Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня - ловен сезон 2014/2015 г.

Recommended Posts

Ето че най-после и на мен ми доиде реда да публикувам нещо в тази тема.След слабият сезон за мен на пъдпъдък,откриването на свинският лов започна повече от добре.В събота както си е редно рано сутринта се събрахме да се видим кои жив,кои здрав и да започнем ловът на дива свиня.След разставянето на пусиите и започване на гонката положението беше отчайващо,тъй като не забелязвахме особено прясно движение на прасета.Но около 9,30 - 10 часа всичко се промени.Както си вървеше гонката,чухме така очакваният лай на верните помощници и не след дълго изстррелите от пусиите,лошото беше че кучетата продължиха да гонят,което ме навеждаше на мисълта за много пропуски.Оказа се,че е стреляно по един глиган и след него по група около 8-10 прасета.Резултата 1 убито прасе.След като отминах "злополучните" пусии чух така желаният лай на кучетата,предупредих вардачите към които се отправяше прасето да внимават много.Но вятърът беше неблагоприятен за пусията и нереза се върна обратно и спря в едно гъсто тръне.Там в продължение на около 30 мин. го облаиваше едно гонче на колега които беше вардач,а кучето вървеше с гоначите.Приближихме се 3 гоначи и след вдигането на глигана тои попадна пред моята мушка.Изстрел с бренеке "Монолит" 32 гр. и прасето си продължи през драките,при което аз започнах да викам,че съм го изпуснал и да внимават.Но след около 70 м. кучетата спряха и започнаха да лаят на място.Изстрела беше попаднал малко над сърцето и косо минаваше до задният бут,където го намерихме проектила.

Браво др.Ценков.Чеистита радост и следващата събота да ви даде Господ по по две на мушка.Комбайна който влезе в 9.00 ч да жъне царевицата до орехите изигра своята роля в това да натика една друга група около 7-8 прасета над "Кошерите",но какво стана с нея не разбрах.Нашия лов няма да го коментирам по обясними причини. :clapping: Ти знаеш защо..... :drinks:

• Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://prikachi.com/images.php?images/89/7730089P.jpg Това прасе, е убито в неделя от тази прекрасна дама ! Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в

Здравейте колеги и ние открихме сезона вчера с три броя прасета около и над 120кг,изтървахме един доста добър екземпляр,НО днес слуката беше невероятна,тъй като нямаше време да претеглим прасето давай

Днес и мен слуката ме споходи,прилично голям глиган отработен от любимците ми.Много бързо приключила гонка,на 5 минута бе залаян на място и убит на ятака си.Така започва сезона за мен.И както казва

Posted Images

Пусиите на "Стойковският път" ги видели,но тъй като там бяхме поставили едни от "най-добрите",не се чу и изстрел,а само разкази колко големи и колко на брой били.Не ми се мисли,ако беше жив и здрав председателя ни какво щеше да им се случи.

И при нас в събота не вдигнахме нищо,т.е. диви свини :pardon: ,личи си че има присъствие,но явно не бяха останали в нашите ловни полета,дано тази седмица ги открием или са останали при нас през седмицата.

Иначе ентусиазма в колегите беше както винаги на ниво,всеки с нови надежди,шеги и закачки :cap: .

Успех колеги през идващия уикенд и всичко е ок в неделя вечер като се приберем в къщи,наслука. :66:

Честито на ималите слука, тези които не са имали да не се отчайват утре е денят! ;) Пожелавам на всички по едно хубаво глиганче, па може и по две. :)

post-58392-0-92646800-1412922186_thumb.jpeg

Честито на ималите слука, тези които не са имали да не се отчайват утре е денят! ;) Пожелавам на всички по едно хубаво глиганче, па може и по две. :)

колега ,от Орешанските,нема ли за при вас нещо ??

Днес и ние се разписахме за този сезон!Нерче около 110- 120кг.

post-30148-0-89731600-1413133721_thumb.jpgТова е майстора, и мой баща!!

Edited by ROCK 4 EVER

Здравейте от Тетевенския Балкан. Тази седмица нямаше никаква слука. Пусти поля и гори. А в Събота направихме цели 5 гонки. Карайки замислено джипа по черния път след третата гонка към пусията за четвъртата на 100 метра през пътя на два скока се прехвърли огромен черен мечок /или мечка / и се сля със високата над човешки бой папрат предхождаща гората. Та ни се изясни евентуалната причина за липсата на движение в района. Последваха още две ялови гонки, но за сметка на това този път гоначите викаха с пълно гърло - защо ли ? :)
Поздрави и наслука!

Здравейте колеги и ние открихме сезона вчера с три броя прасета около и над 120кг,изтървахме един доста добър екземпляр,НО днес слуката беше невероятна,тъй като нямаше време да претеглим прасето давайте предположения,колегата Ванката го стопира с един патрон 30-06 в сеченака просто без коментар.Прасето върви през гората все едно е на парад,не го бъркат кучетата,спира гледа настрани,озъртасе,ослушва се и си кара работата,докато не мина под мерника на Ванката,браво Ванка!

Колеги прасето е огромно,за съжаление зъбите от едната страна и двата са счупени,не по наша вина а на прасето предполагам :db: ,но за другия зъб съм сложил телефон за да може да има съпоставка за размера.Ще се опитам сего да кача и снимки,успех и наслука колег

Edited by Николай Арнаудов

Става колега, не ми е идвало на ум,другия път ще пробвам бъди сигурен!

Ще пробвам с малък и с голям глиган и ще пусна снимките и ще чакам оценката ти отново!

Наслука!

Става колега, не ми е идвало на ум,другия път ще пробвам бъди сигурен!

Ще пробвам с малък и с голям глиган и ще пусна снимките и ще чакам оценката ти отново!

Наслука!

Ти да не се засегна ся,то че е голямо спор няма за това ама много на зад си застанал,то си е ваша работа как ще се снимате но така изглежда като фотошоп.Наслука и на теб тази седмица.Ако съм те засегнал извинявай нямам лоши помисли!

Ти да не се засегна ся,то че е голямо спор няма за това ама много на зад си застанал,то си е ваша работа как ще се снимате но така изглежда като фотошоп.Наслука и на теб тази седмица.Ако съм те засегнал извинявай нямам лоши помисли!

няма проблем колега,не сме такива хора(ловджиите) и лично аз,че да се засягам за подобни работи,късмет и на вас в събота и неделя, като видях профила ти тук при мен има един твой съгражданин от Царево,също ловджия Милен се казва - строителен техник на пречиствателната станция която строят тука,може и да го познаваш.Заедно сме един до друг аз строя един друг обект до него.Хубав ден.

Малко в страни от темата....

Да Ви призная и на мен ми е смешно като се застани за снимката на 2-3 метра зад прасето. Добре, убил си голямо прасе, то се вижда! Защо трябва да изглежда като ламя?!

Лично аз предпочитам като си правя снимка до прасе, да си сложа ръката на него. Така тази илюзия изчезва.

Но!!!

Това с начина на заставане зад прасето е често срещано, така че, както го направите си е Ваша работа. Прасето си Ваше така сте преценили (просто споделих)

П.С. Миналата година мисля Росен Генов беше качил едно прасе с краката нагоре вързано. Като се беше допрял на него. Е те това прасе изглеждаше като Трабант да го ехх. Хитро беше измислена там снимката.

Edited by pashankov
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.