Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Да попитам и аз мнението на колегите, какво пушкало предпочитате 54 или 58?

Колега стрелял съм и с двете, с 54-ката се разделих защото не можах да откажа да я продам на един приятел който ме изяде с парцалите докато се съглася. И двете са много хубави пушки, 54-ката като че ли има малко по-мек откат. Интересното в случая е че 54-ката е може би пушката която е подлагана на най-много тестове за здравина, и наистина се оказва МНОГО ЗДРАВА.

Колко тежиш колега? От нервните стрелци ли си или си спокоен и тромав?

Като отговори сам ще разбере. Пък като гледам, може и лично да дойде да му демонстрираш, стига да почерпи де.

Като отговори сам ще разбере. Пък като гледам, може и лично да дойде да му демонстрираш, стига да почерпи де.

Хaризaх я,не беше зa мен,инaче с удоволствие. Много здрaвa е 54 кaтa,но тежките цеви....

Хaризaх я,не беше зa мен,инaче с удоволствие. Много здрaвa е 54 кaтa,но тежките цеви....

Не съм имал 54, само един път съм ходил на патици с такава и всичко пропуснах, винаги съм стрелял с надцевки и ми беше много неудобна, та може и за това. Цевите наистина са тежки и променят баланса. Чудно ми е защо са направени толкова дебелостенни, дали стоманата е такава, че по тънки не може, или просто са се презастраховали, което пък позволява яко хонинговане ако има язви.

Така е ИЖ 54 идва малко тежка но е тествана с троен заряд 6гр. барут Сокол и няма повреди след това и затова аз ловувам 30г. с нея и нямам намерения да се разделям.

• 1 month later...

Колко тежиш колега? От нервните стрелци ли си или си спокоен и тромав?

А що изкючваш комбинацията спокоен и бърз и що не съм виждал спортна пушка да е лека или те паничките са тромави.Поздрави и наслука че сезона почна .

А що изкючваш комбинацията спокоен и бърз и що не съм виждал спортна пушка да е лека или те паничките са тромави.Поздрави и наслука че сезона почна .

Абе те спортните пушки са даже и по тежки,но тежестта им е изнесена назад,докато при 54 ката цевите са тежки и баланса е точно в противоположната посока.

Мии,само изказвам мнение,защото аз не можах да свикна с това....

Дано при теб се получи.

Успешен сезон ти желая!

• 2 weeks later...

Та като сме почнали да я нищим темата:

Дъртата пушка на снимките е спортна,разтрубена. Фабрично не е тежка,а само 3,250..,тоест доста под теглото на една 54 ка

И понеже аз си я харесвам с тежка задница взех една идея от кухнята на великия Рамирес.

Тежестите отлях в празни гилзи 16 ти кал от олово. Използвах за контейнер пластмаса от гилзи и една спринцовка...и малко монтажно лепило за сглобката. Тампона отзад е от спринцовката. Пружината я намерих на едни отпадъци и се получи "устройството",което се вижда. Всичко тва се напъхва в приклада и се стяга задтилъка.

И ето...моята пушка е с 200 гр.по тежка от колкото беше с прилично тежка задница.

Сигурно е защото не мога да съм бърз и спокоен...,но пък и така си ми е по удобна.

А колко са тромави паничките често зависи от количеството изпита ракия предния ден ;)

ПП. Остана ми една 120 грамова отливка...даже е и боядисана. Мога да я харижа на някой горд собственик на иж 54.....ще му е от полза :),но кофтито е ,че 54ката няма такъв удобен отвор в приклада...

Успешен сезон на всички.

post-40964-0-03532900-1408979015_thumb.jpg

post-40964-0-58352200-1408979053_thumb.jpg

post-40964-0-80539500-1408979173_thumb.jpg

post-40964-0-51520900-1408979203_thumb.jpg

Edited by nqkoiotnqkade

Един приятел направи баланса на иж-54,доло-горе по метода на Бисер.Само,че вместо отливки,той натъпкал малко тоалетна хартия в предния край,а после допълнил със съчми -2/0.Наложило се няколко пъти да добавя съчми,докато докара баланса.

Поздрави.

Един приятел направи баланса на иж-54,доло-горе по метода на Бисер.Само,че вместо отливки,той натъпкал малко тоалетна хартия в предния край,а после допълнил със съчми -2/0.Наложило се няколко пъти да добавя съчми,докато докара баланса.

Поздрави.

И моя беше с нaсипaни сaчми,но кaто ги хвaнa корозиятa и текнaхa еди чернилки....