Jump to content

Лов на гургулица и гривяк - ловен сезон 2014/2015 г.

Recommended Posts

Всички "тръпнем" в очакване на сезон 2014/2015 (9ти август - "Ей го де е...").

Тук споделяйте впечатления и снимки от любимият на много колеги лов - гургулица и гривяк.

Това е лова, който (заедно с бекаса) най-много прилича на спортните дисциплини "скийт"/"спортинг".

Пожелавам на всички много птици в небето, много слука, много емоции и много точни изстрели!

НАСЛУКА

...неделният ден бях решил да отдам на гълъбовите и към 14.30,ама в най-голямата жега се доставих на един напоителен канал,спомен от ТКЗС-то с две ледени кенчета пиринско за компания :cool:

...предишната вечер бе тежка...откриване на лова+юбилей на майка ми-70...Господ здраве да й дава още дълги години!!!

...та разположих столчето с идеята повече да почивам и без някакви надежди въобще за сериозен лов...просто бях изсипал в джобовете на елека една кутия осмици с надеждата за някой и друг преминаващ гривяк или градски гълъб,но не и за гургулица!!!

...лова,както знаете е уникален с това,че доста често ни опровергава тотално очакванията...и в двете посоки!!!

...та накратко...прибрах се без кьорав патрон и да кажем около нормата,но да не уточняваме и да даваме причина на спамерите да лаят...по същата причина и снимки няма да кача :cool:

...уникален лов-уникален кеф!!!

...ако бях с по-подходящи патрони,примерно десетки...още повече нямаше да кача снимки :D

След дълго разознаване от моя страна и от страна на приятели, събрахме информация къде се окриват гургулиците.

В крайна сметка неможахме да ги намерим по слънчогледите, но така или иначе трябваше да открием лова.Сутринта на съботния ден аз с баща ми и 2 приятели посетихме един зелен още слънчоглед. В 6 часа бяхме поставили мюретата и бяхме заели позиция. Около 7 и 15 почнаха да влизат пилците и постреляхме доволно. Личният ми резултат от съботния ден 22 поразени гургулици от които макар и с кучетата имам 5 загубени поради дистанцията на която се изсипваха в слънчогледа и 1 пътпъдък. Наслука и повече успехи следващата седмица

И гилзите са събрани.

Не знам защо, но много ме изкефи тази снимка! Като композиция и като съдържание. Създава чувство за пълнота! На предната за момент си помислих, че сте направили украса с макове и синчец, а се оказаха гилзи :)

Браво компадре Сахакян! Умеете ги тия работи.

Днес погрешна тактика!Чаках ги на местото от миналата седмица,но минаваха на голяма височина.Ще се реванширам следващия път!

post-41332-0-30141400-1408293794_thumb.jpg

Искам да попитам тъи като съм млад ловец имам иж 58 16 калибар стрелям с 9ки и 3ки дали са правилните патрони за гривяк като ги стрелям на крило ?

Искам да попитам тъи като съм млад ловец имам иж 58 16 калибар стрелям с 9ки и 3ки дали са правилните патрони за гривяк като ги стрелям на крило ?

5-ци нямаш ли? А 7-ци?

№ 3 са прекалено едри. Не че и с тях няма да падат, но 7 са идеални. Миналата седмица, колегата свали един с 9 номер от около 35 метра без проблеми. Наслука :)

Edited by Raphael

Всичко е относително, зависи как ловуваш. Дали си с мюрета в нива или на прелет по трасета. Аз лично предпочитам по-ситни съчми.

Номера 9, 8, 7 с грамажи от 24-30 грама,са напълно достатъчни според мен.

Наслука

То зависи и колко високо над теб прелитат. Аз,ползвам 5 номер-сигурна работа :) Все пак,на гривяка перушината е малко по-груба и здрава,от тази на гургулицата. Хем после и по-малко съчми ми се мотаят из устата ;)

Миналата зима колегата до мен събори един юрдек с 11 номер на фиочи от около 20-25 метра, ама направо го откъсна ви казвам. Не помня дата, но имаше сняг и си беше студено. Мисълта ми е че премериш ли се добре, съчмите никак не са за подценяване :)