Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня - ловен сезон 2014/2015 г.

Recommended Posts

Те това е хубав баща.На слука. ;)

Такова прасе...рядко се вижда из наще мери..!! Само кожухчето му тежеше 45кг...

Edited by brakoniera2
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

http://prikachi.com/images.php?images/89/7730089P.jpg Това прасе, е убито в неделя от тази прекрасна дама ! Първият изстрел перфектен в плешката и глигана тръгва право срещу нея и втория изстрел в

Здравейте колеги и ние открихме сезона вчера с три броя прасета около и над 120кг,изтървахме един доста добър екземпляр,НО днес слуката беше невероятна,тъй като нямаше време да претеглим прасето давай

Днес и мен слуката ме споходи,прилично голям глиган отработен от любимците ми.Много бързо приключила гонка,на 5 минута бе залаян на място и убит на ятака си.Така започва сезона за мен.И както казва

Posted Images

Абе много лоши тези татковци.Отново едно куче излезе в болнични,а таткото отиде да върше свойта си работа.

Спокойно,проблема не е само при теб.

Здравейте колеги,

да се запиша и аз тази година,едно прасенце мъжко към 100кг,бях гостенин на една дружинка.Задружна и весела работа,както навсякъде при ловджиите.Гоначите вдигнаха 3 прасета,едното върна назад и дойде при мен,бях на един склон на който едвам стоиш прав и доста дървета има на склона.По едно време гледам прасето идва към мен,спира се,ослушва се,върви право нагоре по стръмното,мина над мен и си викам че го отървам,понеже е доста далече 30-40метра в гората.Но мина нагоре и тръгна да върви към мен от горна страна,предварително се бях огледал къде мога да стрелям,имах само две просеки,поведох го на мушката и го водя,то съответно не ме усеща върви и се спира,тръгна за последно и си викам "е вече изгоря" показа се на първата просека и както го водех на мерника стрелях,точно на два пръста зад окото,с брене - кухо на Явашкалар-турско,прасете отсече и заспа на място,добре че се подпря на дървото до него и там остана.Прасето неразбра какво се случи,точен изстрел от около 15-20метра,нямаше никакъв шанс да оцелее.

От там насетне пак гонка,но вече се изместихме на друго място,едвам го извадихме от стръмната урва,но всичко беше успешно и майтапи,закачки и почерпка както подобава.Успех и наслука на всички колеги ловджии.Снимки по късно че трудно качвам от телефона на компютъра.

Поздравления на всички колеги,имащи,........ и нямащи слука!

Днес бях на домашно, но се надявам утре, Богинята на лова,"Диана"да ми изпрати ловна "слука"!!

ПОЗДРАВИ!!

Днешня ден бе успешен и за нашата ловна група.Намерихме и ударихме един млад единак.Майстора му го няма на снимките.

еее нямате спиране :drinks:

Колеги, какъв гладкоцевен куршум бихте ми препоръчали за много гъст район?

Монолит 28 на дуплекс.Куршума е стоманен.

Дори и той не можа да ми помогне в този гъсталак вчера!!

Edited by Samuyl

Хубав трофей браво.Павел ли прави поставката.

Здравей колега!

Поставката я прави Данчо- приклада

от Варна

Здравей колега!

Поставката я прави Данчо- приклада

от Варна

Колега честито за слуката може ли телефона но Данчо-приклада може и на лични.

Колега честито за слуката може ли телефона но Данчо-приклада може и на лични.

0894624362 Данчо

И така след дълго отсъствие/разбирай нямане/ ето че в събота успяхме да счупим каръка с едно 100-110 кг. прасе,което освен всичко беше отстреляно от моят зет.Лошото е че беше само и нямаше и помен от присъствие на други прасета.

post-22858-0-53692100-1418050701_thumb.jpg

След почти два сезона урока на новата ми пушка, най-после видях прасе и премахнах каръка с едно 100 -120кг на 29,11,2014. А тази неделя с един приплод.post-60901-0-23228300-1418062343_thumb.jpg

Снимките на първото не се получиха.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.