ампула не ми е помогнало. Не знам как стоят нещата с ползуването на препарати които се ползуват за растителна защита.

Обръщайте повече внимание на този проблем , че по-миналата година едвам върнахме едното ми куче от оня свят.Беше заразен от кърлеж , 1 ден на системи и за 1 седмица 10 инжекции,и 3 месеца силна храна.Абе много е тежка тази инфекция за кучетата.Има симбтоми на ГАНА.

Обръщайте повече внимание на този проблем , че по-миналата година едвам върнахме едното ми куче от оня свят.Беше заразен от кърлеж , 1 ден на системи и за 1 седмица 10 инжекции,и 3 месеца силна храна.Абе много е тежка тази инфекция за кучетата.Има симбтоми на ГАНА.

Гана е инфекциозно заболяване по кучетата, нямащо нищо общо с инфекциите, пренасяни от кърлежи!!! Също така, заболяванията причинени от кърлежи не се лекуват за една седмица, лечението трае месеци. :)

Айкън за двора и колибата на кучето е идеален,и не знам как се казва един руски препарат ми го дава ветеринарят в спринцовка струва 6 лв за 40 дни.Слага се отзад на холката.Инак има и немски 20 лв за големите кучета пази от всичко даже и от глисти в сърцето,тения кърлежи и не знам си какаво още

• 2 weeks later...

Гана е инфекциозно заболяване по кучетата, нямащо нищо общо с инфекциите, пренасяни от кърлежи!!! Също така, заболяванията причинени от кърлежи не се лекуват за една седмица, лечението трае месеци. :)

Нито съм казал че ГАНА и инфекциите от кърлеж са едно и също, а че симбтомите са същите,нито че се е излекувал за 1седмица,просто за толкова време го изправихме на крака.

Нито съм казал че ГАНА и инфекциите от кърлеж са едно и също, а че симбтомите са същите,нито че се е излекувал за 1седмица,просто за толкова време го изправихме на крака.

Винаги, когато има неясен коментар коригирам / доизяснявам, защото този коментар често обърква потребителите на форума.

Например : инфекциозното заболяване гана има основни три форми, които много често преминават една в друга / от белодробни инфекции, кожни инфекции, гастроентерити, нервно-паралитични, загуба на ориентиране, зрение, слух и обоняние...и тн. до честият летален край/. Поради тази причина от Вашият коментар не става ясно кой точно симптом наподобява гана.

От друга страна схемата на третиране, която сте скицирали в едно изречение "1 ден на системи и за 1 седмица 10 инжекции,и 3 месеца силна храна..." е доста объркваща.

лек ден :)

Edited by Гергана Георгиева

Използвах 'Айкън" ...до преди няколко дни наблюдавах само 'трупове" на кърлежи...но вчера забелязах отново движение!
Сега ще изпръскам още веднъж и ако пак има живи твари след дни...ще трябва да се насоча може би към нещо по силно...

Използвах 'Айкън" ...до преди няколко дни наблюдавах само 'трупове" на кърлежи...но вчера забелязах отново движение!

Сега ще изпръскам още веднъж и ако пак има живи твари след дни...ще трябва да се насоча може би към нещо по силно...

колега търси по агроаптеките ПАДАН 95 и ще видиш много по голям ефект може би за винаги,проблема е че този препарат не се произвежда вече но тук таме още го има

колега търси по агроаптеките ПАДАН 95 и ще видиш много по голям ефект може би за винаги,проблема е че този препарат не се произвежда вече но тук таме още го има

Мерси...ще го потърся....явно е практика,ефикасните препарати и отрови да се спират от производство...това започвам да си мисля вече!!!

Поздрави!

Неостомезан разтворен и добре разбъркан с плажно масло рядко течно натривам по гърба и местата където не се ближе в самата кожа и намазвам от вътрешна страна нашийника който е грапава гума и задържа лекарството.Намирал съм кърлежи просто изсъхнали .Финансово изгодно и лесно за третиране.

Колеги става въпрос за 'дворно място" самите кучета ми са накапани и нямат паразити по тях!

Абе туй третиране с "ПАДАН" е голям риск!Ако го предозираш,край със помошника.Имам наблюдения върху няколко кучета.Вземи нещо обичайно за куче.Както каза колегата,купи си неостомезан!

Колеги....вие не четете какво пиша и за какво ми е нужно!

Пак казвам,аз по кучетата си кърлежи нямам...става въпрос за дворно място на 15-20 метра от тях!

Е тъй де.Напръскай си двора с това с,което и кучетата.Щом неостомезана ги убива,не виждам причина да търсиш друго,по-скъпо решение.Ако не вали нямаш ядове цял месец!

Колеги....вие не четете какво пиша и за какво ми е нужно!

Пак казвам,аз по кучетата си кърлежи нямам...става въпрос за дворно място на 15-20 метра от тях! Н

Не питай старило,питай патило.......Пръскай с Айкан,и недей се занимава с глупости......

;)

само този препарат ползвам и съм много доволен,но като си приказвах със светослав той каза че по кучетата няма а по двора на няколко метра от тях