Jump to content

Застреляха избягалия ягуар от зоопарка в Ловеч

GEORGI PL
 Share

Recommended Posts

Не, не е геройство. Така явно го е наложила обстановката или ситуацията. Да не забравяме, отново, че те са били повикани - ловци, пожарна и полиция, за да решат проблема на управата на зоологическата градина. И на тях, същите, не са им раздадени упойващи стрелички... , а собствените им оръжия..., така че ясно е в зародиш какъв ще бъде краят.

А от тук възниква един друг въпрос, който се коментира много в нашите среди

НИМА Е ГЕРОЙСТВО ИЛИ ЛОВ ДА ОТИДЕШ НА САФАРИ В АФРИКА, В ЗАГРАЖДЕНИЕ ИЛИ РЕЗЕРВАТ, ДА ТЕ ВОДЯТ ЛОВНИ ЕГЕРИ /ЛОВНИ ВОДАЧИ/ С ДЖИПОВЕ И ТЕМ ПОДОБНИ ДО ЯТАКА ИЛИ ХРАНИЛКАТА, НА КАКВОТО И ДА БИЛО ЖИВОТНО, И ДА ОСТАНЕ ЕДИНСТВЕНО ДА СЛОЖИШ "КРЪСТЧЕТО" НА СКЪПАТА СИ ОПТИКА И ПУШКА И ДА ВЪЗПРОИЗВЕДЕШ ИЗСТРЕЛ?

ТОВА ГЕРОЙСТВО ЛИ Е ИЛИ УБИЙСТВО? ... КАЖЕТЕ..., НО СЪС СИГУРНОСТ НЕ Е ЛОВ ЗА МЕН!

Едното няма нищо общо с другото, не е толкова трудно да се разбере, стига да има желание, но явно такова липсва

И недей да викаш с тези главни букви, няма да ти помогне в отстояване на тази теория !

Обикновено, мнения и умозаключения в тази посока, дават винаги кора, които нямат никаква представа как стават нещата в действителност !

Гледат филми, четат книги /макар и рядко/ и след както са си изградили някаква собствена представа за нещата, започват да правят ''компетентни'' заключения.

Хубаво е сега ловеца, застреля ягуара, да си го плати по цени за ловен туризъм за този вид и хем зоопарка ще си купи ново животно, хем ловеца ще може да се похвали, че е бил на сафари :)

• Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Едното няма нищо общо с другото, не е толкова трудно да се разбере, стига да има желание, но явно такова липсва

И недей да викаш с тези главни букви, няма да ти помогне в отстояване на тази теория !

Обикновено, мнения и умозаключения в тази посока, дават винаги кора, които нямат никаква представа как стават нещата в действителност !

Гледат филми, четат книги /макар и рядко/ и след както са си изградили някаква собствена представа за нещата, започват да правят ''компетентни'' заключения.

Хубаво е сега ловеца, застреля ягуара, да си го плати по цени за ловен туризъм за този вид и хем зоопарка ще си купи ново животно, хем ловеца ще може да се похвали, че е бил на сафари :)

Ха-ха :mail1: Вие сериозно ме разсмяхте г-н Генов с определението за "викащи" главни букви. Не знам в сайта да е наложено с какви букви да се пише освен критерия да е на кирилица. :umnik2:

Не желая да захапвам онова парче, което вие сдъвкахте относно това, кой какви филми е гледал и какви книги чел, тъй като е много глупаво мерило за ваше сведение. А относно таксуването на ягуара, г-н Генов, да ви кажа още нещо: явно сте запознат с ценообразуването на отстрелян дивеч за ловен туризъм чрез убийство. Но първо и преди всичко, за да се случи това таксуване и плащане, за което пишете :hihi: , управителят трябва да му смени статута от зоопарк на ловен парк, да стане собственик, да изкара лицензите и правата и да обяви цени /по съответния ред/ за ловен туризъм. :idea1:

А между другото ще излезе, че по вашата логика, всички трябва да си платят за сафарито - полицаи, ветеринари, ловци, пожарникари... Но те са били повикани от управата безплатно, на това ваше "сафари". И излиза, че управителят трябва да оправи сметката. :icon_zw[1]:

http://www.posredniknews.com/site/vodeshti/127-nai-vazhnoto/50347-lavitza-byaga-v-plevenskiya-zookat-no-ya-vrashtat-zhiva

Освен наводнението в Мизия и ужасните последици от него, в последните дни цяла България се развълнува от още една драма, не човешка, а животинска - със застреляния ягуар от зоопарка в Ловеч.
Вчера в редакцията се обади Георги Панталеев, бивш директор на общинското предприятие „Акварел”, за да разкаже за инцидент с голяма дива котка, случил се преди повече от 20 години в Плевенския зоокът. „Всеки може да изкаже мнение по случая с ягуара. Мнение имам и аз, започна г-н Панталеев. - Не знам точно какво се е случило, но съм виждал, включително в големи зоопаркове в Африка, където съм бил, такива големи диви животни оградени с най-обикновена телена мрежа. През есента на 1993 г. гледачът на лъвовете в зоокъта в Кайлъка влязъл да ги нахрани и забравил клетката отключена. А освен това оставил отворена втората преградна ограда, която е към мечкарника. Лъвицата, тогава беше 10-11-годишна, излиза и се качва на телената мрежа над клетката на мечките. Това видях аз, когато пристигнах на място. Обадихме се веднага в София, но колегите не реагираха, а и тогава стреличките за упойване бяха нещо много специално и рядкост за България. Знаехме, обаче, че принципът е, когато искаш да накараш животното да отиде някъде, да го подплашиш с огън или вода. Понеже пожарната не можеше да влезе в зоопарка, решихме да опитаме с вода. Най-напред завардихме подхода към клетките на съседните тревопасни животни с шперплатови плоскости и от хора с вили. И чак тогава започнахме да атакуваме лъвицата със силна струя вода от маркуч. Тя веднага опита да скочи към леговището си, продължи разказа си Георги Панталеев - но първия път не можа да улучи отвора във външната ограда, телената. Запазихме самообладание и бързо срязахме мрежата, за да разширим вратата. При втория опит нашата лъвица скочи успешно и се прибра в клетката си. И при нас като сега в

Ловеч дойдоха полицаи, но прецениха, че не бива да се стреля, защото отзад, както знаете, са скали и можеше куршумите да рикошират.
Лъвицата сама тръгна да се връща в своята клетка. Тя имаше рефлекс, винаги е била в заграждения, никога не е излизала и като я насочихме се прибра. Нямаше последствия, нито стрес”, довърши историята Панталеев.
Той си припомни още, че инцидентът е станал по обяд, когато е имало малко посетители и операцията е приключила за по-малко от 2 часа, а само 10 минути след прибирането на лъвицата зоопаркът е бил отворен.
Казват за Ловеч, че заради гъстата растителност не е имало видимост, докато при нас животното беше на открито. Но аз съм ходил преди 20 години в Ловешкия зоопарк и тогавашният директор, който е и създател на зоопарка, сподели, че лъвската кожа в кабинета му е на лъв, който са застреляли, защото е избягал. Значи вече се е случвало. Такъв случай имаше и в Габрово, където убиха също лъв. Всеки път е заради човешка грешка - оставена отворена врата на клетката. Важно е да се действа спокойно. Колегите са имали цели 7 часа. Смятам, че още в началото е трябвало да оградят един по-голям периметър и да опитат всичко възможно, за да запазят ягуара жив, споделя Георги Панталеев. Животното винаги е уплашено, то няма да тръгне да яде хора”, допълва той.
А и какви са тези дупки в оградата, защо не са запушени, щом всички знаят за тях, чуди се Панталеев. Защо не са потърсили акъл от другаде?! Най-важно е да се запази самообладание, не да мислиш, че животното ще тръгне да те напада. Разказвам го, защото е рядък случай да успееш да върнеш голямо животно в клетка. А подобно е транспортирането на диви зверове, то дори може да бъде по-трудно, защото ги подлага на голям стрес, сподели още Георги Панталеев.
Петиция настоява за разследване на убийството на ягуара Алонсо. Тя е пусната в сайта change.org. „В света има останали 292 ягуара и може би още малко в зоопарковете! Убийството на това животно е престъпление срещу природата - биоразнообразието и човечеството!“, гласи текстът към петицията.
„Искаме разследване на обстоятелствата около изпускането, преследването и убийството на Алонсо! Искаме да знаем защо след него не са изпратени ветеринари, защо на първо място е изпуснат и най-вече защо е застрелян при наличието на упойващи стрелички!? Нека Минчо Казанджиев, кмет на Ловеч обясни как е преценено, че е нямало друг начин!“, настояват още хората.
Гневни коментари под петицията осъждат деянието. Според едни е непростимо да се убие животно, когато има други методи на залавянето му, а според други някой просто е искал трофей на стената си.

Вчера в същия сайт се появи втора петиция - против намерението ягуарът да бъде препариран.
МОСВ започва проверка на зоопарка в Ловеч, за да изясни ситуацията с избягалия и по-късно застрелян ягуар Алонсо. Прокуратурата също се е заела със случая.
От МОСВ коментираха, че съществува възможност за упояване на животното, без да бъде убивано, но докато не бъде извършена проверка, МОСВ не може да се ангажира с оценка дали предприетите действия са адекватни, съобщи БТА.
Директният контрол върху дейността на зоопарковете се извършва от съответните общини, тъй като в България всички по-големи зоопаркове са общинска собственост, както и от Регионалните инспекции по околна среда и води. Съгласно Закона за биологично разнообразие, всяка зоологическа градина трябва да предприеме необходимите мерки за предотвратяване бягството на животни, коментираха от екоминистерството.
Към момента в страната ни има 20 действащи зоопарка, като два от тях са затворени, пет са лицензирани - Добрич, Пазарджик, Плевен, Кнежа, Димитровград, а останалите са в процес на повторно лицензиране или подготовка на документи за лицензиране.
Лицензирането се извършва на 5 години, като към него при необходимост се описват условия, които зоопаркът следва да изпълни. На зоологическата градина в Ловеч е издаден лиценз на 15 юни 2008 г., който е изтекъл на 15 юни 2013 г.
Част от условията, които са предписани, са изпълнени от зоологическата градина, като тя е първата в страната, която изгради на своя територия ветеринарна клиника, информираха от МОСВ.

Edited by Anelin

Ха-ха :mail1: Вие сериозно ме разсмяхте г-н Генов с определението за "викащи" главни букви. Не знам в сайта да е наложено с какви букви да се пише освен критерия да е на кирилица. :umnik2:

Не желая да захапвам онова парче, което вие сдъвкахте относно това, кой какви филми е гледал и какви книги чел, тъй като е много глупаво мерило за ваше сведение. А относно таксуването на ягуара, г-н Генов, да ви кажа още нещо: явно сте запознат с ценообразуването на отстрелян дивеч за ловен туризъм чрез убийство. Но първо и преди всичко, за да се случи това таксуване и плащане, за което пишете :hihi: , управителят трябва да му смени статута от зоопарк на ловен парк, да стане собственик, да изкара лицензите и правата и да обяви цени /по съответния ред/ за ловен туризъм. :idea1:

А между другото ще излезе, че по вашата логика, всички трябва да си платят за сафарито - полицаи, ветеринари, ловци, пожарникари... Но те са били повикани от управата безплатно, на това ваше "сафари". И излиза, че управителят трябва да оправи сметката. :icon_zw[1]:

Не знам дали съм разсмял някого, но със сигурност на някой ще му се плаче след време във връзка със застреляното животно !

Темата изобщо не е хумористична и неуспешния опит за сарказъм не ти се получава !

както винаги съм казвал, не се доверявайте и не вярвайте на всичко, което пишат анонимни потребители, които се срамуват явно от себе си и затова се стараят да си останат анонимни. За сметка на това, обаче дават ''компетентни'' мнения, но от позицията на каква квалификация не се разбира...?

Имайте малко търпение и изчакайте да приключи разследването по случая. Този път нещата няма да се потулят или прикрият. Някой ще го отнесе и то напълно заслужено !

Просто нямаш представа с колко неща съм запознат...:)

Не знам дали съм разсмял някого, но със сигурност на някой ще му се плаче след време във връзка със застреляното животно !

Темата изобщо не е хумористична и неуспешния опит за сарказъм не ти се получава !

както винаги съм казвал, не се доверявайте и не вярвайте на всичко, което пишат анонимни потребители, които се срамуват явно от себе си и затова се стараят да си останат анонимни. За сметка на това, обаче дават ''компетентни'' мнения, но от позицията на каква квалификация не се разбира...?

Имайте малко търпение и изчакайте да приключи разследването по случая. Този път нещата няма да се потулят или прикрият. Някой ще го отнесе и то напълно заслужено !

Просто нямаш представа с колко неща съм запознат... :)

Мен със сигурност ме разсмя. :hihi: Аз изказвам моето мнение, а и между другото, смяташ ли, че ме интересува с колко неща си запознат?

То, аман от "знаещи", "информирани" и "можещи" в тази страна и поради тази причина сме на този хал.

В интернет пространството е въпрос на избор анонимността. Така че, от твоята трибуна /на администратор/ не мисли, че останалите потребители, които са избрали да останат анонимни са по-малко начетени, знаещи и информирани.

Не, че нещо, но ми звучиш някак си дискриминиращо :nea:

А на колегите наслука и наздраве в събота. :kifteta:

Мен със сигурност ме разсмя. :hihi: Аз изказвам моето мнение, а и между другото, смяташ ли, че ме интересува с колко неща си запознат?

То, аман от "знаещи", "информирани" и "можещи" в тази страна и поради тази причина сме на този хал.

В интернет пространството е въпрос на избор анонимността. Така че, от твоята трибуна /на администратор/ не мисли, че останалите потребители, които са избрали да останат анонимни са по-малко начетени, знаещи и информирани.

Не, че нещо, но ми звучиш някак си дискриминиращо :nea:

А на колегите наслука и наздраве в събота. :kifteta:

Въпрос на избор и още нещо...

Който няма какво да крие и е честен в помислите си, застава зад името си, който има нещо друго в предвид, предпочита да е анонимен !

Наслука и на теб :drinks:

Е и ако това не е гнусна снимка, не знам!

ама по телевизора се жалва, че страдал, че не спал....айде моля ви се!!!

post-8198-0-96812300-1407435115_thumb.jpg

Edited by Гергана Георгиева

Не се ядосвай, няма да те разберат...

Като се видим ще ти разказвам за още ''подвизи'' на ''ловеца'' от снимката, понеже не желая да го правя публично и да се излагаме пред обществото още повече !

Затова споменах, че знам толкова много, че вече започвам да се ядосвам...

На тези, които постоянно не са разбрали нещо, просто е безсмислено да се обяснява каквото и да е, ясно е, че пак няма да разберат !

Хубаво е, че са малко, за разлика от тях, тези които разбират си мълчат и се срамуват без да са виновни.

Грозна картина......:( За нищо не ставаме бееее.....:(

До " горската" :icon_thumbdown: Такива снимки има безброй .Добре е ,че нямате снимка на разкъсани деца от ягуар.Тогава като се видите щяхге друго да си говорите.Но все пак говорете си......... :mog:

До русия дето маха:

Тази снимка е от мястото и времето на това действие - и човека си е Денко и ягуара си е Алонсо! И в нета, умнико, няма снимки на разкъсани от ягуари деца, просто защото всичките са под наблюдение и много рядко се срещат в природата с хората! Дръж си фантазията изкъсо и ще имаш успешни сънища!

На слука утре!

Писна ми! Майната му на ягуара, можеше и да бъде спасен, но толкова си можем, затова и толкова направихме. Не обвинявам ловеца в нищо, напротив, с деянието си може би е спасил човешки животи. При това го е "убил", след като всички други мерки не са дали резултат, и положението е било да избяга навън. Хора със стрелички е имало, но не им се е отдала възможност, поне така пишат, и кой ветеринар има опит с упойването на такива животни, и въобще имали такъв, който да е наясно каква и колко упойка трябва на ягуар, който го друса адреналина, Ако не беше Денко, щеше да е Менко. И както е писал колега в друг форум, няма такова животно което да струва повече от човек. А Алонсо нееднократно е скачал на гледача си,и само предпазната мрежа го е спасявала. Това е ЯГУАР, не е нито леопард, нито тигър или лъв, не подлежи на опитомяване, дори и в клетка отгледан. Още по лошо, в природата ще избегне срещата, но тука няма страх от хората, и попаднал на свобода,/ ситуация за която нито майка му нито природата го е учила какво да прави/ и Господ не може да предвиди какво можеше да стане.

Примери с избягали животни от зоопаркове и нападнати или убити хора от тях в световната практика има достатъчно. Трябваше да чакаме да стане непоправимото за да оправдаем убиването му, но дори и тогава ще се намерят "зелени" с болни мозъци които ще кажат, ми сега какво, все пак е животно горкото.

Всяка една случка на избягало опасно животно е сама за себе си. Ако някъде са успели да се справят, при друга са убивани.

Крайното решение беше правилно.

Писна ми! Майната му на ягуара, можеше и да бъде спасен, но толкова си можем, затова и толкова направихме. Не обвинявам ловеца в нищо, напротив, с деянието си може би е спасил човешки животи. При това го е "убил", след като всички други мерки не са дали резултат, и положението е било да избяга навън. Хора със стрелички е имало, но не им се е отдала възможност, поне така пишат, и кой ветеринар има опит с упойването на такива животни, и въобще имали такъв, който да е наясно каква и колко упойка трябва на ягуар, който го друса адреналина, Ако не беше Денко, щеше да е Менко. И както е писал колега в друг форум, няма такова животно което да струва повече от човек. А Алонсо нееднократно е скачал на гледача си,и само предпазната мрежа го е спасявала. Това е ЯГУАР, не е нито леопард, нито тигър или лъв, не подлежи на опитомяване, дори и в клетка отгледан. Още по лошо, в природата ще избегне срещата, но тука няма страх от хората, и попаднал на свобода,/ ситуация за която нито майка му нито природата го е учила какво да прави/ и Господ не може да предвиди какво можеше да стане.

Примери с избягали животни от зоопаркове и нападнати или убити хора от тях в световната практика има достатъчно. Трябваше да чакаме да стане непоправимото за да оправдаем убиването му, но дори и тогава ще се намерят "зелени" с болни мозъци които ще кажат, ми сега какво, все пак е животно горкото.

Всяка една случка на избягало опасно животно е сама за себе си. Ако някъде са успели да се справят, при друга са убивани.

Крайното решение беше правилно.

Това всичко добре което си написал колега за човешкият живот! Ама защо на първо място ни трябва такова екзотично животно,което е на изчезване и е забранено за лов във ВСИЧКИ географски ширини които обитава!?! "Майната му " викаш? Ми след като не сме компетентни как такова опасно животно се обслужва,гледа и опазва,защо въобще ги имаме в зоопарка? "Крайното решение беше правилно" викаш?...Да,много по лесно е да го гръмнеш от колкото да измислиш нещо по умно! На бас се хващам че местните управници са дали заповед да се стреля веднага на мръвка,хем да са "загрижени" за обществото,хем да не си рискуват положението.....!.П.С. И аз не съм от зелените да знаеш....убил съм в кариерата ми една вл.композиция животни! Но това е акт на глупост и съвсем обикновенно убийство на домашен любимец!

Ще....щеше....ако беше....ти колега Пенчо нали си бил там? Та в твоя тон да ти го кажа и аз - майната им на управата на зоопарка, майната им на тия дето са ги (ви) пратили там, че и да се снимат/е пред лъвовете с пушки....и аз съм ловец и не съм светец, но не бих искал да имам нищо общо с тая простотия. Нека не наказват никого - станалото станало, ала нека всички се огледаме и преценим колко бе брате струваме, А?

Привет Любо, следя ти постовете от първия който си написал, та до този, не само в този форум. С много от тях не съм бил съгласен, но с последните Ти, по една друга тема, определено спечели уважението ми.

Питаш защо са ни такива екзотични животни, след като не можем да ги гледаме? Можем, все някак успяваме, чрез осиновяване,дарения и тнт. А тези и други животни ни трябват с образователна цел. Едно е да четеш, да гледаш снимки, съвсем друго е да го видиш на живо макар и зад ограда и да добиеш реална представа за него. Много от нас не могат да си позволят лукса да отидат на фото сафари, но билетче можем. А никоя зоо градина не е застрахована от подобна случка.

2007 год. тигрица прескача оградата на клетката в Сан Франциско и напада група младежи, убита е веднага от пристигналите полицаи,няма стрелички, няма никакви опити за спасение.

2012, бял тигър бяга и напада хора в Чехия. Няма убити,само пострадали, но ситуацията е овладяна и тигъга е жив.

2011 год. Охайо, убити са близо 40 тигри и лъвове избягали от частен парк и убили собственика. Няма опити за спасяването им.

Ние ако не можем тия би трябвало да могат,но не правят опити,защо,сигурно и те ката нас, не струват.

Голяма слука утре на всички! Аз за пореден път няма да мога.

Привет Любо, следя ти постовете от първия който си написал, та до този, не само в този форум. С много от тях не съм бил съгласен, но с последните Ти, по една друга тема, определено спечели уважението ми.

Питаш защо са ни такива екзотични животни, след като не можем да ги гледаме? Можем, все някак успяваме, чрез осиновяване,дарения и тнт. А тези и други животни ни трябват с образователна цел. Едно е да четеш, да гледаш снимки, съвсем друго е да го видиш на живо макар и зад ограда и да добиеш реална представа за него. Много от нас не могат да си позволят лукса да отидат на фото сафари, но билетче можем. А никоя зоо градина не е застрахована от подобна случка.

2007 год. тигрица прескача оградата на клетката в Сан Франциско и напада група младежи, убита е веднага от пристигналите полицаи,няма стрелички, няма никакви опити за спасение.

2012, бял тигър бяга и напада хора в Чехия. Няма убити,само пострадали, но ситуацията е овладяна и тигъга е жив.

2011 год. Охайо, убити са близо 40 тигри и лъвове избягали от частен парк и убили собственика. Няма опити за спасяването им.

Ние ако не можем тия би трябвало да могат,но не правят опити,защо,сигурно и те ката нас, не струват.

Голяма слука утре на всички! Аз за пореден път няма да мога.

Във всички примери които даваш пише НАПАДНАЛ!!!!! Нашата котка кой нападна? Тук можеш да носиш оръжие дори и по улиците но не можеш да убиваш,нито да зплашваш.........ползваш го само и единствено при самозащита! Дори когато си на лов за елени и има мечки наоколо-ПАК не можеш да стреляш по тях,дори да са в много близка дистанция....само и единствено при самозащита....и то доказана самозащита,защото ако я убиеш дори при самозащита,трябва веднага да я рапортуваш на властите и те идват да разследват като за убийство на човек....т.е. дистанцията,следи от нокти по земята,скороста на животното,твоята позиция при изстрела,попадение и прочие! Нашата котка свряла се от страх в храстите,съвсем не заслужаваше тази съдба.......нито това "Майната му"...:(

Във всички примери които даваш пише НАПАДНАЛ!!!!! Нашата котка кой нападна? Тук можеш да носиш оръжие дори и по улиците но не можеш да убиваш,нито да зплашваш.........ползваш го само и единствено при самозащита! Дори когато си на лов за елени и има мечки наоколо-ПАК не можеш да стреляш по тях,дори да са в много близка дистанция....само и единствено при самозащита....и то доказана самозащита,защото ако я убиеш дори при самозащита,трябва веднага да я рапортуваш на властите и те идват да разследват като за убийство на човек....т.е. дистанцията,следи от нокти по земята,скороста на животното,твоята позиция при изстрела,попадение и прочие! Нашата котка свряла се от страх в храстите,съвсем не заслужаваше тази съдба.......нито това "Майната му"... :(

Ти беше ли там?Видя ли,че се крие от страх?Трябваше ли да нападне някого?

Вече става банално...!

Ех Любо Любо, едно си баба знае, едно си баба бае. След толкова години разбрах, че ти просто друго мнение няма да допуснеш никога по никоя тема. В спорни положения през годините са те слагали в туш, и пак не признаваше, "корав си". И малкото червени точки които натрупа скоро, вече ги изгуби.

Аз спирам с коментарите, няма смисъл.

Влязох в темата и помислих, че съм сбъркал форума! След сгазеното породисто кученце, сега застреляно невинно ягуарче, кротко опитващо се да се разходи из Ловеч! И това пуснато от модератор на ловен форум!

Този форум все повече ми заприличва на форум на клавиатурни "еколози" и "природозащитници" с модератори недо...ни стари моми!

Влязох в темата и помислих, че съм сбъркал форума! След сгазеното породисто кученце, сега застреляно невинно ягуарче, кротко опитващо се да се разходи из Ловеч! И това пуснато от модератор на ловен форум!

Този форум все повече ми заприличва на форум на клавиатурни "еколози" и "природозащитници" с модератори недо...ни стари моми!

На мен пък ми прилича, че ракията ти е дошла в повече, възможно е и да не само тя /ракията/ виновна за това състояние...?!

Малко почивка ще ти се отрази добре, а и като не ти харесва форума, не ми е ясно какво търсиш тук...?

нещо гледам съм възбудила интереса на мъжкарите!!! Наслука момчета и не си давайте толкова зор! :):) :)

Стига бре ти ся ли разбра , пък и кът разбра си трай , все едно нищо не си разбрал иначе БАНННН и толкоз. Знаеш ли , колко е сладичко , кат се залепиш за някой властимаш или олигарх и да ти изпадат малко трохички и то с години кажи , как се издържа на изкушението, и кво кат дяда поп е рекъл сакъъннн изкушението е грях и кво значение имат тук някакви си хора , кво си мислят , а върви се бори с вятърните мелници.

нещо гледам съм възбудила интереса на мъжкарите!!! Наслука момчета и не си давайте толкова зор! :):) :)

Ми комай си е природна божа работа , наслука колежке!

По-добре сополиви ековци и една мъртва котка, от колкото пострадали хора и плачещи близки ! Писах го и пак ща го напиша ...

Ако някой бе пострадал, интересно ми е какво щяха да кажат същите тези ековци .... макар, че маи се сещам какво .. ..

Ако е имало друго решение, със сигурност е щяло да бъде взето, щото там хората не се хващани от гората и им е ясно до къде може да се стигне.... , е то се стегна де !

Но понеже у нас вече е всеобщо правило, станало почти закон - всеки да разбира най много от работата на другия, та за това и сме на това дередже .. и по хрисиени от Папата .. ... , айде стига, че взе да ми се ...

Ех Любо Любо, едно си баба знае, едно си баба бае. След толкова години разбрах, че ти просто друго мнение няма да допуснеш никога по никоя тема. В спорни положения през годините са те слагали в туш, и пак не признаваше, "корав си". И малкото червени точки които натрупа скоро, вече ги изгуби.

Аз спирам с коментарите, няма смисъл.

Не знаех че трябва да трупам точки с моето мнение......Верно каза някой че става банално! Котката се спомина и остана гордата снимка на нашенец с "трофея"........амаааа се замислих нещо,когато бях в БГто миналият декември глутница бездомни кучета едва не изядаха възрастен човек пред входа на блокът му в ЦЕНТЪРЪТ на града,едвам оживя от раните си и кръвотечението.......и никой нищо:( Ама на котката някой забравил вратата отворена и веднага се появиха народо закрилници с пушки! Наслука през сезона ти желая....!