Jump to content

Лов на дива свиня - ловен сезон 2014/2015 г.

Recommended Posts

Чавдаре,питаш за личен опит,ето моя.

От 4 години имам карабина в калибър 308.Сменил съм 5 вида патрони.

Първия бе Норма балистик тип(зеления полимерен връх)-удар в плешката ,без изходна рана ,вътре бе страшно от черния дроб не бе останало нищо.

За мен -прекалено големи хематоми и прекалено лек(9,7 гр.)

Втория бе Хорнади SST-при него преживях най-големия шок.Изстрел в гърдите,куршума минава м/у две ребра ,преминава през основата на сърцето като откъсва част от него ,но без да разкъса (технически сърцето си е цяло ) куршума напуска отново м/у две ребра.Зная ,че много колеги няма да повярват,но това е истината.Прасето бе убито от друг колега на разстояние от моя изстрел може би 2 км.

С това и с Хорнади приключих.

Най дълго изкарах с Норма Орикс-за мен си остана перфектния куршум.Около 30/40 прасета убити,ранено -нямам.Няма големи разкъсвания,почти винаги с изход .Ако все пак остане в тялото куршума не се е разпаднал-идеалното за мен.

Разделих се с Орикса миналата година-новата партида която се появи тотално ме отказа.

Четвърти бе Норма Вулкан-нямах много наблюдения-паднаха две животни но разкъсванията които правеше ме отказаха.

Мога само да кажа ,че е по показатели се доближава до Орикса,но с по-големи хематоми.

Петия и последен с който ловувам е Бренеке TOG. Все още трупам опит от него,но за сега не ме е разочаровал.

Приближава се до Орикса по пробивност и хематоми и най-вече ,че запазва тегло.Единствено което е разликата е ,че Орикс-а е 11,7гр. а TOG-а е 10,7гр.

Но Жоро е прав има и ситуации и ситуации.Разстояние ,попадение всичко си има значение.

Наслука !!!!

За пореден път се убеждавам, че едни и същи куршуми работят по различен начин в различните калибри. Изобщо - универсалност няма. Аз го отдавам на различните маса и скорост.

При мен SST на Хорнади работи супер. Но е в .243, Superformance. Направо ги разпарцалосва. В такава степен, че при евентуален изстрел ''отзад'' на голямо прасе едва ли ще успее да премине таза или червата.

За Орикса пък съм писал назад в темата. Малките животни ги прошива. Но тук калибърът е 9,3х62 с 50 см., цев.

Или около 950 м/с срещу около 690 м/с, 95 грейна срещу 285 грейна...

С това исках да покажа, че при други условия при мен резултатите са съвсем различни.

А и че понякога е странно, когато се каже, че ''аз в .223 съм много доволен с Federal SP, така че и ти си вземи същия за 30-06".

Наслука!

• Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://prikachi.com/images.php?images/89/7730089P.jpg Това прасе, е убито в неделя от тази прекрасна дама ! Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в

Здравейте колеги и ние открихме сезона вчера с три броя прасета около и над 120кг,изтървахме един доста добър екземпляр,НО днес слуката беше невероятна,тъй като нямаше време да претеглим прасето давай

Днес и мен слуката ме споходи,прилично голям глиган отработен от любимците ми.Много бързо приключила гонка,на 5 минута бе залаян на място и убит на ятака си.Така започва сезона за мен.И както казва

Posted Images

Ае Ники цар си на разказите-евала

Rws evo. Стрелба от 50 метра пронизано през дробовете. Пробяга около 20 м. От двата дроба беше останало едно парче около 10 см. Прасето беше 100 кг. Група от 5 изстрела 18 мм. Поздрави

Честита и на теб! Здраве щастие и много Слука!

Да споделя и аз вчерашната слука!Тарикатите(свинките) влизат в гората, точно след нашето излизане.Най-неприятно за тях се указ,че бяха разконспирирани и пуснахме още веднъж,вече по пресните следи!Доста голяма сюрия беше.Най важното е,че майките останаха читави.В боя паднаха 4 бр. Поради трудноста на терена, само две позираха за обща снимка!

post-41332-0-10461700-1420355360_thumb.jpeg

Здравейте, ето и нашата слука от днес яха две на другото му се размина. Времето бе първо дъждовно, а после и вятър доста добър. Та лова свърши към 13 часа и после веселата част! Ето го и въпросното прасе Остана другата седмица и ще почиват прасетата. Поздрави колеги!

post-5683-0-36180300-1420384519_thumb.jpg

По телевизията били казали,че сезона за дива свиня се удалжава с още една седмица някой да е чувал нещо

здравейте колеги !!!

Ето малко слука от 11.01.2015

Общо шест броя ,но другите не бяха за снимане.На слука на всички колеги.

post-64582-0-11186200-1421076297_thumb.jpg

post-64582-0-98190700-1421076328_thumb.jpg

post-64582-0-85969300-1421076351_thumb.jpg

Edited by Мирослав Боев

Ловния сезон за дива свиня приключихме подобаващо с приличен екземпляр .Нещо не се получава с качването на другите снимки.Както и да е следващият ловен сезон по-добри успехи и трофей.

Edited by krus

По телевизията били казали,че сезона за дива свиня се удалжава с още една седмица някой да е чувал нещо

Айде стига толкова де! Д аги оставим малко на мира!

Със сигурност много ти се иска! То и на мене ми се иска, ама няма! За прасчовци - на есен с песен.

post-7741-0-56341800-1421599214.jpgЧестито закриване,колеги.Нашата група отчете един успешен сезон за дива свиня,не само заради слуката,която ни споходи на 10.01,а и през сезона,а и заради това че се увардихме от инциденти,нямаме загубено,откраднато или убито куче.НАСЛУКА.

attachicon.gif24.jpgЧестито закриване,колеги.Нашата група отчете един успешен сезон за дива свиня,не само заради слуката,която ни споходи на 10.01,а и през сезона,а и заради това че се увардихме от инциденти,нямаме загубено,откраднато или убито куче.НАСЛУКА.

Здравей колега, добра слука сте имали... Сега се замислям, как се радваме на това, че всички кучета са ни на линия.. Гадно и завистливо племе сме да си крадем и убиваме кучетата.., но това е положението, ще се молим да не ни изчезват кучетата и това е :ksshunter1fe:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.