Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня - ловен сезон 2014/2015 г.

Recommended Posts

На тази снимка виждам ,че Ванката-"камини Колеви" ловува при Вас,много сериозен и отговорен човек и ловец.На времето ловувахме в една бивша за нас двамата дружинка.Много слука Ви желая и дано и адаша скоро се похвали с някой трофей !

Наслука !!!!!

Засега като "гост". но скоро може и да стане член на дружинката ;) Наслука и на теб!

• Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://prikachi.com/images.php?images/89/7730089P.jpg Това прасе, е убито в неделя от тази прекрасна дама ! Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в

Здравейте колеги и ние открихме сезона вчера с три броя прасета около и над 120кг,изтървахме един доста добър екземпляр,НО днес слуката беше невероятна,тъй като нямаше време да претеглим прасето давай

Днес и мен слуката ме споходи,прилично голям глиган отработен от любимците ми.Много бързо приключила гонка,на 5 минута бе залаян на място и убит на ятака си.Така започва сезона за мен.И както казва

Posted Images

Ето и нашата слука от събота.

Един прилично добър глиган и едни миналогодишен на който задните крака са били счупени най вероятно в четвъртък или петък-явно някой е браконерствал по района ни. :angry:

Наслука !

В коя дружинка ловуваш, адаш?

В коя дружинка ловуваш, адаш?

ЛРС "Казанка" с.Пъстрово комшии сме дето се казва :D Една от най-добрите организирани и сплотени дружинки в която вече втора година членувам и ловувам.

ЛРС "Казанка" с.Пъстрово комшии сме дето се казва :D Една от най-добрите организирани и сплотени дружинки в която вече втора година членувам и ловувам.

Петьо от нашата дружинка, миналата седмица да е трепал прасе при вас? :)

Адаш,всичко на всичко за тази година имаме 4 бр. и то всичките глигани.Аз лично не зная да е идвал ваш колега при нас на лов ,може да е ходил при колегите от Сладък кладенец -до колкото разбрах миналата седмица те имат убит голям глиган и една изтървана група която е заминала към Руда или Сулица .

Адаш,всичко на всичко за тази година имаме 4 бр. и то всичките глигани.Аз лично не зная да е идвал ваш колега при нас на лов ,може да е ходил при колегите от Сладък кладенец -до колкото разбрах миналата седмица те имат убит голям глиган и една изтървана група която е заминала към Руда или Сулица .

Грешката е вярна, в Пряпорец е ходил. Всичко сам си призна преди малко :)

ЕЕ АЙДЕ ОЩЕ НЯКОЛКО

Kолега ама разказвай малко да съпреживеем и останалите вашата слука. Как е протекла гонката, ситуации, гърмяни, изтървани, съборени и т.н. Натъркаляни прасета тук всеки е виждал, че и наяве ;)

Иначе честито за слуката!

Kолега ама разказвай малко да съпреживеем и останалите вашата слука. Как е протекла гонката, ситуации, гърмяни, изтървани, съборени и т.н. Натъркаляни прасета тук всеки е виждал, че и наяве ;)

Иначе честито за слуката!

за нас всеки лов е празник попринцип сме малка и зговорна дружинка,само на откриване и закриване сме по 15 16 човека иначе редовни 10 човека,всеки един от нас знае точно каде да отиде и какво да направи,с две думи месноста се познава перфектно от всеки,както в всяка дружинка има незабравими моменти по време на ловъ ,бих ти обяснил и за наще но кълвъ по клавиатурата като кокошка ,и ще ми отнеме много време ,от както сме започнали ловъ несме имали празен ловен излет ,наслука на всички колеги ,ето го и моя най голям глиган който съм отсрелвал ,има го и по назад в темата.

post-17696-0-65949700-1416230836_thumb.jpg

Честито колеги за слуката и успешния лов,при нас няма диря на прасета, все е нямало, ама такова нямане не е имало. И двата дена не засякохме движение на прасета дори през седмицата. Къде потънаха незнам,лошото е, че и наоколо няма в другите дружинки, остава надеждата за нататък да има.

за нас всеки лов е празник попринцип сме малка и зговорна дружинка,само на откриване и закриване сме по 15 16 човека иначе редовни 10 човека,всеки един от нас знае точно каде да отиде и какво да направи,с две думи месноста се познава перфектно от всеки,както в всяка дружинка има незабравими моменти по време на ловъ ,бих ти обяснил и за наще но кълвъ по клавиатурата като кокошка ,и ще ми отнеме много време ,от както сме започнали ловъ несме имали празен ловен излет ,наслука на всички колеги ,ето го и моя най голям глиган който съм отсрелвал ,има го и по назад в темата.

Важното е да не ти пука. Навремето даже клавиатури не са имали, а са рисували с остри камъни и въглени по стените на пещерите и пак са ни разказвали за ловните си приключения. Дерзайте все така и много слука.

Edited by JOR8

В събота бях поканен да ловувам с дружинката от с.Крушуна ,Ловешко.И така рано сутринта се отправихме към уреченото място с надеждата за успешен лов,поради информацията,че има голямо движение на прасета.Но още по пътя вярата ми в успешният лов започна да се изпарява поради гъстата мъгла с която се сблъскахме.Когато пристигнахме ловците се бяха събрали почти всички.Ръководителя на ловът /който е и председател на дружинката/ направи инструктаж и разстановка на пусиите.Започнахме гонката и още в началото пусията която бешеу контра чули кучетата да минават под тях,но поради мъглата не видели нищо.По късно бяха засекли следата на едно прасе.В последствие разбрахме,че кучетата са карали 2 прасета,но те изникнали в мъглата като сенки и вардачите не могли да стрелят.От многото влага в гората,ние гоначите бяхме мокри и по г____вете и около 13,00 ч. решихме да прекратим ловът.Поради гъстата мъгла не можах да направя снимки и на великолепната природа в това китно село,което се слави със своите водопади.Но най-приятното предстоеше.За разлика от много места където съм ловувал и като няма слука всички си награбват раниците и беж да ги няма,тук хората се събраха за дружна почерпка.Направо съм възхитен от тях и им пожелавам да продължават така дълги години,защото освен "пълни раници",ловът е и среща с приятели и много приятни мигове изживяни заедно.

http://prikachi.com/images.php?images/89/7730089P.jpg

Това прасе, е убито в неделя от тази прекрасна дама ! :)

Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в главата, който трябва да се увековечи и прасето пада в краката й. Използвана е пушка с 20 калибър.

Много мъже трябва да завиждаме на нейната слука !

Еваларка, много добре:)

В събота бях поканен да ловувам с дружинката от с.Крушуна ,Ловешко.И така рано сутринта се отправихме към уреченото място с надеждата за успешен лов,поради информацията,че има голямо движение на прасета.Но още по пътя вярата ми в успешният лов започна да се изпарява поради гъстата мъгла с която се сблъскахме.Когато пристигнахме ловците се бяха събрали почти всички.Ръководителя на ловът /който е и председател на дружинката/ направи инструктаж и разстановка на пусиите.Започнахме гонката и още в началото пусията която бешеу контра чули кучетата да минават под тях,но поради мъглата не видели нищо.По късно бяха засекли следата на едно прасе.В последствие разбрахме,че кучетата са карали 2 прасета,но те изникнали в мъглата като сенки и вардачите не могли да стрелят.От многото влага в гората,ние гоначите бяхме мокри и по г____вете и около 13,00 ч. решихме да прекратим ловът.Поради гъстата мъгла не можах да направя снимки и на великолепната природа в това китно село,което се слави със своите водопади.Но най-приятното предстоеше.За разлика от много места където съм ловувал и като няма слука всички си награбват раниците и беж да ги няма,тук хората се събраха за дружна почерпка.Направо съм възхитен от тях и им пожелавам да продължават така дълги години,защото освен "пълни раници",ловът е и среща с приятели и много приятни мигове изживяни заедно.

Та тъй .... почвам от към края "приятели и много приятни мигове" а от там и всичко останало. Разбира се като има слука всичко става по по - най :Д

Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в главата, който трябва да се увековечи и прасето пада в краката й. Използвана е пушка с 20 калибър.

Че и хубавица!!!Браво!

Всеки път много ми харесва, когато чета добре разказани ловни моменти, а самият аз пропускам да споделя моята слука...

Лов в някъде из Средна гора, първата половина на октомври.

Ловната територия е от ниски, но обширни хълмове, прорязани от умерено дълбоки дерета. Растителността е ниска, но доста гъста - диви круши, дъбчета, обилни храсти, тук там стари изкуствени иглолистни масиви.

Цялата тази територия е полуоградена с добре гледани ниви и добре гледани лозя. Е, на места има и изоставени малки лозови масиви.

Ловът започна стандартно. С още четирима ловци бяхме на изоставен черен път. Не пропуснахме да се обозначим пред колегите си кой къде е, за да се знаят безопасните зони за стрелба и зачакахме. Кучешки лай в далечината, изстрели на гоначи, пиратки, викове - имаше ясни белези за добро присъствие на животни в района, така че всички чакахме да видим какво ще се случи.

Когато, по моя преценка, викачите бяха на около 400-500м. пред мен, чух характерно пукане на храстите зад мен. Видимостта - не повече от 25 метра. След секунди изскочи прасе, което видимо тичаше абсолютно точно срещу гоначите, минавайки през линията на вардачите.

С обръщането ми животното ме видя и замръзна за миг. Ако не се бях обърнал, сигурно щеше да мине на 2-3 метра от мен.

Стрелях веднъж фронтално в гърдите от около 15 метра. Животно завъртя на мое дясно, стрелях втори път и изчезна в храстите.

Намерих го на 10 метра навътре.

При аутопсията се оказа, че първият изстрел е влезнал през средата на гърдите, сърцето, стомаха и е излезнал през единия бут. Вторият куршум е счупил високо задния десен крак.

Калибър - 7,62х39.

Патрон - НР на "Арсенал".

Установи се почти нулева експанзия на куршума НР, което ме разочарова. Изходната рана след 1 метър плът и кости бе с размера на входната.

Наслука!

Тъкмо си мислех, че това е уводът към една вълнуваща ловна драма и тя взе, че свърши, и то по най-тривиалния начин: убил си прасето. Интригата беше, че животното е влизало в гонката срещу гоначите, а не обратното. Навярно е било надишано :) . Шегувам се разбира се! Честито за слуката!

Глиганчето хубаво пък и ловджийката направила перфектни изстрели.Честита слука.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.