Jump to content

Как се подготвяте за откриването на прелетния дивеч пъдпъдъците и гургулиците?

Recommended Posts

Аз щот най си обичам пъдпъдъка имам останали 50 патрона от миналия сезон подариха ми за рожденния ден още 50 броя ще си взема още 200бр десетки и съм готов за откриването.Чакам го с нетърпение откриването щот си имам и ново куче в отбора та така.На слука през новия сезон. ;)

Аз пък ходя всеки ден с кучетата за по няколко часа в полето да тренираме. Намерил съм едо хубаво стърнище, до него голяма поляна с люцерна, а по средата хубав язовир за разхлаждане. Вече плуваме уверено, намираме по няколко пъдпъдъка и някой и друг фазан, а привечер наблюдаваме гургулиците, които прелитат над язовира, след като са похапнали от близкия блок с грах.

Днес ходихме и на стрелбището, където се проведе официалната тренировка за предстоящото състезание за купата на НЛРС-СЛРБ, което ще се проведе утре и в неделя на ЛСК "Витска Елия'' - Плевен.

Изстрелите изобщо не ни правеха впечатление, даже ходихме да видим от близо какви са тези стрелци, които стрелят по някакви панички :)

И аз се подготвих. Свързах се с приятел от форума на който гостувах миналия сезон и съм сигурен,че ще си изкараме весело откриването на ловния сезон и тази есен. Останалото е само слука или както се казва "Божа работа" ,а оръжието ,мунициите и прочие са подробности..

Аз пък ходя всеки ден с кучетата за по няколко часа в полето да тренираме. Намерил съм едо хубаво стърнище, до него голяма поляна с люцерна, а по средата хубав язовир за разхлаждане. Вече плуваме уверено, намираме по няколко пъдпъдъка и някой и друг фазан, а привечер наблюдаваме гургулиците, които прелитат над язовира, след като са похапнали от близкия блок с грах.

Днес ходихме и на стрелбището, където се проведе официалната тренировка за предстоящото състезание за купата на НЛРС-СЛРБ, което ще се проведе утре и в неделя на ЛСК "Витска Елия'' - Плевен.

Изстрелите изобщо не ни правеха впечатление, даже ходихме да видим от близо какви са тези стрелци, които стрелят по някакви панички :)

Браво Роска а по Лозица имали ги пъдпъдъците? ;)

Здравейте колеги,с наближаването на очакваният с такова напрежение и желание сезон естествено е напрежението във всички запалени по този лов да расте с всеки изминал момент.Но с добрите новини винаги вървят и лошите.Около Плевен,говоря за района на селата Брестовец,Тодорово,Горталово,Ралево,а и много други заедно с жътвата върви и масово пръскане с хербециди по стърнищата и оране,а това нали знаете какво означава,голяма мъка да намериш що-горе годно стърнище за да изпиташ удоволствието от така желаният лов.И все пак наслука на всички колеги през новият ловен сезон и дано има много поводи за хвалба.

Здравейте колеги,с наближаването на очакваният с такова напрежение и желание сезон естествено е напрежението във всички запалени по този лов да расте с всеки изминал момент.Но с добрите новини винаги вървят и лошите.Около Плевен,говоря за района на селата Брестовец,Тодорово,Горталово,Ралево,а и много други заедно с жътвата върви и масово пръскане с хербециди по стърнищата и оране,а това нали знаете какво означава,голяма мъка да намериш що-горе годно стърнище за да изпиташ удоволствието от така желаният лов.И все пак наслука на всички колеги през новият ловен сезон и дано има много поводи за хвалба.

Лошо лошо ами то почти навсякъде е така с това модерно земеделие дано оставят по някое друго стърнище че да има къде да ходим на този хубав и емоционален лов.На слука. ;)

Купих си нови обувки за пилешкия лов,а за патроните имам три кутии 11номер от миналата година и новото което е имам нова дратхаарка на две години която на бекасарския лов се представи много добре като се има в предвид,че за първи път ловува на бекас.Чакакаме пъдпъдъчия!

Купих си нови обувки за пилешкия лов,а за патроните имам три кутии 11номер от миналата година и новото което е имам нова дратхаарка на две години която на бекасарския лов се представи много добре като се има в предвид,че за първи път ловува на бекас.Чакакаме пъдпъдъчия!

А така дано има пъдпъдък и кучето много да те радва че то от това да застане кучето на стойка и да ти го апортира после по хубаво няма.Много слука през новия сезон. ;)

Аз щот най си обичам пъдпъдъка имам останали 50 патрона от миналия сезон подариха ми за рожденния ден още 50 броя ще си взема още 200бр десетки и съм готов за откриването.Чакам го с нетърпение откриването щот си имам и ново куче в отбора та така.На слука през новия сезон. ;)

Ето го и Барс и той чака с нетърпение новия сезон първи за него.Подготвен е вече всяка сутрин сме на тренировки по час два зависи колко време имам. ;)

post-22969-0-86457800-1405174580_thumb.jpg

Edited by Манол Манолов

То май няма за какво да се приготвяме...Ожънаха ечемика и го изораха за точно три дни, ако направят така и с житото пак ще отлятят преди началото на сезона като миналата година..

Ние пък сме готови с всичко......патрони на корем,лъснати пушки,нови дрехи.....ама това са най тягостните 45дни до сезона......и псетата в депресия:).....

post-16599-0-59551900-1405396603_thumb.jpg

Ето го и Барс и той чака с нетърпение новия сезон първи за него.Подготвен е вече всяка сутрин сме на тренировки по час два зависи колко време имам. ;)

Наближава сезона ще ги скъсам тези пъдпъдъци. ;)

post-22969-0-63981200-1405421187_thumb.jpg

Благодаря за пожеланията колега,много слука и хубави моменти с малкия звяр.

Е, Туловката е наклепана, комплектована със стотина патрона, на кучката изрязах ноктите (до днес не знаех че се прави педикюр на куче:)).

Какво друго - нищо. Евентуално бележка за неочукан от градушката пъдпъдък, щото тука си беше страшно положението, не вярвам да има останали живи, та камоли яйчица. Па ако няма ще пердашиме панички на откриването и ще чакаме Добрия Господ :).

Има ли вече яснота от коя дата ще се открива?

Има ли вече яснота от коя дата ще се открива?

Втората събота на август това значи на 9 август го откриваме. ;)

Днес с приятели се подготвихме ето така ;) че наближава

http://youtu.be/S48x0BxaBi4

Днес с приятели се подготвихме ето така ;) че наближава

http://youtu.be/S48x0BxaBi4

Е те това е подготовка.На слука. ;)

Благодаря, колега. Най-хубавото е, че е достъпно за всеки мераклия. Няма такси за разносвачи, водачи, МПС-та и т.н.

На слука и на теб ;)

Тренировките стават все по-чести и по-дълги, откриването на ловния сезон наближава и не трябва да се излагаме :)

Ето днес каква я свършихме за няколко часа... :cap:

post-3218-0-74800000-1405885867_thumb.jp

post-3218-0-66998000-1405885868_thumb.jp

post-3218-0-92335700-1405885869_thumb.jp

post-3218-0-45899500-1405885871_thumb.jp

post-3218-0-75298200-1405885872_thumb.jp

На пълно съм готов с Барс.Това е първата му стойка на пъдпъдъча майка само на 5 месеца и 13 дни е моя Барс а вече върши чудеса. ;)

post-22969-0-35558700-1406037886_thumb.jpg

Днес вече и ние "Шибеците"-Лас Вегаската Българска агитка решихме да потренираме за сезона! Тъй като тук откриването е на 1ви септември и до края на септември са отворени само гургулиците,та решихме да инсталираме по височко машината и да постреляме 3те задължителни позици за гургулица...т.е. прелитаща от дясно на ляво над глава,идваща над глава и от ляво на дясно! В града беше 111фаренхайта(44целзия) и трябваше да си вземем и бира,въпреки че в планината над Вегас беше с 15градуса по хладно :) На снимките по долу...: Температурата снимана в камиона ми,пушки,панички,кучета и позициите от които стрелхме,,,,,...женското ми куче Марчела беше уплашена от изстрелите и остана да гледа само през прозореца на камиона :) Имахме хубав ден извън градските жеги а и стреляхме доста добре.....около 85% успеваемост :)

post-16599-0-17394300-1406094813_thumb.jpg

post-16599-0-52171300-1406094844_thumb.jpg