Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Колеги, понеже се наложи да си продам преди година ТИКА-та, и сега нямам възможност за по скъпа пушка, та съм се насочил към Застава М70, калибър 308 Win или 7 Rem Mag ... Някой може ли да ми каже мнения за тази карабина, добри ли са, точно ли стрелят, затвора как е ? Ще се радвам да почета като цяло дали е добър избор. Знам ,че не е на нивото на Маузер или Блазер, но все пак за тези пари,който мога да отделя.

Наслука!

Edited by generala_ak47

Затвора се движи малко по-трудно, но не е голям проблем.Пълнителя се пълни само отгоре, не е толкова лесно да пуснеш 1 патрон пред затвора и да го вкараш вътре ,а трябва по-скоро да го подведеш малко в патронника.За това е хубаво дори и един патрон да вкараш да то сложиш направо в пълнителя.Точността на карабините си е в рамките на нормалното от 3 до 6 см на 100м с ловни патрони, с FMJ скъпички патрони може и по-добре. Оксидацията е малко слаба и паoа по-лесно ,като на CZ .Дървенията няма проблеми.

Благодаря ти колега! Това за патроните не го знаех ... оксидацията щом е слаба, също го считам за минус ...с Тиката нямах проблеми 4 години с това. Не знам, дали да не посъбера малко повече пари за Тика пак, или CZ, Winchester болтова. Колебая се.

Не се колебай! За парите си Тикка е отлична сделка.

Заставата стреля относително добре, но са необходими някои заигравки тук-там. Островръхите куршуми ги подбива.

Впрочем - гледал ли си Хова? Вярно, няма механичен мерник, но пък иначе е на нивото на Тикка. А и май имаше промоции някакви в Армада.

Затвора се движи малко по-трудно, но не е голям проблем.Пълнителя се пълни само отгоре, не е толкова лесно да пуснеш 1 патрон пред затвора и да го вкараш вътре ,а трябва по-скоро да го подведеш малко в патронника.За това е хубаво дори и един патрон да вкараш да то сложиш направо в пълнителя.Точността на карабините си е в рамките на нормалното от 3 до 6 см на 100м с ловни патрони, с FMJ скъпички патрони може и по-добре. Оксидацията е малко слаба и паoа по-лесно ,като на CZ .Дървенията няма проблеми.

Колега ти имаш ли застава или това са странични наблюдения?

Така като ползвател и фен на марката, ще изкажа моето мнение по въпроса, та затвора се движи нормално е не е като на Щаер от 2400 но се движи нормално, потроните се поставят в магазина отгоре и не е нужно да ги подвеждаш или пипаш повече, групи нормални 2-3-4 см. в зависимост от патроните, но чак 6 ми е малко нереално, подбива върховете на някой куршуми, но не на всички аз ползвам с полимерен връх и няма проблем... Оксидацията и е доста добра и това, че пада лесно не е вярно, има по добра оксидация от доста други пушки, за дървенията да ти кажа по старите са с по груба дървения но пък се оправя лесно с леко доишкурване, а новите нямат този проблем и прикладите изглеждат добре, за мен е прекрасно оръжие, заслужава си парите, общо взето това е ако имаш други въпроси относно монтаж и други подробности пиши на лични или тук. Поздрави и успех

Ето и снимка на прострелката от моята застава, група под 3 см. на 115 метра

post-40851-0-44558600-1406563562_thumb.jpg

Изстрелял съм 100+ патрона със такава застава ,не знам от кое поколение е ,но затвора си върви малко трудно, а за поставянето на патроните в пълнителя ,нещо не си ме разбрал ,прочети го па ако имаш желание.

• 1 month later...

Колеги, да се похваля и аз . Преди 4 дена си купих Zastava M70 в калибър 7х64. Калибър,който много малко ми е известен, но доста се поразчетох за него тези дни. Дървен приклад, много добре ми пасва и особено ми харесват механичните прибори. Затвора наистина не е като на ТИКА-та ми преди, но пак си върви добре, мазничко и с времето все по свободно ще стане ми казаха от ВИПа.

Честито колега! И много брусове да натръшкаш с нея :)

Много мерси колега ! И на тебе да се връща тройно :)

Добър избор колега, съотношението цена - качество за момента е най-доброто на пазара, не слушай псевдо разбирачите какво пишат, важното е да ти пасва оръжието, за оксидацията мога смело да твърдя, че е добра, по стечение на обстоятелствата моята пушка ме изчака около 2-3 месеца във ВИП-а докато я прибера вкъщи, пипах я доста при първоначалния оглед след това я прибраха в склада. Взех я в понеделник и отпечатъците ми стояха по нея без да има и петънце ръжда, а дланите ми се потят, за сравнение ЧЗ-то ми /550/, само два дни след като съм го пипал и не съм го протрил с "мазен" парцал му избива шарка, за затвора също мога да твътдя, че движи доста по-мазно от ЧЗ-то, за пълненето също съм на мнение, че магазина е много по-удобен за бързо вкарване на 1-2 патрона в сравнение с пълнителя, налагало ми се е с ЧЗ- то да дозаредя и стана доста бързо. За точност все още не мога да говоря защото не съм я прострелял още, но като се има предвид калибъра на моята /9.3x62/ и това че е с бързомер не очаквам чудеса. Но аз съм я купил за гъсталака и за късото.

Честито и много радостни моменти да имаш с новата придобивка !

Честито колега, желая ти много слука, купих си Застава през февруари тази година но М98 , а не М70 и съм много доволен, прекрасна пушка, класика в жанра, отлично изпълнение, и отлично съотношение между цена и качество, убеден съм че и ти ще останеш много доволен.

Колеги ,много ви благодаря ! Ще се надявам да се похваля тази година живи и здрави със слука :) И на вас желая това,разбира се.

• 2 weeks later...
  • 3 years later...
На 9/12/2014 at 20:29, generala_ak47 написа:

Колеги, да се похваля и аз . Преди 4 дена си купих Zastava M70 в калибър 7х64. Калибър,който много малко ми е известен, но доста се поразчетох за него тези дни. Дървен приклад, много добре ми пасва и особено ми харесват механичните прибори. Затвора наистина не е като на ТИКА-та ми преди, но пак си върви добре, мазничко и с времето все по свободно ще стане ми казаха от ВИПа.

Здравей колега! Аз също от много време наблюдавам разни карабини и калибри ,след като забраниха 13/0 ,започнах да купувам бренекета естествено магнум .но и тях ги направиха златни .Тези които ползвам аз са на Уинчестер ,Ремингтон ,Федерал  ,всичките които изброих вече под 5лв.няма , за това реших да си взема нарезно. Спрял съм се на 308W и 7X64  , естествено нямам излишни пари за скъпи играчки . Спрял съм се също на Zastava M70 в калибър 7х64. , защото аз ходя и много често гонач.Само имам един съществен проблем ,че съм левичар и ще ходя до Випа да питам да ли мога да я поръчам с ляв гриф.Ако можеш да споделиш малко повече информация ще съм ти благодарен. Желая ти много здраве и ловна слука с новата ти придобивка !