Jump to content

Застреляха избягалия ягуар от зоопарка в Ловеч

GEORGI PL
 Share

Recommended Posts

Няма смисъл да се драпате повече уважаеми колеги :) Случая,с Алонсо приключи.Така поне съобщиха по Нова Тв преди малко. Наказани и уволнени служители,няма да има.Гледача,оставил вратата на клетката отворена, е преместен в сектор птици.

Нещата могат да приключат след като се произнесе районната прокуратура в Ловеч /ако няма обжалване след това на по-горна инстанция/, която според мен е компетентния орган в България, който може да се произнася относно това, има ли някой вина в случая !

МОСВ се занимават с други неща и те няма как да определят виновност или невинност ! Могат да правят препоръки, да изразяват становища и заключения на базата на конкретни разпоредби и нормативни документи, както и да правят анализи, но не са орган, който определя кой е виновен или невинен !

Но щом смятате, че като сте чули нещо по телевизията, това е самата истина, то в този случай няма какво да добавя... :)

• Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Колега,Ягуарите и в Америка и в България са еднакви......само дето ние ги ловуваме там а те са ЗАБРАНЕН вид! И как знаеш на кой какво му е около вратЪт и "балите" дали не растат по палмите в Америка? Поста ти граничи с абсолютната глупост....да ме прощаваш!

Лично мнение с което не ангажирам никой е,че всички от управата на зоопарка са пряко или косвно виновни,за допускането на бягството на ягуара.Колегата,Денко е свършил работата,за която е извикан и всеки един от нас сигурно щеше да постъпи по същия начин.Тези които са разрешили стрелбата да понесат отговорност.

Разликата е голяма, в ловните стопанства има предварителна заявка за организиране и провеждане на лов за определен дивеч и се спазват всички правила и разпоредби свързани с провеждането му ! Всичко това се заплаща по утвърден държавен ценоразпис, за разлика от ''сафарито'' в зоопарка, където някой е решил да се направи на ''ловец'' безплатно, нарушавайки няколко закона, че даже и снимки си направил със застреляния ягуар...?

След това по телевизията, като стане напечено, ред сълзи, ред сополи, а на снимката позираме гордо за спомен ?!

Тези номера могат да минат пред същите тези, които пишете и се прехласвате как ''великия ловец'' спасил майките и децата от ''страшния звяр'', но пред останалите ловци този номер не минава !

Тези като теб, които си мислят, че всичко знаят, освен да се гмуркат в морето друго не могат да правят. Понякога се случва да глътнат вода, ама те са печени и ще се оправят, нали всичко им е ясно. Доста често се случва да не ги разбират, ама те си знаят че са прави и винаги някой друг им е виновен !

Тия другите си ходят на лов, а тези неразбраните ги гледат и им обясняват колко много не са прави и как живота е несправедлив и никой не ги разбира...

Това за теб се отнася, щеше да ставаш офроъдър, ама нещо ти се размина, а и с лова не ти се получава. Странна работа, как все други са виновни за собственото нещастие...

Не се притеснявай, живота учи и ще разбереш доста неща, може по лесния начин, а може и по трудния, виждам че ти си избрал трудния.

Поне така ще помниш по-дълго какви грешки не трябва да правиш.

А може и нищо да не разбереш...

Росенчо щом все още поддържаш не само ония дето незаконно ни изключиха , но и дребната олигарсия около тях още по зле за теб това е показателно чий и кви интересчета защитаваш в какво обкръжение си и какви са ти приятелите, впрочем това вече го знаят доста хора тук и не само.Обаче рано или късно всичко си има своя край и всяко нещо с времето си.

За гмурканията хич не ми ги разправяй , че там сигурно още повече издишаш. И кво за офроуда и какво ми се е разминало .............и , като добре си ме проучил в чичко Гугъл какво излиза да не би да съм имал намерения да ставам състезател според теб? Но пък , ако те интересува нещо за 4х4 питай , ако искаш 8х8 или ядрени ракети , ако щеш...........

А стига с тези измислици , ако казваш нещо да е по сериозно а не ей така понеже няма кво да кажеш , когато истините болят.Иначе аз мога и още много тук да кажа , ама ще стане когато и , ако аз реша , че е време и от този форум да се махна , а ти да си направиш кефа , че си издухал още един от онези казващи истините директно в очите.

И извинявай пак за спама Росене , но светът не се върти около тебе и форума ти , пускай си темичките с цел интриги ,всъщност , като се замисли човек , ако не са интригите темите ти отдавна биха си умрели.

Edited by traper2504

Росенчо щом все още поддържаш не само ония дето незаконно ни изключиха , но и дребната олигарсия около тях още по зле за теб това е показателно чий и кви интересчета защитаваш в какво обкръжение си и какви са ти приятелите, впрочем това вече го знаят доста хора тук и не само.Обаче рано или късно всичко си има своя край и всяко нещо с времето си.

За гмурканията хич не ми ги разправяй , че там сигурно още повече издишаш. И кво за офроуда и какво ми се е разминало .............и , като добре си ме проучил в чичко Гугъл какво излиза да не би да съм имал намерения да ставам състезател според теб? Но пък , ако те интересува нещо за 4х4 питай , ако искаш 8х8 или ядрени ракети , ако щеш...........

А стига с тези измислици , ако казваш нещо да е по сериозно а не ей така понеже няма кво да кажеш , когато истините болят.Иначе аз мога и още много тук да кажа , ама ще стане когато и , ако аз реша , че е време и от този форум да се махна , а ти да си направиш кефа , че си издухал още един от онези казващи истините директно в очите.

И извинявай пак за спама Росене , но светът не се върти около тебе и форума ти , пускай си темичките с цел интриги ,всъщност , като се замисли човек , ако не са интригите темите ти отдавна биха си умрели.

Колко прав е бил един бивш министър председател с култовата реплика за ''лошия материал'' в България...

Постоянно и навсякъде доказателства за това негово твърдение !

Даже не може да го разберете...

Ваш си е проблема !

Искат извънредна сесия заради убития ягуар

Очакват се отговори за липсата на лиценз, за недоброто техническо състояние

Общинските съветници от ГЕРБ в Ловеч настояват за извънредно заседание на местния парламент, на което да бъде изслушан кметът Минчо Казанджиев за убийството на ягуара Алонсо и разпоредената от него проверка на случая, пише "Стандарт". Според тях той е скандален заради противоречива информация, както и заради нелицеприятни за община Ловеч и зоопарка обстоятелства, се казва в искането на общинарите.Очакват се отговори за липсата на лиценз, за недоброто техническо състояние, за безотговорното поведение на служителя, който се грижи за животните, за взаимодействието с еколога на общината и регионалната екоинспекция и за липсата на специално оръжие с упойващи стрели. От ГЕРБ се съмняват и в искреността на ловеца Денко Цанков, чиято снимка в стил "ала Пенчо Кубадински" с убитото животно обиколи социалната мрежа, докато той ронеше сълзи в телевизионния ефир.

БЛИЦ

Доста снимки на "ловци" с отстреляни животни съм виждал. И не бива да се оприличават с Пенчо Кубадински.Доста облаги имаше от ловните си приключения. Но пък това което правеше за лова в България също е за пример. Жалко за слепците които не го виждат.. Ако някой не знае,.......... да го провери.

А сегашните позьори по форумите биха ли казали с какво допринесоха за лова в страната ни?????Или призава "Дайте да дадеТЕ" е в сила.

Малко срамно е да се използват сравнения от подобен род.

Очакват се отговори за липсата на лиценз, за недоброто техническо състояние, за безотговорното поведение на служителя, който се грижи за животните, за взаимодействието с еколога на общината и регионалната екоинспекция и за липсата на специално оръжие с упойващи стрели. От ГЕРБ се съмняват и в искреността на ловеца Денко Цанков, чиято снимка в стил "ала Пенчо Кубадински" с убитото животно обиколи социалната мрежа, докато той ронеше сълзи в телевизионния ефир.

От този текст е очевадно че се търси отговорност за случая. От виновните. Между тях не виждам колегата произвел фаталния изстрел. А това че някой се съмнявал ...................................То и аз се съмнявам. Ама какво от това.

Edited by деди

Колко прав е бил един бивш министър председател с култовата реплика за ''лошия материал'' в България...

Постоянно и навсякъде доказателства за това негово твърдение !

Даже не може да го разберете...

Ваш си е проблема !

Е тоя твой убавец /бивш/ от година и кусур , който не спря да плаща на протестиращи и да плаче , като сърдита свекърва не го ли ритна с шут народа през февруари или мислиш , че народа от лощия матриял бързо забравя. :cap:

Хората не щът никой от старите крадливи муцуни клонинги на стария соц., а вие от хубавия материал не спряхте с напъните отново да се облажите и да довършите обеднелия народ. Предизборни пияри по ягуара и кво ли не още , големите природозащитници гербаджийте мислят за благото на народа , като не дават да се одобри ПУПа на Царево , щото парк било уж и няма значение , че полувината земи са частна собственност , важното е да се прави мръсно на прежде- властимащите , които и те , като тях крадци успяха да ги преварят и вземат по някое апетитно местенце на брега на морето , нека си останем маймуни и бъдем атракция за охранените и дрогаджиите идващи за по десетина дена. Да ама тия от убавия материалец си нахакаха фото-волтаици и вятърни мелници , че и с над процентите определени от ЕС.И най важното къде ги нахакаха , ми баш у резервата у Добруджата нищо , че уж са най големите природозащитници и Евро дупедавци , като е за техните хора от добрия материал може.Мани ги тия скъпи ядрени енергии и модвания на реактори , важното е да бачкат нашите енергоизточници , че манги тр. да се правят на гърба на лошия матриял , а и Хамерикански ТЕЦ си имаме барабар с Президента ни , малко ли подписи там е изтипосал.

Абре хора я по трезво си погледнете държавата ,че вече съвсем я погребаха тия всичките крадци вътре НС и целта им е да сме скарани и разединени , а от това те най мн. печелят и се облагодетелстват.

Та Росене ти на кои се кланяш , що не кажеш , на тия от убавия матриял ли или тези , които днес са на власт??? :trumpet:http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/02/05/669511_boiko_borisov_nedovolen_ot_loshiia_choveshki_material/

Чувствам , че още тази зима народа ще възстане и ги издуха отново и с мн. по голяма сила , щом още отсега взеха да си правят устата за поетапно голямо увеличение на тока и още други техни мушингийски номера...............оо чкайте , че се увлякох и без да искам забравих , че Ягуара не трябваше да бъде убит , барем да бяха почакали да се поохрани , да бъде изяден обеднял човечец или поне някое детенце , а тоя взе , че го застреля гладен , ми ся ..........ко прайм??? Линччччч!!! Айде да умира тая пущина тема ама пиша щото покрай нея се прокрадват и прикриват други разни интереси предизвикващи ни да пишем.

Edited by traper2504

Ми вика колегата, че в другия форум по темата се обади един път, и един модератор не се съгласи с теб и ти клекна, омекна и тнт.

Тука обаче е обратното, и си много смел. Какво да си мисли човек за теб?

Не ти говори, пише на баба ти от снимката, за да спре да пише вече, че е паднала и не се знае кога ще стане. :trombon:

Един питам - друг се обажда, другия питам - трети се обажда. Само преводачи ли има тук - и Ахмед Доган може да ви завиди! Ако това беше баба ми , щях да съм горд - ама да ти не троша хатъра ще си я сменя!

Edited by Anelin

Махни го този кентавър, с бабата май беше по-добре. Ти да не си зодия Стрелец ? 8)

Да!

И няма никакво значение моята особа - темата е за друго!

Пенчо , ако мен е питал, щях да му отговоря, че никъде и по никакъв повод не съм си променял мнението по случая - както казах познавам Денко и нямам нищо против човека - надявам се да не му направят нищо от правосъдието! Темата беше за собствените ни познания и овладяването на първичните си инстинкти да се самоизтъкваме и доказваме, орезилявайки се на всяка цена! Крайно време е нашата общност да започне да мисли за лова, като за нормално занятие, ако щеш хоби го наречи, а не като за фобия по гората и дивеча. Надявам се да ме разбереш - мога да съм много по описателен, ама днес при голям прелет бях на каръшкото място и сега отивам да изплющя една бира, да се взема душ и да си легна - щото утре продължавам с нормалните неща!

Та Пенчо нещо ми ги заговори за другия форум и един от модераторите...нека допълня, че когато си изкажа мнението веднъж, рядко дваж, спирам щото съм досаден вече - а онзи модератор това работи - досаждане с акъли...дето и на него не са му много ясни!

А и речи на Пенчо също да си оправи ника и другото, като си много придирчив!

Поздрави!

"К`во викаш !?"

Щом си бил на "каръшкото" място, цапни една ракия преди бирата. :beer: