Jump to content

Наглост,простащина и алчност

Recommended Posts

Младеж, пак си се превъзбудил нещо...

Гледах снощи репортажа по телевизията и се сетих за теб... :D

Репортерката /хубаво младо момиче/, доста ентусиазирана /подобно на теб/, се опитваше да обясни, как се ловят животни с тези капани и се продават за месо /понеже било здравословно/... :cap:

Другото внушение, което се опита да направи е, че тези животни се колят и готвят за кухнята на стопанството. Във всяко ловно стопанство се готвят диви животни, но те са отстреляни предварително от ловци, а не са хванати с капани и след това заклани за храна. Просто един приплод струва 100 лв. и е по-евтино на стопанството да си купи месо за готвене от магазина, от колкото да използват хванатите приплоди за тази цел.

Прави ми впечатление, че всички младежи в днешно време си мислите, че всичко знаете, и че вашето мнение е единствено правилното...???

Явно така са си мислили и онези тримата, които наскоро се ''загубиха'' в опита си да стигнат до ''Райското пръскало''...

В тази държава има компетентни органи, които имат правомощията да разследват и констатират нарушения !

Телевизията, журналистите и участниците в интернет форумите не са сред тях, колкото и да им се иска да бъдат такива.

На теб ти пожелавам да си все такъв ентусиаст, дори и нищо да не зависи от това, все пак явно ти доставя морално удоволствие да се бориш с вятърни мелници... :cap:

П.П. Няколко пъти ти обръщам внимание да наблегнеш повече на граматиката и правописа, все пак се опитваш да се правиш на морален съдник на други хора, а не знаеш да пишеш правилно на български език !

Смешно е, като се гледа от страни. Надявам се, че ще успееш да си откриеш правописните грешки и ще ги редактираш...?!

Г-н Генов, само искам да ви попитам, но отговора да е недвусмислен.

Подкрепяте ли поведението на тоя младия горски от репортажа?.

Обещавам тази полемика да не влизам, освен ако.....

Г-н Генов, само искам да ви попитам, но отговора да е недвусмислен.

Подкрепяте ли поведението на тоя младия горски от репортажа?.

Обещавам тази полемика да не влизам, освен ако.....

Разбира се, че не подкрепям и не одобрявам поведението му. То е грубо и арогантно, да не кажа просташко, което със сигурност ще му донесе доста неприятности за в бъдеще !

В предаването на бТВ "тази сутрин" имаше репортаж от журналистческо разследване в горско стопанство Балчик. Случаят със сниманите горски при капана и отвеждане на хванатото прасе е най-малкият проблем. Разказваше се още за най-мащабното неофициално набиране на огромни суми за черни каси в МЗХ и агенцията по горите. В студиото гостуваш и Г. Костов, бивш зам. Министър на земеделието. Той заяви, че откакто в министерството е влязло ДПС, е започнало диво бракониерство, масова сеч и корупция, уволнявани са директори на горски участъци и стопанства, които са се противопоставяли, премахната е система за надзор и охрана на горите и дивеча и т.н. Запитан, дали е запознат със схемата 19/45 (на деветнайсто число да се внасят 45 000 лева в черна каса на МЗХ) Костов отговори отрицателно. Но не отрече, че в системата на горите и дърводобива потъват десетки милиони левове, а горския фонд се унищожава.

Edited by JOR8

Капаните са ежедневие в ДЛС-Балчик.....Последната новина ,че 50% от лова и дърбодобива там са на концесия от Др.Пеевски.Доколко е истина-не знам.А иначе ,репортажа е 100% ИСТИНСКИ - и там това е ежедневие......

Драги колеги,приятели и съфорумци...ето за какво говорихме толкова време,ето каква е истината и реалността...

Лицемерно,престъпно и неописуемо поведение на хора,на които НИЕ даваме хляба...Къде сега е държавата?

Къде сега са 'органите на реда"? Къде сега сме ние? И до кога ще позволяваме това?

Това,което ще видите във следващия видео материал,не е единичен случай....а масова практика и бизнес,не на едно и две 'елитни ловни стопанства"...практика,която може би ще доведе до фатален край,защото природата...дори могъща и силна,не е необятна шир,нито неизчерпаем извор,не и когато става въпрос за даровете,които е направила и прави към нас,хората...

Но тук има и друго нещо,тук не става въпрос за нормални човешки създания...става въпрос за същества изгубили ценности,морал,етичност...за хора с изгубена човечност!Защо този репортаж не се публикува от ръководството на форума,защо не се повдигне като въпрос? Защо ли...защо ли се питам и аз...като същите тези хора,само преди броени седмици ни убеждаваха,че ТАКИВА КАПАНИ не съществуват,че такава практика не се налага в ловните стопанства...че не сме дорасли до тези среди и за това не разбираме....е нека да чуем сега коментарите по темата: http://btvnews.bg/video/videos/tazi-sutrin/kak-se-finansira-shemata-19-45.html

Каде са тия капани ми то няма това не е истина нали г-н Генов около частните стопанства не се лови дивеч,и аз така показах ама не ги разбирам тия неща бях се амбицирал лично да го убедя господина ама то като е тръгнало да върви сега са наред колегите около "ЕЛЕН".

Ако това бе тема за 'кой е по-по-най" сега тя щеше да е 10 стр. ...но понеже тук може да се засегнат определени интереси,да трябва да защитиш думите си,да застанеш с името си...и има вероятност да бъдеш словом нападнат,а и не само...всеки мирно си седи и главичката с тревата си равни!

Ей нали не сте овце,500 години малко ли на народа бяха...500 години,българското рушаха...до кога робското дълбоко в нас ще носим,колко поколения още ще просим?

За бога братя,събудете се!!!

Резултатите от пробуждането ще се проличат вечерта на пресконференцията...

Драги колеги,приятели и съфорумци...ето за какво говорихме толкова време,ето каква е истината и реалността...

Лицемерно,престъпно и неописуемо поведение на хора,на които НИЕ даваме хляба...Къде сега е държавата?

Къде сега са 'органите на реда"? Къде сега сме ние? И до кога ще позволяваме това?

Това,което ще видите във следващия видео материал,не е единичен случай....а масова практика и бизнес,не на едно и две 'елитни ловни стопанства"...практика,която може би ще доведе до фатален край,защото природата...дори могъща и силна,не е необятна шир,нито неизчерпаем извор,не и когато става въпрос за даровете,които е направила и прави към нас,хората...

Но тук има и друго нещо,тук не става въпрос за нормални човешки създания...става въпрос за същества изгубили ценности,морал,етичност...за хора с изгубена човечност!Защо този репортаж не се публикува от ръководството на форума,защо не се повдигне като въпрос? Защо ли...защо ли се питам и аз...като същите тези хора,само преди броени седмици ни убеждаваха,че ТАКИВА КАПАНИ не съществуват,че такава практика не се налага в ловните стопанства...че не сме дорасли до тези среди и за това не разбираме....е нека да чуем сега коментарите по темата: http://btvnews.bg/video/videos/tazi-sutrin/kak-se-finansira-shemata-19-45.html

Нищо лично към теб колега,но в репортажа виждам и чувам едни неща които някак си не се вързват .1 Данчо Йорданов казва ,че от капаните се изнася средно 25 тона месо годишно-правя една груба сметка ,че едно прасе грубо дава около 35 кг. чисто месо и какво се получава 25000 : 35 =714 прасета годишно или по две прасета на ден ???????? То остави това ,но пък ако е вярно ти представяш ли си с колко прасета разполага стопанството поне според мен би трябвало да са тройно повече от това което се хваща-лично мнение .2 Пусни репортажа на 2:08 минута,ми то човека трябва да направи патент-отвори кутията на Пандора -как се прави куче- свинар,а аз се бъхтя по гори и гатери ,а то само било номера да се сдобиеш със бременна свиня,само къде трябва да се уточни в кой месец и до колко броя се дават за да е сигурен човек .3 Сега ще те помоля да пуснеш на 2:55 минута-зная ,че ги разбираш нещата и ми кажи колко е диво "дивото" прасе след като е хванато в капан си яде спокойно сякаш се намира у дома си ?????? Ами то Данчо точно преди това ни разказва как свиня си чупи челюст от блъскане по мрежата а после гледам едно спокойно прасе как си хапва -на кое да вярвам и аз не зная.4 Последно което не разбрах за какво иде реч,ще те помоля за последно да си пуснеш репортажа и да погледнеш точно на 7:08 минута.Знаеш ли какво значи червената боя по пъновете- извършена незаконна сеч. Сега аз не мога да разбера следното -хем горските са констатирали нарушение което е извършено и са направили акт за известен или не известен нарушител а в същото време в репортажа се обяснява как безогледно се сече в гората,без да има контрол от държавните служители.Ако не си ме разбрал какво исках да ти кажа е ,че спокойно можеше горския да сложи марка в основата на пъна която да отговаря на цвета с който е маркирано насаждението предвидено за сеч и всичко ще да си е законно .5 В това което съм живял и видял е ,че е много рядко да те бият без причина.Аз не познавам такъв човек-пък ти ако знаеш сподели. Сега за да не започваме пак кой е прав и кой крив ще кажа ,че щом има дим ще има и огън

Edited by Иван Колев

Нищо лично към теб колега,но в репортажа виждам и чувам едни неща които някак си не се вързват .1 Данчо Йорданов казва ,че от капаните се изнася средно 25 тона месо годишно-правя една груба сметка ,че едно прасе грубо дава около 35 кг. чисто месо и какво се получава 25000 : 35 =714 прасета годишно или по две прасета на ден ???????? То остави това ,но пък ако е вярно ти представяш ли си с колко прасета разполага стопанството поне според мен би трябвало да са тройно повече от това което се хваща-лично мнение .2 Пусни репортажа на 2:08 минута,ми то човека трябва да направи патент-отвори кутията на Пандора -как се прави куче- свинар,а аз се бъхтя по гори и гатери ,а то само било номера да се сдобиеш със бременна свиня,само къде трябва да се уточни в кой месец и до колко броя се дават за да е сигурен човек .3 Сега ще те помоля да пуснеш на 2:55 минута-зная ,че ги разбираш нещата и ми кажи колко е диво "дивото" прасе след като е хванато в капан си яде спокойно сякаш се намира у дома си ?????? Ами то Данчо точно преди това ни разказва как свиня си чупи челюст от блъскане по мрежата а после гледам едно спокойно прасе как си хапва -на кое да вярвам и аз не зная.4 Последно което не разбрах за какво иде реч,ще те помоля за последно да си пуснеш репортажа и да погледнеш точно на 7:08 минута.Знаеш ли какво значи червената боя по пъновете- извършена незаконна сеч. Сега аз не мога да разбера следното -хем горските са констатирали нарушение което е извършено и са направили акт за известен или не известен нарушител а в същото време в репортажа се обяснява как безогледно се сече в гората,без да има контрол от държавните служители.Ако не си ме разбрал какво исках да ти кажа е ,че спокойно можеше горския да сложи марка в основата на пъна която да отговаря на цвета с който е маркирано насаждението предвидено за сеч и всичко ще да си е законно .5 В това което съм живял и видял е ,че е много рядко да те бият без причина.Аз не познавам такъв човек-пък ти ако знаеш сподели. Сега за да не започваме пак кой е прав и кой крив ще кажа ,че щом има дим ще има и огън

Дали да бъдеш овца в мъглата или вълк върху скала...сам избираш...щом ти харесва да бъдеш овчица,бъди!

Не е нищо лично,понеже винаги се появяваш след мен и се опитваш да оспориш това,което съм написал по всевъзможни начини...не ми е проблем!

А и тъкмо се сетих,ти какво работиш...ако не е разбира се,обществена тайна ?

....

Глупаво ще е да отговарям на въпросите ти,не ме интересува мен въпросния Данчо какъв е,колко разбира от кучета и ти колко се лашкаш по баирите...а да ти кажа и една малка истина,не е въпроса само да се 'лашкаш"! ;)

Сега какво е прасето в капана,вижда ли се на клипа как натоварват прасе от капана? Вижда се...после крият ли се като шушумиги и си преплитат езиците,крият се?

КОЙ ИМ ДАВА ПРАВО ДА ИМА КАПАН ТАМ? КАКВО ПРАВЯТ ТЕЗИ КАПАНИ ТАМ?ЗАЩО ТЕЗИ КАПАНИ СА ЗАРЕДЕНИ В ПЕРИОД НА РАЖДАНЕ И БРЕМЕННИ СВИНЕ?И ВИЖДАЛ ЛИ СИ ДИВО ПРАСЕ,ЗАГРАДЕНО В МРЕЖА КАКВО ПРАВИ? ОТГОВОРИ МИ?

Наистина се изумявам,какъв народ сме! Май е най-добре младите да си хващаме багажите и по въздушните 'пътеки" далеч от Родината....

Edited by Росен Генов
Намаляване на шрифта

Дали да бъдеш овца в мъглата или вълк върху скала...сам избираш...щом ти харесва да бъдеш овчица,бъди!

Не е нищо лично,понеже винаги се появяваш след мен и се опитваш да оспориш това,което съм написал по всевъзможни начини...не ми е проблем!

А и тъкмо се сетих,ти какво работиш...ако не е разбира се,обществена тайна ?

....

Глупаво ще е да отговарям на въпросите ти,не ме интересува мен въпросния Данчо какъв е,колко разбира от кучета и ти колко се лашкаш по баирите...а да ти кажа и една малка истина,не е въпроса само да се 'лашкаш"! ;)

Сега какво е прасето в капана,вижда ли се на клипа как натоварват прасе от капана? Вижда се...после крият ли се като шушумиги и си преплитат езиците,крият се?

КОЙ ИМ ДАВА ПРАВО ДА ИМА КАПАН ТАМ? КАКВО ПРАВЯТ ТЕЗИ КАПАНИ ТАМ?ЗАЩО ТЕЗИ КАПАНИ СА ЗАРЕДЕНИ В ПЕРИОД НА РАЖДАНЕ И БРЕМЕННИ СВИНЕ?И ВИЖДАЛ ЛИ СИ ДИВО ПРАСЕ,ЗАГРАДЕНО В МРЕЖА КАКВО ПРАВИ? ОТГОВОРИ МИ?

Наистина се изумявам,какъв народ сме! Май е най-добре младите да си хващаме багажите и по въздушните 'пътеки" далеч от Родината....

Винаги когато съм решил да пиша нещо или да опонирам някого съм се водил от факти или от собствени наблюдения и никога,запомни никога не съм се водил от това дали човека се казва Светослав Рашайков или Росен Генов и т.н. Дали това ти е проблем,какво да ти кажа - все ми е тая. Дали се лашкаш или теб те лашкат -ами ти си знаеш,аз написах ,че се бъхтя-а между бъхтене и лашкане има голяма разлика ;) . А и нещо си се объркал - на овце във вълчи кожи съм се нагледал и наслушал,но за теб важи най-точно : Всеки "Малък" гущер мечтае да стане голям крокодил . Хайде със здраве !!!!!!!!!!!

Ей, бъхтещият се по гатери, за пръв и последен път се включвам в разговори с пишман ловци. Няма гатер, който да ти научи кучето. Кучето се учи от стопанина: ако той е ловец, животното се научава да ловува, взимайки пример от този, който го води на лов. Истинските кучета-свинари нерядко отказват да работят в гатери, а гатерните възпитаници нерядко отказват да работят в свободни пространства. А за прасето в капана ....? Ти виждал ли си прасе в капан?Аз съм виждал 126 - на толкова съм правилснимки и видеозаписи!Уважаеми колега, благодарение на чудовищния стрес, преживяван от тези животни в капаните, държанието им е различно в различните случаи. Това зависи от бройката, сезона, кондицията, пола, в коя част от денонощието и т.н. Виждал съм прасе, което скача върху мен от 10 м, чупейки кол от оградата. Виждал съм умряло прасе от инфаркт! Виждал съм прасе, което гледа с празен поглед в една точка и не вижда, нито чува. Виждал съм прасета, които се хранят в капана. Виждал съм майка как стъпква пет от шесте си прасенца, докато я пусна.

А за "боя" - бой нямаше, имаше покушения върху живота ми. Три на брой за пет месеца, стрелба и т.н. Естествено, че аз бях ВИНОВЕН!

И никой не е казал, че тоновете месо са само от диви прасета, всичко е под ножа, включително и борсуците. Стига толкова глупости!

До колегата Данчо Йорданов, похвално е това което се опитваш да докажеш и да попречиш то да се случва за в бъдеще. Аз лично също съм попадал на корумпирани държавни служители, включително в системата на ИАГ, но то не означава, че абсолютно всички са такива. Искренно се надявам, проверките които ще се предизвикат въз основа на репортажа по телевизията да спомогнат неправдите да се прекратят и точно така трябва де действа.

Само още нещо искам да вмъкна, не е добре когато се обръщаш към непознат, то да е с подобен тон и нотка, още повече подобни определения към колега. Кой е дървен ... и кой точно какъв ловец е, най-малко не те прави по-добър човек.

Със здраве и се бори докрай!

За жалост в цялата държава ги има такива държавни служители не само в Балчик !!! Евала на колегата Данчо йорданов

Edited by barona011

Уважаеми ,колеги Данчо няма нужда от клавиатурни герои.Ако има нужда от нещо е това,което ви писа-пишете ,снимайте,свидетелствайте за нещата около Вас и ги атакувайте.Никой от нас не е света вода ненапита,най-малко той/отпреди 7години/ но това ,което става там при него е извън човешките разбирания за ,,грижа" към природата.Това е съсипване на природата!Кръв и убийства.....

Поздрави

Edited by Иван Кранево

Темата е отворена точно за това и за тези с техните престъпления към нас и гората.Мен това особено ме засяга ,защото бях дете ,когато спирахме с баща ми колата по горски пътища заради пресичащи елени,кошути или диви прасета .Сега виждам само чакали ако имаме късмет и сина ми стои изправен на предното стъкло на колата и пита ,,Тате кога ще видя животни" .Ето за това си струва да се гонят ,изобличават ,снимат и обвиняват тези мерзавци ,от които нищо не става в нормалния живот.

Не очаквайте тук интелектуален дуел, докато единия отстъпи нещата са много мръсни ,нека всеки на ,който му пука малко да си поисцапа ръцете и той и ви гарантирам ,че навсякъде в България нещата ще се подобрят.

Винаги съм се чудил на някои ''борци'' за разкриване на ''истината'' в нашите ловни полета и в частност ЛС в България. Борят се с всички сили и средства, а се срамуват да застанат с имената си ?
Предполагам, че това е някаква мимикрия, понеже, ако не е така, то тези анонимни потребители ''борци за разкриване на истината'' ще се окаже, че са просто едни обикновени лъжци и клеветници. Опитвайки се да използват публичното пространство за свои лични и користни цели, те сипят клевети, обиди и недоказани твърдения, криейки се зад имагинерна анонимност.
Мислейки си, че са анонимни, те имат самочувствие и увереност за недосегаемост и смятат, че всичко им е позволено.

А дали е така...???

Мисля да започна постепенно да разкривам истинските лица, които до сега пишеха под анонимни псевдоними, възползвайки се от техните приьоми, пък нека осталите потребители си направят съответните изводи.

Някои от засегнатите, могат да си потърсят правата пред компетентните органи в България.

Потребителя с ник ДММ в този форум, се нарича.... Същия си има публична страница във фейсбук, където сам си е качил снимката, която съм публикувал.

Смятам, че така е почтено, когато се водят някакви ''битки'' всеки да застава лично с името си и с лицето си и тогава да защитава своята теза.

Очаквайте скоро нови ''осветявания'' на някои от изявените ''анонимни'' потребители.

Edited by Росен Генов

Винаги съм се чудил на някои ''борци'' за разкриване на ''истината'' в нашите ловни полета и в частност ЛС в България. Борят се с всички сили и средства, а се срамуват да застанат с имената си ?

Предполагам, че това е някаква мимикрия, понеже, ако не е така, то тези анонимни потребители ''борци за разкриване на истината'' ще се окаже, че са просто едни обикновени лъжци и клеветници. Опитвайки се да използват публичното пространство за свои лични и користни цели, те сипят клевети, обиди и недоказани твърдения, криейки се зад имагинерна анонимност.

Мислейки си, че са анонимни, те имат самочувствие и увереност за недосегаемост и смятат, че всичко им е позволено.

А дали е така...???

Мисля да започна постепенно да разкривам истинските лица, които до сега пишеха под анонимни псевдоними, възползвайки се от техните приьоми, пък нека осталите потребители си направят съответните изводи.

Някои от засегнатите, могат да си потърсят правата пред компетентните органи в България.

Потребителя с ник ДММ в този форум, се нарича Даниел Монов. Същия си има публична страница във фейсбук, където сам си е качил снимката, която съм публикувал.

Смятам, че така е почтено, когато се водят някакви ''битки'' всеки да застава лично с името си и с лицето си и тогава да защитава своята теза.

Очаквайте скоро нови ''осветявания'' на някои от изявените ''анонимни'' потребители.

Не е лошо и ти да се представиш, иначе си противоречиш в поста.

А дали е така...???

Потребителя с ник ДММ в този форум, се нарича.... Същия си има публична страница във фейсбук, където сам си е качил снимката, която съм публикувал.

Този потребител е с наложено наказание BAN за обиди и заплахи към други потребители. Поради тази причина няма как да потвърди или отрече написаното по негов адрес, заради което коригирам споменатото име в коментара.

Ако някой се чувства обиден или заплашен от някой от регистрираните участници във форума, може да ми пише на ЛС за изясняване на нещата.