Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня - ловен сезон 2014/2015 г.

Recommended Posts

Добра вечер колеги! Тежък лов се очертава утре :( Преди малко заваля,и то качествено.Гоначите,знаят за какво иде реч :) Утре даже и дан вали,пак ще съм мокър ;) Наслука на всички!

• Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://prikachi.com/images.php?images/89/7730089P.jpg Това прасе, е убито в неделя от тази прекрасна дама ! Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в

Здравейте колеги и ние открихме сезона вчера с три броя прасета около и над 120кг,изтървахме един доста добър екземпляр,НО днес слуката беше невероятна,тъй като нямаше време да претеглим прасето давай

Днес и мен слуката ме споходи,прилично голям глиган отработен от любимците ми.Много бързо приключила гонка,на 5 минута бе залаян на място и убит на ятака си.Така започва сезона за мен.И както казва

Posted Images

Рисковете на живото предаване. Наслука!

Здравейте колеги ето, че и ние счупихме каръка. :horo: Тази седмица и двата дни бяха изпълнени с много емоции. Нека започна първо със съботния ден. Бяхме се разбрали в 7 часа да бъдем на зборният пункт, да напишем бележката и от там в гората и така стана, бяхме 17 човека. Започнахме и първата гонка, която започна в 8:20, докато се разтавяхме забелязахме доста движение на прасета и то пресно. Започна и първата гонка, която се оказа ялова. Събрахме се и направихме нова разстанковка и да започне и втората гонка. Имаше страшно движение на прасета. Започна и втората гонка и тук започва и интересното още с пускането на гоначите горе в билото на гората, в едно гъсто тръне все вдигат две прасета без кучета и тръгват по чистото, дотук добре. Засадата който е в странището с карабина вижда прасета и тръгва да ги пресеича и успява, по негови думи ги е стрелял на 30 метра, ранява прасето и започва да го гони с джипа си защото след изстелите прасетата свиват косо и той не ги вижда след билото на странището, обаче уви включва първа,втора джипа седи на място поглежда от долу кардана паднал :killmyselve:и прасетата си влизат в гората и дотам, викам си аз и днес се уакахме изчакахме да свърши гонката и хайде да търсим прасето, защото било ранено, намерихме и кръвта, обаче прасето се измъкна, после направихме още две гонки, но ялови.

Нека започна и с днешната слука защото много се унесох в писането за събота. Днес отново се бяхме разбрали за 7 часа и 7:30 тръганхме към мястото което трябваше да направим първата гонка. До дола намерихме доста ровено от ноща и адреналина беше на макс. Започна първата гонка, още с пускането една от засадите каза по станцията, че пред него в едно гъсто тръне се е изкършило доста здраво, което ми навежда на мисълта да не би и днес да ги изпуснем, защото доста колеги се хвалят с добра слука, а пък само ние изпускаме. И не след дълго кучетата започват да лаят доста здраво, обаче оставят прасетата и се връщат при гонача по неговите думите в неговото кучето имало лайка и затова оставяло прасетата и само нейска да ги гони, тогава отива и другия гонач с неговите кучета и натиснаха прасетата, гонехме до самия язовир и прасетата решиха да измият малко бълхите защото видяха добрата организация на прецедателят ни и нямаше на къде да се измъкнат, След като влизат във водата и от там се започва стрелбата 11 пушки се хвърлиха, 5 на карабинера и 6 бренекета на другата засада и успяват да убият едното прасе а другото да ранят и да избяга. Изчакахме да свърши гонката и да видим как ще извадим прасето от водата, та един колега каза, че тъст му бил рибар пък да видим прасе на влачка дали е вадил :eusa_think::hihi: Прасето беше близко до една тръстика та имаше и малко плаж и в студени дни :cold: но важното е че извадихме прасето, но май се беше забравило шнорхела :lol:Оказа се, че прасето се е удавило, базикам се разбира се, засадата с гладкото беше уцелил прасето в областа на ребрата с едно от бренекетата и това е причинило смърта за този водолас. После направихме още две гонки и след това дране прасето беше около 130 кила , а след дренето знаете и една от важните неща на туршийка и след това на дроб :clap::sufra:

Не само при вас се изпуска, ние също не може да се разпишем въпреки че ги вдигаме всеки ден, но при нас е налице нулева организация :(

Колеги,раздвижете малко темата,покажете някой прасенце,че то при нас голяма мъка.В събота,нищо интересно.В неделя на първата гонка(която се оказа и последна),намерихме един нерез,който се оказа,с доста лош нрав,в резултат на което най-доброто ни куче,отнесе боя(20 шева),а прасето си замина по живо по здраво.Хубавото е,че въпреки голямата рана,няма засегнати органи и се надявам,че скоро отново ще е на линия.

Днес и мен слуката ме споходи,прилично голям глиган отработен от любимците ми.Много бързо приключила гонка,на 5 минута бе залаян на място и убит на ятака си.Така започва сезона за мен.И както казва един приятел който също се снима за спомен от добрата слука :

"Ловът несподелен с приятели е чиста загуба на време"

Наслука !!!

Браво Иване,

Сега е ред на мен и Николай, стига само сме се снимали

Съботната слука! Пет пъти стреляно по глигана, но леко се свил и заминал.... Намериха го паднал по- навътре в гората, поразен в дроба, но и с други стари рани по него.

post-13123-0-68756500-1413916642_thumb.jpg

Edited by joropl

колега честито за глигана ако не е тайна в кой район го удари

Здрасти ,колега! сл,Бърдарево Варненски окръг.

Малко в страни от темата....

Да Ви призная и на мен ми е смешно като се застани за снимката на 2-3 метра зад прасето. Добре, убил си голямо прасе, то се вижда! Защо трябва да изглежда като ламя?!

Лично аз предпочитам като си правя снимка до прасе, да си сложа ръката на него. Така тази илюзия изчезва.

Но!!!

Това с начина на заставане зад прасето е често срещано, така че, както го направите си е Ваша работа. Прасето си Ваше така сте преценили (просто споделих)

П.С. Миналата година мисля Росен Генов беше качил едно прасе с краката нагоре вързано. Като се беше допрял на него. Е те това прасе изглеждаше като Трабант да го ехх. Хитро беше измислена там снимката.

Това си е част от ловджийските лакърдии... и още един повод за развеселяване на компанията. При нас аз съм специалиста по тези снимки и правя прасетата по желание на клиента: 100, 200 и т.н. до петстин кила максимум!!! За повече килограми вече влизаме в нереалността на "глигозаврите"...

П.С. По желание на клиента правя и някоя и друга "реална" снимка с облегната на прасето пушка(доказваща размера), но най-издайнически са моите териери, които не се отлепят от "трофея" и омаловажават значимостта му със собствените си размери, тъй като са първи кипри на всички снимки...

Edited by Глиганчо

Дъжд,много дъжд.Хайвани със зъби и почти без зъби не видяхме :search: .Натискат се мами.ата им.Само няква сЪрна уплашена прибяга.После дърпане и чудо,трактори ала бала.

п.п Хората са казали-колкото по голям джип имаш,толкова по от дачече търсиш трактор :bike::cap:

Чудна картинка е при вас,завиждам ви.Желая ви слука и поздрави на Веско и д-р Гери :drinks:

Завиждам ви благородно.При нас неделния лов,беше мъка.Снега дето го чакахме с нетърпение,този път направо провали цялата организация и ни взе душата-падане и ставане през 5 метра :) .Всичко в гората,което можеше да бъде приведено или счупено от снега,беше по земята. С колегата пълзяхме през тунелите образувани от надвисналите под тежкия сняг клони, дървета и храсти, като диверсанти.Пазви,гащи и пушки,пълни със сняг :) добре,че не се наложи да гърмим.Кучетата вдигнаха прасета,обаче пак благодарение на тунелите,вардачите въобще не можаха да стрелят.Втора гонка не правихме,защото там терена бе още по-тежък-двугодишно акациево сечище ;)

Съботната ми слука

attachicon.gifDSC02056 - Копие.JPG

attachicon.gifDSC02066 - Копие.JPG

Браво братле още много слука ти желая!!! ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.