Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня - ловен сезон 2014/2015 г.

Recommended Posts

Здравейте колеги, ето че най-сетне дойде момента, в който и аз да мога да се похваля с прасе (първото ми за 3 год.) ...

rc6hpg.jpg

Глигите са 24,5 см. оценени с 125 точки и следователно златен медал..

Честито, дай Боже следващото да е по-добро.

• Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://prikachi.com/images.php?images/89/7730089P.jpg Това прасе, е убито в неделя от тази прекрасна дама ! Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в

Здравейте колеги и ние открихме сезона вчера с три броя прасета около и над 120кг,изтървахме един доста добър екземпляр,НО днес слуката беше невероятна,тъй като нямаше време да претеглим прасето давай

Днес и мен слуката ме споходи,прилично голям глиган отработен от любимците ми.Много бързо приключила гонка,на 5 минута бе залаян на място и убит на ятака си.Така започва сезона за мен.И както казва

Posted Images

Честито, дай Боже следващото да е по-добро.

Мерси колега, дано да има и следващо, че историята знае много случай, където ловци с 20 год. стаж нямат ударено прасе..

Мерси колега, дано да има и следващо, че историята знае много случай, където ловци с 20 год. стаж нямат ударено прасе..

Историята си е история,прави се от хората. Спазвай правилата на лова и ще имаш сигурни успехи. Не забравяй, че нереза е осем пъти по-умен от кучето и от много хора. И аз познавам колеги ,които не са виждали едро животно, но има защо.

Не говоря за случаите на урока,но това е друга тема. Спазвай златните правила и успеха е сигурен.

[Чакquote name=krus" post="630595" timestamp="1418319567]

Историята си е история,прави се от хората. Спазвай правилата на лова и ще имаш сигурни успехи. Не забравяй, че нереза е осем пъти по-умен от кучето и от много хора. И аз познавам колеги ,които не са виждали едро животно, но има защо.

Не говоря за случаите на урока,но това е друга тема. Спазвай златните правила и успеха е сигурен.

Чак толкова умни не са.Важното е да не мърдаш и могат да дойдат почти до теб.Другото е добър изсрел в най добрия момент ,а това се учи с времето,просто не трябва да се пропуска лов.

Ето още едно малко нерезче от ме.

Колега от какво дърво е, и напълно ли е завършено 8)

Не съм много съгласен колега, има места в България, където колегите с години не са виждали следи от прасета, камоли прасета... в такива ситуации, ако щеш недей да дишаш на пусията, пак няма да дойде :) остави ги тези златни правила, те са пълнеж, там където има дивеч.. :)

Не съм много съгласен колега, има места в България, където колегите с години не са виждали следи от прасета, камоли прасета... в такива ситуации, ако щеш недей да дишаш на пусията, пак няма да дойде :) остави ги тези златни правила, те са пълнеж, там където има дивеч.. :)

Е как да намериш нещо, което го няма.Как да прилагаш правила за лов ,например на жирафи в Сахара???

Е как да намериш нещо, което го няма.Как да прилагаш правила за лов ,например на жирафи в Сахара???

Е не ти е много точно сравнението, но както и да е :) с здраве и наслука :)

В Събота най-сетне и на мен ми се случи !

Кучетата лаеха , все още далеч и както си се бях позамислил нещо , чувам заветното шумолене на свински копита по шумата на петдесетина метра под мен. Изместих се внимателно на по-удобна позиция по посока на шума/охранявах една трънлива,храсталива поляна около двеста на шейсет метра на средно стръмен баир,пред мен гъста гора,зад мен гъста гора/ и както съм се загледал на предполагаемото място,откъдето ще излезе животното,чувам същото шумолене от горната страна.Брей!

Обърнах се натам и какво да видя ?! Ами гледах и не мога да видя,какво какво виждам,мухаха ! Слънцето,осбено ярко и ниско блещи,ама здраво в очите ми , ама наистина здраво , и козирката на шапката не помага даже.Излезе някакво добиче накрай гората и се спря. Докато сетивата ми обработят данните,че това е прасе , то хукна през поляната над мен. Изтървал най-удобният момент за стрелба дебнех между кои храсти да го "свитна". Точно преди да пресече един по-висок и гъст храст , дръпнах спусъка и зачаках да му повторя.Ама свинчо не се показва.Гледам нагоре , вляво,дясно - никъде го няма-мистерия.Заобиколих отпред ,пак не го виждам , хайде от задната страна-гледам лежи в един трап , затова не съм го видял отначало.Всичите тези действия се развиват за секунди, естествено.Брей,викам си,мое е,виждам го,лежи , ама почна да мърда с крака си нещо.Чакай да го повторя,да не се мъчи добичето.Вдигнах духалката,натиснах спусъка и в момента,в който натисках,животното се изправи и хукна.Ама хукна ви казвам.Докато презаредя,вече беше на шейсетина метра,пуснах му един сватбарската и това беше.

После огледах терена,там,където беше паднало, имаше доста кръв и парче кост, около три на два см.,трийсетина метра по-сетне,пак кост,след още метри пак и пак,като всеки момент очаквах да го видя паднало внякой гъстак. То на толкова разпилени кости,как не се разглоби това прасе?!

Не го намерихме де,след окло километър,колега видял,че кървава диря пресича асфалта и подозренията ми се потвърдиха-най-вероятно съм го улучил в долната част на крака,иначе щяхме да го намерим. И вчера го търсихме в района,където избяга,но безуспешно.

Жалко за животното,дано съседните дружинки са го отсреляли!

Че тъй де - това ми случи.Досега или са падали на място , без да могат да избягат, или са продължавали и съм ги намирал на близко разстояние мъртви.

Само съм чувал,как го гледаш - уж мъртво ,а то стане и хукне.

За успокоение на критиците-стрелях с бренеке "Ротвайл" ,червеният надпис.

Снимки няма,естествено.

Наслука и още неповторими ловни емоции на всички!

В Събота най-сетне и на мен ми се случи !

Кучетата лаеха , все още далеч и както си се бях позамислил нещо , чувам заветното шумолене на свински копита по шумата на петдесетина метра под мен. Изместих се внимателно на по-удобна позиция по посока на шума/охранявах една трънлива,храсталива поляна около двеста на шейсет метра на средно стръмен баир,пред мен гъста гора,зад мен гъста гора/ и както съм се загледал на предполагаемото място,откъдето ще излезе животното,чувам същото шумолене от горната страна.Брей!

Обърнах се натам и какво да видя ?! Ами гледах и не мога да видя,какво какво виждам,мухаха ! Слънцето,осбено ярко и ниско блещи,ама здраво в очите ми , ама наистина здраво , и козирката на шапката не помага даже.Излезе някакво добиче накрай гората и се спря. Докато сетивата ми обработят данните,че това е прасе , то хукна през поляната над мен. Изтървал най-удобният момент за стрелба дебнех между кои храсти да го "свитна". Точно преди да пресече един по-висок и гъст храст , дръпнах спусъка и зачаках да му повторя.Ама свинчо не се показва.Гледам нагоре , вляво,дясно - никъде го няма-мистерия.Заобиколих отпред ,пак не го виждам , хайде от задната страна-гледам лежи в един трап , затова не съм го видял отначало.Всичите тези действия се развиват за секунди, естествено.Брей,викам си,мое е,виждам го,лежи , ама почна да мърда с крака си нещо.Чакай да го повторя,да не се мъчи добичето.Вдигнах духалката,натиснах спусъка и в момента,в който натисках,животното се изправи и хукна.Ама хукна ви казвам.Докато презаредя,вече беше на шейсетина метра,пуснах му един сватбарската и това беше.

После огледах терена,там,където беше паднало, имаше доста кръв и парче кост, около три на два см.,трийсетина метра по-сетне,пак кост,след още метри пак и пак,като всеки момент очаквах да го видя паднало внякой гъстак. То на толкова разпилени кости,как не се разглоби това прасе?!

Не го намерихме де,след окло километър,колега видял,че кървава диря пресича асфалта и подозренията ми се потвърдиха-най-вероятно съм го улучил в долната част на крака,иначе щяхме да го намерим. И вчера го търсихме в района,където избяга,но безуспешно.

Жалко за животното,дано съседните дружинки са го отсреляли!

Че тъй де - това ми случи.Досега или са падали на място , без да могат да избягат, или са продължавали и съм ги намирал на близко разстояние мъртви.

Само съм чувал,как го гледаш - уж мъртво ,а то стане и хукне.

За успокоение на критиците-стрелях с бренеке "Ротвайл" ,червеният надпис.

Снимки няма,естествено.

Наслука и още неповторими ловни емоции на всички!

Колега, аз бих умрял от яд.. предполагам и ти също си изпитал това чувство, след като не си го намерил, но да не забравяме, че и това е част от лова..Жалко за прасето, дано някой колега да го е спасил от мъките..

Здравейте, и наслука на всички колеги!

Ето я и моята слука за тази година.

DSC00864JPGaDl6LYD_thumb.jpg

DSC00862JPGoNwPo8q_thumb.jpg

Вървеше обратно на гонката без да го гонят кучета. Не го чух докато идваше може би защото се движех и аз. Спряхме се и двамата на 20-тина метра един от друг. Гледайки се един друг вдигнах пушката и гръмнах веднъж. Кучетата тръгнаха по него и след около минутка ги чух да лаят на място. Беше паднал на около 200 м. Патрона с който стрелях е бренеке монолит 32гр. магнум. Куршума влиза между врата и плешката, минава през цялото тяло, като засяга бял и черен дроб и се спира в бута.

Ето го и трофея. Не е голям но за мен е много скъп защото ми е първия в моята 8 годишна ловна "кариера".

DSC00869JPGdVr8tmZ_thumb.jpg

Честито колега, дано да си счупил каръка.. пожелавам ти още много пъти да се гледате един друг с прасетата :)

post-5683-0-38092200-1418926565_thumb.jpg

Здравейте и от мен! На 13.12.2014 г. Бях на гости в ловен район на Долна Бела речка. Благодарение на добрият ми домакин и гоначи бях споходен от слука. Един нер приличен да не кажа, че и повече от приличен.attachicon.gif20141213_163126.jpg В средата е човека виновен за гибелта на нера. Това е част от "бандата" attachicon.gif20141213_162143.jpg От стреляните прасета бяха 5 на снимката са четири две от който са мои двете крайни, а петото е одрано в гората.

А това е само глигана с едно от отрочетата си attachicon.gif20141213_162959.jpg

На мен ми провървя разгеле, дано и вие колеги имате слука идните ловни излети.

post-5683-0-38092200-1418926565_thumb.jpg Днес си видях трофея, още не е на поставка снощи е свален от черепа и сега Ви го показвам. Не са големи глигите, но за мен са безценни, 20см са! Пожелавам наслука на всички съфорумци.

В събота нула, неделя първа гонка само лисици гонеха водещите кучета в дружинката, втора гонка бях сам гонач с мойте хуни та им закарахме малко гуди да си погърмят , но само това остана за фотосесия.

post-9150-0-98223000-1418933467_thumb.jpg

Здравеите колеги,ето и съкратен разказ на нашата съботна ловна слука.След обстойно разузнаване в петък слудобед,бях убеден,че в нарочената за ловуване местност в събота вътре има 1 или 2 прасета с прилични размери.Е в събота сутринта малко след започване на гонката моето предположение се потвърди.Понеже бяхме само двама гоначи,реших да разделя кучетата на две,като едните ги пуснахме там където водеха следите от петък,а другите заедно с мен и колегата тръгнахме от далечната дестинация.Не след дълго прозвучаха 4 изстрела и след малко получих информация,че прасето си е отишло по-живо по-здраво,но за радост влизаше в посока срещу гонката.Бързо с колегата гонач заехме позиции там където трябваше да доиде,но не би.Чухме кучетата да приближават,като вече всичко налично беше по него,но този глиган не искаше да се среща с повече ловци и реши да мине през едно дълбоко оране.Добре,че кучетата не го оставяха и така младият ни председател успя да го пресече и с 1 изстрел го повали.Оказа се,както и предполагах по следите приличен нер около 140 кг.Друго прасе не намерихме,явно през нощта се е измъкнало,но и на това сме доволни.

post-22858-0-38881800-1419179362_thumb.jpg

Събота ,слънце тихо време само за лов, но уви валат,само сърни. Неделя секс среща на ветровете,слаб снег за горнитура и резултата два приплода недостой ни за снимка и мокри носни кърпи.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.