Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

5-ти октомври избори и или лов

Recommended Posts

Колеги пуснах тази тема,защото разбрах,че на 5.10.2014 щяло да има предсрочни парламентарни избори,а най-вероятно точно този уикенд ще бъде разрешен и ловът на едър дивеч,който повечето от нас чакат с нетърпение.Та мисълта ми беше дали ще отложат старта на едрият лов или ще го пуснат.Благодаря

Колеги пуснах тази тема,защото разбрах,че на 5.10.2014 щяло да има предсрочни парламентарни избори,а най-вероятно точно този уикенд ще бъде разрешен и ловът на едър дивеч,който повечето от нас чакат с нетърпение.Та мисълта ми беше дали ще отложат старта на едрият лов или ще го пуснат.Благодаря

На този етап няма кой да ти отговори правилно на поставения въпрос :)

По всяка вероятност откриването на груповия лов за едър дивеч ще си бъде в събота - 4.10.2014 г., както е по закон, а в неделя ще бъдат изборите. Ограниченията за носене и употреба на ОО са в правомощията на МВР и те действат до сега по някаква стара наредба в тази връзка. До преди няколко години дори в събота в деня за размисъл не можеше да се ловува /използва оръжие/, но на последните парламентарни избори това не се прилагаше.

Дано да се осъзнаят и да не създават проблеми на ловците в упражняването на любимото си хоби и в деня на изборите /неделя/.

Ако са умни, даже някой кандидати за бъдещи управници, биха се възползвали от тази възможност, да привлекат още някой глас в тяхна подкрепа по този начин... :cap:

Но има и др вариант,ако забранят ловът на всякакъв дивеч на 5.10 от 130 000 хил все половината ще отидат до урните това са 65000 хил гласа.Но както каза още е рано просто ми беше интерестно да чуя мнението на колегите.Благодаря

Според мен на 05.10.2014 няма да има бележки за лов. Поне такава им беше практиката.

... те и сега искат да ни "улеснят" в избора, като направят гласуването задължително.

Но има и др вариант,ако забранят ловът на всякакъв дивеч на 5.10 от 130 000 хил все половината ще отидат до урните това са 65000 хил гласа.Но както каза още е рано просто ми беше интерестно да чуя мнението на колегите.Благодаря

Този вариант също не работи, защото, който не иска да гласува, може да отиде за риба или за гъби... :)

Няма значение какъв е ловът /на какъв дивеч/, понеже това ограничение не е свързано с лова, а с използването на ОО... :police:

По линия на ОЛТ и досега не е имало проблем, винаги се е ловувало, понеже няма как да се знае кога ще има избори в страната, при подаване на заявките за такъв лов.

За съжаление, гласуването е акт на свободно волеизявление на суверена /народа/ може би единственият, при което ако оставиш друг да го свърши вместо теб, винаги съжаляваш след това. Би трябвало да разсъждаваме като зрели хора и да поставим своите и на своите близки приоритети пред изкушението да удовлетворим егото си.

Независимо от всичко смятан, че в деня на изборите няма да има лов.

Лично според мен изборите трябваше да бъдат на много по ранна дата,но с такова управление такава държава ни очаква. Хем искат по бързо да си отиде тройната коалиция,хем искат повече да останат,не искам да разбирам логиката на псевдо политиците,но определено ще гласувам,дори и да имаше лов на 05.10.14г.

Този вариант също не работи, защото, който не иска да гласува, може да отиде за риба или за гъби... :)

Не е баш така - давам пример с мен самия - искам да гласувам, но ако има лов.... то се знае....

И все пак подкрепям мнението на колегата Жоро, че трябва да постъпим отговорно и да не даваме на хора дето си "рисуват" (буквално) името да ни определят съдбата!

Не е баш така - давам пример с мен самия - искам да гласувам, но ако има лов.... то се знае....

И все пак подкрепям мнението на колегата Жоро, че трябва да постъпим отговорно и да не даваме на хора дето си "рисуват" (буквално) името да ни определят съдбата!

Какво пречи на тези, които искат да гласуват, да го направят...?

Аз от както има избори, не съм пропускал да гласувам нито веднъж, а и ловен излет не съм пропускал от както съм станал ловец :)

Явно има начин, стига да има желание !

Според мен, Лов в неделя няма да има, но мисля да отида рано при започване на изборния ден да си пусна гласа и после в гората, без пушка разбира се, на лов може да се ходи и без пушка!

Предвит обстоятелствата които се случиха в Лясковец и напрегнатата обстановка,за използването на оръжия мисля,че на 4.10 ще открием, а на 5.10 който иска да гласува,за гъби,риба или на някоя поляна с някоя булка.Дано се намери някакав приемлив вариант

Edited by gonso_9

Пичове, дръжте се сериозно - няма как да има лов в изборен ден !

Но нищо не пречи да има компенсация, и сигурно така ще стане ...

Какво пречи на тези, които искат да гласуват, да го направят...?

Аз от както има избори, не съм пропускал да гласувам нито веднъж, а и ловен излет не съм пропускал от както съм станал ловец :)

Явно има начин, стига да има желание !

Е то желание има, но като съм на 100 км от дружинката и то не по магистралата няма как да стане. Затова ще се пропусне един ловен ден.

Предвит обстоятелствата които се случиха в Лясковец и напрегнатата обстановка,за използването на оръжия мисля,че на 4.10 ще открием, а на 5.10 който иска да гласува,за гъби,риба или на някоя поляна с някоя булка.Дано се намери някакав приемлив вариант

Хайде де спрем с това Лясковец ... , няма нищо общо с темата ... , пък и не виждам кой знае какви последици на нашего брата след това ..... Някъде все още има хора с глави в които има нещо ..

Edited by ДБД

Най-вероятно неделният ден ще бъде "почивен" за законно ловуващите ловци.

Според мен НЕ следва заради този пропуснат ловен ден, да се лансира идеята за удължаване с още 1 седмица през януари ловът на диви прасета.

Е то желание има, но като съм на 100 км от дружинката и то не по магистралата няма как да стане. Затова ще се пропусне един ловен ден.

Не си запознат. Има начин. И в чужбина да пътуваш, пак има начин, но зависи къде отиваш...

http://www.pravoto.com/site/diction/6084-udostoverenie-za-glasuvane-na-drugo-myasto

Наслука и задължително да гласуваш!!!

Edited by пламенчо

Не си запознат. Има начин. И в чужбина да пътуваш, пак има начин, но зависи къде отиваш...

http://www.pravoto.com/site/diction/6084-udostoverenie-za-glasuvane-na-drugo-myasto

Наслука и задължително да гласуваш!!!

Не е толкова просто обаче. Ако трябва да гласувам на това друго място, където ловувам, ще трябва да гласувам за друга партия ;) (шегичка)

Като дадох пример с случката в Лясковец исках да кажа,че сега всички ще ни гледат под лупа за ползването на ОО и надали ще ни разрешат да ги ползваме по време на изборите предвит,че ще глауват височайши особи от парламента и може някой почерпен апък и трезвен колега да ни отърве от един двама измамника.

• 2 weeks later...

Г-н Терзийски е побликувал вав фейсбук,че на 5.10 лов няма да има като е цитирал някакъв депотат от бсп.Ама се е объркал като е казал'че по традиция откриването на едър лов е първата неделя от октомври до колкото знам от както съм ловец все сме откривали в събота.Цялата статия май я е взел от в.Труд

Г-н Терзийски е побликувал вав фейсбук,че на 5.10 лов няма да има като е цитирал някакъв депотат от бсп.Ама се е объркал като е казал'че по традиция откриването на едър лов е първата неделя от октомври до колкото знам от както съм ловец все сме откривали в събота.Цялата статия май я е взел от в.Труд

Не ги четете тези статии във вестниците и във фейсбук, журналистите е ясно колко разбират от лов, даже и да им е казал някой нещо в тази връзка, те докато отидат в редакцията да напишат статията и са забравили какво точно са им казали... :)

След това импровизират, да му мислят тези които ги четат... :cap:

Има си закон и правилник, където си пише всичко свързано с лова !

Тази година откриването на груповия лов на едър дивеч ще бъде на 4.10.2014 г. в събота !

На 5.10.2014 г. лов сигурно няма да има, понеже тогава ще бъдат изборите и в тази връзка ще бъде забранено използването на огнестрелно оръжие, както е било и досега, но пък може да отидете за риба или за гъби :)

Като дадох пример с случката в Лясковец исках да кажа,че сега всички ще ни гледат под лупа за ползването на ОО и надали ще ни разрешат да ги ползваме по време на изборите предвит,че ще глауват височайши особи от парламента и може някой почерпен апък и трезвен колега да ни отърве от един двама измамника.

А случайно някой да знае кога е байрама ..... и дали случайно не е точно по това време .... и дали случайно няма да има много гости по същото това време за този празник ... ???

А случайно някой да знае кога е байрама ..... и дали случайно не е точно по това време .... и дали случайно няма да има много гости по същото това време за този празник ... ???

То това ясно, че така - важното е НИЕ да не гледаме отблизо "гостите" как ни управляват, а също да се включим в процеса ...

Edited by м. Асен