Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня - ловен сезон 2014/2015 г.

Recommended Posts

Луковит 2-ра!

ее браво на вас ,само така да ги биете ,наслука и тая седмица,пък може да се видим събота или неделя
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://prikachi.com/images.php?images/89/7730089P.jpg Това прасе, е убито в неделя от тази прекрасна дама ! Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в

Здравейте колеги и ние открихме сезона вчера с три броя прасета около и над 120кг,изтървахме един доста добър екземпляр,НО днес слуката беше невероятна,тъй като нямаше време да претеглим прасето давай

Днес и мен слуката ме споходи,прилично голям глиган отработен от любимците ми.Много бързо приключила гонка,на 5 минута бе залаян на място и убит на ятака си.Така започва сезона за мен.И както казва

Posted Images

Дъжд,много дъжд.Хайвани със зъби и почти без зъби не видяхме :search: .Натискат се мами.ата им.Само няква сЪрна уплашена прибяга.После дърпане и чудо,трактори ала бала.

п.п Хората са казали-колкото по голям джип имаш,толкова по от дачече търсиш трактор :bike::cap:

... "колкото ти е по-проходим джипа - толкова по-голям трактор ти трябва да го измъкне от калта!"....

Другия лаф, за който се сещам е : "Колкото ти е по-скъпа и хубава пушката - толкова срама от пропуска е по-голям!"

От днес още два броя прасета, а това им е майстора ;)

post-8867-0-66610600-1414944317_thumb.jpg

Съдейки от моят опит това е за друга тема,но хубавото е,че виждате такива следи,а надявам се и животните да ги има.Наслука

Съдейки от моят опит това е за друга тема,но хубавото е,че виждате такива следи,а надявам се и животните да ги има.Наслука

Благодаря , а можеш ли да бъдеш по-конкретен?

Сърна ,бягайки на "5-та" в брануван слънчогледов блок . Радостно Е ,че Ви се срещат по ловните полета.

Edited by Иван Колев

Здравейте колеги, днес богинята на лова отново беше с нас. В събота като цяло нищо. Само чакали ни прескачаха, и прецедателят ни реши да смаже цевите по един.attachicon.gif20141101_121423.jpg . Днес слуката бе повече от невероята. Както обичайно в 7 часа бяхме на хижата, 12 човека бяхме, пишем бележката казваме инструктажа и от там в гората. Започнахме и първата гонка в 7:55, в 8:00 вече бяхме готови по бързата процедура. Още с пускането кучетата вдигат един хубав нерез, който сърдит и сънен решава бързо да се изнесе, обаче попадна на един от гоначите, който му гърми с бренеке от 10 метра и го стреля челно и прави прасето триоко. Нерезчето по думите на стари ловци е 180 килца, но за съжаление долният десен зъб беше счупен. attachicon.gif20141102_075834.jpg attachicon.gif20141102_111753.jpg . После направихме още две гонки, но ялови. И после се заехме с оправянето на прасето. По време на дрането на един от колегите му звъна телефона казаха му, че към един от нашите долове са видяли прасе. Тъкмо бяхме приключили с дрането. Та беше още рано и хайде тръгнахме да направим още една гонка където са видяли прасето. Още с отиването прасето се вдигна един колега му стреля, ранява го и прасето тръгва по странището или по точно към мен. :dance2: Бях се приготвил с бренекета на monolit 25 и цигулката от 16 калибар запя :eusa_boohoo: , нереза беше доста сърдит от едно от бренекетата на колегата, който му беше стрелял, но той си беше твърдо решен дори и ранен да си иде, обаче се оказах на точното място. Стрелям му пада става, стрелям отново пада и пак става така ситуацията се повтори 4 пъти. Адреналина беше на макс и това е първото ми убито прасе :clap: просто неможе да ви опиша колко много съм щастлив. Оказа се, че съд ударил прасето 3 пъти, едно от бренекетата ми влиза косо зад ребрата на прасето минава през дроба и се спира в кожата от другата страна, attachicon.gif20141102_172816.jpg а с другите две бренекета съм счупил задните крака на прасето. Първанеццц :271: Прасето се оказа млад нерез около 130 кила. attachicon.gif20141102_142051.jpg И ето, че второто за деня падна. И хайде после всичко отначало дране и затриване, но най важното е да сме по ловните полета и ЛОВЪТ ВИНАГИ ПРОДЪЛЖАВА и после заседнахме на по бела мечка направена от секретара на дружинката и така колеги. :)

Браво колега, още много такива да натръшкаш ;)

Сърна ,бягайки на "5-та" в брануван слънчогледов блок . Радостно Е ,че Ви се срещат по ловните полета.

Колега , следите са почти една зад друга , с разстояние около 40 см между тях.

Да , има сърни и не , следите им не изглеждат така.

..за пета , шеста - дума да не става , резултата е съвсем друг!

Edited by Cold

Колега ,аз пиша това което виждам на снимките ти и заставам зад това което съм написал .Сърната е "препускала" като луда,пък може и на 6-та :eusa_think:

Надявам се да ни кажеш все пак -какъв е резултата от това което си видял.

Там е работата , че нищо не съм видял.

Сърни много и следи от тях много , не са като тези.

Затова попитах.

Искам да разбера дали не е свиня?

Поразрових се из форума и виж на какво попаднах-http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=9914&page=8#entry408063.Но стига сме спамили темата,ще помоля модераторите да преместят постовете.

От днес още два броя прасета, а това им е майстора ;)

Дай подробности за случката,и къде става!

Изминаха още два ловни дни,изпълнени с много емоции,адреналин и малко слука.Още на първата гонка в събота,едно от кучетата намери над 20 прасета които се разделят и трима колеги се вредиха.Резултата е нула.Втора гонка-нищо.Трета-едно прасе излиза на 5 метра от един колега-красиво дубле и ....НИЩО.С две думи в съботния ден-ГОЛЯМО ОСИ...Е.Неделния лов започна около 9.30ч.,тъй като имахме малко проблеми с УАЗ-ката.На първата гонка се вдигат две майки с приплоди и със задружните усилия на трима колеги паднаха два приплода.Втора гонка-нищо.Малко след започване на третата,баща ми се обади,че 10 прасета излизат от пусията.Точно тогава през една пусия от мен се чуха 2 изстрела и след малко видях едно прасе,около 120-130кг,да се движи в посока на колегата до мен. Два изстрела и аз хукнах да го преваря.Успях.Прасето излезе на около 40м.от мен ,премерих се и ..........ЦЪК,патрона не гръмна.Патрон за 8лв.,купен миналата година,не гръмна.И така,за двата дена вдигнати над 40 прасета,произведени 23 изстрела,отстреляни 2 приплода.НАСЛУКА.

Дай подробности за случката,и къде става!

Случката се развива в с.Лясково - Старозагорско. Към 10 часа кучетата вдигат група прасета и се насочват към пусиите, където стои колегата от снимката. Стреля на три прасета от групата, като твърди че пропуска водещата свиня и открива огън. В резултат на "огъня" по сюрията при него остава по-малкото прасе, а това по-голямото от снимката продължава със счупен преден крак. Кучетата го настигат, събарят го и го довършват. Съжалявам че не бях гонач въпросния ден. Остава успокоението ми, че кучката е участвала активно в екшъна, защото цялата и муцуна беше накървавен, а още по радостното е, че и подрастващите ни кучета са били на върха на атаката.

Случката се развива в с.Лясково - Старозагорско. Към 10 часа кучетата вдигат група прасета и се насочват към пусиите, където стои колегата от снимката. Стреля на три прасета от групата, като твърди че пропуска водещата свиня и открива огън. В резултат на "огъня" по сюрията при него остава по-малкото прасе, а това по-голямото от снимката продължава със счупен преден крак. Кучетата го настигат, събарят го и го довършват. Съжалявам че не бях гонач въпросния ден. Остава успокоението ми, че кучката е участвала активно в екшъна, защото цялата и муцуна беше накървавен, а още по радостното е, че и подрастващите ни кучета са били на върха на атаката.

На Стоимен, ми прилича!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.