Jump to content

Колеги помагайте

Recommended Posts

Искам даси закупя Нисан Терано 2,4 124конски сили,въпроса ми е дали може дасе постави обикновенна газова уредба,или задалжително със газов инжекцион.Благодаря предварително

Здравей колега, аз имам такъв джип със същия мотор, купих го с вече поставена газова уредба. Нямам кой знае какви забележки като карам по пътя, но в гората при по стръмен път съм гледал зор и си карам на бензин на такива места. Разхода ще ти бъде по висок с обикновената газова, но и цената на инжекционите не е много малка. С обикновената газова доста хора карат но според мен ако имаш пари е по добре инжекциона и заради по ниския разход.

Имам същия и го взех с вече монтирана газова уредба.

Не ми харесва работата на двигателя на газ и мисля да я махам , че ми заема място бутилката .

Няколко пъти го карах на сервиза , който е монтирал уредбата , закачаха го с разни компютри и нагласяха разни неща , но...

...козата си иска пръч (разбирай бензин)!

Като си го карам на бензин е точно като планинска коза!

На газ веднъж ми гръмна гърнето.

Газовата е италианска EMEgas или AMEgas , нещо такова.

Разхода на газ ми е около 15-16 по нивите , не си струва .

Карай си го на бензин , не си хващай беля .

Дано да съм бил полезен.

:drinks:

Искам даси закупя Нисан Терано 2,4 124конски сили,въпроса ми е дали може дасе постави обикновенна газова уредба,или задалжително със газов инжекцион.Благодаря предварително

Здравей колега няма смисъл от газовото било то обикновено или инжекцон проблемите почват много здраво. Обикновеното гърми няма насмогване на филтри маркучи и други по въздухопроводите.Инжекциона работи добре в началото но после всяка седмица настройки по х лева и за една година го плащаш двойно.След 2 години търсиш нов двигател задължително и пак отначало. Като разход по магистрала с малко газ около 15, вкаран в гора, нива сняг минимум 30л. Направи си сметката на кое ще ти е по добре като сложиш недостатъците на газта. Карай си на бензин или дизел и не се занимавай с излишни неща.

А за дизел не си ли се замислял? За мен лично, по-добър вариант. Виж в оффроад форума за какво става дума, и тогава решавай.

На моя му сложих инжекцион никакви ядове. Бутилка 20л събира 18,5 монтирана до рамата отдолу. Разлика във вървежа не намирам, но определено има в джоба. Този мотор понася много добре проста газова уредба и в повечето случаи избягват инжекциона. Всичко зависи от газаджията, който ще ти я настройва. Виждам, че си градски мога да ударя едно рамо. Ако искаш подробности пиши на лични.

На моя му сложих инжекцион никакви ядове. Бутилка 20л събира 18,5 монтирана до рамата отдолу. Разлика във вървежа не намирам, но определено има в джоба. Този мотор понася много добре проста газова уредба и в повечето случаи избягват инжекциона. Всичко зависи от газаджията, който ще ти я настройва. Виждам, че си градски мога да ударя едно рамо. Ако искаш подробности пиши на лични.

Благодаря много колега,в момента съм в чужбина,и ми е попаднало едно хубаво терано и затова се интересувам,