Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
brakoniera2

Сериозен проблем с КЪРЛЕЖИ?!

Recommended Posts

Здравейте колеги... вчера реших да сменя мястото на едно от кучетата си и го преместих в другия край на двора си,където има съседен двор и къща!Днес отивам при хайванчето и гледам,че има нещо странно по него,когато го погледнах от близо бе пълно с дребни-червеникави кърлежчета повечето от които вече бяха мъртви ,но забити в него (понеже съм го накапал с лекарство самото куче и явно е до някъде ефикасно)...преместих го аз отново и едвам го изчистих от паразитите!
Моля ви,дайте съвет с какво да напръскам двора си,че и съседния...нещо страшно е!!!

Кажете име или марка на подходящо лекарство за пръскане,ръсене и т.н????!!

Благодаря ви,предварително!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично пръскам с НУРИЛЕ.

Ползва се за растителна защита,но повече от пет години пръскам района на кучетата и съм много доволен.А и е на много сносна цена

Редактирано от Наньо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги... вчера реших да сменя мястото на едно от кучетата си и го преместих в другия край на двора си,където има съседен двор и къща!Днес отивам при хайванчето и гледам,че има нещо странно по него,когато го погледнах от близо бе пълно с дребни-червеникави кърлежчета повечето от които вече бяха мъртви ,но забити в него (понеже съм го накапал с лекарство самото куче и явно е до някъде ефикасно)...преместих го аз отново и едвам го изчистих от паразитите!

Моля ви,дайте съвет с какво да напръскам двора си,че и съседния...нещо страшно е!!!

Кажете име или марка на подходящо лекарство за пръскане,ръсене и т.н????!!

Благодаря ви,предварително!!!

Миналата година на един колега,му умря едното куче от тези кърлежи,а други две бяха на път да го последват.Проблема го разреши една фирма,която се занимава само с борба с вредителите.Опръскаха целия му двор+2 метра от съседния+кучетата и колибите -до края на годината,не се появиха ни кърлежи ни бълхи.Лошото е,че не ни казаха с какво пръскат.Сега чака да се пооправи времето и пак ще ги търси.Ако имаш някой познат който, работи в такава фирма,може да ти помогне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги пръскаите с аикън. но копуваите от 20мл във пласмасово шише безвреден е.но не пръскаите кучетата с него това е битов инсегтицид но за двора и колибите е идеален знам от личен опит.и струва около 5лв шише.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги...ще пробвам с това 'Айкън" пък да видим! ще споделя ефекта,само да спре дъжда!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето куче. През лятно време,от маи- до септември, живеем на село . И си отглеждаме зеленчуци когато пръскам с инсектициди зеленчуците като ми остане в пръскачката разтвор а бил тои; Нуреле, Карате , Фюри, Вазтак,БИ 58,Циперметрин винаги третирам двора и самото куче никави бълхи , кърлежи и там подобни.Даже последно време като ме види че пръскам и се се скрива в колибата от страх.Понеже го къпя цялото мокро до кости. А може би затова ме слуша толкова много.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползувам неостомозан, но само от ампула 5мл. Разтварям го в 2л вода и с пръскало от тези дето ги продават с препарат за прозорци или подобен /идеята е струята да е от фини капчици/ пръскам кучето и всички помещения. Нищо друго не ми е помогнало. предполагам че не е проблема в активното вещество, а в концентрацията. всичко което е разфасовано някъде в БГ е с ниска концентрация и не помага. Пробвал съм много препарати, но всичко което не е в ампула не ми е помогнало. Не знам как стоят нещата с ползуването на препарати които се ползуват за растителна защита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обръщайте повече внимание на този проблем , че по-миналата година едвам върнахме едното ми куче от оня свят.Беше заразен от кърлеж , 1 ден на системи и за 1 седмица 10 инжекции,и 3 месеца силна храна.Абе много е тежка тази инфекция за кучетата.Има симбтоми на ГАНА.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обръщайте повече внимание на този проблем , че по-миналата година едвам върнахме едното ми куче от оня свят.Беше заразен от кърлеж , 1 ден на системи и за 1 седмица 10 инжекции,и 3 месеца силна храна.Абе много е тежка тази инфекция за кучетата.Има симбтоми на ГАНА.

Гана е инфекциозно заболяване по кучетата, нямащо нищо общо с инфекциите, пренасяни от кърлежи!!! Също така, заболяванията причинени от кърлежи не се лекуват за една седмица, лечението трае месеци. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айкън за двора и колибата на кучето е идеален,и не знам как се казва един руски препарат ми го дава ветеринарят в спринцовка струва 6 лв за 40 дни.Слага се отзад на холката.Инак има и немски 20 лв за големите кучета пази от всичко даже и от глисти в сърцето,тения кърлежи и не знам си какаво още

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гана е инфекциозно заболяване по кучетата, нямащо нищо общо с инфекциите, пренасяни от кърлежи!!! Също така, заболяванията причинени от кърлежи не се лекуват за една седмица, лечението трае месеци. :)

Нито съм казал че ГАНА и инфекциите от кърлеж са едно и също, а че симбтомите са същите,нито че се е излекувал за 1седмица,просто за толкова време го изправихме на крака.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито съм казал че ГАНА и инфекциите от кърлеж са едно и също, а че симбтомите са същите,нито че се е излекувал за 1седмица,просто за толкова време го изправихме на крака.

Винаги, когато има неясен коментар коригирам / доизяснявам, защото този коментар често обърква потребителите на форума.

Например : инфекциозното заболяване гана има основни три форми, които много често преминават една в друга / от белодробни инфекции, кожни инфекции, гастроентерити, нервно-паралитични, загуба на ориентиране, зрение, слух и обоняние...и тн. до честият летален край/. Поради тази причина от Вашият коментар не става ясно кой точно симптом наподобява гана.

От друга страна схемата на третиране, която сте скицирали в едно изречение "1 ден на системи и за 1 седмица 10 инжекции,и 3 месеца силна храна..." е доста объркваща.

лек ден :)

Редактирано от Гергана Георгиева

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок

Редактирано от Jori

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвах 'Айкън" ...до преди няколко дни наблюдавах само 'трупове" на кърлежи...но вчера забелязах отново движение!
Сега ще изпръскам още веднъж и ако пак има живи твари след дни...ще трябва да се насоча може би към нещо по силно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвах 'Айкън" ...до преди няколко дни наблюдавах само 'трупове" на кърлежи...но вчера забелязах отново движение!

Сега ще изпръскам още веднъж и ако пак има живи твари след дни...ще трябва да се насоча може би към нещо по силно...

колега търси по агроаптеките ПАДАН 95 и ще видиш много по голям ефект може би за винаги,проблема е че този препарат не се произвежда вече но тук таме още го има

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега търси по агроаптеките ПАДАН 95 и ще видиш много по голям ефект може би за винаги,проблема е че този препарат не се произвежда вече но тук таме още го има

Мерси...ще го потърся....явно е практика,ефикасните препарати и отрови да се спират от производство...това започвам да си мисля вече!!!

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неостомезан разтворен и добре разбъркан с плажно масло рядко течно натривам по гърба и местата където не се ближе в самата кожа и намазвам от вътрешна страна нашийника който е грапава гума и задържа лекарството.Намирал съм кърлежи просто изсъхнали .Финансово изгодно и лесно за третиране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги става въпрос за 'дворно място" самите кучета ми са накапани и нямат паразити по тях!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе туй третиране с "ПАДАН" е голям риск!Ако го предозираш,край със помошника.Имам наблюдения върху няколко кучета.Вземи нещо обичайно за куче.Както каза колегата,купи си неостомезан!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги....вие не четете какво пиша и за какво ми е нужно!

Пак казвам,аз по кучетата си кърлежи нямам...става въпрос за дворно място на 15-20 метра от тях!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тъй де.Напръскай си двора с това с,което и кучетата.Щом неостомезана ги убива,не виждам причина да търсиш друго,по-скъпо решение.Ако не вали нямаш ядове цял месец!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги....вие не четете какво пиша и за какво ми е нужно!

Пак казвам,аз по кучетата си кърлежи нямам...става въпрос за дворно място на 15-20 метра от тях! Н

Не питай старило,питай патило.......Пръскай с Айкан,и недей се занимава с глупости......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

само този препарат ползвам и съм много доволен,но като си приказвах със светослав той каза че по кучетата няма а по двора на няколко метра от тях

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове