Jump to content

Застреляха избягалия ягуар от зоопарка в Ловеч

GEORGI PL
 Share

Recommended Posts

Извинявай Шибека ама и аз , ако съм в Хамериката , взимам големите бали и ми е 2км. широчко около врата не ще спазвам законите , а и сигурно по голям от мене природозащитник нямаше да има на света , ама нали знаеш ,,Сиромах човек жив дявол,,. Дано си чувал , че тука в нашето Б-г всичко работи против обикновенния гражданин , човечец , ловец и му съдира кожата от гърба. Живейте тук в батака и тогава давайте акъл как да се оправят нещата , като всичките наши неволи носите и на вашия гръб иначе от вън и баба знае................. :po_po:

• Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

По-добре сополиви ековци и една мъртва котка, от колкото пострадали хора и плачещи близки ! Писах го и пак ща го напиша ...

Ако някой бе пострадал, интересно ми е какво щяха да кажат същите тези ековци .... макар, че маи се сещам какво .. ..

Ако е имало друго решение, със сигурност е щяло да бъде взето, щото там хората не се хващани от гората и им е ясно до къде може да се стигне.... , е то се стегна де !

Но понеже у нас вече е всеобщо правило, станало почти закон - всеки да разбира най много от работата на другия, та за това и сме на това дередже .. и по хрисиени от Папата .. ... , айде стига, че взе да ми се ...

Колега, би ли разтълкувал случката с бай ти Алонсо в чисто правен аспект?

20140808.nujjlnuacr.jpg
Тялото на ягуара Алонсо беше изгорено в завод “Обнова” в троянското с. Черни Осъм. Преди това животното е било одрано от препаратори от местния Природонаучен музей.Кожата и главата му са прибрани в хладилник, съобщи пред "Труд" Христо Илиев, директор на музея. Според него погребването на Алонсо би било грешка, защото в земята се полагат само болни или мутирали животни.
Всички процедури по одирането и изгарянето на трупа на хищника са заснети, а кадрите са архивирани с цел да няма спекулации. “В музея ни Алонсо ще продължи да живее и да радва деца и възрастни. Дори имам идея как ще изглежда неговият кът”, каза Илиев.

В социалните мрежи тръгна петиция срещу препарирането на убитото животно, но тя се оказа закъсняла. Трупът на ягуара е бил донесен от шефа на ловешкия зоопарк Феодор Вацов, а лично кметът Минчо Казанджиев е уговорил процедурата.

5929_big.jpg

И така, аз съм 2001-та, която ще се изкаже по темата, но след като всеки нещо го човърка отвътре, значи нещо не е наред. Ягуарът в ловешкия зоопарк Алонсо беше убит... Реакциите варират от "аууу, ами ако беше нападнал майка с дечица?!", като че ли всяко едно животно е родено на тази земя и живее с тайната, но единствена и много категорична мисия да изяде или поне нахапе някоя майка с дечица. Заради подобни изявления направо започвам да мразя и майките, и дечицата им (като преяждане с майонеза ми идват)!

В другата крайност са клетви по отношение на стрелеца и неговите деца, на които се желае смърт по-нелепа и от тази на ягуара. Разбира се, по-нелепа от неговата смърт няма... 9-годишен ягуар, роден в мизерната, воняща на ягуарска пикня клетка на ловешкия зоопарк, с размери 50 кв. м. "избягал", защото гледачът забравил ръждивата решетка на клетката отворена....случайно или не... Какво изначи избягал?! Ягуар, който никога не е виждал свободата и вонящия коптор на ловешкия му затвор се явява негов дом и бърлога, да избяга?! Закъде, за Бога?! Та, той не знае какво е свободата, за да я търси...така и не разбра какво е...

Но да оставим емоционалните избилици за " пазителите" на майките с дечица, които евентуално, ако, може би, все някога, твърде е възможно и да бъдат нападнати....я от ягуар, я от куче.... Все тая, всички да мрат, само майките с дечица да люпят семки и ръсят насрани памперси по тревните площи на воля! Не, че им желая нещо лошо на милите, но в случая за мен са като циганите - свърхобгрижени, а аз имам изострено чувство за равенство и справедливост!

Та, Ягуарчето.... По някаква напълно мистериозна случайност в смрадливия ловешки зоопарк се ражда много красив екземпляр ( поне така разбрахме от гордите конспиратори на неговата смърт). Всъщност все тая как се е появил - очеизвадно е, че животното е много красиво. Беше...Било е... Сега то е убито и аз искам да попитам това случайно ли стана, поради вродената немарливост на българина или просто във вътрешния дизайн на нечий селски я хол, я кабинет липсва ягуарска кожа пред камината...или пък набито със слама чучело на ягуар, да краси стената под рогата от не по-малко красив елен, сигурно също избягал от някъде?
Спретна ли някоя селска мутра тая постановка, защото не й достигат парите за истинско сафари в Африка или където там все още има ягуари, ако разбира се изобщо някъде по света има и не сме ги разстлали пред камините си всичките? Не обичам хората, които виждат конспирации във всичко, но някак не мога да си обясня как е възможно този "избягал" ягуар да не бъде поне веднъж, ей така, от кумова срама стрелнат с упойваща стреличка? Как стана това нещо при положение че половин България работи като ловци на кучета и стрелят по така наречените "помияри" и ги изваждат за опашките (от няма да ви казвам какви трънаци, буреняци, шипкови храсти, глогове и други непроходими места).

Всеки, абсолютно всеки стрелец на кучета го може, а тия в Ловеч - не. Те, от висотата на високата си квалификация, можели да улучат със стреличка само завързано на плаца, неподвижно животно, по възможност вече упоено... Освен това на мястото на инцидента били " поканени" всички ловни дружинки в света, а с готовност се "отзовали", разбира се доброволно цели 5 (представям се как са се натискали и другите да идват, сигурно и до бой се е стигнало! ), но не са били поканени никакви ветеринарни техници или ловци на кучета с упойващи средства... Задоволили се с дваминцата, които така и така били наблизо...ама не им дали никакъв шанс да се опитат да упоят "хищника", хранен в клетка от човешка ръка. Просто нямало как да ги върнат... На очи сигурно щяло да бие...

Сега да видим традициите и методиките на българския лов. От разревания по всичките телевизии ( Боже, откъде толкова сълзи, като на жена пред мензис?!) убиец на ягуара става ясно, че българският ловец, а в частност той самият, лично, животно може да убие ОТНОВО само на равен терен, без растителност, като животното не трябва да се движи и да е на не повече от два метра разстояние... С това е обяснено защо клетата животинка е застреляна от упор в главата до ръждивата мрежа на въпросния зоопарк, най-вероятно на път към "затвора" си обратно, защото тя милата нищо друго на този свят не познава и не е видяла... Освен, разбира се, разреваните очи на убиеца си... Значи, това ми било то ловът... А аз, наивната, все си мислих, че да си ловец изисква умения, включва преследване на дивеча, тактика, дебнене, майсторлък... Пък то какво било? Намираш "див звяр", роден и отрасъл в клетка, свикнал с хора, неспособен да ловува, за да се препитава, чакаш го на равна, асфалтирана по възможност площадка, така хубаво да излезе на чисто, да застине в ужас, че те вижда и БУМ - в главата!

Жалко, че отмениха смъртното наказание, жалко, че убийствата не са особено допустими, иначе и аз можех така да отстрелям този Денко - убиеца... БУМ между разреваните очички! И да умре с отворени очи, за да може на снимката ми с трупа му да гледа и той в обектива. Яко, а?! Така де, той така ревал, така затварял телефона, като го поздравявали с нескрита завист ловните му другари с "Честит трофей", че от мъка взел, че с цялото си презрение (а може и гордост, примесена с малко тъга...) дръпнал за кожата на врата гордото "диво" животно, да не му се търкаля красивата главица в прашните галоши на убиеца и се снимал за Фейсбук... С " трофея", след "сафарито" из напукания асфалт на смрадливия селски зоопарк! От мъка, де! Ама с това били предпазени хората, понеже ягуарът представлявал заплаха за тях... Не разбрах аз колко часа е представлявал заплаха свит от ужас в близкия до зоопарка храсталак, където нямало кой да отиде да го търси с упойващи стрелички, защото...защото 50 човека - ловци и полицаи, въоръжени с бойни патрони чакали на пусия на равното, да тръгне да се прибира... За целта дори поставили примамка с храна... Техника на българския лов, не - на българското сафари! Отстрел на диви, екзотични животни направо в клетките им! Ще сме най-прочутата ловна дестинация в света. Само да купим още ягуари, гепарди, леопарди...то не са останали много, ама ние ще довършим и последните. Ей, го на - Денко, само да си забърше сълзата и е готов. Ако искате и слон ще ви отстреля - трябва ли ви? Нещо бивни, ако искате, хобот да ви виси над бюрото? Не искате ли?!

А, на мен все така ми е интересно - плати ли си някой това да се случи?! Не дали си е платил според закона - правен и морален. Плати ли си, за да му осигурят ягуара - за килим или натъпкано със слама чучело? Или тази идея се е родила на по-късен етап, от адреналина покрай "залавянето" на хищника. Цял живот хранен от човешка ръка. Така де, при тая толкова мъка на убийци, директори на зоопаркове, кметове-"осиновители", които давали ежемесечно по 5 лева и 16 стотинки за храна на животното - трупът отлежава във фризера на зоологическата градина и текат наддавания ще го дерат ли или ще го препарират. Поне няма да го дерат жив! Иначе, какво да препоръчам в така създалата се обстановка... Дайте на ловешкия зоопарк да гледат кокошки и да възраждат селското стопанство. С лова определено не им се получава добре!

Колега, би ли разтълкувал случката с бай ти Алонсо в чисто правен аспект?

Ако искаш мога да ти кача едно съдебно решение, оправдаващо един, които гръмна една оваца - нарочно, но в последствие съда прие, че е стрелял по кучето / такова нямаше /, а без да искал умерил овцата . И видите ли, според съдията, ако и оръжието да е придобито за ловни цели, а не за самоотбрана, то човешко е да се защитиш, пък било и то с оръжие с друг статут ..

... или нещо друго питаше ?

ПС А и не съм юрист, във форума има такива , попитай тях !

Колеги, доста се изписа по темата! Нека компетентните органи да изяснят случая- те решават и само те разполагат с всички факти по случая. Затова и трудно някой тук, юрист или не, би дал тълкувание в правен аспект.

А за неизбежната отбрана по НК- няма изискване с какво средство ще се защити нападнатия. Доколкото защитата не е в явно несъответствие със характера и опасността на противоправното нападение, то защитата е правомерна и не превишава пределите.

Друг случай, мечка напада човек и има реална опасност да го убие или поне рани, той решава да стреля. Мечката не е била разрешена за лов в случая, но има нападение и отбрана- с какво да стреля човека с пистолет за самоотбрана (КНО) или с ловна пушка?! Трябва ли да го осъдят, защото не е имал право да ловува мечки и е изполвал ловно оръжие за самозащита- мисля не. :cap:

Edited by winterhunter

Интересно ми беше, имат ли право ловни дружинки да си пуцат в градовете по свободно разхождащи се ягуари примерно, с умисъл, организирано, и без да е директно застрашен живота на човек? Освен ако въпросния господин не е имал бележка за въпросния ягуар разбира се, в което дълбоко се съмнявам, но дори и тогава не мисля че е в компетенцията на редови член на БЛРС да ловува организирано или самостоятелно в рамките на града.

Създава се опасен прецедент. Утре ще избяга лъвицата Елза примерно, и и бай ти Ончо от Ортомурдуково като тръгне да се изживява като африкански ловец, и като и види милата муцунка на 3 метра от него, и като му се разтреперят мартинките, наша Елза няма да остане гладна, щото милата има закодиран в гените си ловен инстинкт, а създалата се ситуация го гъделичка.... Автоматично в арела на менюто на Елза влиза бай ти хомо сапиенс, и всякакви други хомо, и тогава вече ще настане веселба.

У нас всеки разбира от всичко, и всеки се натиска да върши неща, дето не са му работа.

У нас всеки разбира от всичко, и всеки се натиска да върши неща, дето не са му работа.

Като гледам ферманите ти колега , колежка ли си и ти не правиш изключение , а спри се малко и успокой де..........

Заради подобни изявления направо започвам да мразя и майките, и дечицата им (като преяждане с майонеза ми идват)!

А това за майките дет го пишеш....нямам думи , деца имаш ли и , ако имаш дано ти си ги раждала...........????И пиши тука колко ти кихат да тролстваш.То бива , бива тук интереси,рев,бръмчане ама забравяш , че на първо място все пак е негово величество човека.

П.п. Айде по добре не ми отговаряй , че пламна пак гората , хич не ми се пише оти не съм тука за медали и рейтинги.

Edited by traper2504

Интересно ми беше, имат ли право ловни дружинки да си пуцат в градовете по свободно разхождащи се ягуари примерно, с умисъл, организирано, и без да е директно застрашен живота на човек? Освен ако въпросния господин не е имал бележка за въпросния ягуар разбира се, в което дълбоко се съмнявам, но дори и тогава не мисля че е в компетенцията на редови член на БЛРС да ловува организирано или самостоятелно в рамките на града.

Създава се опасен прецедент. Утре ще избяга лъвицата Елза примерно, и и бай ти Ончо от Ортомурдуково като тръгне да се изживява като африкански ловец, и като и види милата муцунка на 3 метра от него, и като му се разтреперят мартинките, наша Елза няма да остане гладна, щото милата има закодиран в гените си ловен инстинкт, а създалата се ситуация го гъделичка.... Автоматично в арела на менюто на Елза влиза бай ти хомо сапиенс, и всякакви други хомо, и тогава вече ще настане веселба.

Това не е случайно, колегите - ловците разбирай, не са се оказали случайно там с оръжие и пак не случайно е стреляно по животното . Съпоставки със самодейността на бай ти Ончо, мисля са неуместни ..

Колегата ДБД е абсолютно прав, че в конкретния случай не става въпрос за някаква ловна самодейност, за някакъв прецедент, за някакви ловци, които ей така си ходят с пушки из града или за някакъв лов под формата на "сафари".

Залавянето се е ръководело от директора на зоопарка, който отговаря за животните там, шефа на полицията, които отговаря за безопасността на хората (вътре и вън зоопарка), присъствал е и кмета, които пък освен всичко е плащал издържката на ягуара и му е бил кръстник. Това на практика са всички, които са можели да вземат решения за случая. И те са го взели- извикали са ловци и само като крайна мярка са предвидили стрелба с ловен патрон. С ловците е имало, както полицаи, така и вероятно служители на зоопарка. Та както полицаите и служителите на зоопарка, така и ловците, са действали със знанието и по нареждане на горните официални лица. Това е доста по-различно от лов в гората с бележки от горското, нали!

Да, много жалко, че не са успели да спасят животното, но вярвам че наистина е нямало такава възможност- това ще се изясни! Мисля, че ако става въпрос за крайна мярка стрелба по опасно животно, то ловците са много по-запознати от полицаи и военни. Последните все пак са обучени да залавят и като крайна мярка стрелят по хора, а не по животни! Има голяма разлика.

П.С. Чудя се и друго- всичко се е развило за доста време- почти цял ден! Няма как господа "еколозите" да не са разбрали- защо не са довтасали и те да заловят голямата котка! Лесно е да се дават съвети при разрешен проблем- "ама можеше, ако ..."

Edited by winterhunter

GEORGI PL.... Жено,жено... представяща се за мъж и колега-ловец!!! Що дириш сред ловците с твоите "мили муцунки" и глупави въпроси, които самата ти не разбираш, но задаваш. Ако смяташ да направиш чрез темата сайта популярен,то го постигна , но стана БАНАЛЕН . :dapriest: Колко пъдпъдъка отстреля с "мили човчици" с твоя виртуален лък :idea1:

Не ми харесва политиката провеждана в сайта. Много мекушава и мъженствена е - види се ясно. С такава умряла тема да се пишат сума ти милозливи постове за някакво си убито голямо коте ,само за да се вдига рейтинг - няма май какво да диря тук. Отдавна не влизам ,поради същите впечатления и отпреди, смятах, че с низвергането на видни форумни личности от едно друго смрадливо място ,нещо може да се е променило ,ама явно човек не може да надмогне природните си заложби. Нещо май сте забравили ,че мине ли патакламата , сериозните хора и истинските ловци ще се отвърнат от вас, все пак след армията ,на нас народа се надява да спасяваме каквото може при недай си боже нещо сериозно.

Ако продължите с упражненията в реторика и словоблудство /всеки от позиция на собствените си разбирания/ ще се наложи да успокоя страстите принудително !

Изчакайте да се произнесат компетентните органи натоварени с разследване на случая и след това ще коментираме отново !

Ловния сезон е открит и ми прави впечатления, че най-големите ''ловци'' и ''трапери на животни'' се подвизават основно в интернет форумите с клавиатурата или на ''сафари'' в зоопарковете в страната...?!

Много виртуални герои се появиха в последно време, че даже започнаха да мислят за майките с деца и тяхната сигурност...?

Да не създаваме впечатление останалите, които сме против това позорно деяние, че сме паднали от луната или, че сме някакви плачещи и хленчещи индивиди...?

Нещо сте се объркали, което естествено си е ваш проблем, само че ви е трудно да го разберете, а и да го разберете, това няма особено значение защото крайните оценки не ги правите вие !

Успокойте страстите и ходете на лов за да си доставите удоволствие. Ако нямате такава възможност или желание, идете в зоопарка и се любувайте на животните. Може и да разберете, че те не са там по собствено желание и там не е мястото на ловците с оръжията, които да се правят на големи мъже, мислейки си, че са на сафари, което реално не могат да си позволят !

А къде е мястото на големите мъже /ловци с оръжия/ ??????????? В ловните стопанства ли ?????????? Май че разликата е само липсата на ягуари в тях. А сафаритата си е съвсем отделна работа. :cap: Въпреки че и в тях нещата не са по различни.

Ей аман от акъли......щом са ги извикали от полицията значи там им е мястото , колко още ще трябва да бръмчите. Първо пускате мухата /темата/ , разлайваме кучетата , а после , като стане напечено се стига , както винаги до подобно.

Ако продължите с упражненията в реторика и словоблудство /всеки от позиция на собствените си разбирания/ ще се наложи да успокоя страстите принудително !

Изчакайте да се произнесат компетентните органи натоварени с разследване на случая и след това ще коментираме отново !

И току си зададем въпроса това щоу ли е или диктат???

П.п. Айде , че влизам у морето , у горътъ вече не ми се оди. :snorkle:

Edited by traper2504

А къде е мястото на големите мъже /ловци с оръжия/ ??????????? В ловните стопанства ли ?????????? Май че разликата е само липсата на ягуари в тях. А сафаритата си е съвсем отделна работа. :cap: Въпреки че и в тях нещата не са по различни.

Разликата е голяма, в ловните стопанства има предварителна заявка за организиране и провеждане на лов за определен дивеч и се спазват всички правила и разпоредби свързани с провеждането му ! Всичко това се заплаща по утвърден държавен ценоразпис, за разлика от ''сафарито'' в зоопарка, където някой е решил да се направи на ''ловец'' безплатно, нарушавайки няколко закона, че даже и снимки си направил със застреляния ягуар...?

След това по телевизията, като стане напечено, ред сълзи, ред сополи, а на снимката позираме гордо за спомен ?!

Тези номера могат да минат пред същите тези, които пишете и се прехласвате как ''великия ловец'' спасил майките и децата от ''страшния звяр'', но пред останалите ловци този номер не минава !

Ей аман от акъли......щом са ги извикали от полицията значи там им е мястото , колко още ще трябва да бръмчите. Първо пускате мухата /темата/ , разлайваме кучетата , а после , като стане напечено се стига , както винаги до подобно.

И току си зададем въпроса това щоу ли е или диктат???

П.п. Айде , че влизам у морето , у горътъ вече не ми се оди. :snorkle:

Тези като теб, които си мислят, че всичко знаят, освен да се гмуркат в морето друго не могат да правят. Понякога се случва да глътнат вода, ама те са печени и ще се оправят, нали всичко им е ясно. Доста често се случва да не ги разбират, ама те си знаят че са прави и винаги някой друг им е виновен !

Тия другите си ходят на лов, а тези неразбраните ги гледат и им обясняват колко много не са прави и как живота е несправедлив и никой не ги разбира...

Това за теб се отнася, щеше да ставаш офроъдър, ама нещо ти се размина, а и с лова не ти се получава. Странна работа, как все други са виновни за собственото нещастие...

Не се притеснявай, живота учи и ще разбереш доста неща, може по лесния начин, а може и по трудния, виждам че ти си избрал трудния.

Поне така ще помниш по-дълго какви грешки не трябва да правиш.

А може и нищо да не разбереш...

Ако този беше истински ловец щеше да прояви достойнство , а не да се снима с котката!

Лвешкият зоопарк не разполага с пушка с далечен обсег за упояване на животни, която е била необходима, за да се залови избягалия от клетката си ягуар Алонсо.

Това е показала проверката на Министерството на околната среда и екоинспекцията в Плевен, пише в. "Труд". Двете ведомства провериха зоопарка, след като Алонсо беше убит там на 3 август. Хищникът беше застрелян от ловец, защото щял да излезе извън градината.

Застреляният ягуар Алонсо ще бъде препариран
7 авг 2014 18:4550
Няма упойка, която да упои бързо ягуар!
5 авг 2014 10:19170
Застреляха избягалия ягуар в Ловеч
3 авг 2014 17:49426"Ягуарът е отстрелян, без да е потърсено съдействие за неговото залавяне чрез упояване", показват още резултатите от проверката. Миналата седмица от екоинспекцията в Плевен обясниха, че проверяват периодично зоопарка, включително дали има упойващи вещества. При инспекциите такива имало, но явно не и подходящо оръжие.
Констатациите се разминават драстично с изявленията на участниците в акцията. В официално съобщение няколко дни след убийството на ягуара кметът на Ловеч Минчо Казанджиев заяви, че зоопаркът разполага с пушка с упойващи стрелички и ловците са били в готовност да я използват.

Те не стреляли с нея, защото хищникът така и не се появил на открито място. За такава пушка твърдеше и убиецът на Алонсо ловецът Денко Цанков и дори разказваше как дебнели с нея защитеното животно из храстите, защото не искали да го убиват.

Проверката на екоминистерството установила още, че хищникът е излязъл от клетката си, след като гледачът, който влязъл да я чисти, оставил две врати отворени. Не е била пусната вратата тип "гилотина", която разделя вътрешната и външната част на клетката. Външната врата на заграждението също била оставена да зее. Въпреки всички нередности наказани няма да има.

"В случая се касае за човешка грешка. За допускане на инциденти с човешки грешки Законът за биологичното разнообразие не предвижда санкции", обясниха от екоминистерството. Наказанието за пазача е, че ще бъде преместен от сектор "Хищници" в сектор "Птици". Неговото обяснение защо е оставил вратите отворени е, че сутринта му се случил инцидент и бил ядосан и разсеян.

От екоминистерството са препоръчали на управата на зоопарка да купи пушка за упояване с далечен обсег. Освен това ръководството на градината трябва да въведе нови правила в случай на бягство на животно. Те трябва да предвиждат и "действия със специалисти, които имат опит в улавяне на животни"

Прочети още на: http://www.dnes.bg/stranata/2014/08/13/proverka-razkri-zastreliali-alonso-bez-da-opitat-da-go-upoiat.235460

Хайде сега господин Генов да погледнеме истината в очите. Можеш ли да ми кажеш ,ако се организира такава "акция",където и да било , кой истински ловец /а не драскач по форумите/ би отказал да участва????? И няма да стреля!!!!Отговори си сам на този въпрос. Дори и какво би направил лично ти !!!!! И не спекулирайте със сълзите. Който и да е, след такъв вой и заклеимяване в какво ли не ,включително и семейство,ще издържи. А пък снимката много ми прилича на снимащ се ловец, убил красив сръндак,дошъл да се храни или пие вода, в едно ловно стопанство. Без разлика е. Но тогава мълчиме позорно. Щото си бил платил. Хайде де.

Относно стопанствата нямах предвид процедурите и плащанията.А поведението на животните.То е почти като в Зоопарк.Даже още по кротки.

И знай че аз не съм от тези които се прехласват пред този колега.Така му било писано. Да излезе на него ягуара.Но забележи не го и упреквам за нищо. Съдба.

А относно какво би се случило, ако това животно е на свобода, сред хората, не мога да отговоря,а само да гадая. Не съм като всички вас, които смятате, че това е безобидна работа.И този номер щял да мине :cool:

Хайде сега господин Генов да погледнеме истината в очите. Можеш ли да ми кажеш ,ако се организира такава "акция",където и да било , кой истински ловец /а не драскач по форумите/ би отказал да участва????? И няма да стреля!!!!Отговори си сам на този въпрос. Дори и какво би направил лично ти !!!!! И не спекулирайте със сълзите. Който и да е, след такъв вой и заклеимяване в какво ли не ,включително и семейство,ще издържи. А пък снимката много ми прилича на снимащ се ловец, убил красив сръндак,дошъл да се храни или пие вода, в едно ловно стопанство. Без разлика е. Но тогава мълчиме позорно. Щото си бил платил. Хайде де.

Относно стопанствата нямах предвид процедурите и плащанията.А поведението на животните.То е почти като в Зоопарк.Даже още по кротки.

И знай че аз не съм от тези които се прехласват пред този колега.Така му било писано. Да излезе на него ягуара.Но забележи не го и упреквам за нищо. Съдба.

А относно какво би се случило, ако това животно е на свобода, сред хората, не мога да отговоря,а само да гадая. Не съм като всички вас, които смятате, че това е безобидна работа.И този номер щял да мине :cool:

Няма никакъв смисъл да отговарям на въпросите ти. Вижда се, че нищо не си разбрал след толкова четене и писане по тази тема.

В конкретния случай е важно не какво мислиш ти или аз, а какво ще кажат компетентните органи, които извършват проверката !

Тяхното заключение е важно и то ще бъде правилно в случая !

Всички останали, какво точно са разбрали си е техен проблем и отговорност.

Каквото трябва съм направил, за да не се повтарят повече такива срамни за българския ловец постъпки.

Надявам се, компетентните органи ще направят същото, за да няма повече подобни нелепи акции и в бъдеще всички желаещи да организират и участват в подобно ''сафари в зоопарка'' ще имат едно на ум !

То няма спиране бе - голямо писане. Елементарни обяснения за балъци от страна на Денка: Първо - чул дишането на ягуара в храстите, разбираш ли - горкия Алонсо е бил охтичав, освен ако не е бил заспал сладко и похърквал на сянка,- те ьгуарите са тежко дишащи особено когато се крият, Второ: браунинга на Денко е със самонасочващи се куршуми понеже липсва оптиката - на 50 м. копва тичащия охтичав ягуар в простата кратуна и го усмъртява от раз...разбираш ли, Трето - кой му е казал на Денко да ходи да претърсва храстите - стъмвало се и работата помръкнала - и какво щеше да е като резултат ако кихащия си беше отмарял кротко без да им обърне внимание - ТЕ са го подгонили неслучайно, както се разбира няколко мига после, Четвърто - като са видяли разграденото място що не са го прикрили това място ами продължават да напредват фронтално...таквиз работи пичове, но казахме - станалото станало - тури му пепел и не забравяйте изводите единия от който е Да не си и ягуар в България!

Няма смисъл да се драпате повече уважаеми колеги :) Случая,с Алонсо приключи.Така поне съобщиха по Нова Тв преди малко. Наказани и уволнени служители,няма да има.Гледача,оставил вратата на клетката отворена, е преместен в сектор птици.

Забравих да напиша,че в новинарската емисия,не се спомена абсолютно нищо за стрелеца и останалите ловци,участвали в това "сафари".